Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) rbalint88


rbalint88
addikt

jó kis cucc a lumia 800, de t-mobile már megásta a sírját a htc 8s árazásával... 67e a htc dominosan a webshopból :Y
nagyon szeretem a lumiát, de amennyit használom a térképet, belefér, hogy nincs rajta gyárilag és adatforgalmat generál, a havi 500megába belefér pár útvonaltervezés, de szerencsére papíralapon is elboldogulok :)
wp7es facebook app az viszont kikergetett a világból. alapból androidot használok, csak próbaképp vettem egy lumiát (aztán még párat...) és csak két oka van annak, hogy nem tartom meg főtelefonnak: az egyik az, hogy az xperia P kijelzője rommá-fossá veri a lumia 800-ét, a másik oka, hogy androidon megszoktam a programok működését, kinézetét, ami sok esetben logikusabb (facebok, gmail, böngésző).
csengőhang-fétisem nincs, droidon is az iphone-os marimba csengőhang van beállítva, szóval nem egy audiovizuális orgia, az tuti. a közvetlen némítási opció az hiányzik, ha az apple nem védi szabadalommal, alanyi jogon kellene járjon minden telefonra.
egy fura dolog van még a lumián, hogy a hangerő alatt van a feloldógomb, ami miatt kicsit bizonytalan ilyenkor a telefon fogása a szappanforma és a kompakt méret miatt.
nálam a lumia 800 összességében 7,5/10pont. ebből 1 pontot a kijelzőn, 2 pontot a wp-ból adódó idiótaságokon veszti el, viszont fél pont kegyelmet kap azért, mert totál gyógyegér-kompatibilis a rendszer.

(#52) CYPRIAN válasza SentryGun (#21) üzenetére


CYPRIAN
tag

Mi az oka az átállásnak?

(#53) virkir válasza Kolondrum (#39) üzenetére


virkir
veterán

Vanni van de a hangsúly a emelkedő hangerejű-n van mert ezt a ficsőrt már a 3310-es is tudta tizenkét évvel ezelőtt.
Meg arra a sületlenségre próbáltam rávilágítani, hogy A különböző megszokott és hiányzó funkciókat ingyenesen letölthető alkalmazásokkal pillanatok alatt be lehet állítani.
Mert ez nagyon nem igaz ha a fészbúk és tsa-in kívül más is hiányozna.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#54) rep3at válasza SpaceboyD. (#42) üzenetére


rep3at
őstag

Kicsit többet használd a szerkesztés gombot mert figyelmeztetés lesz a vége, a te hozzászólásaiddal van tele a topik!

Be volt pipálva az Outlookkal való sync, persze nem csinált semmit, Nokia accounttal nem próbálkoztam, Gmail adott volt, a Live fiók is erre a címre van regisztrálva. Sajnos én a névjegyzéket egyedül vcf formátumban tudtam exportálni, máshogy nem engedte.

Forward thinking. كرر

(#55) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

vicckategória, 2012-ben max 40 sec, 1 mega csengőhang, és egy kép lerántásához is egy 100megás program telepítése szükséges.......... :U

no offense, de ha dokkolóprogramos megoldást akartak mindenképp, az almáról vehettek volna példát

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#56) franc0 válasza rbalint88 (#51) üzenetére


franc0
őstag

Nézd, a tömegeknél lehet. Én gondolkodom is.
Először is, én használom a térképet, tehát fontos. Másodszor, a Lumia sokkal igényesebb. Harmadszor, a WP7.5 is tud mindent ami kell, én már nem arra hokizom, hogy magasabb verziószánú a szoft a telómon. Mert amúgy ez a kutyát nem érdekli.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#57) kokyt válasza Mr.Csizmás (#55) üzenetére


kokyt
senior tag

"vicckategória, 2012-ben max 40 sec"

Jah... pedig én végig szeretném hallgatni azt a k*va számot mielőtt felveszem!!!!444

;]

(#58) Mr.Csizmás válasza kokyt (#57) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

aha, szarkazmussal hárítod azt, hogy meg kell nyitni vmi szerkesztőben, és megnyirbálni, ami tevékenység más szisztemeken kb. 2 pöttyintés a képernyőn. amíg ilyen triviális hülyeségek vannak, nem igazán komolyanvehető, pedig szmúz témában ios közeli a cucc.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59) kokyt válasza Mr.Csizmás (#58) üzenetére


kokyt
senior tag

Androidot használok ;) Itt is vágom a csengőhangokat, és nincs 40 mp-nél hosszabb, és 1 megánál nagyobb egyik sem. Szimpla trollkodásra ettől a csengőhangos f*szságtól még a csempés téma is jobb.

(#60) Mr.Csizmás válasza kokyt (#59) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem trollkodás, miután kb. 3/4 órát cumiztam vele a munkatársam felesége telefonján.....

btw. amikor fillérekért vannak 8-16 gigás tárolók, nem fog az 1mega <->4mega méretű mp3 területfoglalása csődbevinni.

köszöntem, szép napot

szerk.: a csempével mi a gond? :F

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#61) franc0 válasza Mr.Csizmás (#60) üzenetére


franc0
őstag

"munkatársam felesége "

Jah így már értem. Mert amúgy normális ember le se szarja a csengőhangját, amúgyis 90%-ban rezgőn van.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#62) virkir válasza franc0 (#61) üzenetére


virkir
veterán

khm...
Normálisnak tartom magam ( más nem biztos :) ) de ami csengőhangot használok már több mint tíz éve az pl pont nem fér bele a 40 másodpercbe csak elég hüjjén megvágva és azt is megnézem ahogy észreveszed a rezgést mondjuk egy átlag autóban pályán 130-nél zene mellett.
Mert gondolom nem farzsebben tartod ott a telefont. Nekem még bömbölő csengőhang mellett is beletelik jó időbe.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#63) Benőke


Benőke
őstag

(#64) franc0 válasza virkir (#62) üzenetére


franc0
őstag

Bocsánat, nekem csak 5 évig volt ugyanaz.
Mégis zökkenőmentesen átváltottam. Nem értem, miért kell ilyen földhözragadtnak lenni.

Benőke

Szerencsére én nem hagytam magam beszopatni a google feneketlen adatbázisába, így fájdalommentes lesz elhagyni a szolgáltatásaikat. Tehetnek egy szívességet.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#65) Polllen válasza franc0 (#64) üzenetére


Polllen
nagyúr

Helyette a májkroszoft feneketlen adatbázisába kerültél bele... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#66) BiP


BiP
nagyúr

40mp után újrakezdi, gondolom. Végülis ez nem olyan vészes akkor.
Mondjuk szerintem is értelmetlen korlátozás (magában, hogy korlátoznak valamit), de szerintem olyan, amivel együtt lehet élni. A csengőhang lényege az, hogy észrevedd, hogy csörög a telefon, nem bulizni kell rá.
Ez olyan, mint a monitoron a képernyőkímélő. Kb. tök mindegy, hogy milyen, mert úgyis akkor megy, amikor nem látod :)

(#67) SpaceboyD. válasza mangesz57 (#6) üzenetére


SpaceboyD.
csendes tag

"Lehet,hogy rossz helyen kérdezem,de az N 800-zal az a gondom,hogy a Viber,Skype ill Whats app applikációk csak akkor működnek ha éppen használom vmelyiket,képernyőzárnál nem jelzi a hívásokat illetve az üzeneteket. Mi a teendő ?"

Nem kérdezed rossz helyen és MÉG nem jelzi a hívásokat és az üzeneteket ha WiFi hálózaton csatlakozol.

A 7.8 -as frissítés egyik fő "attrakciója" lesz, hogy lezárt képernyő mellett is tartja a WiFi kapcsolatot, és akkor már ez is meg lesz oldva.

Persze akkor meg lesz majd a sírás, hogy "jajj, amióta 7.8 -as frissítést felraktam, nagyon gyorsan merül az akkumulátor."

Ha mobilnet -tel csatlakozol, és jól állítod be az alkalmazást, elméletileg lezárt képernyőnél is kapsz értesítést már most is.

(#68) SpaceboyD. válasza rep3at (#54) üzenetére


SpaceboyD.
csendes tag

"Kicsit többet használd a szerkesztés gombot mert figyelmeztetés lesz a vége, a te hozzászólásaiddal van tele a topik!"

Ha már én tettem fel a cikket, gondolom megtisztelek mindenkit azzal, hogy egyesével válaszolok a szerintem fontos felvetésekre.

(#69) Options


Options
csendes tag

Köszönöm a térképpel kapcsolatos válaszokat!
Nekem csak alsó kategóriás Androidos telefonom van, ezért is érdeklődtem, hogy mi a helyzet az okos Nokia táján.
Azért jó dolog, hogy nem kötelező a FB-s app, főleg a gyári. Androidnál is, van egy pár, gyári program, amitől, szívesen megválnék, csak nem tudok. Rootolni, főzött ROM-nál, az a gondom, hogy időm nincs rá, illetve, ha elvétek egy lépést, akkor irány a szerviz.

(#70) virkir válasza SpaceboyD. (#68) üzenetére


virkir
veterán

Akkor hamárakkor.
Igazán válaszolhatnál a 34-es hsz-ben feltett kérdésemre.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#71) rep3at válasza SpaceboyD. (#68) üzenetére


rep3at
őstag

Nem kötözködni akarok, itt egy hozzászóláson belül illik válaszolni.

Forward thinking. كرر

(#72) Воланд válasza rep3at (#71) üzenetére


Воланд
titán

dehogyis, nem erre talaltak ki a szerkesztest.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#73) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Gondoltam, hogy nem ússzuk meg a szokásos trollokat.
Am jó írás!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#74) amanoba válasza Mr.Csizmás (#58) üzenetére


amanoba
őstag

tetted volna fel neki a találó nevű free ringtones nevű appot, azzal kb. 2 pöttyintés a képernyőn, és magának keresgélhet, válogathat kedvére. (nem kell vágni, szerkeszteni)

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#75) Mr.Csizmás válasza amanoba (#74) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azóta megtudtam ezt, de azért a 3 nagy os közül egyedül a wp7 rakott rollerre első találkozáskor...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#76) amanoba válasza Mr.Csizmás (#75) üzenetére


amanoba
őstag

oké, droidon megy.
de ha nem vagy jártas almával, azt ne mond hogy ott sokkal egyszerűbb feltenni egyéni csengőhangot.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#77) Mr.Csizmás válasza amanoba (#76) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ott csak egy fokkal volt logikusabb, de ferdítek, mert az itunest ismertem korábbról.

/off end :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#78) SentryGun válasza CYPRIAN (#52) üzenetére


SentryGun
aktív tag

OFF
Semmi különös, egyszerűen unom.
Másrészt teljesen felesleges nekem, ugyanis 3 dologra van szükségem: telefonálás, sms, e-mail szinkron és naptár. Ezt egy qwerty-s telefon is tudja simán. BB-t meg nem veszek, mert minek, "márka e-péniszre" meg nincs szükségem...
Ha nagyon indokot kellene mondanom, akkor az üzemidő. A naponta állandó töltögetés nekem nem fekszik. A másik meg, hogy akárhány program van, mindenhol másutt vannak a kezelőgombok, azaz "vakon"/kocsiban kezelhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#79) BiP válasza SentryGun (#21) üzenetére


BiP
nagyúr

Az E6 érintős. Qwerty, de érintős.
Mondjuk ott van még az E72.

(#80) SentryGun válasza BiP (#79) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Igen, azóta már tudom...

(#81) Dave™ válasza Kolondrum (#5) üzenetére


Dave™
nagyúr

Erre kb. ennyit lehet válaszolni.

(#82) Kolondrum válasza Dave™ (#81) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez kb olyan volt mint mikor akartam küldeni a telóm vevőjének egy képet BT-n, hogy teszteljük le, de vakarva a fejét azt mondta az almában az nem fog menni. Egy vicc! Sok ilyen vicc van a win mobilokkal. Elsőre el sem hittem őket, de olvasva több helyen hát kénytelen voltam. Azért látom fejlődik. OFF!

(#83) franc0 válasza Kolondrum (#82) üzenetére


franc0
őstag

Évek óta nem használtam a BT-t, nem csak ilyesmire, hanem úgy egyáltalán.
Komoly dologra meg sosem használtam. Ez a BT-n küldés valami káeurópai maradvány lehet.

Ebben mondjuk Jobsnak igaza volt: küldd el emailben.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#84) <Adamsky> válasza franc0 (#83) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"...a BT-n küldés valami káeurópai maradvány lehet..."
:DDD Vicces srác vagy.

(#85) Dave™ válasza Kolondrum (#82) üzenetére


Dave™
nagyúr

2012 végén BT-t fájlküldésre? Minek, amikor ott a számos cloud szolgáltatás, DLNA, email, vagy Nokiánál most már a Photobeamer akiknek ez nem lett volna elég? Annyira értelmetlen... Erre is van egy idézetem!

(#86) Kolondrum válasza franc0 (#83) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mobilneten pénzért? á á!
Akkor mivel küldöd át a képeket és úgy mindent? Mert ha én rádugom a gépre azonnal tölti is amit nem tartok egészségesnek aztán meg a csati is erősen kopik hosszútávon, mivel rengeteg dolgot szoktam átkülédeni gépre nem egyszerre ez egy büntetés lenne a telónak. Mailben macera és lassú. Wifivel megy a cucc de ősszeakad az opera minimmel ezért kiesett a program. Megint visszakanyarodtunk a BT-re. Folytatható a sor pl azzal mivel küldesz át bármit is a munkatrásaidnak,haverokban bárhol? Neked van időd mailben küldözgetni vagy esetleg mindenkinek 200K-s telója van? Nem tudom nálunk a takarítók örülnek ha 60k a havi fizujuk. Tudod, jól, hogy a BT kell.
Nekem elégvolt a topciból! Legyetek jók! :R

[ Szerkesztve ]

(#87) Dave™ válasza Kolondrum (#86) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem már a 30k-s belépő droidok is bőven tudnak cloud szolgáltatásokat használni, illetve emailt küldeni fogadni, ergo nem tudom ez a 200k honnan jött. A cikk alanya is 60k dominóban, a Pureview 808 mennyi is volt? Tud wireless is szinkronizálni a számítógéppel, tehát onnan is el lehet küldeni, ha úgy kényelmesebb. Nehogy már te sértődj meg egy olyan trollszagú indító hozzászólás után...

typo volt...

#89: akkor te tényleg a múltból jöttél. Esetleg picit ferdítesz, de a lényeg változatlan. BT akkor is kell és punktum! A 7.8-as frissítésbe bekerül, hogy megnyugodj, de gondolom továbbra is a symbian a király...mert csak!

[ Szerkesztve ]

(#88) Mr.Csizmás válasza Dave™ (#85) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mi? :DDD

elég szutyokbookra, g+-ra feltölteni, vagy live galériába, megfelelően korlátozott láthatósággal, vagy dropbox.

figyeled Symbian? ezek mint 1-2-3 kattintásos megoldások :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#89) Kolondrum válasza Dave™ (#87) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tud hát, de a BT akkor is kell. Nem láttam még embert az elmúlt 1 éveben aki mással próbált volna meg átküldeni bármit is gépre vagy telóra (környezetembe). Sok év kell mire kihal a BT. Az infra is sokáig húzta.

Mr.Csizmás! Téged mi lelt? Nem votáá ilyen! Én vagyok a gonosz lelkű!

[ Szerkesztve ]

(#90) franc0 válasza Kolondrum (#89) üzenetére


franc0
őstag

Én meg olyat nem láttam, aki BT-t használt volna. Ennyi.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#91) Plazmacucci válasza Kolondrum (#86) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De akkor húzzál már szimbiánnal fakockázni és ne rontsd a levegőt :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#92) Mr.Csizmás válasza Kolondrum (#89) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

neharagudj, de a leírásod a telóról kb. olyan, mintha azt bizonygatnád, hogy wartburggal miért érdemes WTCC-n indulni....

vagyis 2006-8 környékén teljesen polkorrekt írás lenne, de 2012-ben... :(

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#93) CYPRIAN válasza SentryGun (#78) üzenetére


CYPRIAN
tag

Végülis ez is egy nézőpont. Csak tudatosan! ;)

(#94) rep3at válasza Dave™ (#85) üzenetére


rep3at
őstag

Nos szerintem is a bt a legegyszerűbb módja ennek, persze lehet máshogy is trükközni de az a biztos, mindenkinek van. Nem használ minden ember mobilnetet..

Forward thinking. كرر

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.