Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Stauffenberg válasza Dominó85 (#199) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az ART csak kísérleti jelleggel volt bekapcsolható a korábbi rendszereken, de ez az 5.0 után alapértelmezett lesz, nem is lesz mód mást választani.

Nekem 2012-es Nexus 7-re van felrakva a Lollipop, nem lassú a rendszer és az animációkkal sincs baj, szóval amiatt sem aggódom, hogy akár egy mai átlagos középkategóriás hardveren ne futna el legalább olyan jól, mint a KitKat.

Nálam a rendszer maga gyorsabb mint a KitKat volt, az animációk meg kb egy szinten vannak, csak itt már több van belőle. Minden animálva van, de abszolút ízléses módon. Ha nem tetszik, ki lehet kapcsolni őket (energiatakarékos módban amúgy is kikapcsol minden animációt, de magad is letilthatod őket).

De ami nekem nagyon fontos: Tényleg nagyon megnőtt az üzemidő. Ilyen szempontból a 4.4.4 KitKat nálam mélypont volt, nyúzással kb 4 óra kijelzőidő jött össze mielőtt 15% környékére esve feldugtam töltőre. Tegnap raktam fel az új rendszert, sokat telepítettem és nyúztam, ismerkedtem és 4 óra kijelzőidőnél még 40%-on volt a töltöttség.

Szóval tényleg nem optimalizált a Google, tényleg... :)

(#202) mirtex


mirtex
csendes tag

Sziasztok,

Úgy egy órája használom N4-en a lollypop-ot.
Szinte mindent be tudtam rajta állítani, kivéve egyet:
Hol az ördögben van az a setting, hogy csak a telefonszámmal rendelkező névjegyeket mutassa?

Köszi!

Siemens M35 -> Siemens ST60 -> Sony Ericsson W810 -> Sony Ericsson Aino -> Nokia 3110 -> Sony Ericsson Arc S -> Nexus 4 -> Nexus 5x -> HTC U11+ -> Pixel 6 || Nokia 6220 Classic -> Nokia E52

(#203) petipetya válasza mirtex (#202) üzenetére


petipetya
nagyúr

Gyárilag nem találtam ilyen lehetőséget. Ha viszont a tárcsázóban keresel rá egy névre, csak azokat dobja ki akiknek van telefonszáma.

"nincs rá lezsóidő"

(#204) djgeg


djgeg
őstag

Én már annak örülnék, hogy a Nexus 5 készülékemre "érkezett" frissítésre nem heteket kellene várni megjelenés után. Google ilyen téren olyan mint egy kalap szar.... "Saját" készülékeire nem képes egyszerre elérhetővé tenni... Egyszerűen nevetséges ez az egész!

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#205) Tidzsimon válasza Stauffenberg (#201) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Xperia L-en simán fut, ami alsó közép kat. Szerintem mennie kell alsó katon is.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#206) Stauffenberg válasza djgeg (#204) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem is nevetséges, hogy nem terheli agyon a szervereit. Ez a rettenetesen hosszú várakozás nem nagyon szokott több lenni 2 hétnél. Aki pedig türelmetlen, az manuálisan is telepíthet már a legelső napon, nem kötelező az OTA-ra várni.

De persze nem kötelező ezt a kalap szart megvenni. Vegyél Samsungot és várj hónapokat rá. :)

(#207) djgeg válasza Stauffenberg (#206) üzenetére


djgeg
őstag

Jaj ne magyarázzuk már be... Van 2-3+ millió szervere a Google nek... Annyira érdekes iPhone ok ra a frissítés rögtön elérhető aztán nem döglik be ott semmi...

Meg ne magyarázd nekem, hogy ez a normális hozzáállás, hogy rendszer frissítés után heteket kell várni... A saját készülékeinél... Miközben csillió szervere és tárhely szolgáltatása van... " mert bedöglenének a szerverek..." Ember nem cseszett ennél nagyobb baromságot....

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#208) Stauffenberg válasza djgeg (#207) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mennyi idő telt el a Lollipop megjelenése óta? 4 nap?

Úgy adod elő, mintha az örökkévalóságig kellene várni. Ha ennyire türelmetlen vagy, akkor rakd fel kézzel vagy vegyél iPhone-t. Így is előbb kapod meg mint bármilyen más Androidos gyártónál.

(#209) Izzé válasza djgeg (#207) üzenetére


Izzé
őstag

Azért nem megy egyszerre mert ha nagy gebasz lenne a rendszerben akkor leállítják az OTA-t és nem szopik mindenki.

(#210) #79335424 válasza djgeg (#207) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én sem értem, hogy miért olyan sürgős. Így oldja meg a Google, mert így biztonságos. Az a pár nap ide, vagy oda sztem is tök mindegy. De ha annyira türelmetlen vagy, akkor menj el egy könyvesboltba, gyerekosztály és vegyél egy kifestőkönyvet! A látvány ugyanaz.

(#211) djgeg válasza Stauffenberg (#208) üzenetére


djgeg
őstag

Legutóbb is 3 hét volt mire az enyémre megjött... Pedig az kisebb update volt...
Kérlek ne magyarázzunk félre... Szerver leállás meg egyebek... Ez arról szól, hogy ha kiadok egy frissítést kifejezetten a saját eszközeimre akkor az legyen letesztelve és legyen annyi vér a pucámban, hogy kitolom minden eszközre (nexus) egyszerre... Nem heteket várni úgy hogy 2 Nexus 5 ami egy helyről származók közül van amelyik 2 hétre rá kapja csak meg...

Ez nevetséges semmi más.

(#209) Izzé

Ja... minek letesztelni valamit... Leglább a "saját" eszközeinken és úgy kiadni értem...

(#210) Somatom

Így biztonságos? :C :C :C :C

(#212) mirtex

Jó lenne ha letesztelné talán mielőtt kiadja! Pont az volt a szöveg, hogy most azért késett mert N5 ön volt egy farkas akku merítő hiba... amit javítottak...

ui.:

Csak szerintem nevetséges az, hogy kiadunk egy frissítést és "biztonság" "tesztelés" "szerver leállás elkerülés" végett össze vissza adogatjuk ki a frissítést? Annyira érdekes, hogy a konkurenciánál, vagy épp más szektorokban nem ez megy...

Mint említettem, egy barátom N5 ét egyszerre vette mint én... Ugyan onnan származik... Ugyan az a rev és még is a két eszköz között hetek telnek el, frissítés elérhetőség szempontjából....
Nevetséges...

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#212) mirtex válasza djgeg (#204) üzenetére


mirtex
csendes tag

Tessék, innen le tudod tölteni az OTA-t és manuálisan feltenni a telóra.
Nem azért nem küldi ki a google a frissítéseket azonnal, mert köcsög, hanem, ezzel is teszteli a dolgokat.
Ha egyszerre küldené ki a frissítéseket, és valami bug lenne benne, és mindenki beszopná a bugos verziót, akkor meg azért lenne anyázás.

@petipetya: Köszi a hint-et, megpróbálom majd úgy.

Siemens M35 -> Siemens ST60 -> Sony Ericsson W810 -> Sony Ericsson Aino -> Nokia 3110 -> Sony Ericsson Arc S -> Nexus 4 -> Nexus 5x -> HTC U11+ -> Pixel 6 || Nokia 6220 Classic -> Nokia E52

(#213) GeryFlash válasza djgeg (#211) üzenetére


GeryFlash
veterán

Szerintem van ennél nevetségesebb is, példának kapásból itt van ez a rinya amit lenyomtál ide, 4 napja várod már a frissítést, hát ez döbbenet :Y
Írj a Google egy levelet hogy kéred vissza a pénzed, mert az oviba már 4 napja csúfolnak hogy milyen out to date mobilod van...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#214) djgeg válasza GeryFlash (#213) üzenetére


djgeg
őstag

Lesz ez még 2-3 hét is... de sarkíts még ;)
Az a nevetséges, hogy egy csilliárdos cég, akinek van 2-3 millió szervere saját eszközei vannak nem tud kiadni egy frissítést letesztelve az összes saját eszközére elérhetővé tenni egyszerre... Ez a nevetséges...

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#215) Izzé válasza djgeg (#211) üzenetére


Izzé
őstag

"Ja... minek letesztelni valamit... Leglább a "saját" eszközeinken és úgy kiadni értem..."

Ha mindent így adtak volna ki akkor 4.4 kitkat sem lett volna, se 4.4.1, 4.4.2, 4.4.3 csak a 4.4.4.
Le kell nyelned, azzal hogy nexus készüléket vettél vállaltad a béta teszter szerepet. Innentől kezdve: Te miről beszélsz?

Az meg hogy neked ez nem tetszik egy dolog, kb lekakálja a google, ők így tartják jónak.
Tehetnék úgy mint az apple de az a frissítési metódus sem hibátlan lásd 8.0.1.

(#216) Paul119 válasza djgeg (#214) üzenetére


Paul119
addikt

Nem tudom mit kell hisztizni , add el ha nem tetszik vegyel wpt vagy iost es kesz :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#217) catroot válasza Izzé (#215) üzenetére


catroot
veterán

Na meg miért adná ki mindenkinek egyszerre a Google OTA-n a frissítést?

Arra ott az image-fájl. Ha annyira kell az új rendszer, tegye fel azt és kész. :U

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#218) vicze válasza Dominó85 (#199) üzenetére


vicze
félisten

A 4.4-ben bekapcsolható ART-nak erőteljes kísérleti jellege volt és rengeteget gyorsult még a 5.0 előzeteshez képest is, és ha jól emlékszek a működés is változott.(ebben nem vagyok biztos)

@djgeg: Tessék pontosan így működik az OTA rollout. Mivel már nem 1 visszahívás volt az évek során, igen így biztosabb, és így csinálja kb. az összes gyártó a világon, csak más-más metodika szerint.

[ Szerkesztve ]

(#219) petipetya válasza vicze (#218) üzenetére


petipetya
nagyúr

Tavaly valamikor a kitkat telepítése után aktiváltam az ART-ot és sokáig úgy használtam a telefont. Valóban simábbak voltak az animációk, ám ezenkívül más pozitívumot nem vettem észre alatta.

Most a Lollipop alatt alapértelmezett ART-on teljesen más használni a telefont, mint anno a kísérleti ART-on. Most még inkább simábbak az animációk, emellett a RAM működése is megváltozott. Amíg a kitkat alatt néha köhögött a telefon az appok közötti váltás során, addig most a Lollipop alatt sokkal több alkalmazást tud párhuzamosan futtatni egymás mellett anélkül, hogy azokat újra kellene töltenie.

Egyszóval ég és föld a különbség a tavalyi kísérleti és a mostani hivatalos ART alatt. Mindezek természetesen a hivatalos stock Android alatt történtek a Nexus 4-en.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#220) vicze válasza #79335424 (#193) üzenetére


vicze
félisten

Ha nem futnánk össze minden egyes KNOX vagy Lollipop topikban ezzel, akkor elhinném hogy nem hiszti. :U
A "lehetőség" az a támadónak, egy tálcán kínált lehetőség. Mivel mozgok security körökben, így tudom a rémisztő lehetőségeket, minden nyitott rés egy tálcán nyújtott lehetőség a támadónak. Amíg nem megoldott, hogy a kernel rendszeresen frissüljön, addig így kell lezárni minden lehetőséget. Bár ebben az a vicc hogy a te szempontodból oda jutnánk, hisz a "trükkök" nem működnének.
Eddig is a gyártókra bízta a rendszer ne legyenek illúzióid. HTC, Motorola, Sony, ASUS, mind mind zárt bootlodert használnak kezdetek óta, ez nagyon nem Android verzió függő dolog, ahogy a Samsung is tette a teljes lezárást a KNOX-szal 4.2-n(!).
Én azt akarom, hogy a rendszer defaut atombiztos legyen(hogy védve legyen a hülyék ellen) és én dönthessem el, hogy ha kinyitom.

Wifi-t félre érted, routeren az android eszközöket "android-xxxxxxxxxxxx"-nek látod és ezt nem lehet állítani csak root-tal, konkréten 3sor kód lenne ez a settingsbe rakni. Elég idegesítő, hogy ha lóg 10+ droid a routereden és nem tudod ki kicsoda egyből.

Amúgy a backup az amit iszonyatosan irigylek az iOS-től. :( (A reménysugár már megvan, hogy lehet, hogy a Google csinál ezzel valamit végre, vannak rá utaló nyomok 5.0-ban.)

@Tidzsimon: Root nem is garancia vesztő önmagában, hisz visszaállítható. Teljesen enforce-olt SELinux mellett csak is kizárólag kernel cserével lehet root-ot elérni, mivel nem tudsz exploitot futtatni. Ha lockolt a bootloder ezt nem lehet megtenni. Viszont a bootloder nyitás minden egyes gyártónál garancia vesztéshez vezethet. (fontos a feltételes mód, mert ezt a szervizes fogja eldönteni saját maga)

@petipetya: Főleg úgy, hogy N4-en ha jól emlékszek nem volt ART(csak customROM-ban) csak N5-ön és N7 (2013)-on. ;)

[ Szerkesztve ]

(#221) catroot válasza vicze (#220) üzenetére


catroot
veterán

"Amúgy a backup az amit iszonyatosan irigylek az iOS-től. :( (A reménysugár már megvan, hogy lehet, hogy a Google csinál ezzel valamit végre, vannak rá utaló nyomok 5.0-ban.)"

Pluszegy.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#222) Dave1984


Dave1984
őstag

Lg l90 en futattam pár napig,az amugy is jó akkuidot meg jobbá tette,de laggolos lett,jópár program el sem indult!
Maradtam Dalvic on!
Nyaloka se kinezete,se a "fejlesztések" nem tetszenek!Maradok kit kat en!

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#223) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Nagyon jól néz ki. Mi az hogy nagyon... ez simán agyonveri a TW-t, a Sense-t nagyon durván megközelíti, a MIUI-t meg a jelenlegi iOS copy vonalával lekörözi. Szvsz.

Most iOS-es lesz a következő telefonom, de megint kísértésbe hozott... sajnálom hogy a Mi 3-am már nincs meg, mert arra is elindult már a portolás.

Lehet be kell szereznem egy Nexus 4-et másodtelónak...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#224) #79335424 válasza vicze (#220) üzenetére


#79335424
törölt tag

Értem, hogy biztonsági kockázat, de ez az ÉN kockázatom! Milyen ovi ez, hogy más akarja ezt eldönteni helyettem? Mégis, ki félti az én adataimat és kitől? Én jobban tartok a Google adathalász tevékenységétől, mint másokétól. Nem véletlen, hogy nem szinkronizálok semmit sem Google fiókkal. Legfőképpen a névjegyeket nem. Nem is tehetném, hiszen azok nem az én személyes adataim, hanem másoké, akiktől nem kaptam arra jogot, hogy bárkivel is megosszam őket. Na, ennyit a biztonságról és a személyes adatokkal kapcsolatos jogokról.
Nem tudom, hogy milyen router problémáról beszélsz. Tomatot használok és a Device List -ben úgy nevezem meg az eszközöket, ahogy akarom. Ráadásul hiába lenne egyedi nevük, ha több eszközt használok ugyanazzal a mac címmel, a router meg ez alapján azonosít. Egyébként meg nézd vissza a hsz. -eidet! Folyton arra hivatkozol, hogy "eddig sem volt". Ez nem épp egy innovatív hozzáállás. A fejlesztés általában arról szól, hogy lesz vmi, ami eddig nem volt. Ezzel szemben folyamatosan az van, hogy a Google egyre több funkciót köt root joghoz (pl. GB -től automatizált GPS kapcsolás, JB -től a log, KK -től repülő üzemmód automatizált kapcsolás, stb.). A korlátozás nem fejlesztés!

(#225) pcnet válasza vicze (#220) üzenetére


pcnet
addikt

Rosszul emlékszel, Nexus 4en megvolt stock KK romban ART-ra váltás lehetősége. (Fejleszői lehetőségek/futtatási környezet) Custom romokban pont nem használtuk, vagy a legtöbben nem, mert xposed framework csak dalvikon működik.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#226) Stauffenberg válasza djgeg (#211) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

És a Google ígérte valaha, hogy a Nexus készülékekre garantáltan 1-2 napon belül ott lesz az OTA frissítés a megjelenés után? Szerintem ilyen soha nem hangzott el és azzal, hogy 3 hetet kell várnod még mindig hónapokkal rövidebb idő, mint a többi gyártónál, akik csak nagyon nehezen tudnak kiizzadni valami bugos fost.

Ha az jobban bejön ahogy az Apple csinálja, akkor nem értem miért nem váltasz arra. Nem szarkazmusból mondom, igazat adok, hogy OTA frissítésben sokkal jobbak. Éppen ezért nem értem ezt a nyihogást, lehet választani. Mikor megvetted a Nexus 5-öt, akkor sem volt titok, hogy az OTA frissítéseket szakaszosan adják ki egy kb. 3 hetes periódusban. Én is voltam már olyan szerencsétlen, hogy egyszer csak az utolsó körbe fértem bele és 3 hetet vártam, de általában megvolt mindig egy héten belül. Pedig én az első 4.1 óta sok frissítést megéltem már Nexus 7-el.

Én viszont a részemről meg tökre örülök, hogy van 2012-es Nexus 7-re hivatalos Lollipop. Ez a készülék pont most két és fél éves! Ez nálam többet ér annál, mintsem azon nyafogjak, hogy miért nem jön azonnal.

És ismétlem: Az első naptól fogva telepítheted az új rendszert manuálisan. Nincs egyetlen kattintásos telepítő, hogy az informatikához kevésbé értők inkább maradjanak az OTA mellett, de a lehetőséged megvan. Egy "adb sideload xy.zip" parancs az egész, nem atomfizika. Eddig mindig vártam az OTA-ra, de most nem volt türelmem, nagyjából 10 perc volt az egész folyamat, azt is beleértve, hogy telepítenem kellett az Android SDK-t meg előbányászni egy USB kábelt.

(#227) djgeg válasza Stauffenberg (#226) üzenetére


djgeg
őstag

Nekem azzal van a problémám, ha az a eszköznek a gyártója amit szívesen és szeretettel használok arra nem képes egy frissítésnél, hogy a saját eszközein ténylegesen letesztelje. Szerintem ez nevetséges. 3-4 heteket kell várni a frissítésre mert "debugolnak", "szerver leállástól félünk", meg egyébb szarságok... Nem... Ha kihozok egy frissítést, akkor azt teszteljem már le 4-5 eszközömre (plusz pár verzió).... Nem egy nagy dolog.
Engem a Google hozzáállása zavar. Ennyi.

BTW fent figyeg manuálisan a "nyalóka".... Bugos mint atom... Ezért is zavar ennyire... Mert hosszú hónapokig fejlesztenek valamit majd a saját pár eszközükre nem képesek kiadni egyszerre, letesztelve, debugolva???

Persze ember által gyártott dolog még nem volt tökéletes vagy hiba mentes... de akkor is nevetséges, hogy na
" """"kihozzuk"""", aztán közben debugolunk hozzá állás"...
Ez ami irtóra zavar semmi más... Nem életbevágó, hogy a nyalóka fityegjen... Hanem, mert ezt a fos hozzáállást már el kéne hagyni... Egy updatet a saját eszközeimre amennyire lehet debugolva és egyszerre elérhetővé kellene tenni... Nem kihozni majd debugolni...

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#228) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Kipróbálnám már én is.

(#229) #16820480 válasza #79335424 (#224) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem a te kockázatod, ezt kellene felfogni. Ha annyira példálózol itt a névjegyekkel, meg hogy nem adod a G-nek, hát pont inkább az olyasmire kellene figyelni, hogy mondjuk tálcán kínálod-e a lehetőséget egy támadónak, hogy beépítse a botnetébe a 0-24-ig neten lógó telefonod. Mert azzal nem csak te fogsz szívni, hanem mások, akik kárt szenvednek a botnet miatt.

(#230) aprokaroka87 válasza #16820480 (#229) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tudod ahhoz nem kell root hogy botnet hálozat része egy androidos telefon,elég egy minden engedélyhez hozzáférő kis appocska,és máris kész a botnet,pár igen alapvető biztonsági megoldás hiányzik alapból az Androidból,ilyen pl az engedélyek telepités elötti kezelése(tudom van ahol müködik),aztán pl az esetleges app beleturkálások elleni védelemhez lehetne egy olyan hogy permissions eltérés vizsgálat is.
De pl normális tűzfal app sincs máig sem alapból be épitve a rendszerbe.
Bár inkább ilyen veszélyek a kinai telefonokat veszélyezteti jobban,és addig semmi gond nincs amig pl egy "csingpai" nevű app user módban fut,de ha az a rendszer része akkor root jog nélkül te nem tudod ki irtani.

(#231) petipetya válasza vicze (#220) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem tudom honnan szedted ezt a hülyeséget. Egyrészt ha leírok valamit, az úgy is van. Másrészt a Nexus 4-en a kitkat óta elérhető az ART futtatási rendszer a stock Androidon.

"nincs rá lezsóidő"

(#232) madgie válasza djgeg (#227) üzenetére


madgie
titán

iOS frissítést hiányolsz? Láttál te már ott főverzió-frissítést? Minimum egy napra lehalnak a szerverek, ha külső forrásból szeded le az ipsw-t, akkor sem bírod beaktiválni.
OTA meg ott sem megy azonnal, már csak a fentebb említett nyűgök miatt sem.

Pénteken kellett nekem egy pucér 8.1 5S-re, 46 perc kellett neki, míg hajlandó volt lecsorogni... pedig az nem három napos verzió. Tényleg annyira tökéletes szerinted az Apple frissítés?

A témánál maradva kár, hogy Oneplus One-ra még csak tákolt Lolli van, szívesen kipróbálnám, megnézném, hogy alakul a KitKat-en megszokott 5-6 órás kijelzőidő :D

[ Szerkesztve ]

(#233) #16820480 válasza aprokaroka87 (#230) üzenetére


#16820480
törölt tag

De éppen ez az, hogy ez ellen próbálnak tenni lassan, SElinux és hasonlók erőltetésével, ezt próbálta itt oldalakon át magyarázni vincze1, hogy mi az értelme a biztonság szigorításának. Igen, jó lenne még több biztonsági megoldás.

(#234) #79335424 válasza #16820480 (#229) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pontosan tudom, hogy kivel és hova kommunikál a telefonom. Hagyj már légyszi ezzel a botnettel! Root nélkül számomra használhatatlan az Android. Ezzel az "újítással" nagyon leszűkítik a választható készülékek számát. Az alkalmazások fejlesztőit is rosszabb helyzetbe hozzák. Tessék, itt egy vélemény az E-Robot fejlesztőjétől. Köszi Google!

(#235) aprokaroka87 válasza #16820480 (#233) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

attól hogy rárakunk mindenféle biztonsági megoldást,egy módositott apk úgyanugy telepithető adott esetben,és pl ahhoz nem kell root hogy egy app titkosan adatokat küldjön vmi szerver fele.
Egyébként ne hidd hogy ezután nem lessz biztonsági rés pl az Androidban,sőt egyre több lesz majd a nem "hivatalos" rés kihasználás illetve az ilyen rések keresése.
Alapból az android alkalmazás telepitési mechanizmusa is elég furcsa,a háttérben kérdés nélkül települhet bármilyen apk fájl(lásd pl a Google play store és Google play szolgáltatások frissitését a háttérben)
Ugye mondanom sem kell hogy ilyen esetben elég egy kis "hack" magában az .apk-ban és már kész is GPSZ by chinna edition.
Majd akkor elhiszem hogy kezdenek a biztonságra figyelni,ha pl a Google saját appjait sok esetben nem úgy frissitené le hogy arról csak a telepitést követően kap tájékoztatást.

(#236) #16820480 válasza #79335424 (#234) üzenetére


#16820480
törölt tag

Te lehet, hogy tudod, de az embere nagy része nem ilyen, és leginkább nekik készül a rendszer. Akiket nem érdekel a root, meg a trükközés, csak használják. Semmi értelme azért gyengíteni a rendszer biztonságán, mert a felhasználok fél százaléka úgy szeretné használni, így is elég gyenge a biztonság.

aprokaroka87: Ez nem jelenti azt, hogy akkor tojni kéne az összes többi dologra. Ott van a Xiaomi meg Huawei, ott be tudod állítani a jogosultságokat, hogy mihez férjenek hozzá az alkalmazások, de egyrészt fene tudja, hogy milyen minőségű a kód. Másrészt meg ilyet nem fog csinálni szerintem a G, mert akkor a beágyazott reklámokat mindenki szépen letiltaná, és nem lenne sem a fejlesztőknek bevétele, sem a G-nek.

(#237) #79335424 válasza #16820480 (#236) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én végig a lehetőség megadásáról írtam és nem az automatikus aktiválásról. Pont úgy, mint a Nexusokon. Na, ezt kellene az összes gyártó számára kötelezővé tenni, ha Androidot akarnak használni.

(#238) #16820480 válasza #79335424 (#237) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mivel az Android nyílt forráskódú és ingyenes, így nagyon nem tud a G semmit kötelezővé tenni senkinek. Egyszerűen nem veszel olyan gyártótól terméket, aki számodra nem szimpatikus cuccokat csinál.

(#239) Sianis válasza #16820480 (#238) üzenetére


Sianis
addikt

Azért az még mindig ott van a kezükben, hogy Play Store csak azokra mehet, ahol ők is jóvá hagyják. És akkor beleteszi a feltételek közé, hogy "...". Persze, megkerülhető dolog, de mégis erős ellenérv egy terméknél.

(#240) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Ezek a képernyőzáron megjelenő értesítések csak nekem mutatnak némi hasonlóságot a Nokia X-es megoldással? :)

Life is shor...

(#241) petipetya válasza DummyBoy (#240) üzenetére


petipetya
nagyúr

Miért, ott hogy néz ki?

"nincs rá lezsóidő"

(#242) #16820480 válasza Sianis (#239) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, csak ezzel meg az a baj, hogy a Samsung már most is próbálkozik saját app bolttal, végülis megtehetnék, hogy akkor nem kell nekik Play, aztán annyi. Mivel ők adják el a legtöbb androidos telefont, így nem nagyon fog nekik keresztbe tenni a G.

(#243) Stauffenberg válasza #16820480 (#242) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Bárcsak így lenne és eltakarodna a viharba a Samsung. Kapásból a negyedére esne vissza a fragmentáció, amin a világ "nem-Samsung" fele csak nyerhet. :)

(#244) #16820480 válasza Stauffenberg (#243) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, én sem bánnám, mert sok értelmeset nem adnak a rendszerhez, ellenben folyamatosan arra törekednek, hogy jól elszeparálják magukat az alap rendszertől. De sajnos túlságosan profitorientált mindkét fél, így nem igazán tudom elképzelni, hogy megtörténjen. De amúgy felőlem is elsüllyedhetne a félsziget csücske, ahol a Samsung HQ van :D

(#245) #79335424 válasza #16820480 (#238) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem valahol tetszik is a dolog, mert a köv. telóm szinte biztos, hogy kínai lesz (a dual SIM miatt, ami Android oldalról szintén érdekes dolog, érne pár fejezetet). Igazából sztem pont a kínai gyártóknak kedvez a Google ezzel a szigorítással, vagyis tovább tolja lefelé a Samut, Sony -t, meg a többi, zárt loaderest.

(#246) aladab válasza dobost (#135) üzenetére


aladab
tag

Baratnomnek F6-ja van 4.4-el, es egyaltalan nem bugos. Kulonben meg nem eppen uj telefon, raadasul ma mar nem is szamit erosnek. Csoda, hogy a 4.4-et is megkapta.

Htc Desire-LG Optimus 3D-LG G2-LG G4-LG V10-Huawei P9 plus-LG G7-Realme X2 Pro-Realme G2 Pro-Nubia Z60 Ultra

(#247) DummyBoy válasza petipetya (#241) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Nagyjából így :)

Life is shor...

(#248) petipetya válasza DummyBoy (#247) üzenetére


petipetya
nagyúr

Akkor hasonló. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#249) Stauffenberg válasza DummyBoy (#247) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sőt, nem csak a Nokia megoldására hasonlít, hanem az iOS zárképernyőjére kiírt értesítésekre is. Az még talán előbb is volt mint ezek.

(#250) FazekasOS válasza gabancs (#54) üzenetére


FazekasOS
csendes tag

Biztos vagy te ebben? Gondold már át egy kicsit...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.