Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MineFox54


MineFox54
őstag

Lakhellyel együtt? Kb. lehetetlen, ha egyedül vagy, egyébként (ha a lakhely nem érdekel akkor:) egy kiló kenyér kijön 300-ból (legalábbis itt), fél kiló kenyér is sok sztem, egy liter ásványvíz egy százas, de valószínűleg hiánybetegségben elhaláloznál jó hamar.

(#2) matej013 válasza MineFox54 (#1) üzenetére


matej013
csendes tag

Kollégista vagyok, a szállás 9000 Ft, ami tartalmaz mindent. Konkrétan csak kajára kellene költenem, meg hébe-hóba a kötelező testnevelés miatt túrázni. :)

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#3) ivana válasza matej013 (#2) üzenetére


ivana
Ármester

Szociális ösztöndíj nincs? Ha tudsz programozni akkor itt találsz munkát.

(#4) matej013 válasza ivana (#3) üzenetére


matej013
csendes tag

A szocpontjaim alapján jól élünk így csak 7 pontot kaptam, az ösztöndíjat pedig most 10 ponttól adták. A programozást még alapszinten sem sikerült elsajátítanom, de hobbi szinten űzöm/tanulgatom. (C nyelv khm)
Megigényeltem a diákhitelt, amit csak jövő hónaptól fognak folyósítani, addig pedig reménykedem, hogy a Bursát megküldik 10.-ig.

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#5) Stonerice


Stonerice
őstag

Ha értel a számítógépekhez, és ez a közeledben élők is észreveszik, akkor egy kis maszekot össze tudsz hozni magadnak.
Én már hónapok óta megkeresem az internetem árát így. 3k/5MB :P.

Felénk már 225-250Ft körül van 1kg kenyér. Vállalj olyan munkát amit mások nem szívesen csinálnak meg! De vigyázz nehogy palira vegyenek.

Szóba jöhet még egy kis telefonos buhera is. Mondjuk szoftverfrissítés, javítás, úgy hogy a tulaj pénzén megveszed a touchpanelt, és te pedig beragasztod, vagy összerakod! Telótól függ!

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#6) #40485120


#40485120
törölt tag

Hát figyelj ide fegyvered van?

(#7) Stonerice válasza #40485120 (#6) üzenetére


Stonerice
őstag

Csak nem azt akarod mondani, hogy adja el? ;]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#8) #40485120 válasza Stonerice (#7) üzenetére


#40485120
törölt tag

De, de persze arra godoltam :U .

(#9) yerico válasza matej013 (#4) üzenetére


yerico
senior tag

A diákhitel a legjobb megoldás a későbbi életed lehető leghamarabbi taccsratételéhez. Úgy kezdeni dolgozni, hogy már egyből pénzt vonnak le, hááát, nem szeretnék.

(#10) yerico


yerico
senior tag

Hát ennyi pénz mellett dolgozni kell, valószínűleg egyetem helyett. Tesco diákmunka esetleg, vagy hasonlók.Mert napi 6 zsömle és 20 deka párizsi elegendő étel, de 30 nap alatt megunja az ember.

(#11) matej013 válasza yerico (#9) üzenetére


matej013
csendes tag

Mintha én erre nem gondoltam volna... A terepgyakorlatom költségei 35000 Ft, én havi 29 ezerből éltem eddig.
De most komolyan! Mire kellene költeni a mindennapi élethez? Egyáltalán ki lehet ezt gazdálkodni?

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#12) matej013 válasza yerico (#10) üzenetére


matej013
csendes tag

És van munkám, de az összeget felemészti a terepgyakorlatom. Melódiáknál vagyok.

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#13) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Adj vérplazmát. Alkalmanként 4k, és 3 naponta lehet.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#14) Stonerice válasza yerico (#9) üzenetére


Stonerice
őstag

Így nem hangzik vészesnek, de ha van más költsége is, azt csak az tudja aki már felvette :D , illetve aki rendesen utánanéz!
A diákhitelek változatlanul kedvező kamattal érhetők el: a szabad felhasználású Diákhitel1 5,75%-os, a képzési költség kiegyenlítésére fordítható Diákhitel2 fix 2%-os

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#15) matej013 válasza Stonerice (#14) üzenetére


matej013
csendes tag

Konkrétan édesanyámnak van egy hitele, amit addig nem tud törleszteni amíg tanulok. Tulajdonképpen az ő hitelét vállaltam át magamra. Erősen elleneztem a hitel felvételét, mert már volt eggyel dolgom, de édesanyám rábeszélt. Ennyi a történet.

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#16) Vladi


Vladi
nagyúr

Ezdekomoly. Ez most komoly?
Neked egyedül?

sparos kenyér egész jó, 180 Ft kilója. Az kb 2 napra elég. Meg napi 1 tej. Az olyan 150. Maradt még 60 forintod. S ennyi.

mod: jah igen. 60 ft szerintem 1/2 kiló alma. Ennyivel már nem halsz éhen és nem is épül le a szervezeted.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17) matej013 válasza Vladi (#16) üzenetére


matej013
csendes tag

Végre egy válasz! :R

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#18) D1Rect válasza Cthulhu Dawn (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

Azt hittem viccelsz, de tényleg lehet ilyet.

(#19) gyenge47


gyenge47
tag

Tészta, krumpli, káposzta és sok sok főzés.
Önkormányzatnál lehet kérni egyszeri támogatást, ha tényleg ilyen szar a helyzet.

(#20) MineFox54


MineFox54
őstag

3 hete: http://logout.hu/bejegyzes/matej013/leendo_uj_gepem.html

(#21) D1Rect válasza MineFox54 (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

lol

(#22) matej013 válasza MineFox54 (#20) üzenetére


matej013
csendes tag

És nézd meg az azelőtti bejegyzést is! :K

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#23) MineFox54 válasza matej013 (#22) üzenetére


MineFox54
őstag

Értem.

(#24) Stonerice válasza MineFox54 (#20) üzenetére


Stonerice
őstag

:Y Ez övön aluli volt!
Mos mér kellett? Álmodozni még csak szabad! Én 2 éve anno egy postaköltség árán cseréltem gépet :P többre nem is futotta.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#25) Csabroncka válasza yerico (#9) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ez való igaz, ugyanakkor azt soha nem felejtem el, hogy amikor szükségem volt rá nagyon kellett. Értelmesen elment azokban a félévekben amikor lehetetlen lett volna dolgoznom a tanulás mellett!

Az éremnek két oldala van. Én azt mondom ha értelmes és fontos olyan dologra kell, hogy megfelelően tudj tanulni (értem ezalatt a normális fedélt, kaját, nyelvtanárt...stb) akkor soha nem szabad bánkódni a feltételei miatt.

Emiatt mondtam mindig magamnak, hogy soha ne bánkódjak, akkor kellett és nem volt más lehetőségem. Mivel jól profitáltam az egyetemi végzettségből 4 év alatt vissza is fizettem és elfelejtettem.

"in medias res"

(#26) MineFox54 válasza Stonerice (#24) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem tudtam, hogy viccből írta, nem néztem meg az előzőt. Amúgy nekem sem futja drága gépre. A legdrágább alkatrész a táp volt, a maga 7k-s árával (használtan Ramses07-től) (meg a vízhűtés. 10k-s 10 éves tt aquarius 2)

(#27) Met


Met
nagyúr

Leteszed a cigit kicsit több pénzed marad nem?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28) Stonerice


Stonerice
őstag

Én úgy vagyok vele, hogy mióta jutna drága gépre azóta nem is érdekel. Egy apus félkonfigot rakta m össze a drága után. Elég filmezni, meg netezni. konvertálni stb.. Adót bevallani ;]

Kipróbáltam amit szerettem volna. Ki tuningolgattam magam :DDD , és rájöttem hogy nem a játékok érdekelnek -nem írnak olyan jókat már mint régen- , egyedül a tuning miatt volt csak a felső-közép kategóriás gép.

Azóta nagyobb céljaim vannak. De munka mellett csak hosszú ünnepek alkalmával tudok rajta gondolkodni, tenni érte..

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#29) adrian360


adrian360
őstag

a titok hogy nem úgy kell vásárolni hogy naponta 300, hanem mondjuk hogy egy hétre 2000.

1 doboz tojás 400 Ft
1 kg kenyér 200 Ft
1 kg virsli 600 Ft
0.5 kg mirelit zöldségkeverék 500 Ft
1kg rizs 300 Ft

rizs, mirelit kaják nem is fogynak el egy hét alatt.
lényeg hogy ne 10dkg-at vegyél hanem egybe nagyobb adagot sokkal tovább tart.

[ Szerkesztve ]

(#30) Simi87


Simi87
senior tag

lehetetlen.

(#31) Vladi


Vladi
nagyúr

A rezsit tudod addig halogatni. Addig nem kapcsolják ki. Ha meg megjön a pénz befizeted a csekket. Már ha van ilyen.

Mosakodáshoz 1 szappan kitarthat addig. Azt akár 100 ft-ből kijön. A mülleres fogkrém 200 forint. Ezzel már kihúzod addig. A mosást kell még megoldani.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#32) Csapoati válasza Cthulhu Dawn (#13) üzenetére


Csapoati
nagyúr

+ spermabank! Van, ahol 15 ezret is írnak fizetségnek (nem, még nem próbáltam :D ).

Vladi: Koleszos, úgyhogy legalább rezsi nincs.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#33) Cthulhu Dawn válasza Csapoati (#32) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Csak oda fél éven keresztül jársz először vizsgálatokra, hogy kiderüljön alkalmas vagy e, itt meg levesznek egy kis vért, és egy hét után már adhatsz. Egyébként elmegy egy hónapban 2x plazmát adni és már 2x-es pénzből tud gazdálkodni, és a szervezete sincs megterhelve.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#34) Csapoati válasza Cthulhu Dawn (#33) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ha ez így van, akkor bocsánat, nem tudtam, hogy ilyen sokáig tart. Amúgy plazma mellett meg már adhat vért is, legalább valamennyi kaja-pia jár érte és még jót is tett valakivel. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#35) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Na figyelj, az olcsókaja mestere szól hozzád. :DDD Ne vegyél kenyeret. Elbattyogsz a legközelebbi malomba (biztos van valahol), 100-150 Ft körül hozzád vágják a kiló teljes kiőrlésű lisztet, amiből másfél kiló kenyér vagy sütő híján lepény lesz. Ne élesztőt vegyél, mert az drága a kerethez képest, de a szódabikarbóna patikában 400 Ft/kiló körül van, az untig elég, sőt, fél kiló is. Sóból a legolcsóbb, 40 Ft-os természetes só is jó a Coopból, ami csikorog a fogaid közt, de ha előbb feloldod a szükséges vízben és lassan öntöd le, akkor a piszkosabb rész alul marad a kancsóban. Szóval 750-800 ml vízben feloldasz 18g sót meg 8 g szódabikarbónát, azt ráöntöd 1 kg lisztre, összegyúrod, hagyod állni egy órát (hogy a lisztszemecskék mind megszívják magukat, jobb lesz az állaga). Ennél olcsóbban nem fogsz tudni kijönni, és még teljes kiőrlésűt is eszel, 100-110 Ft kilója, plusz a főzőlap működtetése.

Szóval, az 1+ óra után fogsz egy palacsintasütőt, amiért nem kár (valószínűleg ráég az olaj a végére, legyen akármilyen tapadásmentes), 200-300 grammos golyókból a palacsintasütő tányérjánál egy kicsit kisebb lepényt nyújtasz, bekened az egyik oldalát olajjal vagy más zsiradékkal (a tisztított vaj az igazi, de az drágább), és bedobod a forró palacsintasütőbe. (Ha először odaégne, akkor máskor célszerű előre beolajozni azt is.) A felső, még száraz tetejét is bekened zsiradékkal, mielőtt nagyon felpúposodna. Ilyenkor akár lehet rá szórni valami fűszert is. Amikor az alja elkezd pirulni - erre egy idő után ráérez az ember, mert megrázva elválik a sütőtől és kicsit keményebb alul -, megfordítod, és mint a palacsinta, pár másodpercig még sül az az oldala is. Kb. addig, amíg a következőt is kinyújtod. Amint leszedted az egyiket, már rakni kell a másikat, különben megég az olaj a serpenyőben, azt meg nem akarjuk. (Gázégőn szerintem célszerű lángelosztót használni. Nekem sparheltem van.) Egy db. lepény úgy negyed kiló, másfél kiló, tehát olyan hat db elég egy napra akkor is, ha bélpoklos vagy, és megmarad a pénzed másik fele, amiből tudsz venni mondjuk valami tejterméket vagy zöldséget. (Termelőtől, vagy nagybanin olcsóbb.)

No, ennél is egyszerűbb étel, ha 1 kiló lisztből, egy darab tojással együtt 750 ml vízből kemény tésztát gyúrsz, kinyújtod, és valami pizzavágóval levelekre vágod. Nem kell vele annyit tökölni, mint a nagymama, mert a durungok is finomak. :) Az megy a lobogóan forró vízbe, mire kinyújtod a következőt, már lehet is kiszedni a tésztaszűrővel. (Egy nagy, asztalnyi deszkára kb. fél-háromnegyed kilónyi tésztát érdemes kinyújtani, hogy haladós legyen. Ha csak kicsi deszka van, úgy is lehet, de persze lassabb.) Ugyancsak a malomban lehet kapni olcsón búzadarát is, a liszthez hasonló áron, azzal darás tészta simán megy. A titka, hogy barnásig kell pirítani, mielőtt beletennéd a darát épp ellepő vizet; a só ahhoz ugyancsak 18g/kiló, mint általában.

Aztán meg körül kell nézni a piacon, ilyen vegyes répát, csicsókát, akármilyen burgonyát néha olcsón szerezni. Például az először leírt lepény tésztájába lehet kavarni összetört főtt krumplit (akkor kevesebb víz megy bele), és remek. :)

A barna rizs kilója olyan 360 Ft körül van, ha nem nagykerben veszed kimérősen. Abból főve olyan 2,5-3 kiló étel lesz, persze attól az még egy kiló szárazanyag, de talán nem eszed meg egyedül egy nap az egészet, ha nem vagy olyan, mint én.

A sárgaborsó viszonylag olcsó (250-300 Ft egy kiló, de egy napra nem kell az egész), és az összes fenti étek finom vele. Csak meg kell főzni áztatás után, sózni kell, és kész.

De mondom, a legtöbbet a malommal spórolhatsz. Ha nem is veszel 50 kilós zsákot, de az 5-15 kilós kiszerelések is jobb áron vannak, mint bármelyik boltban.

[ Szerkesztve ]

(#36) matej013 válasza Met (#27) üzenetére


matej013
csendes tag

Ebben a hónapban még nem is vettem. :P Szóval nem, nem lesz több pénzem.

Crystalheart köszönöm a jótanácsokat. Micsoda véletlen egyébként, hogy pont egy malommal szemben lakom! :D

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#37) banhammer


banhammer
veterán

Aruld a tested.
Fiatal vagy es hamvas.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#38) Honkydoo


Honkydoo
őstag

A kaja sok pénzt elvisz.
Keress olyan helyet, ahol ételt osztanak. Azt gondold végig, mit tudsz megoldani ingyen.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#39) banhammer válasza Honkydoo (#38) üzenetére


banhammer
veterán

Inkabb tanuljon meg fotoszintetizalni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#40) banhammer


banhammer
veterán

Kerj a kozelben lako hajlektalanoktol eletvezetesi tanacsokat.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#41) Stonerice


Stonerice
őstag

Angliában már petri csészében nő a marhahús (kísérleti példány)

Nem az íz a lényeg :P

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#42) banhammer


banhammer
veterán

Tanulj Bear Grills-tol.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#43) Crystalheart válasza matej013 (#36) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nincs mit. :) Ja, azért írtam mindig teljes kiőrlésűt, meg barna rizst, mert ha már be kell osztani a pénzt, akkor ha rám hallgatsz, nem dobod ki tartalmatlan kajákra, a teljes dolgokkal kevésbé esel össze. És amit kifelejtettem, az persze a gabonakása. Annál olcsóbb semmi nincs. Megveszed a búzát, rozst, akármit, beáztatod 2 órára dupla vízben, és (kiló gabonára 18 g sóval) megfőzöd a rizspároló edényben, vagy hasonló lapos lábosban. Másnap már megunja az ember, de először még egész jó. :)

(#44) Sleed


Sleed
aktív tag

+1 a vérplazmára, egész korrekt kis összeget össze lehet belőle hozni, plusz még kaját is adnak

(#45) Mr X


Mr X
veterán

Érdekes, hogy mindenki a tésztákat hozza fel ilyenkor. Én ellenben vennék egy kiló húst (mondjuk csirkemell), meg egy csomag rizst. A húst és a rizst megfőzném, aztán összekeverném rizseshúsnak, vagy tarhonyával csinálhatom akár. Ha olcsón találsz kukoricát, borsót, az is mehet bele.

Jók ezek a tésztacuccok, de én hamar megéhezem tőlük. Talán Crystalheart lepényében látok fantáziát, az elég tömény lehet.

[ Szerkesztve ]

(#46) Vladi válasza Honkydoo (#38) üzenetére


Vladi
nagyúr

Miylen tanácsok, sírok. :))

Állj be krisnásnak. Lépj be a hadseregbe. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#47) Crystalheart válasza Mr X (#45) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Őszintén szólva én nem tudok különbséget tenni ezek között, mert ha egy kiló sajtot, ha egy kiló tésztát vagy egy kiló lepényt eszem, mindig ugyanolyan hamar megéhezem... :D Minden csak néhány óráig "tart ki". De a fehérjés cuccok sajnos már valóban drágák. Mi is csak addig tudtuk fedezni, míg voltak kecskéink. Most már nincsenek, fáj is a fejem miatta. Szénhidrátot eszünk szénhidráttal, pláne télen, amikor nincs kert. (A csirkék tartása már drága, mert sok gabonát esznek, úgyhogy nem tudok 40 baromfit tartani - a kecske legalább ellegelt a mezőn.)

De a topikgazda problémája, hogy e hó végéig kibírja valahogy, addig meg fél lábon is... :)

Jut eszembe, ha van egy inkubátorod vagy egy elektromos sütős, ahol tudsz 43 fokot tartani, akkor játszi könnyedséggel lehet megsokszorozni a joghurtot. Ez is költséghatákony dolog, bár nem mindenkinek van inkubátora... :DDD (De 10 ezerből össze lehet dobni, egy digitális kijelzős termosztát kell hozzá, egy fűtőszál mini ventilátorral, meg valami hőszigetelő doboz, akár hungarocellből.) Felforralt és 43 fokra hűtött tejbe jól belekavarunk egy Danone natúrt, vagy bármi egyéb natúr joghurtot, azt sterilizált üvegekbe töltjük, jól lezárjuk, és a 43 fokba tesszük 10-18 órára. (Van, hogy 6 óra is elég, de akkor nem mindig az igazi.) Eztán 10 óráig hűtőben kell tárolni. Az ilyen joghurt hetekig tárolható. (A Magyar Tejgazdasági Kísérleti Intézet webboltjában lehet kapni fagyasztva szárított joghurtkultúrát, és akkor nem kell megvenni minden alkalommal a kis joghurtot. Hosszú távon jelentősen olcsóbb, rövid távon drágább.)

[ Szerkesztve ]

(#48) Vladi válasza Crystalheart (#47) üzenetére


Vladi
nagyúr

Pár óráig? Hát mit gondoltál, elég hetente egyszer enni? :DD

"De a topikgazda problémája, hogy e hó végéig kibírja valahogy, addig meg fél lábon is..."
Hát jah. Fúúj, tisztára pipogya. Addig evés nélkül is ki lehet bírni. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49) VIPowER


VIPowER
senior tag

Elég kiábrándító hogy manapság egy ilyen vitaminbomba sem jön ki ennyiből :D

(#50) Hieronymus válasza Crystalheart (#35) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Kicsit off:

"a szódabikarbóna patikában 400 Ft/kiló körül van, az untig elég, sőt, fél kiló is."

Miért nem kovásszal?
A kovászhoz elegendő a liszt és víz. Gyakorlatilag "ingyen" van. Jól eltartható a következő sütésig.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.