Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Kékes525 válasza Remus389 (#300) üzenetére


Kékes525
félisten

"kb 150 eve voltak azok, azota nem sikerult feljebb kerulni?"

Ez most humor? 150 éve még rabszolgák voltak. Utána nagyon sokáig rendkívül erős megkülönböztetés volt, ami egy része még mindig fennáll. Ugyanezt akkor állíthatnád a magyar szegényekre és a világ bármelyik szegényére is. Amúgy 150 év ehhez nagyon kevés. Csak a magyar "nemzeti tőkésosztálynak" sikerült néhány év alatt, de látjuk azt, hogy hogyan.

A zsidók azért okosabbak, mert a társadalomból egyedül a tudással tudtak kitörni, ezért a szülök nagyon odafigyelnek a neveltetésükre. A neveltetés nagyban meghatározza az intelligenciát. Ha számokat akarsz akkor a genetika 60%-ban a környezet 40%-ban határozza meg az intelligenciát, nagyjából. Ők erre szocializáltak mintegy 2000 év óta. A feketéknek ez a lehetőség csak a legjobb akarattal is 50-60 éve áll fenn. Úgy a 60-70-es évektől.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#302) Remus389 válasza Kékes525 (#301) üzenetére


Remus389
veterán

Hmmm... szerintem lezarhatjuk ezt a vitat egymast ugyse fogjuk meggyozni, orulok hogy legalabb reszben belatsz dolgokat (nemcsak a borszin a kulonbseg), meg kulturalt voltal.

Meg egy utolso gondolat. Ket sziget: Uj Zeland es Haiti. Elobbi zord sziget, a vilagtol tavol, utobbi maga a foldi paradicsom(volt eredetileg), europa es amerika kozt, viszonylag jo helyen.

Megis az elobbi GDP-je nyugati szintu, utobbie 3-dik vilagbeli.

Mi a ket sziget lakoi kozt a kulonbseg? Es ha kicserelnenk(illetve eredetileg a masikkal nepesiteni be) Haiti es Uj Zeland lakossagat mi tortenne/tortent volna?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#303) Kékes525 válasza Remus389 (#302) üzenetére


Kékes525
félisten

"Mi a ket sziget lakoi kozt a kulonbseg?"

Egyszerű a válasz, a történelmük és biztos nem az értelmi szintjükben van.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#304) Remus389 válasza Kékes525 (#303) üzenetére


Remus389
veterán

Az Uj Zelandra erkezok egy prosperalo, tiszta orszagot hoztak letre, annak ellenere hogy a vilag vegen vannak.

A Haitira erkezok a foldi paradicsombol csinaltak egy roviden: foldi poklot.

A tobbit ugyis tudja mindenki.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#305) Kékes525 válasza Remus389 (#304) üzenetére


Kékes525
félisten

És ebből te milyen következtetéseket vonsz le?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#306) Remus389 válasza Kékes525 (#305) üzenetére


Remus389
veterán

Nem mondom meg, találd ki!

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#307) Kékes525 válasza Remus389 (#306) üzenetére


Kékes525
félisten

Na, ez tipikus troll válasz volt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#308) Remus389


Remus389
veterán

Nézd Haitit fekete afrikaiak népesítették be, és az egész pont úgy is néz ki, tök olyan mint egy fekete afrikai ország.

Új Zélandot főleg britek népesítették be és kb olyan szinten is vannak mint a U.K.

Tehát ebből az jön le, hogy egyes országok nem emiatt vagy amiatt szegények, hanem az emberek milyenségén múlik.

Lefogadom ha Haitit a brit telepesek foglalták volna el és Új Zélandra kidobták volna a rabszolgákat, akkor Új Zéland éppolyan szerencsétlen nyomorúságos hely lenne mint most Haiti. Illetve Haiti a Karib tenger ékköve lenne.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#309) Kékes525 válasza Remus389 (#308) üzenetére


Kékes525
félisten

"Tehát ebből az jön le, hogy egyes országok nem emiatt vagy amiatt szegények, hanem az emberek milyenségén múlik."

Nem, ebből nekem az jön le, hogy a nagyon eltérő történelmük miatt eltérő a kultúrájuk és a kiindulási fejeltségi szintjük is. Más volt a kiindulópont, ahonnét a fejlődésük elindult. A brit telepesek hatalmas előnnyel (kulturális és gazdasági) indultak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#310) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Urak!

Többször is eléggé eltávolodtatok a cikk témájától, így megkérlek benneteket, hogy ezután szorítkozzatok a tárgyra!

(#311) Tidus válasza aelod (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Nekem meg fészbukom sincs, nem is lesz. Asztán élek, virulok, és még a vállalkozásom is megy.
Megfordulok felsőbb körökben is, és befolyásos embereket is ismerek, álltalában nekik sincs.
Egy komoly valamire való férfi nem tart igényt a közösségi oldalakra, szerintem.
Sőt szerintem azok írogatnak ott akik nem tudnak magukkal mit kezdeni, de akinek nem inge ne vegye magára
.

Amúgy becsületedre váljék amit tettél.

[ Szerkesztve ]

(#312) Kékes525 válasza Tidus (#311) üzenetére


Kékes525
félisten

"Egy komoly valamire való férfi nem tart igényt a közösségi oldalakra, szerintem."

Nem hiszem, hogy ez a "komoly valamire való férfi" ismertető jegyeinek egyike lenne. Divat volt mindig is szembe menni a mainstreamnek, azt gondolják, hogy az vagány dolog. Szerintem nem biztos, hogy az. Nekem van, kb. hetente nézek rá.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#313) RozogA87 válasza Kékes525 (#309) üzenetére


RozogA87
tag

Osztom 308. véleményét. Magyarország sem igazán gazdag ország. Legalábbis ha az ember lejön a keleti régióba, vidékre ez teljesen nyílvánvalóvá válik. Na és miért nem? A társadalom érthetetlen működése miatt. Az intelligens emberek általában legfeljebb egy diplomát és jó állást akarnak itt, és a többséget egyenesen bosszantja ha valaki nagytudású, tehetséges, stb. Kivéve ha mondjuk jó sportoló, vagy jól énekel, az efféle tehetségre felnéznek. De igazán okos embert a nulláról meggazdagodni nálunk még nem láttam, mert ez általában úgy működik hogy "lopok és nem kapnak el" vagy "seftelek" (esetleg lopott cuccal)
Szóval a meggazdagodás mögött szinte soha nem áll valódi produktivitás. Sok múlik sőt rengeteg az ember hatalomhoz való viszonyán is, mert hihetetlenül korrupt az ország.
Ezért nem fogja sohasem érezni a kisember hogy Magyarország mennyire "jól teljesít" és "egyre jobban".
Azt is lefogadom hogy mire a fizetések elérik a mai brit, német, francia fizetések színvonalát addigra ez lesz Európa egyik legdrágább országa, valahol szorosan Svájc mögött.

[ Szerkesztve ]

Az intelligens emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre. Állítják a hangok a fejemben.

(#314) Tidus válasza Kékes525 (#312) üzenetére


Tidus
addikt

Itt nem a vagányról, és a menőről van szó. Ezekkel a dolgokkal azok élnek akik nagyobbnak akarnak látszani mint ami a valóság.
Miért jó közzétenni a lakásomat belülről, a karácsonyfámat, és azt hogy hol nyaralok. Nem értem. De ezt a kérdést a közösségi oldal felhasználók többsége, és az oldalon nem regisztráltak szinte mindegyike osztja velem.
De mindenki azt tesz amit akar, ezen elvitatkozhatnánk a végtelenségig is.

(#315) Kékes525 válasza Tidus (#314) üzenetére


Kékes525
félisten

"Miért jó közzétenni a lakásomat belülről, a karácsonyfámat, és azt hogy hol nyaralok."

Nem jó, marhaság, stb. Ez azonban túlhajtás. Mint minden túlpörgetés ez is rossz. Ezért azonban nem kell a gyereket kidobni a fürdővízzel, szerintem. Fel lehet használni normál kapcsolattartásra az ismerősökkel, akikkel nem tudok naponta találkozni, vagy zárt körű csoportokat alakítani ahol beszélgetni lehet valamilyen témáról, hasonlóan mint például itt. Annyi különbséggel, hogy sokkal nagyobb beleszólásod van az adott csoport kialakításába ha te hozod létre. Másrészt olyan csoporthoz kapcsolhatsz, amelynek érdeklődési köre megegyezik a tieddel.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#316) Somatom válasza Tidus (#314) üzenetére


Somatom
veterán

A baráti társaságomban kimondott szabály, hogy szigorúan tilos külön engedély nélkül olyan képet felrakni, amin a másik is látható. A társaságban mindenki felelős az aktuális párjáért, tehát ez a szabály rájuk is vonatkozik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#317) Kékes525 válasza Somatom (#316) üzenetére


Kékes525
félisten

Én a profil képemen kívül semmilyen képet nem raktam fel. Nagyon ritkán érdekesebb híreket (nem politikai) szoktam megosztani.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#318) Remus389 válasza Tidus (#311) üzenetére


Remus389
veterán

Viszont, ha vallalkozo vagy, jol jon gondolom a facebook, amikor uj embert vesztek fel.

Ranezel a fickora, sok minden kiderul rola. Miket oszt meg es hany ismerose van.

Kiderulhet hogy mennyire tarsasagi ember, mennyire lehet intelligens, nem-e piázó tipus.

A munkaadok raneznek, nekem van feszbukom es igyekszem rendben tartani, gondozni hogy azt lassak hogy rendes gyerek vagyok.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#319) csikosdapro


csikosdapro
tag

engem folyamatosan tilatanak, visszaenged az a szar és régesrégi posztok miatt újra bannol, most 30 napra.. semmi öldmeg meg hasonló, csak linkeltem egy cikket és kifejtettem a véleményem, hogy miért normális a gyerekkönyvek közé engedni az apa meg apa és én típusú meg a herceg és a herceg könyvbeket... erre jött a tiltás, vagy a pride miatt, de régi híreket vesznek elő... ma regeltem egy másik néven és írtam a szutyerabuknak, hogy egy ÉRTELMES admin írjon már röviden, hogy ha úgyis kiadja az összeset, akkor töröljék egyből mert én nem fogok átfutni sok év posztot, pk meg csak direkt csinálják, "közösségi oldal" mi?--- nincs dislike, de van már minenféle "like" gomb... eszem-faszom megáll... sok kretén... meg gondolom majd ha visszaenged, egyből bannol valami német kutyabaszók miatt... mert az rendben van, hogy vannak nyugatra kutyabordélyok, meg legalizálni akarják a pedofíliat meg a nekrofíliát, de aki ennek ellenhangot ad, na az a ghácci :D nem aki ténylegesen akarja meg hirdeti vagy helyesli, hogy mért mondhatom én azt, hogy mi a normális... lehet az is az... de itt álljunk meg :D

a gyerekekről meg a családról max 1 kép, nem osztok játékot, megosztós képeket, idézeteket, de mondjuk politikai tartalmú dolgokat vagy egyesek szerint "hamis híreket" lehet :D de mi a hamis hír? amit a fb annak kiált vagy a főáramú? akkor ami tényleg történik, és mondjuk látod is az "hamis hír"?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.