Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SP!T


SP!T
addikt

Na ez nekem jól jött. :) A kérdésem még annyi lenne, hogy van Google Talk és Google Maps elérhetőség a WP7-re? E nélkül biztos nem lépek. :(

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2) rep3at


rep3at
őstag

Nemrég "költöztettem" át egyik haveromat N8-ról HD7-re és rendesen meggyűlt vele a bajom, főleg a névjegyzékkel. Nokia Suite programban természetesen szinkronizálva volt az összes, innen próbáltam rávarázsolni a HTC-re, inkább kevesebb mint több sikerrel, ugyanis innen csak vcf formátumban lehet exportálni. Hát gondoltam majd az Outlookba behúzom az összeset és majd jó lesz. Nem lett, elkezdte egyesével megnyitogatni az összeset és utána betett belőlük 1XX embert a névjegyzékbe (összesen kb. 800 volt). Végül ilyen trial verziós (egyszerre csak 50-et konvertálok) programokkal sikerült kínkeservesen megoldanom, nem hiszem el hogy ezt csak így lehet..

SP!T: Maps van, Talk helyett én a Whatsappot használtam.

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#3) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Jó cikk lett! :R
Egik barátom minap vett iletés én is kipróbáltam.Nagyon jó kis teló.

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#4) Dr. Oid válasza rep3at (#2) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

En hasonloval szivtam, kulonfele nokiak es iphone kozott. A gond az volt, hogy a pc suite borzalmasan kezeli a nevjegyeket, sokszaz kontakthoz sokszaz file keszult.
Megoldas a gmail sync, bar gondolom, mas szolgaltatoval is megy. Regi keszuleken sync felfele, ujon lefele, orom :)

(#5) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Küldök egy képet BT-n, fogadod?

(#6) mangesz57


mangesz57
csendes tag

Lehet,hogy rossz helyen kérdezem,de az N 800-zal az a gondom,hogy a Viber,Skype ill Whats app applikációk csak akkor működnek ha éppen használom vmelyiket,képernyőzárnál nem jelzi a hívásokat illetve az üzeneteket. Mi a teendő ?

(#7) rep3at válasza Dr. Oid (#4) üzenetére


rep3at
őstag

Persze, ez volt az első gondolatom, de vcf fájlt csak egyesével lehet importálni Google-be..

mangesz57: Whatsapp működik lezárt kijelzőnél is.

Forward thinking. كرر

(#8) punk17 válasza Kolondrum (#5) üzenetére


punk17
aktív tag

Természetesen ;]

7.8 alatt működik a BT megosztás :P

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#9) mzso válasza rep3at (#7) üzenetére


mzso
veterán

Azt hiszem azokat össze lehet fűzni.

(#10) Kolondrum válasza punk17 (#8) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ideje volt! ;] Sztem a 800-as egy zsákutca, ki fog maradni a frissítésekből, ha nem is most, de idővel ez lesz az első ami lemarad.

(#11) rep3at válasza mzso (#9) üzenetére


rep3at
őstag

Próbáltam én mindenfélét, egy délutánom elment rá de csak körülményesen lehetett megcsinálni és a telefonszámokat is a jegyzet részbe tette, utána lehetett átírni..

Forward thinking. كرر

(#12) punk17 válasza Kolondrum (#10) üzenetére


punk17
aktív tag

:F Nem értelek. Most is az elsők között kapott hivatalos 7.8-at...

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#13) wolfnet válasza SP!T (#1) üzenetére


wolfnet
tag

valóban, korrekt cikk. én blekis vagyok de tapiztam ilyen telcsiket, nagyon király! :R

Privátban érdeklődj! :)

(#14) franc0 válasza Kolondrum (#10) üzenetére


franc0
őstag

Konkrétan szarok a frissítésekre. Már most is tud mindent, ami kell.
T-s akcióban lecsaptam rá, legjobb vétel.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#15) Kolondrum válasza franc0 (#14) üzenetére


Kolondrum
félisten

mennyibe fáj?

(#16) lionhearted válasza rep3at (#7) üzenetére


lionhearted
őstag

A telefonon sem lehet importálni? (névjegyzék, imp/exp, importálás SD kártyáról)
Itt elvileg az összes vcf-et behúzza, amit talál. Nem tudom biztosra, nincs HTCm, de Android tudja.

Tegnap még működött...

(#17) franc0 válasza Kolondrum (#15) üzenetére


franc0
őstag

XS előfizuban 45K, én dominoban vettem 60-ért.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#18) rep3at válasza lionhearted (#16) üzenetére


rep3at
őstag

A-a :(

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#19) mzso válasza rep3at (#7) üzenetére


mzso
veterán

(#20) rep3at válasza mzso (#19) üzenetére


rep3at
őstag

Hálám üldözni fog, feltúrtam az egész netet de ez valahogy kimaradt. Esetleg azt nem lehet tudni hogy miért a jegyzet részbe tette a számot a telefonszám mező helyett? Előző telefonban úgy lett elmentve.

Forward thinking. كرر

(#21) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Köszi a cikket!
Mostanában én is nézegettem a régebbi Lumia 800-at, mert szerintem(!) nem akkora batár (3,7"), mint a mai készülékek többsége. Másrészt tetszik, hogy minden pillanatok alatt történik rajta.

Azonban (személyes okok miatt) kezd nagyon elegem lenni az érintős telefonokból, és a végén lehet, hogy egy Asha 302-re vagy E6-ra cserélem le az sgs2-t. Amire nekem kell azok is bőven kiszolgálnak, és legalább 3 napot elmennek.

Kieg. a cikkhez: Az elejére beleírhatnád szerintem, hogy pontosan mi is a "legújabb rendszer" verzószáma, mert - bár olvasgatom a híreket - nekem sem volt tiszta, hogy 7.5 vagy 7.8. Nem oszt, nem szoroz, mert annyit, ha jól tudom nem változtat, csak jobban képben lennének a témában laikus(abb) olvasók is (mint én :) ).

[ Szerkesztve ]

(#22) andris1602


andris1602
aktív tag

jónak tűnik a rendszer, gyors, és tényleg nem csicsás.. :) viszont, nekem nagyon hiányozna az a sokszínűség, ami az androidban van. itt most nem a csempék színeire gondolok, hanem pl ha épp úgy tetszik, a kezelőfelület tetszésem szerint alakíthatom át, akár az egész launchert is lecserélhetem (akár wp7 utánérzésre, egész használható, kipróbáltam). :)

kíváncsi leszek, miket hoznak még ki ebből a rendszerből

(#23) elpatkorado


elpatkorado
aktív tag

Úristen, amint meglátom a fekete alapon fehér Lumia 800-ast elájulok. Egyszerűen fenomenálisan néz ki. Must have még mindig. :Y Cikk olvasása következik. :D

(#24) <Adamsky> válasza rep3at (#2) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

.. dupla ...

[ Szerkesztve ]

(#25) Воланд válasza punk17 (#12) üzenetére


Воланд
titán

egyreszt nem kell vele foglalkozni, mert csak trollkodni jott ide, masreszt meg meg nem kapott hivatalos 7.8-at a lumia 800. pontosabban meg nem kezdodott el a frissites terjesztese.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26) mzso válasza rep3at (#20) üzenetére


mzso
veterán

Foglamam sincs.

(#27) punk17 válasza Воланд (#25) üzenetére


punk17
aktív tag

Igazad van, de a Nokia serverein fent van a 7.8, most hogy a Zune teszi fel, vagy én ;] , ez már csak részlet kérdés :DDD

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#28) Воланд válasza punk17 (#27) üzenetére


Воланд
titán

annyira azert nem reszlet kerdes szerintem, mert hr kell, azt meg nem szivesen csinalna mindenki. plusz elkepzelheto, hogy nem csak maga az op rendszer kerul frissitesre, hanem lesznek egyeb, keszulekfuggo hibajavitasok, optimalizalasok is.

szerk.: bar nagyon nem neztem meg, hogy milyen szoft van fent, szoval lehet, hogy mar benne van minden.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29) punk17 válasza Воланд (#28) üzenetére


punk17
aktív tag

Persze, de aki türelmetlen mint én, annak egy remek alternatíva. Ha lesz minden típusnak megfelelő rom, azt is ugyan ilyen egyszerűen fel lehet flashelni ;)

szerk: Igen, ezek már teljes értékű romok

[ Szerkesztve ]

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#30) Воланд válasza punk17 (#29) üzenetére


Воланд
titán

irany a zune. ;]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31) tibi683 válasza punk17 (#29) üzenetére


tibi683
tag

És nem lehet tudni hogy ezeket a romokat mikor lehet feltenni (Zune) ? :)

(#32) Воланд válasza tibi683 (#31) üzenetére


Воланд
titán

[link]

de nem jelent tul sokat, nem szokas a felhasznalok orrara kotni, h mikor jon az update.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33) dave666


dave666
aktív tag

Hasznos cikk volt, köszi :R

Dave666

(#34) virkir


virkir
veterán

A különböző megszokott és hiányzó funkciókat ingyenesen letölthető alkalmazásokkal pillanatok alatt be lehet állítani.

Akkor légyszíves linkelj már egy alkalmazást ami megoldja az egyedi 40 másodpercnél hosszabb emelkedő hangerejű csengetést.
Meg az se lenne baj ha olyat is tudnál ami időzítve, esetleg adott szituációhoz kapcsolva állít be profilokat.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#35) Options


Options
csendes tag

Csak érdeklődök a telefon iránt:
a cikk írója tesztelte térképet rajta? Ha igen, akkor milyen véleményen van róla?

(#36) BiP válasza rep3at (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

(#2) rep3at+(#4) Bozodi János: Nekem Nokia 701-ről 610-re kb. 1 azaz egy perc volt átmásolni a névjegyzékeket. Van névjegymásoló, összekapcsoltam bluetoothon a 2 telót, és átszipkázta a 200 nevet gond nélkül.
Mondjuk ez lehet, hogy csak nokiák között megy.

(#37) Klinyo


Klinyo
csendes tag

Én csak nemrég vettem a Lumia 800, és még keveset teszteltem, de sokan érdeklődnek a térképek után úgy hogy röviden.
Nokia Autóval (Nokia Drive)
Egy kicsit furcsa mert az Androidos telefonomon az iGO-t használtam, de gyorsan megszokható. A szükséges térképeket ingyen le lehet tölteni és ezután Offline módban is használható. Sokaknak fontos, de nem tudom melyik cég téképeit kapjuk meg, nekem mondjuk nem volt vele gondom.
Nokia Térképek
Olyan minta Google map (vagy az is csak más néven), van bene sima 2D térkép, műholdas térkép, útvonal terv stb. Csak Online használható.
Térképek
A Nokia Térképek egyszerübb változata (igazán nem is értem minek, hacsak nem más térkép adatbázisból dolgozik), a térképek miatt Online mód szükséges.

Röviden ennyi, a lényeg hogy használhatók a navigációs és térkép programok. Ha valaki a térképek miatt nem mert váltani Windows-os telefonra, ne parázzon, váltson!

[ Szerkesztve ]

Már az előző életemben sem hittem a reinkarnációban.

(#38) Воланд válasza Klinyo (#37) üzenetére


Воланд
titán

"de nem tudom melyik cég téképeit kapjuk meg"

navteq, amit 2008-ban vett meg a nokia.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39) Kolondrum válasza virkir (#34) üzenetére


Kolondrum
félisten

Miért nincs egyedi csengés? Pl mp3? Csak kérdezem mert ezen úgy megakadt a szemem.

(#40) lvb válasza Kolondrum (#39) üzenetére


lvb
aktív tag

De van, csak 40mp lehet max a csengőhang hossza.

(#41) Armagedown válasza lvb (#40) üzenetére


Armagedown
őstag

engem az érdekel hogy mi a gyakorlati oka ennek a korlátozásnak

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#42) SpaceboyD. válasza rep3at (#2) üzenetére


SpaceboyD.
csendes tag

Erre több módszer is lett volna:

- N8 névjegy sync egyből az Outlookba, nem a Nokia Suite névjegyeket onnan bárhová bárhogy

- Ha N8, akkor valszeg volt Nokia account -ja, az pedig a Yahoo -mail rendszerét használja, onnan szintén export.

- Ha WP akkor előbb utóbb kell egy windowslive, abba importálni bárhonnan lehet.

- Nokia Suite -ből lehet exportálni xls -be, azt is olvassa bármi.

És lenne egy csomó tippem. :-) Ez mindig ilyen izgi dolog, de lényeg, hogy a Lumia 800 egy pillanat alatt szippantotta az összes névjegyemet bárhonnan.

(#43) SpaceboyD. válasza Klinyo (#37) üzenetére


SpaceboyD.
csendes tag

Pontosan így van.

És én sem értettem elsőre, hogy miért tartalmaz 4 térképalkalmazást a telefon. De később rájöttem, van értelme.

Navigációhoz:
Ugye a Nokia elég jó navigációt rakott össze a Symbian telefonokra. Ingyenes, korrekt a térkép ellátottsága, navigál GPS alapján, lehet benne keresni és offline működik. Ez jött tovább Nokia Drive néven.

Nokia térkép:
A fenti navigáció alapját képező térképszolgáltatás, Csak online, de elég korrekt. Neve: Nokia Map

Tömegközlekedés:
A Nokia Map alapján nyugvó közösségi közlekedést segítő eszköz. Még csak Budapesten teszteltem, de jó. A lényege, hogy GPS alapján megmutatja, hogy a közeledben milyen eszközök megállói vannak, segít eljutni a célállomásra. Az adatokat a BKV szolgáltatja hozzá, az érkezési idők meglepően pontosak. Elképzelhető, hogy egy idegen nagyvárosban simán tudnék rá támaszkodni. Neve: Nokia Transit

Térkép:
Ez meg a Bing Térkép telefonos verziója. Hasonlatos a Google Maps -hez, hiszen nem csak térképet szolgáltat, hanem tartalmat is. Neve: Maps

És bónuszként ott a Nokia City Lens, mely az utcán készített kamera képből és a GPS adatokból lekéri a közelben lévő fontosabb helyeket, vagy megmondja, hogy az adott épületben mi van. Elég izgalmas.

(#44) SpaceboyD. válasza SP!T (#1) üzenetére


SpaceboyD.
csendes tag

Van és van :-)

Sőt, van rá jobb a Talk helyett.

(#45) SpaceboyD. válasza Kolondrum (#5) üzenetére


SpaceboyD.
csendes tag

"Küldök egy képet BT-n, fogadod?"

Nem, alapesetben nem. Letölthető ingyenes alkalmazással igen.

De nagyon nincs is rá szükségem, mert WiFi hálózaton csodásan és sokkal gyorsabban bonyolítható a file csere.

(#46) nicu71 válasza SpaceboyD. (#45) üzenetére


nicu71
addikt

szerintem is! ;)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#47) SpaceboyD. válasza Options (#35) üzenetére


SpaceboyD.
csendes tag

Persze, főleg a Nokia Drive -ot.

Pontos, gyors, navigál, és főleg, hogy offline.

Én szerettem a Nokia N97 térképét is, csak ott a GPS jelre kellett sokat várni. A Nokia saját térkép rendszere és a hozzá kapcsolt navigáció felveszi a versenyt bármilyen térképpel és navigációval.

Biztosan van olyan, melynek éppen frissebbek a térképei, biztosan van olyan, amelyik szebben mondja, hogy merre kell menni, biztosan van olyan, mely szebben rajzolja a térképet. De mindent összevetve a Nokia térkép és navigáció egy teljesen jól használható dolog. Szeretem benne az offline keresést, gyors a GPS jel megtalálása a telefonban, szóval minden rendben van vele.

(#48) SpaceboyD. válasza Kolondrum (#39) üzenetére


SpaceboyD.
csendes tag

Van rajta, csak limitálva van a hossza.

Én a gyári hangok között megtaláltam a megfelelőt, van rajta sok. És én már kinőttem abból, hogy valamelyik slágerecskére gerjedjek csengőhangnak, ami majd két nap múlva már hulla ciki, mert jön egy másik kétnapos sláger. De ez én vagyok. Akinek meg igénye, alkalmazással pillanatok alatt gyárthat csengőhangot.

(#49) SpaceboyD. válasza BiP (#36) üzenetére


SpaceboyD.
csendes tag

Csak Nokia és Nokia között, így van. De elismerésem, hogy ez létezik. Nekem jöttek sorban E51 - E52 - E71 - N97 - N8 és az átköltözés problémamentes volt.

Most volt egy kis Android kitérő, de szerencsére Lumia 800 és a Google névjegyek barátok.

(#50) SpaceboyD. válasza Armagedown (#41) üzenetére


SpaceboyD.
csendes tag

Az mp3 csengőhang korlátozásnak?

Régebben a Nokia Symbian telefonoknál előfordult, hogy ha éppen valami komoly dologgal terhelted le a telefont, közben jött egy hívás és egy nagyobb mp3 file volt a csengőhang, akkor visszaváltott gyári Nokia hangra. Egyszerűen nem volt elég a processzor és a rendszermemória, hogy berántsa a hangot és lejátssza, főleg memóriakártyáról.

Szerintem ezzel a limitálással azt akarják, hogy az csengésre beállított hang ne legyen túl nagy, ne terhelje feleslegesen a rendszert. De ez csak tipp. Valakinek jobb ötlete?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.