Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tomcat


Tomcat
őstag

Egy ilyen kitre szívesen beneveznék, illetve már régóta keresek valami hasonlót Corsair-től. Tudja-e valaki hogy a piros magasított bordát le lehet-e venni róla hogy beférjen a termetesebb CPU hűtők alá is illetve okoz-e számottevő gondot a hiánya az esetleges garancia vesztésen kívül.

Tomcat

(#2) Oliverda válasza Tomcat (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, le.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Hát ezt vegye meg akinek 6 anyja van.

(#4) Tomcat válasza Oliverda (#2) üzenetére


Tomcat
őstag

Az jó, mert a régebbi kék is lejött és tapintásra semmivel nem lettek melegebbek a modulok nélküle normál beállítások mellett. Köszönöm!

Tomcat

(#5) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Ez a RAM egyáltalán nem extra. 9-11-9-21 / 2133-at elég sok modul tud. A G.Skill RipjawsX 1600Mhz/6-8-6-24 moduljai 7-10-7-25/2200Mhz-et mennek a csapatnál, 980X mellett. Sem az ára, sem a limitáltsága nem mérhető össze ezzel a RAM-mal.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6) pzske


pzske
aktív tag

500 dollár 1 kicsit muhaha nem tudom ez a teljesítmény különbség hol tud kijönni 1 15000 ft-os "sima" 8gb kittel szemben..

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#7) Eagl3 válasza pzske (#6) üzenetére


Eagl3
veterán

presztííízs'

(#8) V.Dave


V.Dave
senior tag

Huh most szaladnom kell a boltba mert az én ramom 1600-on 8-8-8-24 1,5v-on fut és mit sem ér ehhez képest :)

Am ha emlékeim nem csalnak meg sem a mhz növelésének sem az időzítés babrálásának nincs számottevő jelentősége játékok alatt ugye?

Xiaomi mi 8 6/128

(#9) pzske válasza Eagl3 (#7) üzenetére


pzske
aktív tag

Ja , de hogy az informatikában is "hódít" a sznobság..

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#10) alcsa válasza pzske (#9) üzenetére


alcsa
senior tag

phu, de még hogy hódit ;]

(#11) Tomcat


Tomcat
őstag

Anno a DDR 1-es Corsair Dominatorok is piszok drágák voltak itthon. 2*1GB DDR500 kit volt 100-120e Ft az akkori árfolyamokon. Persze én is csak akkor vettem meg miután 70e Ft környékére ment le az ára. Lesz egyszer ez is majd 200€. :)

Tomcat

(#12) JColee


JColee
őstag

"Az új, kézzel válogatott alkatrészekből építkező Dominator GT"

lol

(#13) Tonyius777


Tonyius777
tag

Szerintem még nem mutatkoztak be az igazán új órajel/időzítés/feszültség RAM-ok.

Én elvagyok a G.Skill 1,5V 1600-osal 9CL-el úgy is a CPU dobja meg leginkább az egészet mint sem a RAM. Majd ha új DDR4 v. új sokkal látványosabb órajel és feszültség lesz akkor majd elgondolkodom de szerintem a hír inkább a most vásárlókat érinti :)

Üdv:Tony

(#14) Daywalker válasza JColee (#12) üzenetére


Daywalker
addikt

Értsd jól, kérlek:) Ne szó szerint.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#15) banhammer


banhammer
veterán

Megkérik az árát a memóriának.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) Breaker


Breaker
tag

Oszintén szolva, nem olvastam nagyon még selhol, hogy 2133Mhz-en stabilan tudtak mukodtetni gepet, kekhalalozas és boot falióra nélkül - mind az alaplapok hibajabol.

Ezeket a ramokat is foleg 1800-an jaratjak tobbynire akik kiadtak rá ennyi pénzt.
Az XMP nelkul pl a p67 chipset 1333-ig birja alapbol.

Szvsz nem eri meg megvenni egyiket sem 1800Mhz folott csak ha rekordot akarsz donteni, rovid ideig terhelve.

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#17) #65675776 válasza 04ahgy (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ebben az az extra, hogy garantálva van. A Te RAM-jaid esetén meg egy másik példányt lehet egy MHz-cel sem tudnál húzni.

Tomcat: Lehet én emlékszem rosszul, de mintha a Dominator termékvonal a DDR2-nél indult volna. (DDR1-nél a C2 és az XL szériák voltak a csúcsok.)

(#18) Tomcat válasza #65675776 (#17) üzenetére


Tomcat
őstag

Igazad van, akkor még XMS volt a sorozat neve. XMS2 lett a DDR2 változat, de a magasbordás már Dominator DDR2 1066 néven jött ki.

Nekem is ilyen kit-em van: XMS

Tomcat

(#19) #65675776 válasza Tomcat (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem pontos ez a megnevezés sem. Az XMS egy alap dolog a Corsair-nél. Ami nem XMS, az VS (Value Select). Az XMS egyébként magukat a modulokat jelöli (akárcsak a CMX, csak hogy egyszerűbb legyen), kitek esetén van a TwinX, TRX (az X előtt a generációval).

A magasborda neve pedig DHX, ez nem mind Dominator, az én RAM-jaim sem azok, csak simán DHX-ek.

(#20) 04ahgy válasza #65675776 (#17) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez teljesen jogos, azonban gyárilag jobb RAM-okat lehet ennél kapni, és olcsóbban.

A tortán csak a hab, amit írtam. ;)

Azonban legalább annak örülök, hogy nem tudja a Corsair gariban azt eljátszani, amit eljátszott az Elpida Hyper chipes CL7-es 2000Mhz-es Dominator GT-k EOL státuszúvá minősítését követően: CL8/2000MHz-es RAM-okat (PSC chipes) adott RMA-ban. Nem valami szép fényt vet ez a Corsair presztizsére.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#21) KaiotEch válasza 04ahgy (#20) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A 2. hasábból kb értettem a kötőszavakat :DDD

(#22) Oliverda válasza 04ahgy (#20) üzenetére


Oliverda
félisten

"Azonban legalább annak örülök, hogy nem tudja a Corsair gariban azt eljátszani, amit eljátszott az Elpida Hyper chipes CL7-es 2000Mhz-es Dominator GT-k EOL státuszúvá minősítését követően: CL8/2000MHz-es RAM-okat (PSC chipes) adott RMA-ban. Nem valami szép fényt vet ez a Corsair presztizsére."

Ez sajnos bevett szokás. Nem tartogatnak raktáron a korábbi modellekből, csak azért, hogy pontosan ugyanolyat tudjanak adni. A Mushkin ugyanezt csinálta anno. Winbond BH-5 helyett valami Samsung chipes gagyit adtak mert már nem volt ugyanolyan.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) mghltm


mghltm
addikt

500 dodoert 8g ram?! nem, koszonom! :N

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#24) Silverss


Silverss
aktív tag

Drága.

Sok gyártó csinál "limitált" dolgokat drágán, ezzel valamilyen veszteséget akarnak pótolni?

(#25) KaiotEch válasza Silverss (#24) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Corsair főnök fiának a hétvégi BMW-s benzinfogyasztását.

(#26) Szergei válasza Tomcat (#1) üzenetére


Szergei
tag

Itt írnak a leszerelésről, ez alapján arra következtetek, hogy önmagában még csak garanciavesztéssel sem jár.

Nekem hasonló memóriáim vannak, a 4 modulból 1-ről le kellett vennem a bordát, hogy elférjen a CPU-hűtő, de tapintásra ez se melegebb.
(Igaz, én 1.5V-on használom, alacsonyabb órajelen, de magasabb fesz.-nél ill. órajeleknél már lehet, hogy gondot okoz, ha nincs extra hűtés.)

[ Szerkesztve ]

(#27) Silverss válasza KaiotEch (#25) üzenetére


Silverss
aktív tag

Én el is hinném.

Ez is olyasmi mint az ASUS Mars!. Az árából sokkal jobb dolgokat lehet venni.

(#28) Góliát


Góliát
senior tag

Huh. Az árától egészen elképedtem! :Y

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#29) 04ahgy válasza Oliverda (#22) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát, azt senki nem várta tőlük. De akkor ne is hirdessék az oldalukon, hogy tudásban ugyanolyat, vagy jobbat adnak. Amikor a CL7-es GT-k haltak be, akkor is voltak jobbak (GTX), mégsem azt adtak... :(

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#30) deakgyuri


deakgyuri
tag

Az "Élettartam Garanciát" meg kell fizetni rendesen... :Y

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#31) sNORh válasza JColee (#12) üzenetére


sNORh
addikt

ez a mondat jobban illett volna egy Jogobella reklámba :D

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#32) Silverss válasza deakgyuri (#30) üzenetére


Silverss
aktív tag

Inkább a munkásokat akik "kézzel válogatják" az alkatrészt. Vajon ettől miért lesz jobb a RAM? O.o

(#33) KaiotEch válasza Silverss (#32) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mert ők közben ki is próbálják, hogy ütésálló-e :D

(#34) Tomcat válasza Szergei (#26) üzenetére


Tomcat
őstag

Köszi! A mostani "kékbordásról" simán lejött, de ezek szerint csupán a színe lett pirosra festve a mostaniakon. Remek, nao akkor már csak meg kell várni amíg egy kicsit lejjebb megy az ára, mert ez az ár meglehetősen magas. :)

Igen, nekem is belelógott a hűtőmbe az egyik modul, de én inkább mind a kettőről levettem a fölső toldatot mert a másik meg a ventilátor elé lógott be rontva a légáramot.

Tomcat

(#35) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Hát ezekhez az órajelekhez (2400MHz) és időzítésekhez (9-11-10-30) nem kell ennyire drága GT ram!

Nekem is GT van szintén 2133.as (9-10-9-24)

de jobb időzítések 9-11-9-27 mellett tudja alapfeszen 1,65.v a 2400.MHz -et!

Ugyan nem 2x4.giga csak 2x2. de akkor se 500.dodó! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.