Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GeryFlash


GeryFlash
veterán

A numerikuson kerületett volna jobb helyre az ujjlenyomatolvaso, mondjuk az F19 helyére szinté a jobb felsőbe.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#2) fecus


fecus
őstag

Ez menne sima PC-vel meg linuxval is?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#3) GeryFlash válasza fecus (#2) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem, csak M1-es geppel megy (tehat Inteles macbookkal sem). A nem ujjlenyomatolvasos az igen, megy.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#4) #90088192 válasza GeryFlash (#3) üzenetére


#90088192
törölt tag

Addig nem megy amíg valaki el nem készíti a megfelelő hw/sw illesztőt hozzá?

(#5) nyunyu


nyunyu
félisten

Gondolom az asztroszürke verzióra megint kell várni pluszban egy évet, mert elsőre nem bírták kiadni. :))
Aztán a nagy érdeklődésre tekintettel kiadják még drágábban.

[szerk:]Hopp, az eddigi asztroszürke perifériáik is eltűntek a weblapjukról :Y

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6) 0xmilan válasza GeryFlash (#3) üzenetére


0xmilan
addikt

A billentyuzet resze megy - szerintem erre vonatkozott a kerdes.

#1-re: A macbookon is a backspace folott van a Touch ID (meg a kisebb bill.-nel is), szoval sztem igy konzisztens, annak ellenere, hogy a numerikuson ez nem a jobb felso sarkot jelenti.

...
Vicces, mert pont ma nezegettem magic keyboardot az apple oldalan es lattam, hogy van touch ID-s verzio is, aztan jon rola a cikk, hogy ez valojaban ujdonsag.

Annyira nincsen ertelmes valasztek ollos billentyuzetekbol, hogy a vegen meg tenyleg a tobbszorosen tularazott almasat veszem dacbol. A Magic Keyboard-rol legalabb tudom, hogy pont olyanok a billentyui, mint amit keresek es jo anyaghasznalata van.

#5 nyunyu
Oh yess, Itt peldaul miert nem tudok szint valasztani? Ez meg csak nem is a Touch ID-s verzio.

Na, a szerk.-em utan latom a szerk.-ed. Akkor ezek szerint ne is keressem. :O

[ Szerkesztve ]

(#7) nyunyu válasza 0xmilan (#6) üzenetére


nyunyu
félisten

Mac billzetek más scan kódokat küldenek, mint a PC billzetek, így pl. az F13/14/15 nem biztos, hogy megy a PCn PrtScr/ScrLck/Pauseként.

Hacsak nincs hozzájuk valami 3rd party megoldás, ami a Mac billentyű kódokat lefordítja a Win számára emészthetőre, addig nem fog menni.
Gondolom Apple nem szokott más oprendszerhez drivert kiadni :DDD

Amennyire tudom, Linuxra vannak billzet kezelő libraryk egzotikus billzetekhez is.

Egyáltalán van bármi átfedés a Mac és a PC billzetek között a rárajzolt alfanumerikus karaktereken kívül?

(PC billzeteket alapból kezeli a MacOS.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8) 0xmilan válasza nyunyu (#7) üzenetére


0xmilan
addikt

En a Touch ID es szambill. nelkuli verziot neztem ki, igy az F13-15 mukodese nem erdekel - bar gondolom ez programozhato minden OS-en, hogy mit csinaljon.
Egyelore inteles MacBook Pro-val hasznalnam, de kesobb valoszinuleg PC-vel is, Linux mellett.

(#9) nyunyu válasza nyunyu (#7) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, hogy az MBPnek tök más billentyű kódjai vannak, mint a klasszikus Mac billzeteknek?
Éljen a saját magukkal sem kompatibilitás.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) Zoltn


Zoltn
senior tag

Ezeknek miert ragadt be a feher szin? A tkl bol kene fekete/szurke. Instant buy. De csak feher van... Figadom hamarabb lesznek szinesek mint fekete... :(((

"Music is your only friend. Until the end!"

(#11) vicze válasza #90088192 (#4) üzenetére


vicze
félisten

Hehe Synaptic-hoz 6éve nem tudták megcsinálni, hogy Linuxon működjön, de ja biztos...

(#12) 0xmilan válasza Zoltn (#10) üzenetére


0xmilan
addikt

Foleg ugy erthetetlen, hogy a Macbook-on is fekete billentyuk vannak, attol fuggetlenul, hogy asztroszurke vagy ezust szinu.

Amugy nem tevedtel. Az uj 24" iMac-hez a gep szinevel megegyezo szinu billentyuzetet adnak. Szoval technikailag elobb lett szines, mint fekete.

(#13) Cr00py


Cr00py
senior tag

Én eddig úgy tudtam, hogy a Touch ID az hozzá van párosítva az adott géphez. Valami ilyet olvastam az M1 imac-nél. Csak úgy mint a korábbi Touch ID-val szerelt készülékeknél.
Most akkor mi a helyzet ezzel?

[ Szerkesztve ]

(#14) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

iPadekkel se megy a TouchID?
Mióta megjelent, azóta várom, hogy lehessen végre kapni.
Multidevice-t támogatja? Annyi kérdésem lenne…
Vennem kell egyet, hogy mindre kapjak választ. :DDD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#15) Maxxy10 válasza Cr00py (#13) üzenetére


Maxxy10
addikt

Jo kerdes, valoszinuleg elso hasznalatkor hozza rendeli a gephez. Kerdes, hogy utana hozza lehet e adni masikhoz.

(#16) 0xmilan


0xmilan
addikt

Ez egy jo video, bemutat kb. mindent.
- Latszik, hogy parositas utan egybol megy a Touch ID, nem kell uj ujjlenyomatot hozzaadni a bill.-en keresztul.
- A sima bill. resze mukodik az M1 nelkuli Mac Pro-val, csak ugye ott nincs Touch ID.
- 6:40 - Ipad Air-rel a bill. resze mukodik, de a Touch ID nem.

(#17) vicze válasza 0xmilan (#16) üzenetére


vicze
félisten

A leolvasó csak BT-n továbbitja a mérési pontokat az azonsitást a T2(vagy épp minek nevezik az M1-ben lévő secure element) végzi. M1-en belül tárolódnak az ujjlenyomatok is.

(#18) 0xmilan válasza Zoltn (#10) üzenetére


0xmilan
addikt

Megtalaltam az instant buy billentyuzetedet.
Satechi Slim X1.
9to5mac review.
Egy hete rendeltem smartshop.hu-rol szallitassal egyutt 20 ezerert es ma hozta meg a futar.
Nem hittem volna, hogy feladjak ennyiert, mert akkor meg csak az alzanal volt ezen kivul, ott viszont ~10 ezerrel dragabban. Azota az alza csokkentette 29e-rol 24250-re es megjelent az ipon-on is szinten 20e alatt.
Ennyiert szerintem siman best buy. Foleg, ha azt nezzuk, hogy a gyarto oldalan $70 es erre meg rajonne ~$50 szallitas, de most raadasul out of stock.

[ Szerkesztve ]

(#19) Zoltn válasza 0xmilan (#18) üzenetére


Zoltn
senior tag

Ezeket már nézegettem, de sajna nekem magyar kiosztással kell(ene). Azok meg ritkák mint a fehér hollo. Satechi ből nagyon ritkán előfordul.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#20) 0xmilan válasza Zoltn (#19) üzenetére


0xmilan
addikt

Igen, erre nem gondoltam. :/
Satechi-bol eddig sajnos csak ANSI-t lattam. Akkor csak remelni lehet, hogy az Apple a kozeljovoben kiadja vegre a space gray verziokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.