Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aelod


aelod
veterán

Pár éve jelentettem fb-on egy magyar zászlót égető szélsőségesen nacionalista román oldalt. Nem siették el a tiltásukat...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2) Alchemist válasza aelod (#1) üzenetére


Alchemist
addikt

Ha mindössze dedós zászlóégetésről volt szó, akkor csak éltek a véleményszabadság jogával - ha messzemenően nem is értünk velük egyet.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#3) aelod válasza Alchemist (#2) üzenetére


aelod
veterán

Ott azért többről volt szó ennél.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#4) tomazin válasza Alchemist (#2) üzenetére


tomazin
veterán

Elolvastad a hírt? Arról van benne szó, hogy nemhogy zászlót nem égetünk, hanem rosszat sem mondunk. Az, hogy éppen kire, vagy mi számít rossznak arról majd természetesen gyakorlati úton informálnak.

(#5) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Örülnék neki, ha azok is betartanák, akiket hivatott védeni a törvény!

plus ça change, plus c'est la même chose

(#6) erer1000


erer1000
őstag

fb-s oldal letiltások a legaljasabb dolgok.

volt egy isteni dank meme csoport, 700.000(!) taggal

zárt csoport , tehát csak az láthatja benne a dolgokat aki jelentkezik, tehát az égvilágon SEMMIT se nyomnak az orrod alá, meg nem is kell tovább görgetni hogy ne lássad

elkezdték valakik jelentgetni, és azóta nincs ez a csoport. mert 10-20 ember jelentgetése elég 700.000 tag ellen.

szép.

brahiból kipróbáltam, 80-90ezres csoportokon, amik szintén zártak, fingom sincs kb mi van benne, de tényleg.
klikk. jelentés sexuális tartalom miatt.

hopp jön az értesítés hogy egyes tartalmakat leszedtek :C :C

tiszta torpedó az egész.

nem látom a másik táblát, csak torpedózok mondjuk az A5-re, majd a C3-ra, és fb vissza jelez hogy talált-e vagy sem.

üdvözlégy besúgó korszak

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#7) Dexar007


Dexar007
veterán

Nagyszerü ötlet! Eddig is jol mukodott,hogy valos problemakat csak ugy egyszeruen elfolytunk,mintha nem is letezne. Igy legalabb majd amikor felszinre tor,akkor tobbszoros erovel fog,es talan nem csak egy dühös poszt/blogbejegyzes formajaban.

Mondjuk a prohardver cenzura is megerne egy miset. ;]

erer1000 Valakinek nincs kedve csinalni egy uncensoredf*buk.com-ot? :DDD Nagy siker lenne.
Engem mar onnan is legalabb 5x kitiltottak,de ugysem tudnak elhallgattatni.A matrix ellen kuzdeni kell. :)

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#8) Alchemist


Alchemist
addikt

A német törvényhozók szerintem innen vették az ötletet. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#9) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Engem egy 2011 es megosztás miatt bannoltak 24 órára.....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#10) MaCS_70 válasza Vangelis (#9) üzenetére


MaCS_70
félisten

Durván megy a cenzúra-kitiltás a Facebookon.
Egy barátom épp azért van felfüggesztve, mert szerintük sértő kifejezést használt -- igaz, pontosan azt elítélő jelentéstartalommal, tehát éppenséggel a szent célokkal összhangban. De a mesterséges intelligenciával működő gondolatrendőrség lecsapott rá. Tehát még csak nem is ésszel, hanem automatával csinálják, szavakra, kifejezésekre szűrve. Visszamenőleges kereséssel.

Orwell forog a sírjában...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11) Vangelis válasza MaCS_70 (#10) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én egy híradó részletét vagy mit linkeltem be jútubról ....

Hát akkor igazából találhatnak bárkinél bármit.

Bevallom én 2-3 éve csak a messenger miatt meg a idióták miatt lépek fel néha.

Orwell már csak kisipari tanuló vagy kezdő amatőr!

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#13) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Értem én a célt, meg az AfD előretörését is, de a gyakorlati tapasztalatok alapján szerintem ez nem lesz hosszú életű a rendszer. Pont, mint az autócenzúra a régi szép időkben aminek magyar verziója a szarvas, szarkazmus és mellékes szavak megfelelő részeit is kicsillagozta
Bár a szexuális, azon belül is pedofil képek esetében már van egy hasonló, és működő algoritmus, sőt, szerencsére ott manuálisan is vissza lehet egy-egy tartalmat hozni, ha a kontextusa mégis indokolt. No, ezt kéne a németeknél is bevezetni, és nem egy szókereső algoritmusra bízni az egészet!

(#12) electrodoki Mondjuk nem ez az egy hülyeség ott náluk, lásd videoklipek korlátozása vagy kocsiban a fedélzeti kamerák tiltása. Ettől függetlenül ez a fenti még mindig tolerálhatóbb dolog, mintha véleménykülönbségért börtönbe zárnák az embert (lásd: oroszország, kína, irán szintén kisbetűvel)

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#15) kikikirly


kikikirly
senior tag

2015 szilveszterekor történtekről is hallgatott a német sajtó.Nem emlékszem hogy az érintett médiumok főszerkesztői lemondtak volna. Ígérjük többet nem fordul elő.... ;]

(#16) Somatom


Somatom
veterán

Vajon akkor is törölnek a Facebook -ról bejegyzéseket, ha azok idézetek egy Németországban (is) kiadott, legálisan forgalmazható könyvből? Mondjuk a Bibliából, vagy a Mein Kampf -ból? Ha igen, akkor milyen jogalapon?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) UnSkilleD válasza kikikirly (#15) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

legjobb duma: többet nem fordul elő :D

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#19) pomorski válasza UnSkilleD (#18) üzenetére


pomorski
őstag

hanem?

(#20) Lacok


Lacok
őstag

Ha szőnyeg alá söpörjük nem látszik ergo nincs. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#21) MaCS_70 válasza Somatom (#16) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egészen durva letiltások vannak idézések alapján is, függetlenül attól, hogy a forrás esetleg önmagában legális. Sőt, a MI ott tart, hogy akkor is eljár a keze, ha a neki nem tetsző idézetből kihagyják az inkriminált szavakat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23) Somatom válasza MaCS_70 (#21) üzenetére


Somatom
veterán

Még szerencse, hogy ez kétoldalú lehetőség. Én is azt tilthatok, amit csak akarok. Pl. a Facebookot, a Twitter -t, meg a többi, hasonló szarságot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24) galocza


galocza
aktív tag

németek végre megoldották legégetőbb gondjukat.

(#25) Kékes525


Kékes525
félisten

Látom megy a tiltakozás a cenzúra ellen. Tehát gyalázkodjon, pocskondiázzon, uszítson, gyűlölködjön, hazudjon, gyártsanak fake híreket, mindenki, bármikor, bármennyit szabadon. Ha nem, akkor mit tegyünk? Valahogy el kell kezdeni, szerintem. Én helyeslem a törvényt. A röhej ebben az, hogy legélesebben azok tiltakoznak ellene, akik gyűlölik a liberalizmust, habár fogalmuk sincs arról, hogy mi az.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Én már megágyaztam ennek a törvénynek a saját facebook beállításaimmal. Már számtalan fake híreket terjesztő oldalt, személyt tiltottam. Sőt sok politikai propaganda oldalt is, mert amennyire elegem van abból, hogy egyes oldalak mennyire elbagatelizálnak egyes problémákat, minimum ugyanannyira elegem van a kormánymédia migránsozó, sorosozó oldalaiból is. Ezek egytől egyig mennek tiltólistára. Elég ha a facebook falamon az ismerőseim nyaralásos, karácsonyozós képeit látom, mások 1 bites gondolkodására, politikai meggyőződésére, meg világpolitikáról alkotott (szélsőséges) véleményére nem vagyok kíváncsi...

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#27) Vangelis válasza tothmaxy182 (#26) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én kb 5-6 ismerősöm dolgát látom csak.....

Reklámok minden ment a picsába már.

Még vagy 10 órám mindig van a tiltásomból.

... előbb utóbb megunja mindenki a facebook-ot is..... de idióták mindig lesznek :DDD

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

(#29) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

(#30) Kernel


Kernel
nagyúr

Mivel a német társadalomban alapvető értéknek tekintik a rendet (ebbe beleértve a rendőrök, tűzoltók stb. tiszteletét is), így a közvéleményt érthetően sokkolják a mostanában történtek. Amikor a rendőrnőt egyesek nem is veszik emberszámba stb. lehetne sorolni.

Mire akarok ezzel kilyukadni: ha a német társadalomban annyira fontos a rend (ami persze jó dolog), akkor szerintem nem a közösségi oldalakon kellene kezdeni a rendcsinálást, ahol az emberek csak közlik a felháborodásukat, problémáikat.

Miközben a probléma nem onnan gyökerezik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#31) Kékes525 válasza Kernel (#30) üzenetére


Kékes525
félisten

" akkor szerintem nem a közösségi oldalakon kellene kezdeni a rendcsinálást, ahol az emberek csak közlik a felháborodásukat, "

Ja, ja, csak gyalázkodjon, pocskondiázzon, uszítson, gyűlölködjön, hazudjon, gyártsanak fake híreket mindenki, bármennyit, bármikor, szabadon.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32) amoledus válasza Kernel (#30) üzenetére


amoledus
aktív tag

A problema gyokeret kelleme megszuntetni es akkor nem terjedne,hogy a xxxxxx megkeselte megeroszakolta stb. Es utana nem irnak REAKCIOKENT hogy migrans roma arab stb. Ilyen olyan cifra szavakkal !

A rosszindulatu hireket en is jelentem!
DE Ok nelkul nagyon ritkan terjednek ilyen hirek..

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#33) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Talán még az ünnepek között hangoztatták egy csoportban, hogy változott a FB cenzúra politikája, és többeket régi bejegyzés miatt tettek hidegre hosszabb-rövidebb ideig.
Pl valakit zsidózásért. Az apró pici bökkenő, hogy a figura zsidó volt, és ezzel kapcsolatban írogatott :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#34) arnyekxxx válasza Kékes525 (#31) üzenetére


arnyekxxx
veterán

jaja, milyen felháborító már, hogy egyesek leirják azokat a gondolataikat is amik pl neked nem tetszenek.

Ha kiadnák könyvben, akár el is lehetne égetni

(#35) YASKATIR válasza arnyekxxx (#34) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Szoval ha egy roman leirja, hogy dogoljon meg az osszes magyar, akkor az csak egy gondolat lesz, ami neked nem tetszik es ennyi vagy elkezdesz pattogni miatta?

[ Szerkesztve ]

(#36) erer1000 válasza YASKATIR (#35) üzenetére


erer1000
őstag

Valószínűleg olyan helyesírással írja, hogy a face algoritmus fel se fogja ismerni , még ha jelented is, hogy az sért egyeseket.

Edit:

Áh azt olvastam roma , n nélkül :D

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#37) YASKATIR válasza erer1000 (#36) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Jelen esetben ez lenyegtelen. Barmivel helyettesitheto a "roman" szo. Arra akartam ramutatni, hogy az osszes ilyen "demeticsakbecsakmasvelemeny" gyerek addig ilyen, amig nem rola irnak. Amint rola irnak, egybol telesirja az osszes letezo forumot, hogy "miertengedikhogyengembancccsoonn"?

[ Szerkesztve ]

(#38) arnyekxxx válasza YASKATIR (#35) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Miért kezdenék el pattogni? Mindenkinek joga van faszparasztnak lenni. A románnak is

Megjegyzem a történelmi tapasztalatok azt mutatják, hogy mindig szuperjó vége lett annak amikor a politika elkezdte megmondani az embereknek, mit szabad kimondani és mit nem.

[ Szerkesztve ]

(#39) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

ezt meg lehet osztani a fészbukon vagy letiltják érte Gunthert?

https://www.reuters.com/article/us-europe-migrants-germany-crime/violent-crime-rises-in-germany-and-is-attributed-to-refugees-idUSKBN1ES16J

(#40) YASKATIR válasza arnyekxxx (#38) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Szoval szerinted teljesen rendben van es nem kellene tiltani egy olyan csoport / oldal / akarmi ahol folyamatosan arrol irnak, hogy dogoljenek meg a magyarok*, meg meg kellene olni a magyarokat, minden a magyarok hibaja es hasonlok?

Hat gratulalok.

*a magyart azzal helyettesited be, amivel szeretned

(#39) arnyekxxx: Aranyos, hogy egyetlen rendorsegi se semmilyen forras sincs a cikkben

[ Szerkesztve ]

(#41) Kékes525 válasza amoledus (#32) üzenetére


Kékes525
félisten

"A problema gyokeret kelleme megszuntetni es akkor nem terjedne,hogy a xxxxxx megkeselte megeroszakolta stb"

OK, de hogyan? Dumálni könnyű. Ilyet tudnék még százat.

(#34) arnyekxxx

Nem vagy te egy kicsit szélsőségesen liberális? :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42) #82729984 válasza Kékes525 (#41) üzenetére


#82729984
törölt tag

"OK, de hogyan? Dumálni könnyű. Ilyet tudnék még százat."

Erre lennének a felelős szervezetek, esetleg a felelős politikusok (már ha ez a szókombináció nem paradoxon önmagában :D ). Régen rossz ha valaki az átlag emberektől várja a megoldást, mert azok elég szélsőségesek lesznek.

Alapvetően mindig meg kell különböztetni az okot az okozattól, és mint ahogy egy betegség esetében is, mindkettőt kell kezelni, de legfőképp az okot.
A mostani német facebook törvény leginkább olyan mint ha egy üszkösödő végtagot kataflán+illatosító kombinációval kezelnének... Egy ideig el lehet lenni vele, csak aztán vagy belehal a paciens vagy durva sebészeti beavatkozásra lesz szükség. És jelen esetben a paciens a német társadalom.

[ Szerkesztve ]

(#43) Fred23 válasza Kékes525 (#25) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nehéz kérdés ez, alapos mérlegelés nélkül nem is szeretnék róla véleményt formálni. Első blikkre egyértelműnek tűnik, hogy megáll a cenzúra, a szólásszabadság korlátozása; második blikkre meg ott vannak azoknak a személyiségi jogai, akik ellen képződik az indulatos tömeg, és akik így -egyre inkább indokoltan- félhetnek.

Én alapvetően a szólásszabadság mellett vagyok mindig, ezért nem is tetszik ez a törvény, viszont valahol meg érthető, hogy meg kell húzni a határt. Szerintem a német törvényalkotók kissé túltolták a kritizáltak védelmét, de nem tudom, mi lehetne a jobb megoldás. Talán mint ami usákoknál van, hogy égetheted a neked antipatikus zászlót, gyalázkodhatsz kedvedre, és nem avatkozhat be senki, amíg nem arról van szó, hogy konkrét, erőszakos bűncselekményt kell megelőzni azonnal. Persze németeknél a náculás minden látszatát el kell kerülni, már megszoktuk. Szóval így alapos megfontolás nélkül én azt mondanám, hogy mivel félni lehet attól is, hogy az ember nem tudja befizetni a számláit időben, vagy hogy elüti az autó, szerintem még egy kis félelem még inkább elfér, minthogy egy országban ilyesfajta cenzúra működjön. Lehet, ez kicsit cinikus véleménynek tűnik, de nem akart az lenni. Vagy vezessék be, de tényleg csak a legdurvább eseteket szankcionálják, és rögzítsék pontosan, mik számítanak azoknak!

(#44) amoledus válasza Kékes525 (#41) üzenetére


amoledus
aktív tag

Ha szerinted duma a gyokerenel valo problema megoldas,akkor gratulalok ilyenbol is van meg 100....
A rendvedelmi szervekre gondoltam , amig pl keselesert nem itelnek bortonre mar magyarorszagon sem, addig mi tart vissza barkit is ? A 17keruletben haveromat megkeseltek a nyaron , (normalis rendes gyerek) nem.lett nagy baja,mert nem ert semmi letfontossagu szervet...Jartak vagy 5honapot rendorsegre szembesites,20adik vallomasfelvetel stb. Aki megkeselte mai napig szabadon jarkal ,igaz ha ellop egy csokit a tescobol akkor mar borton :DD de lenyegeben buntetlen maradt, ilyen torvenyek kit tartanak vissza ? Ezzel lehetne!

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#45) arnyekxxx válasza YASKATIR (#40) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Szerintem nem, de én nem vagyok európai értékrendű demokrata és nincs "szólásszabadság foreför" tetoválva a seggemre.

Ja, ilyen ez a Reuters mindig tolják a forrásnélküli fék nyúzt.

(#46) 8th


8th
addikt

Ja, hogy az a németország görcsöl ezen ahol amikor már a kormányközeli sajtóorgánumok is attól zengtek, hogy Kölnben egyetlen éjszaka alatt hány nőt molesztáltak és erőszakoltak meg a migrik (volt akit többen is) kiállt valami főrendőr és egyenesen belehazudta a kamerába, hogy ilyen nem történt sőt nem történt semmi sem. Értem. Az nem tetszik a német vezetésnek, hogy az emberek a fejükre olvassák az igazságot és esetleg fel mernek háborodni az olyan tetteken mint pl. a karácsony utáni gyilkosságon amikor a 15 éves!!! migráns gyerek többek szeme láttára egy bolt közepén agyon szurkálta a hasonló korú német barátnőjét csak mert az el akarta hagyni. Az eltérő kultúra apró szépségei ugye. És ahelyett, hogy rendet tennének a szemétdombon inkább befogják az emberek száját. Mert az aztán miden megold. Van még hely a szőnyeg alatt...

[ Szerkesztve ]

(#47) Kékes525 válasza #82729984 (#42) üzenetére


Kékes525
félisten

Abban egyetértek, hogy ez kevés, nagyon kevés. Azonban a kezelés részeként tekintem, úgy szerintem nélkülözhetetlen. Ha lopnak, mert szegénység van, attól a lopást büntetni kell párhuzamosan a szegénység felszámolása mellett.

Az biztos, hogy sok múlik a felelős politikusok, vezető értelmiségek közbeszédformáló tevékenységén és az oktatáson is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48) Béééla válasza Kékes525 (#31) üzenetére


Béééla
őstag

Ja, ja, csak gyalázkodjon, pocskondiázzon, uszítson, gyűlölködjön, hazudjon, gyártsanak fake híreket mindenki, bármennyit, bármikor, szabadon.
Azt hiszik sokan hogy az ilyen tenyérjós, távgyógyító, Grabojov számos bandákat fogják lekapcsolni. Először igen.
De a mainstream fake news oldalak továbbra is élni is virulni fognak.

Bélabá

(#49) Kernel válasza 8th (#46) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pontosabban 15 évesnek hazudta magát, de láthatóan idősebb. Emiatt is megy az országos kínlódás, hogy szabad-e orvosi vizsgálatnak kitenni az ilyen hazudósokat – akik épp január elsején ünnepelték a születésnapjukat –, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50) YASKATIR válasza 8th (#46) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Az megvan, hogy ez nem errol szol? Egyebkent pedig magyarorszagnak is van egy bakondi gyorgye / pinter sanyija, gondolom az az allitolag nemet forendor ennek a megfeleloje.

En komolyan szeretnek ilyen egyszeru, minden fekete meg feher vilagkeppel elni.. Biztosan minden sokkal egyszerubb, mint a valosagban

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.