Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

Nem porognek a pcs eladasok? mar majdnem msrp aron lehet venni vmit? A banyaszlimit feltorese segit onnek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) Semplar


Semplar
őstag

K@ts@g bányászok már nem viszik a cuccot, nyissunk a sokat rinyáló gamerek felé! ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#3) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Jöhetnek a bányászbékák gunyoroskodni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4) copass


copass
veterán

most már minek? júniusban az ETH átáll POS-ra...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5) MZsoltee válasza copass (#4) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nem áll át...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6) copass válasza MZsoltee (#5) üzenetére


copass
veterán

nem követem napi szinten egy ideje, de szokás szerint csúszik...
"It won't be June, but likely in the few months after. No firm date yet, but we're definitely in the final chapter of PoW on Ethereum"

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#7) GreatL


GreatL
őstag

Most már tele vannak a boltok videokártyákkal. Ennyit már nem fognak felvásárolni a bányászok. Az ár sem fog már elszállni ennél jobban szerintem.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#8) Asycid válasza GreatL (#7) üzenetére


Asycid
tag

Ráadásul sokan kivárják inkább a következő GPU gent, ami nemsokára itt van, emiatt csak halmozódni fognak a készletek, a bányászokra meg rárohad a kártya, mert nem tudják eladni majd csak veszteséggel :D

(#9) MtHq válasza Asycid (#8) üzenetére


MtHq
tag

Veszteséggel? Ja. Mikor már rég visszatermelte az árát, akár 1 forintért is nyugodt szívvel fogjuk eladni őket :) De annyiért meg inkább megtartom a polcon dísznek.

[ Szerkesztve ]

(#10) Ribi válasza copass (#6) üzenetére


Ribi
nagyúr

De ha átáll se biztos hogy lesz bármi változás, majd lesz helyette egy kedvelt amint mindenki bányászik és megy minden szépen tovább.

(#11) copass válasza Ribi (#10) üzenetére


copass
veterán

persze, bármit lehet bányászni.
csak ha beletoltál már több millát akkor nem mindegy hogy mennyit kaparsz...
a POS meg ezért fogja kiherérlni az ETH-t, mivel nem erőforrás igényes.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#12) MZsoltee válasza copass (#11) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha már beletoltad és kitermelte, akkor már mindegy. Kvázi passzív jövedelem, ha az áramnál többet termel. Vagy eladod a VGA-t, és még van egy kis profit.
Abban van igazság, hogy újabb beszállókat nem, vagy kevésbé fog vonzani.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#13) copass válasza MZsoltee (#12) üzenetére


copass
veterán

persze. addig mínuszban vagy amíg ki nem termeled a befektetett eszközök árát és az üzemeltetést. ha az visszajött akkor már nyereséges vagy.
vga eladás változó szerintem, főleg hogy most esnek az árak.
de pl. gtx 1660-at már kapsz 80k (új ára volt pár éve) környékén használtan, amíg a boltban 130k környéke. pedig volt amikor hogy használtan is 100-120k körül ment...
rtx 3060 12GB meg 180k körül van, boltban 190k-ért kapsz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14) ceia


ceia
őstag

A kriptobányászok a videójátékot játszók legnagyobb ellensége. Nem értem, miért nem tették be őket ellenségnek FPS játékokba, és bányászfarmokat, mint célpontot? Napalmot nekik!

        it's more fun to compute

(#15) Asycid válasza MtHq (#9) üzenetére


Asycid
tag

Ne értsd félre, én is banyasztam keveset hobbiból, de csak próbaképpen. Én várom a legjobban, hogy a bányászok elkezdjék árulni a cuccot, mert ott lesz szép árverseny ha hirtelen a használt piacra zúdulnak a bányász gpu-k. Amik, ha amúgy ésszel csinalja az ember, jobb állapotban vannak mint egy játékra hasznalt.

(#16) MZsoltee válasza copass (#13) üzenetére


MZsoltee
veterán

1660 supert vettem 65k-ert anno boltból. :K
Még pár év és lesz olyan megint... ;]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#17) scansat


scansat
tag

Sosem bányásztam..nem is érdekel a dolog. De amit nem értek, hogy mindenki aki bányászik, névtelenül milliomosnak hirdeti magát. Aztán azt olvasom mindenhol, hogy bányászfarmokat már lassan a sarkkörre telepítenek, meg naperőművek mellé mert ott hideg van, olcsó a hűtés, a termelt hőt eladják, és a felhasznált villanyáram ingyen van, .... ott éri meg. Idehaza meg nagynéha elkap a rendőrség 1-1 embert aki lopja a villanyt és azzal bányászgat, mert ha rendesen fizetné, már nem nagyon lenne haszon. Személyesen 2 kollégám ismerem aki bőszen bányászik, és erősen misztifikálják a dolgot idegenek előtt. Hogy mennyit és mit, nem tudom, de bevallásuk szerint több milla volt a bányászcuccuk. Egyik egy sz@ros Renaultal jár, amiről évente hagyja el autópályán hol a szervo szivattyút hol a kipufogódobot. Másik egy Segway büszke tulajdonosa. Persze értem én hogy a hipszter életérzés része, és számláik dugig lehetnek ettől még pénzel, csak sajna egyiken sem látszik -hja a nonkomformista életmód. Saját agyamból kiindulva, ha nekem 30 évesen termelné a bányászgép a pénzt, ahogy jön, költeném ingatlanra, vállalkozásra, meg persze ésszel magamra, és nem parkoltatnám 5 percet sem bitcoinként a számlán, imádkozva hogy menjen feljebb az árfolyam és ne lejjebb. Szóval elhiszem én hogy vannak páran akik régen kezdték és mára tetemes a TÉNYLEGES vagyonuk,(nem a bitcoin számlán lévő) de kíváncsi leszek, ha véget ér, hogy hány ember lesz idehaza aki ebből bizonyítottan milliomosként kerül ki és egy laza mozdulattal kihajítja a szemétbe az okafogyott bányászgépeit, és nem kezd filléreskedni és alkudozgatva videokártyát árulni hogy legyen haszna? Kínában már van pár "elhagyatott" bányászfarm amit a tulajdonosok egyszerűen magára hagytak a tiltás hatására mert így volt olcsóbb nekik. Hogy mikor fog elkezdődni az hogy a bányászok a videokártyákat a piacra öntik, az kérdéses, de mindenki szerint csak idő kérdése. Én meg kíváncsi leszek, hogy a 20xx vagy akár a 30xx széria mennyiért fog menni használtan. Elnézve a világban zajló változásokat. Gondolok itt arra a "hiánygazdaságra" ami már a nyakunkon. Lassan hiába van pénze valakinek, csak 30 liter benzint vehet, 2 liter étolajat, cukrot már sok helyen csak pult alól és az építkező rokonommal aki 1 raklap (56 zsák) cementet vett volna, közölték az Építőanyag telepen hogy 9 zsák személyenként naponta a max. :DD Szóval 2022 egy érdekes év lesz. Sok német nyugdíjas fog virágcserép alá rakott gyertyánál melegedni, és sok digitális pénzt fognak újra millpengő és billpengő módjára az "utcán seperni". 1 kiló húst meg majd csak aranyfülbevalóért kap az ember. De ne legyen igazam! Mindezek ismeretében szánalmas vergődés az LHR elbukása vagy az Nvidia részéről elbuktatása. A nagy Casekingnél rengeteg kártya elérhető már és német fizetésekkel nem is drágán. Aztán valahogy mégsem fogy...Kobiolka szerint a durva infláció miatt mélyrepülésben a piac.

(#18) Danex válasza Ribi (#10) üzenetére


Danex
addikt

Hát azért ez nem így működik teljesen, akkor számítási kapacitás van az ETH mögött, hogy az ha ráröppenne a többi bányászható coinra gyakorlatilag órák alatt töredékére csökken a bevétele mindnek.

Gondolj bele, hogy pl most viszonylag elvannak az elektromos autósok is a töltőkkel, de ha máról holnapra az összes benzines/dízel autót lecserélnénk elektromosra a töltők növelése nélkül akkor hiába volt eddig úgy ahogy rendben az elektromos autós közlekedés, ha hirtelen 100x annyi ember megy ugyan arra a kevés erőforrásra akkor gyakorlatilag senkinek se marad semmi.

Az pedig, hogy az áram ára globálisan emelkedik/magas az tovább csökkenti azok számát akiknek még megérné akkor is futtatni.

(#19) Ribi válasza Danex (#18) üzenetére


Ribi
nagyúr

És akkor mi fog történni amikor PoW-ra áttérnek. Micsinál majd mindneki az eszközeivel? Semmit?

(#20) Danex válasza Ribi (#19) üzenetére


Danex
addikt

Mármint PoS-ra térnek át PoW-ról nem?

Eladja vagy ha van ingyen áram / napelem akkor futtatja tovább.

Mostanság 0.1$ /kwH árammal számolva egy 3070 ETH-t túrva kb 2.2$-t termel, amiből még lejön kb 0.3$ áram legalább, azaz 1.9$ a profit / nap.

Ha az ETH-n lévő számítási teljesítményt szétosztanánk a top 30 bányászható coinon akkor a "profit" lecsökkenne -0.16$ra tehát veszteséget termelne.

Tehát kb az jöhet majd ki nullára akinek 0.08$ vagy olcsóbban tud áramot szerezni. vagy azzal számol, hogy amit kibányászik az a jövőben többet ér majd.

(#21) Ribi válasza Danex (#20) üzenetére


Ribi
nagyúr

PoS ja. Csak nyilván ha mindenki hirtelen másfele kacsingat, akkor a "befektetési" hajlandóság is arra fele megy majd. Mint kicsit se hozzáértő, szerintem. De mégis miért maradnának ott ahol csökken az érdeklődés. Egészet a hype hajtja.

(#22) k-adi válasza Danex (#20) üzenetére


k-adi
nagyúr

mekkora spekulációk lesznek itt kéremszépen :D

(#23) Frixielder


Frixielder
újonc

Ha ez a ttu nvidia nem lenne nyakig benne az egész bányászatban még meg is lepődnék. De manapság divatos valamit jó nagy hangon nyiltan elítélni, aztán mikor a mutyit osztják akkor harapni egyet a tortából. Azt mondják ez nagyon magyar, de ez csak álom. Az egész világ így működik manapság ahogy láthatjuk. Szóóval addig hajtom a 1070em amig le nem ég, utána meg veszek egy konzolt, azt még meg tudom fizetni... Ha lehet majd kapni.. xd

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.