Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Hmm, hat végülis miért ne? Ha vannak komoly tipushibai akkor nem, de ha amúgy, olyan mint egy új, akkor hajrá.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#2) ddaveg


ddaveg
csendes tag

Én a 2012-es MacBook Pro-m vettem használtan, körülbelül 180 ezerért. Nem kevés pénz, főleg garancia nélkül, viszont ha utána néz az ember, és tudja mit vesz, akkor nem lesz probléma. Ez is (lekopogom) problémamentesen fut, semmilyen problémája nincs a gépnek. Szóval nézz utána, hogy milyen típushibái lehetnek a gépnek, és úgy dönts.

(#3) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! :R

Egyébként egy G751JY lenne a kiszemelt, típushibájával még nem találkoztam az Interneten, de mindjárt jobban utánanézek.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#4) dugo_ válasza mbalint987 (#3) üzenetére


dugo_
veterán

Gatyád rámegy, ha bármi baja lesz. Konzumer játékgépet iszonyat lutri így venni.

(#5) mbalint987 válasza dugo_ (#4) üzenetére


mbalint987
aktív tag

"így"? Gondolom használtan és garancia nélkül gondolod. (Én igazából "csak" az alaplap terén aggódom, ott erősen kérdéses a szerelhetőség).

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#6) dugo_ válasza mbalint987 (#5) üzenetére


dugo_
veterán

Arra, igen.

Hát ha kakukk az alaplapnak, akkor gyakorlatilag lehet új gép után nézni kb. Kínából is 5-600 dollár körül mozog.

(#7) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Én gamer laptopot nem vennék.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#8) mbalint987 válasza Cucuska2 (#7) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Kollégistaként nincs mérlegelési lehetőségem. :(

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#9) dugo_ válasza mbalint987 (#8) üzenetére


dugo_
veterán

230ezerből so-so kijön egy Pentium + 1050Ti + 8GB, hónod alá csapható ITX, plusz két monitor otthonra/koliba.

Azt nem mondom, hogy erősebb, de 3 évig nyugi van egy esetleges alkatrészhibánál is.

[ Szerkesztve ]

(#10) #42098752


#42098752
törölt tag

Ne az legyen a kerdes, hogy hasznalt gepet meg merjel-e venni jotallas nelkul, hanem az, hogy milyet.
Jotallas nelkul csak jo minosegu, jo allapotu gepet erdemes venni: Clevo, Alienware, Razer, Eurocom. Acer, MSI, Asus, Lenovo kerulendo.
Moderálva

[ Módosította: #45553408 ]

(#11) Cucuska2 válasza dugo_ (#9) üzenetére


Cucuska2
őstag

Engem is mindig lehülyéznek, amikor ezt ajánlom, mert hogy kell hozzá monitor, meg ha hordozni kell kéthavonta egyszer, akkor milyen rossz, hogy nem laptop.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12) mbalint987 válasza dugo_ (#9) üzenetére


mbalint987
aktív tag

A Pentium nem lenne elég (nem csak játszok, virtualizálok is), a 8GB szintén nem, a kijelzők terén a minimum az FHD IPS lenne. Nem hinném, hogy így kijönne ~240k-ból. Ráadásul így nem lennék mobilis sem igazán.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#13) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ha már használt gép miért nem nézel garisat? Vagy megéri beugrani gamer gépnél egy 2-3+ évesbe?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#14) pengwin válasza mbalint987 (#12) üzenetére


pengwin
addikt

Ha i7-es a mostani géped akkor szerintem nem sok értelme van ekkora befektetéssel cserélni, főleg, hogy a másik gépben is előző generációs GPU van.
Ha meg nem i7-es a géped, akkor szívás... a vékonyságából itélve BGA-s proci van benne.

Egyébként szerintem garancia nélkül ne vegyél ilyen gépet, akinek ilyenje van, az azért vette, mert használni is akarta. Vagyis gyaníthatóan jól meg volt hajtva, az alaplap kapott jó sok hőt, csak idő kérdése, hogy megadja magát egy forrasztás vagy egy alkatrész a tápáramkörből.
Ha a kijelzőméret lenne a fő ok a váltásra, akkor inkább vegyél egy 22-24"-es FHD IPS monitort, az kijön 50 ezerből... vagy vegyél egyet a koliba egyet meg hazulra, az is csak egy százas lesz.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#15) joysefke válasza mbalint987 (#12) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én rendes asztali gépet vennék monitorral. Abból is van használt, ha valami elszáll, akkor darabonként tudod pótolni. Laptopot pedig kizárólag még érvényes garival. A gépet ott tartod ahol használod. Egy mai asztali CL i3 vagy Ryzen 3 könnyedén megveri a legtöbb régebbi mobil i7-et.

A Pentium nem lenne elég (nem csak játszok, virtualizálok is),
Erre feladattól függően inkább sok memória( és SSD kell) mintsem erős proci.

Én egy pici házba vennék használt Skylake i5-t, vagy i3-at 16GB RAM-mal. Egy 4/4-es i5-tel erősebb és jobban bővíthető lesz...

(#16) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Csatlakoznék a számtalan előttem szólókhoz.

Garanciaidőn két hónappal túl lévő újonnan vásárolt laptopom kilehelte a lelkét. Nem is volt gamer. Én sem voltam vele gamer.

A laptop egy érzékeny téma, főleg, ha teljesítményre van kihegyezve. A legtöb hőt zsúfolod be a legkevesebb helyre. Rettenetesen avul, és nem lehet érdemben fejleszteni, dobálózni a használt piacon az alkatrészekkel. Ha besz*psz egy alaplaphibát, akkor vagy sok tízezer forintért (most a 80e használtpiaci értékű laptopomba 40-60e egy alaplap beszerzési helytől függően) új alaplapot veszel, vagy viszed BGA maestro-hoz aki vagy meg tudja szerelni, vagy nem.

Asztali gép esetén ez egy jóval olcsóbban és fájdalommentesebben megúszható esemény, de oda a hordozhatóság. Én nem vásárolnék gamer notebookot. Nem vásárolnék konzumer notebookot. Nem vásárolnék új notebookot.

Éljen soká a HP elitebook széria és a nehéz, stramm üzleti noteszek amikkel egy lovat agyonütsz ha úgy tartja kedved! És matt a kijelző szinte mindíg. És tudsz rajta dolgozni, nem kell félni, hogy véletlenül játszani támad kedved mert szinte mind IGP-s.

Ja, és a maradék lóvéből még egy asztali is kijön arra a helyre ahol a legtöbbet mereszted a tomport.

[ Szerkesztve ]

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#17) mbalint987 válasza szabonagyur (#13) üzenetére


mbalint987
aktív tag

A HA!-t néztem, nem találtam az igényeimhez megfelelő, jó árú gépet.

Mindenkinek: Köszönöm a válaszokat! :R Jelenleg egy i5-ös gépet nyüstölök, szóval egy i7-re jó lenne továbblépni. Használt notebook-ot garancia nélkül úgy néz ki hogy nem veszek, ebben megerősítettetek.

A mostani gép + 2 monitor + 2 billentyűzet kombóval a fenntartásom az, hogy hardveresen nem lennék előrébb, másrészt meg nem lenne olyan gazdaságos szerintem, mint venni egy új gépet. Ha eladom ezt, és veszek egy 7-es ROG-ot újonnan (~340-350k), akkor probléma megoldva, nem kell se monitor, se billentyűzet (ami össz. lenne vagy ~150k).

"Én rendes asztali gépet vennék monitorral. (...) A gépet ott tartod ahol használod."
Tudom én hogy ez lenne a kompromisszummentes megoldás, de ez nem tud így működni. Itthon és a koliban is munkaeszköz a gép, ráadásul a koliban nincs hely saját gépnek.

"Éljen soká a HP elitebook széria és a nehéz, stramm üzleti noteszek amikkel egy lovat agyonütsz ha úgy tartja kedved!"
A Watch_Dogs (1/2) nem szeretné az IGP-t. :D

"És tudsz rajta dolgozni, nem kell félni, hogy véletlenül játszani támad kedved"
Hát, melózni biztos hogy többet melóznék. :DD

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#18) joysefke válasza mbalint987 (#17) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ez lenne az i5-ös processzor? : ASUS ROG G551JW - Intel® Core™ i5 4200H

(#19) TheNewDawn válasza mbalint987 (#12) üzenetére


TheNewDawn
addikt

De Akkor minek használtat?? Ráadáasul garancia nélkül.. főleg ennyi pénzből... ennyiért újat kapsz, nem is rosszat. Én 4 hónapja vettem pl 240 ből ( ill 249 de még 250 alatt akkor is ) 1050 TI vel ellátott laptopot, ráadásul újonnan, 3 év garanciával. ( természetesen full hd IPS kijelzővel ) Ez jelenleg kb minden játékot elfuttat, de ezen szoktam dolgozni is :)

[ Szerkesztve ]

(#20) mbalint987 válasza joysefke (#18) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Pontosan.

(#19) TheNewDawn: Mérlegelek minden lehetőséget. :)

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#21) joysefke válasza mbalint987 (#20) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az egy mobil "i5-ös" processzor... asztaliból egy Pentium 4560 erősebb...

[ Szerkesztve ]

(#22) TheNewDawn válasza joysefke (#21) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ja, bár mondjuk olyat is utoljára kb 1 éve érte meg venni, mikor még 17-18 ért adták, most már horror áron, 25 felett adják őket, ami nagyon nem éri meg.

(#23) joysefke válasza TheNewDawn (#22) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Persze, csupán érzékeltetni akartam, hogy a régebbi erős laptopok i5-i7 procija az asztali mércével mérve a béka segge alatt van.Nevében i5, teljesítményében pedig még egy jobb Pentium szintjén sincs (amit szintén nem feltétlenül éri megvenni)...

(#24) TheNewDawn válasza joysefke (#23) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Na ja, sajnos prociknál még újak között is van különbség bőven... Egy i5 7300HQ pl kb egy 6. generációs asztali i3 nak vagy 4. genes i5 nek felel meg, de pl ami még viccesebb vagy elszomorítóbb, hogy a most kijött i3 as asztali ( 8100) erősebb mint a mostani laptopokban levő ( 7700 HQ ) i7 es... :)
Mondjuk szerintem még 1-2 év és ez sem lesz már így, ugye egészen kb 1 évvel ezelőttig horribilis különbség volt videokártyákat tekintve is, egy ugyanolyan asztali kb 40% ot vert a notis megfelelőjére.
Míg most, egy asztaliban egy 1050 , 1050 TI, 1060 stb, már alig 3-4% al erősebb , mint a laptopban levők.

Na de ami a lényeg: Használtat max üzletbe éri meg venni laptopban, konzumert vagy amin az ember játszani is akar, olyat csakis garanciával és inkább újat.

(#25) Dhampir


Dhampir
félisten

Ha nem szeretnél orosz rulettet játszani, akkor semmilyen gépet ne vegyél jótállás nélkül.

(#16) TheLázs

amikkel egy lovat agyonütsz ha úgy tartja kedved!

Miért kellene agyonütni egy lovat? :F

[ Szerkesztve ]

(#26) TheLázs válasza Dhampir (#25) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Most, hogy így megjegyezted... Nem sok értelme van egy lovat agyonütni. Ha mást nem, reklámcélzattal, hogy látszódjon, hogy a laptop ezt is kibírja...

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#27) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ha bejön, jó, ha nem, akkor sokba lesz a gémerkedés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#28) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Lenne még egy dolog: ha azt mondom, hogy veszek egy új G752VY-t (~350k, 980M, i7-6700HQ), ezt meg eladom ~220k-ért akkor jó üzletet csinálok? Másképpen kérdezem: megéri-e most ezt a gépet a fenti konfig.-ra cserélni, vagy várható olyan újdonság, ami azt mondatná, hogy várjak 1-1,5 évet?

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#29) dugo_ válasza mbalint987 (#28) üzenetére


dugo_
veterán

A mostani gépedet 210-ért vesztegették újonnan, amikor kifutott anno. Madárfogónak jó, ha 220-ért meghirdeted, de nem fog annyiért elmenni.

350-ből a másik hazai lehetőség egy maxQ 1060-as Y720 lenne, megfejelve a Telemax-féle garanciával.

(#30) mbalint987 válasza dugo_ (#29) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Felejtsük el a Lenovo-t, nem vagyok hajlandó "Telemax-os" gépet venni. Hanyagoljuk ennek a gépnek az árát is, nem igazán lényeges.

Megéri-e most egy új gépet venni az előzőekben leírt paraméterekkel, vagy az Intel-nek/NVIDIA-nak várhatóak/vannak olyan újdonságai amik 1 év múlva jelennek meg, és jelentős sebességtöbbletet okoz? Gazdaságos-e egy i5-4200H, 8GB, 960M cseréje a fenti konfig.-ra?

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#31) TheNewDawn válasza mbalint987 (#30) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Attól függ, mit akarsz és mi a cél. Tudod, minden nőnél van jobb nő :) Na ez minden más területen úgy van. Minden laptopnál van jobb, és minél többet vársz, annál jobbak jönnek ki. Ilyen alapon örökre is várhatsz, mert minél többet vársz, annál jobbat kaphatsz. Szóval el kell döntsd MOST kell e neked vagy nem.

(#32) TheNewDawn válasza mbalint987 (#28) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nem fogsz a mostaniért 220 at kapni, azt sürgősen felejtsd el, lesz az úgy 150 körülbelül, nagyon jó esetben 160. Én biztos nem költenék rá 200 at, hogy egy 960 ast felfejlesszek egy 1060 asra, 200 ból már vehetsz egy asztalit, amibe 1060 as kártya van, és mellé megmarad még a mostani laptopod is.

(#33) mbalint987 válasza TheNewDawn (#32) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Az asztali nem tud alternatíva lenni sajnos továbbra sem. 200k-ból pedig nem hiszem, hogy kijönne-e egy asztali 16GB RAM + GTX1060 + i3/i5 + 240GB SSD + IPS kijelző.

A fentiek (nagyjából) kijönnének ~430k körül (G752VY + +8GB RAM + 240GB NVMe SSD + Táska)

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#34) TheNewDawn válasza mbalint987 (#33) üzenetére


TheNewDawn
addikt

16 gb teljesen felesleges jelenleg, kb csak pénzkidobás , de ahogy érzed. És amúgy de, 1 hete kijött még asztaliból az i3 8100 és a 3 gb os 1060 as, most már sajnos nem. K......va bányászok.
430 at iszonyatosnak sokat érzek azért a laptopért, a 350be kerülő 980m es az szerintem teljesen korrekt.
Ill 360 körül ott van még a Lenovo Y720 és a Dell 7577 is, 1060 as kártyával, ami azért jobb a 980m nél.

(#35) joysefke válasza mbalint987 (#33) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az asztali nem tud alternatíva lenni sajnos továbbra sem. 200k-ból pedig nem hiszem, hogy kijönne-e egy asztali 16GB RAM + GTX1060 + i3/i5 + 240GB SSD + IPS kijelző.

A fentiek (nagyjából) kijönnének ~430k körül (G752VY + +8GB RAM + 240GB NVMe SSD + Táska)

Picit úgy látom, hogy te már ráfixáltál a gémer-laptopra és most torz szemüvegen keresztül keresed az indokokat, hogy az miért jobb mint egy asztali gép.

Nézzünk egy asztali intel gépet (AMD-ből azonos áron nyilván még jobbat lehet kapni és a lap is olcsóbb):
-i3 8100 35K (4/4)
-Lap: 35K
-Mem: 45K (16GB, legolcsóbb)

-Táp: 20K
-Ház: 10K
-SSD 500GB 45E
--------------------
Eddig 190E boltból. Az i3 8100 pariban lesz (sőt gyorsabb lesz) a legtöbb mobil i7-nél. Egy i5 8400 pedig egyenesen megaláz minden mobil processzort. Ahogyan egy RyZEN 1500X-is.

VGA-ból mondjuk egy használt 1050Ti 50K-ért még nem olyan hatalmas pénzégetés.

Laptop fronton megelégednél egy vacak 17"-os kijelzővel, de monitorból mindenképpen IPS-t akarsz, mint fő kritérium? Hol lenne egálban egy 17"-es IPS laptop kijelző egy mondjuk 24"-es IPS monitorral? Persze hogy a monitor az ami sokkal jobban használható mind munkára, mind játékra. Munkára, játékra egy 17"-es kijelző egymagában szerintem a pápa töke kategória.

NVMe SSD
Mi az a munka amire elegendő egy laptop, és mégis NVME SSD kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#36) TheNewDawn válasza joysefke (#35) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Teljesen szuper és korrekt okfejtés, mondjuk egy ilyen gépbe továbbra is tartom, hogy felesleges 16 gb ram EGYENLŐRE minden simán elfut 8gb al, és egy darab plusz fps t se fog adni, ha több van, ellenben a jobb proci ill videokártya nagyon is. Aztán nyilván lehet fél vagy 1 év múlva kelleni fog már, de bármikor bővithető.
És egy ilyen géphez szerintem 20k ba kerülő táp se kell még, az egy 8.genes i7 és 1080 as kombóhoz kell, egy ilyenhez elég kell legyen egy 10-12 be kerülő.

Amúgy 1050 ti az nemhogy használtan, újan is " csak " 50 kb, sőt, 1 hete még az 1060 3gb os verzió ( ami ugye megalázza az 1050 ti t kb 50% al erősebb nála ) is 65 ért elérhető volt. Szóval 220 körül kihozható volt asztaliból egy olyan gép, ami laptopban 400 . Köszönhetően bányász barátainknak, mára az 1060 110nél kezdődik persze, de csak nem marad végleg így.

(#37) mbalint987 válasza joysefke (#35) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nem tudok mást csinálni. Muszáj laptopot használnom (említett okok miatt: koliban nincs hely, otthon ritkán vagyok, stb.), viszont dolgoznom is muszáj: GNS3, VMware főként, meg a IDE-k. Ezeket a gépem most viszonylag problémamentesen megoldja, a RAM és az SSD kevéske, de amúgy ritkán fogy el kritikusan a kakaó.

Játék terén közel nem ilyen jó a helyzet, a játékok nem mennek túl jól, nem mondom hogy nem kibírható, de nem az igazi (és itt ami nagyon gyenge, az a hűtés, akkor throttlingot csak a GPU, hogy csak na).

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#38) ncc1701 válasza mbalint987 (#12) üzenetére


ncc1701
veterán

Nézegess pici ITX házakat, és bele cuccot. Ezerszer jobban jársz.

(#39) TheNewDawn válasza dugo_ (#9) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ennyiből laptopból kapsz jobbat. Én 250 alatt vettem 1050 TI, 7300 HQ és 8 gb al felszerelt laptopot.

(#40) dugo_ válasza TheNewDawn (#39) üzenetére


dugo_
veterán

"Jobbat". Haha... :D

(#41) TheNewDawn válasza dugo_ (#40) üzenetére


TheNewDawn
addikt

hát az i5 még laptopban is jobb, mint a pentium proci pc ben. :D
A videokártya meg a ram pedig teljesen ugyanaz.

(#42) dugo_ válasza TheNewDawn (#41) üzenetére


dugo_
veterán

Engem nem kell győzködni, én szilárdan tudom, hogy nem hardvert veszünk, főleg nem laptopban.

(#43) TheNewDawn válasza dugo_ (#42) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ha játszani akarunk, akkor bizony hardvert veszünk. Szóval a bennelevő konfig bizony fényévekkel jobb, tekintve a procik közötti kb 50% os különbséget. De ha arra vagy kíváncsi, 2 topikba is linkeltem több mint fél óra utáni stressz teszt eredményeket, a GPU max hőfok 76 volt.

(#44) joysefke válasza TheNewDawn (#41) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

több smilet kellett volna beraknod, egy pillanatig elhittem, hogy komolyan gondoltad... :)

(#45) dugo_ válasza TheNewDawn (#43) üzenetére


dugo_
veterán

Nem vagyok kíváncsi, köszi...

joysefke

Nézd meg a Milyen notit vegyek?, Gamer notebook topikot... Utóbbiból már ki is van tiltva... :D

(#46) joysefke válasza dugo_ (#45) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nézd meg a Milyen gamer notit vegyek?

ohh, kinőttem én már abból, hogy széllel szemben próbáljak pisálni...

Bejött az intelnek ez a Core i7-i5-i3 marketing. Manapság mindenki csak azt nézi, hogy a címke stimmeljen (Core i7 vagy i5) az hogy mi van a címke mögött, pedig kevesen tudják. 2c/4t i5 lefojtott órajelekkel thermal throttlinggal, lassú rammal. De legalább zúg a venti :)

Továbbra is keressük azt a mobil i7 procit, ami egy 30E Forintos Coffe Lake i3-nál gyorsabb...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.