Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) buherton


buherton
őstag

A Visual Studio forráskódjának nyílttá tétele, az Office365, illetve más jelek is utalnak arra, hogy tényleg eljöhet az (akár csak részben) ingyenes operációs rendszerek kora az MS-nél is.

Nagyon szép, de ezért mit várnak cserébe? Remélem senki nem hiszi azt, hogy az MS egy jótékonysági alapítvány. Azaz valami olyasmit kap, ami a fentebb említett termékeknél nagyobb haszonnal kecsegtet.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2) eventus


eventus
veterán

Reméljük Windows lesz és nem egy at csomagolt droid.. Lehet szidni a WM rendszert, de az meg mindig jobb volt, csak a fejlesztés ment félre :(

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#3) BiP


BiP
nagyúr

"A szoftveróriás bemutatja, hogy fog kinézni a Windows 10 mobileszközökön. A magyar idő szerint hat órakor kezdődő eseményt élőben közvetítjük."
Többek között ezt is bemutatja, de nem csak erről fog szólni. Ha már alcím.

Annyi jó oldal fogja élőben közvetíteni/kommentálni, a fene tudja melyiket olvassam majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) bepken válasza buherton (#1) üzenetére


bepken
veterán

gondolom ezzel akarja kiszorítani a konkurenciát, illetve a "gagyizást". ha valaki olcsón (ingyen?) akar oprendszert, akkor inkább ezt vigye! (és ne ubuntut pl.) ... így nyilván gyorsabb ütemben terjed el a rendszer, hamarabb lesz egységes platform. én legalábbis úgy értelmezem, hogy továbbra is ez a fő cél: minden gépen Windows fusson.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#5) BiP válasza bepken (#4) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem teljesen ingyen nem lesz, viszont ha bejönnek a pletykák, akkor 8/8.1-ről lehet majd frissíteni, és Win7-ről sem lesz drága.
De ha megnézzük, az utóbbi években sokat csökkent az oprendszerek ára.
Ill. pedzegetik már az előfizetéses modellt az OS-re is.

Mindezt pont annak a jegyében, amit mondasz. Kevesebb legyen a kalóz verzió (mert biztonsági kockázat), ill. minél többen használják, annál jobb.

[ Szerkesztve ]

(#6) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Kíváncsian várom én is, azt lehet tudni mikortól lesz letölthető is az új prev?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#7) Воланд válasza szabonagyur (#6) üzenetére


Воланд
titán

majd este kiderul.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Elindítottam az élő közvetítést... kezdetben még maxon volt minden a stat szerint... mostanra erősen meg feleződött...:D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9) vm93hun válasza Воланд (#7) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Ezt a kommentet már itt válaszolom meg.

Mi az, hogy "with Internet Explorer"? Ez lenne az új marketing trükk ?

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#10) Воланд válasza vm93hun (#9) üzenetére


Воланд
titán

ebben a cikkben benne van minden, amit eddig tudni lehet ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11) Воланд


Воланд
titán

uj start screen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12) szabonagyur válasza Воланд (#11) üzenetére


szabonagyur
félisten

wooow lesznek itt meglepetések úgy érzem. ;]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#13) netpeti98 válasza Воланд (#11) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez nem a Continuum UI, ami a beviteli eszközök alapján dönti el, hogy mit nyisson meg?

(#14) Воланд válasza netpeti98 (#13) üzenetére


Воланд
titán

jogos.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15) vm93hun válasza netpeti98 (#13) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Nem. Azt Tablet Mode-nak hívják amire te gondolsz. A Continuum az asztali Start menüben is feltűnt, csak a mai napig nem tudjuk, hogy micsoda. (én interaktív csempékre tippelek)

@woland_y2k

Akkor ez esetben nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#16) Воланд válasza vm93hun (#15) üzenetére


Воланд
titán

de, jol mondja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17) netpeti98 válasza Воланд (#14) üzenetére


netpeti98
addikt

Persze tudom, csak rákérdeztem. Eddig nem sok mindent lehetett tudni róla, a sajtóképeken kívül.
A bal felső sarokban ugye nem egy kör alakú profilképet látok? :( Alapból se testszett, de a metro szögletes formáihoz végképp nem illik.

(#18) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

mikor lesz a hivatalos rollout mobilra?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#19) Воланд válasza Oppenheimer (#18) üzenetére


Воланд
titán

nincs datum meg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20) Oppenheimer válasza Воланд (#19) üzenetére


Oppenheimer
veterán

nem baj, legalabb latom ha uj hsz jon

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#21) Воланд válasza Oppenheimer (#20) üzenetére


Воланд
titán

[link]

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22) King Unique


King Unique
titán

A tartalom, néhány állítás is szokás szerint kicsit "bulváros" lett....nyilván nem lesz itt semmilyen ingyen OS, ingyen Office 365 stb. :N Az max diákoknak.
Amit egy másik hozzászóló pedzegetett, h az a cél, h mindenhol Windows fusson, de azért nem bármi áron. Így szerintem totál ingyenessé tétel eleve túlzás és hülyeség is lenne, max OS esetében is az O365-höz hasonló előfizetéses modell képzelhető el. Meg a pletyka szintjén élő ingyenes 8.1 -->10 váltás lehetősége.

amúgy, ha ingyenes lenne Win+MSO, akkor elég sok desktop területen kiütné a Linuxot, az fix, mert sok helyütt nagy részben csak ingyenessége miatt álltak át rá, v tervezgetik a költségcsökkentés gyanánt.

(#23) vm93hun válasza King Unique (#22) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Az ingyenesség csak pletyka volt és az is marad. Csak bizonyos esetekben érvényes amelyekben átlagfelhasználó nem vagy csak részben érintett. Pl.:
- OEM-ek számára 9"-nél kissebb eszközök esetén
- Egy meglévő támogatott OS megléte amire az Upgrade díjmentes

Szerk: Két órás lesz a Show? Ejha! akkor lesz miről beszélni.

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#24) alevan


alevan
őstag

Kezdődik apú kezdődik!

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#25) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Másnak megy a közvetítés?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26) vm93hun válasza szabonagyur (#25) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Itt megy.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#27) fityesz9


fityesz9
tag

Itt is megy.

Garrus, am I your dirty little secret?

(#28) PSti


PSti
tag

Kár, hogy ezt a marketing dumát nyomják 2 óráig, amikor kb. 20 perc a lényeg. Nem is értem, hogy mire jó ez a sok rizsázás.

(#29) szabonagyur válasza PSti (#28) üzenetére


szabonagyur
félisten

1,5 óra lesz az egész ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#30) bepken válasza PSti (#28) üzenetére


bepken
veterán

hát igen, egy vadiúj op.rendszerről valóban nincs mit beszélni...nem is értem, mire ez a nagy felhajtás, de tényleg... :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#31) anorche1


anorche1
őstag

Nálam lehalt :( :W

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#32) vm93hun válasza anorche1 (#31) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Nekem is. :(

Na most akkor (mert szarakodott): Akkor azt mondta, hogy Win 7/8/8.1 felhasználóknak ingyen upgrade 1 évig, ugye?

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#33) Воланд


Воланд
titán

ingyenes upgrade 8.1, 8.1 phone-rol es windows 7-rol amegjelenest koveto elso evben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34) BiP


BiP
nagyúr

Na, ezek szerint tényleg Windows 10 lesz a mobilos neve is, és ingyenes az upgrade a Win7-ről is. (legalábbis 1 évig)

szerk: Joe azóta sem lett szebb :)

szerk2: build 9923.

[ Szerkesztve ]

(#35) azopi74 válasza Воланд (#33) üzenetére


azopi74
addikt

Szemetek! XP-ről és Win98ról nem ingyenes? :)

(#36) vm93hun válasza Воланд (#33) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Értve van! :R

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#37) anorche1 válasza Воланд (#33) üzenetére


anorche1
őstag

Tényleg szeretnék hogy elterjedjen.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#38) fityesz9


fityesz9
tag

Bazz néha beakad, pedig direkt, más nem megy a gépen, nem meg jó.
Az ingyenesről lemaradtam, bárki windows 8asnak ingyen upgrade? Jól hangzik. :)

Garrus, am I your dirty little secret?

(#39) PSti válasza bepken (#30) üzenetére


PSti
tag

Van értelme beszélni, de nem úgy, hogy az mekkora experience, és hogy 5 perces nyálvideó arról, hogy az MS emberei mennyire örülnek a visszajelzéseknek. Mutassa a windows 10-et az ürge, ne ezt.

(#40) vm93hun válasza fityesz9 (#38) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Tekerd az adást 1-2 percet előrébb és nem fog akadni.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#41) worxland válasza vm93hun (#40) üzenetére


worxland
addikt

úgy is akad. :DDD

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#42) anorche1


anorche1
őstag

Cortana -val mi vajon mi lesz a végleges magyar verzióban? El lesz tüntetve mint wp -n?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#43) vm93hun válasza worxland (#41) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Tény, hogy olyan, mintha dadognának, de legal... nab***meg xD
Most akartam írni, hogy eddig nem állt le 5 percet gondolkodni erre bumm!

No nem egy nagy baj, akármennyire szuper ez a Cortana, engem továbbra sem izgat.

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#44) szabonagyur válasza anorche1 (#42) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha csak nem tanul meg gyorsan magyarul akkor valószínűleg csak US régió alatt lesz elérhető. Bár ki tudja... lehet berakják alapnak és WP10-en is alapból lesz csak továbbra is angolul.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Amúgy ott van az asztal mellett egy hatalmas Alienware PC, akkor gondolom nem a tapicskolós játékokról lesz szó... majd meglátjuk.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#46) anorche1


anorche1
őstag

Hmmm...
telón háttér a csempék mögött, értelmes beállítások és mozgatható, méretezhető billentyűzet? Tetszik :)

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#47) szabonagyur válasza anorche1 (#46) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jaja jónak tűnik, nem bánnám ha az ős 920am is beszállhatna a tesztelésbe is már :DDD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48) King Unique válasza Воланд (#33) üzenetére


King Unique
titán

Win7-ről is... :Y , na az komoly. Látszik, h ki akarják futtatni a piacról a 7-est is, meg akarják törni azt az 5x%-os desktop részesedést. Így vsz össze is fog nekik jönni, bár biztos lesznek, akik erővel majd maradni akarnak. Főleg, ha nem lesz benne Aero Glass, élményindex és társai. :DDD

(#49) szabonagyur válasza King Unique (#48) üzenetére


szabonagyur
félisten

De itt van a dark theme alapból ami szerintem jól és olvashatóra sikerült.... ezt azért elég sokan moddolják Win7/8 alatt és elég csúnya szokott lenni :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50) janeszgol válasza King Unique (#48) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem értem miért jó maradni egy régebi rendszeren. Az új biztonságosabb, pl Win7-nél nem igazán működött olyan jól a hibernálás, mint a Win 8-nál (én most 10-es Pre-t használom, hát itt is jó). Továbbá a Win8/8.1-nek semmivel nincs nagyobb gépigénye, mint a Win7-nek.
WP oldlaon egy picit más a képlet, ott nagyobb erőforrásigény keletkezik felfelé. Remélem ezen is dolgoznak MS-ék, hogy legalább a mobilos Win10-nek ne legyen nagyobb erőforrásigénye, mint a WP8-nak vagy ha igen, maximalizálják a WP8.1-ben.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.