Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricardo


Ricardo
félisten

Erre kíváncsi leszek.

(#2) fornettisuti


fornettisuti
veterán

5c folytatas?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#3) kbyte1024 válasza fornettisuti (#2) üzenetére


kbyte1024
addikt

Szerintem inkabb az 5s valami variansa lesz,majd ☺

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#4) konczy3


konczy3
senior tag

Biztos sokat eladnának ha jönne egy kicsit kisebb variuáns 4-4,3 között főleg hőlgyeknek esetleg pink színben :)

Never Settle

(#5) janeszgol


janeszgol
félisten

Hé hé. Nagyon le volt szólva a HVG-s linkem. Akkor mégis igaz lesz? (Bár még csak fikció, oda is írtam.)
Röviden: A9 SoC, 4col, 2 giga ram, nyomásos érintő. Ezzel a finom lépéssel kukázva lesznek a következők: 5c, 5s, 4s. És talán a 6 és 6 Plus. Úgy látszik, amióta az Apple 4 féle SoC-re hozza ki a szoftverét, sok a panasz rá. Nem bír vele. Lehet ezáltal akarja újra egy kézben tartan a saját piacát?

Felhívom mindenki figyelmét, a fentiek fikciók.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kisebb iPhone-ra egyértelműen van igény
Egy 5C utód olcsóbb iPhone-ra is lenne kereslet, persze ahhoz képest azért jobb árazással.
Az órával kapcsolatban sok javulást nem várnék a helyükben. Akire rá tudták sózni, az már megvette, akire meg nem arra nehéz lesz. 350 dolláros induló ár helyett 100-150-ért kellene adniuk. Ezt nem fogják megtenni, ahogy anno az olcsósított 5C se lett olcsó, ezért ha most piacra dobnak egy watch 2-t, várhatóan abból még kevesebbet adnak majd el.

Amúgy nem vártam volna hogy az 5S ára továbbra is milyen vállalhatatlanul magas marad. Valószínűleg már nem gyártják, ezért az alacsony kínálat tartja magasan. Nagyon kevesen veszik, de gondolom már kevés maradt a raktárakban is, ezért, nincs miért akciózni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

és ha esetleg egy amolyan 6S Mini lesz?
4 colos kijelzővel?

(#8) gerii


gerii
addikt

Szerintem ősszel lesz csak, mindhárom variáns azonos külsővel. Nem fogják ezt tavasszal ellőni.

(#9) anubys1984


anubys1984
aktív tag

Én meg inkább annak örülnék, ha végre frissítenék a MacMini vonalat... :((

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#10) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

4"?

(#11) #40359168 válasza Fejvadi (#10) üzenetére


#40359168
törölt tag

Remélem.

(#12) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Én kétlem, hogy ősz előtt kijönnének új mobillal, de ki tudja. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) Forest48 válasza janeszgol (#5) üzenetére


Forest48
aktív tag

Ennyi hardver rendes opzimalizálásával is meggyűlik a bajuk...no comment. Itt kezd előjönni az iOS hátránya az Androidhoz képest. Natív kódot futtat és erősen számít, hogy ott hogyan írják meg több hardver kezelését.
Ne egyetek meg, nem bántásból mondtam. Csak ami előny, az néha hátrány is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#14) alkatraz3000 válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nem is volt arról egyszer sem szó, hogy az 5c a Tesco modell lesz. Csak lehúztak egy bort a sima5-rol, amivel így is olyan bevételeket csináltak, hogy sok gyártó az 5c "sikerét" is megirigyelne.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#15) Wesder válasza alkatraz3000 (#14) üzenetére


Wesder
félisten

Erre gondolom sok Apple user "büszke"

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16) Cyberpunk válasza Forest48 (#13) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az iOS egyébként is egyre kuszább minden új főverzióval. Több bug, gyengébb optimalizació. Igen az említett több hardver miatt is! Bár szerintem ez nem Samsung, ahol van (random szám!) 50 készülék egy Android verzióra, hogy komoly gond legyen a rendszer fejlesztése, karbantartása.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17) alkatraz3000 válasza Wesder (#15) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

En ezeknek csak azért örülök, mert a sikereik miatt tuti sokáig folytatódni fog az iPhone széria :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#18) Forest48 válasza Cyberpunk (#16) üzenetére


Forest48
aktív tag

A droid teljesen máshogy működik, persze ott is erősen kell optimalizálni, de nem csak bizonyos hardvereken megy, hanem minden szabványnak megfelelőn. Persze szép meg jó, hogy az alma visszamenőleg elég hosszan támogat egy készüléket, de ez a rendszernek sem tesz jót, plusz az adott régebbi hardverek azért a tapasztalatok alapján nem mindig viszik szépen. A legtöbb cégnél most fejetlenséget látok. Kicsit mint a politika, valakinek beugrik valami és azt mindenféle átgondoltság és teszt nélkül meg kell csinálni.

(#19) Halkow.


Halkow.
senior tag

Mini Iphone szerintem nem, de gold epülvács kettó 3-4misiért biztos lesz...
Már allig várom, hogy "Techrax" tesztelje :DDD

(#20) Grodd válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Grodd
tag

4"-es iPhone-ra egyértelműen nincs igény. Nem csak iPhone-ra, más gyártótól se fogadna el a piac 4,5" alatti telefont. Egyszerűen nem kell senkinek, mert jóformán semmire se lenne használható.

(#21) alkatraz3000 válasza Grodd (#20) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Hat iPhone felhasználók igen is örülnének neki a számok az szerint.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#22) sicli


sicli
tag

Igen, tavasszal érkezik, 500 dolláros induló árral, A9 procival, stb. Lekerekített fém házban

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#23) sicli válasza Grodd (#20) üzenetére


sicli
tag

Ez butaság, mert szubjektív vélemény. Én elfogadom, hogy sokaknak sokkal kényelmesebb a mára már virtuálissá vált életüket nagyobb kijelzőn élni, de el kell fogadni, hogy vannak emberek, akik csak telefonálni szeretnének!

Nekem a 4"-nál nagyobb nem kényelmes. 90%-ban hanghívásra használom, nem tudok áttérni virtuális életre, a szexet is személyesen intézem. Ettől függetlenül elfogadom, hogy másoknak más igényei vannak!

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#24) anubys1984 válasza Grodd (#20) üzenetére


anubys1984
aktív tag

Ezt gondolom, reprezentatív felmérés alapján állítod... A környezetemben az iPhone tulajok nagyrésze 5-öt, vagy 5s-t használ és elmondásuk szerint azért nem váltanak, mert várják, hogy jöjjön ismét egy 4"-es modell...

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#25) Grodd válasza anubys1984 (#24) üzenetére


Grodd
tag

Mert a te környzeted aztán sokkal reprezentatívabb minta :) .
Az én környezetemben szinte mindenki, aki iPhone-t használ, az 6/6S-t, vagy valamelyik Plus-t .
Van néhány, aki 5-t vagy 5s-t (többek között én is),, de csak azért, mert ezt kaptuk céges használatra, de telefonáláson kívül másra nem használjuk, mert nem nagyon lehet. Normál okostelefonos használatra pedig ott van a normális méretű telefonunk.

(#26) Grodd válasza sicli (#23) üzenetére


Grodd
tag

Igen ezzel egyetértek, de aki csak telefonálni akar, annak minek egy csúcskategóriás, csúcshardveres okostelefon? Ennek ellenére elfogadom, hogy van olyan is, akinek erre van igénye (bár ez nem nagyon jellemző szerintem), de az szerintem csak az Apple logo miatt vesz iphone-t, lehet, hogy ezt a marginális piacot is szem előtt tartja az Apple, és piacra dob egy kis kijelzős feature phone-t. Mert szerintem arra nem kéne iOS-t erőltetni, inkább csökkenteni kéne a fragmentációt, és az iOS-ből kivezetni a 4,7" alatti kijelzők támogatását. Inkább a Watch OS-t lehetne feature phone-okra kiterjeszteni.

(#27) sicli válasza Grodd (#26) üzenetére


sicli
tag

Nagyon jó a felvetésed és szerintem ezt nem értik a gyártók sem! Nem érdekel engem az alma logo. Ha szép formájú, 4" méretű Samsung lenne, fémházban, csúcskategóriás hardverrel, azt is megvenném. Miért? Azért, mert pasi vagyok és vonz a technika, ennyire egyszerű. Valóban nem használom ki, de, amikor a névjegyek között görgetek ne akadjon, néha GPS-t bekapcsolom, stb. Jó érzés tudni, hogy olyan van a zsebemben, amitől elvárható, hogy ne hagyjon cserben és igen, mondhatni a nem akadozós névjegy görgetésért és a nagy ritkán használt egy-egy alkalmazás miatt kell a csúcskategória.

Igazából lehet, hogy van abban valami, amit írtál, hogy a környezet azt látja, hogy csúcs telefonom van, de nem olyan szinten, hogy mutogassam, csak annyira, hogy én sem vagyok lemaradva. Szerintem ez mindenkiben benne van.

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#28) Cyberpunk válasza sicli (#23) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Csak telefonálásra vannak ma is kis készülékek. Nem okos, de ahhoz nem kell az. Na igen a divat mwg a trend nem trendi egy "buta phone".

Nem kell ezekhez csúcskategória! Egy névjegyzék gorgetessel szerintem a legolcsóbb kinai is röhögve megbirkózik. De ha erre van igényed nem zavar persze. Van akinek ezért megéri 2-300 ezer. Mert bizony a kicsi csúcs nem lesz olcsó attól, hogy kicsi sajnos.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29) sicli válasza Cyberpunk (#28) üzenetére


sicli
tag

Igen, valószínű ezért nem gyártanak kicsiket, mert a "kicsi csúcs nem lesz olcsó"! Tény, hogy nem lenne rá nagy kereslet. Én megfizetem az árát. Nem vagyok sznob köcsög és nem mutogatásból kell, vagyis részben. Ha nem jó a kocsim, öltözékem, telefonom, akkor másképp tárgyalnak velem. Sajnos ez van.

Hidd el, én örülnék a legjobban, ha nyomógombos telefonból lenne egy prémium kategória, de már nem lesz soha. Na nem az aranyra meg az ilyen marhaságokra gondolom.

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#30) Cyberpunk válasza sicli (#29) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem egy i5S ma is vállalható bőven. S még egy darabig biztos használható lesz, s egyáltalán nem valami bóvli kinézete van. Igaz nem mai típus.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31) sicli válasza Cyberpunk (#30) üzenetére


sicli
tag

Pontosan ez van most nekem és én is így gondolom. Ezért örülök neki, hogy lesz 4"-os frissített hardverű ájfón:)

Persze, mint már írtam, ekkora Samsungot, Sony-t, de Huawei-t is vennék. Utálom ezeket a kínai csodákat, mint a Xiaomi és az ezen kívüli ismeretlen márkájú cuccokat, de a Huawei-ről sok jót olvastam, majd vettem egy Mediapad M2-t és konkrétan tetszik is, ezért kis telefonban erős hardverrel nem bánnám. Ezekkel egy bajom van, hogy nekem tetszik a fizikai gomb, mint az iPhone home gombja.

Tehát nem alma őrült vagyok, külső és hardver alapján választok. A szoftver nem izgat, főleg, mióta az iOS már nem fejlődik, hanem inkább lefelé tart a lejtőn, verzióról verzióra rosszabb, ellenben az Android még fejlődik. Nagyon érdekes, kb. az iOS 8 óta jött a váltás, hogy iOS zuhan, Android felfelé tart és nem az Android lett erős, hanem az Apple cseszte el ezt magának.

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.