Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crytek


Crytek
veterán

Na ez 55 colba jöhetne 350k-ért. :C

Next PC Upgrade: 2022

(#2) Tengri


Tengri
senior tag

Köszönöm a tesztet. :R
"A nagyobb a jobb", de szerintem a 48"-as elérhetővé teszi elég sok háztartásban az OLED-et ahol helyhiánnyal küzdöttek.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3) adamssss


adamssss
veterán

Wow. Ez gyors volt. Koszi a tesztet. :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4) jookomak válasza Crytek (#1) üzenetére


jookomak
őstag

Egy ev mulva, kifuto akcioban pont ennyi lesz. :)
Par het, és biztos lehet kapni 700k korul. Termeszetesen igy is cefet draga, de ha ekkora oledet szeretne valaki, akkor az ennyi.

(#5) monguz82 válasza Crytek (#1) üzenetére


monguz82
tag

650k a media-ban, soká lesz még abból 350k... :)

ZTE Nubia Z60 Ultra 16GB / 512GB --- Hell is Coming -- Xiaomi Pad 5 Pro 4G

(#6) AxBattler válasza Tengri (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

a 48"-as elérhetővé teszi elég sok háztartásban az OLED-et
Így van, és az 55B9 is elég jó áron kapható már! :K
Az ellenlábas Samsung meg butítja a QLED TV-it, különösen a kisebb méretkategóriában, változatlan áron. Ez ám a verseny! :(

A tesztet köszi, az eredmény várható volt! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7) gulyasa


gulyasa
őstag

Addig olvastam, amíg "820 000 Ft".
Tovább nem is érdekelt... :D

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#8) virkir


virkir
veterán

850 ezer JMF középkategória...

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#9) #72042496 válasza gulyasa (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én örömmel láttam, hogy - ilyen gyenge forint mellett is - már májusban megvehető ennyiért. Két éve június végéig vártam, hogy a 65C8 ára egymillió forint alá essen akcióban.

De az Árukeresőn csak a Media Marktban látok 65CX-et és 980 ezerért. Hol kapható 820 ezerért? (Általános kérdés, nem feltétlenül neked szól.)

[ Szerkesztve ]

(#10) GreatL


GreatL
őstag

Megnyugtató hogy már g-sync + freesync is van egymillió alatt, nem kis méretben... HDR-rel együtt UHD-ben mennyi a képfrissítés?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#11) #72042496 válasza GreatL (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Idővel meglesznek az RTINGS mérései, majd abból részletesen kiderül. Tud egyébként 2160p-ben HDR-rel 120 Hz-et. De játéknál érdekes lehet, hogy a 40 Gbps portok miatt a 2160p 120 Hz 4:4:4 maximum 10 biten megy a CX-en. Ha a HDMI 2.1-es nVidia kártyák is csak 8 és 12 bitet támogatnak HDMI-n (10-et nem), akkor a CX-szel az előbbit kell használni, ami HDR-ben csúnyán sávosodik. Vagy 4:2:2-t állít be az ember, viszont akkor az élek, főleg szövegek lesznek láthatóan csúnyábbak.

FreeSync támogatást csak év végefelé kap a CX, legalábbis most így tudni.

[ Szerkesztve ]

(#12) DamianB válasza monguz82 (#5) üzenetére


DamianB
őstag

ép ezzel bizonyítottad hogy nem soká :D
évek óta nézem az árakat be fog esni oda is ez a szépség és végre vehetek majd én is oledet :B :))

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#13) Locutus


Locutus
veterán

Előbb behúzok idén egy 4K-ra való VGA-t az nvidia új szériájából, aztán majd jövőre meglátjuk, lehet lecserélem a B8-at is, hogy legyen gsyncem :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#14) Piftuka


Piftuka
veterán

Köszi a tesztet, Elefant! ;)

Egészen pofás tévé lett ez. Jó, hogy a mozgásmegjelenítésen sokat javítottak! (Az LCD vonalon is jelentős a fejlődés. Amikor BFI-ben jobbat produkálnak, mint a SONY, az már nagy szó!)

Azért persze látszik a fejlődés helye még az OLED vonalon is...

A homogenitás lehetne ennél sokkal jobb, ahogyan a maximális fényerő is. HDR tartalomnál az nagyon sokat számít.

Piros pont jár a változtatható frekvenciáért, és a FreeSynch, G-SYNCH kompatibilitásért.

Én egyébként örülök, hogy az LG maradt ennél a középpontos talapzat kialakításnál. Ha visszahoznák a forgatható talapzatot, az maga a tökély volna! :K

Alapvetően tényleg messzire jutottak a 2013-as készülékektől. Nagy kár, hogy a 3D-t elhagyták, mert ezeknél az új modelleknél különösen nagy jelentősége lenne!

"Aquila non captat muscas."

(#15) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Lehet csak én futottam át rajta, de kevéssé tér ki arra a cikk, hogy milyen értékelhető újítások érkeztek a C9 óta. A C7-C8 és a C8-C9 sok funcionális váltást hozott, de itt van bármi értelme az újabb modellnek a felskálázáson túl?

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#16) #72042496 válasza Mosqu!to (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az AVSforum CX-GX owner's threadet érdemes megnézned, egy 30+ elemű listát tartalmaz az újításokról.

Visszalépés is történt sajnos. Egyrészt a 40 Gbps FRL, másrészt a CX a DTS formátumokat nem dekódolja, és semmiféle DTS passhtrough sincs. (Amiért a Samsung kezét fogva szarjon sünt az LG is.)

[ Szerkesztve ]

(#17) Tigerdavid


Tigerdavid
csendes tag

Én idén vettem meg első TV-met ami még alsó kategóriás IPS (LG 49um7400). Kezdésnek nem rossz, de a telefonos áttükrözésnél (ami Amoled) ég és föld a kettő úgyhogy Oled a cél.
Szerencsére rájöttek, hogy van akinek az 55 is nagy így 5 éves terv, hogy egy 48-as OLED 300 alatt. (habár a 800-as induló árnál elbizonytalanodtam, hogy valaha is lemegy bármelyik oled 300 alá.)

(#18) Cassi válasza gulyasa (#7) üzenetére


Cassi
senior tag

Idővel lemegy majd 650k-ra, az már semmiség :P

(#19) tomba válasza Mosqu!to (#15) üzenetére


tomba
tag

Ez a kérdés engem is foglalkoztat. Nálam még egy gyönyörű C6-os van és a 3d technológia (igaz csak ritkán élek vele) elhagyása érzékenyebben érint, mint a bejövő alacsonyabb input lag és az új web os rendszer tulajdonságok.
Most ezt a TV-met egy Nvidia Shield TV-vel (2019) használom - így a felskálázás elég jól működik. Kiváncsi lennék rá ha ezt a kombinációt lecserélném egy új CX-re, beüzemelés után csettintenék-e, hogy "Ez igen, ez megérte a plusz 500 000 forintot..."? (820 - 320 ha a régi rendszert eladom)
Vagy a filmnézésre maradna a C6, és számítógép elé pedig kerülne egy ASUS ROG Swift PG43UQ - ha esetleg lenne szórakoztatóelektronikára felesleges fél millióm :)

(#20) sb válasza #72042496 (#11) üzenetére


sb
veterán

Hiánypótlóak ezek a leírások. (szerk: Mármint a te hsz-ed, nem a teszt. :D :R )
Másoknak azért, hogy tudják mit is kapnak pontosan amit a gyártó cseszik rendesen megcsinálni, vagy legalább leírni amit kihagyott belőle/nem kompatibilis valamivel.

Nekem meg azért, hogy bottal se piszkáljam. 12 éve vettem az első LCD-t, Samsung. Nézni kellett, hogy 120Hz legyen, hány bit, mit tud bemeneten kezelni, van-e 1:1 mapping, input lag mennyi, 24p van-e.
Eltelt több mint egy évtized és ugyanúgy kell leásni a fórumok mélyére. Még ugyanezekért a funkciókért is, sőt egy részük még el is tűnt azóta!... nem beszélve az újításokról, sync, 120Hz bemenetek és módok kezelése, HDR...

És ezt kéne átlagbélának 800e-ért (vagy egy kisebb/gyengébb modellt 3-400e-ért) megvennie mert olthatatlan vágyat érez az újdonságokra.

Csereérett lenne a mostani 55"-os LCD. Gondolkodtam 65" LCD-ben vagy 55" OLED-ben. Most kevésbé használom, többet nem érne... de hosszú távra nyilván a 65" OLED lenne jó és ha látnám, hogy 1-2 év múlva kihasználva megéri akkor ki tudnám fizetni azt is.
De ezektől azonnal elmegy a kedvem az egésztől. Még a 300k körüli lightosabb árú, de mág extrákat nyújtó LCD/QLED/55" OLED cserétől is igazából.
Ilyenkor lapozok, hogy majd jövőre... már 2-3-4 éve legalább. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) Borisz76


Borisz76
veterán

A vezetékes csatlakozás maradt Fast ethernet, 10/100?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#22) mad823 válasza Borisz76 (#21) üzenetére


mad823
őstag

Egy AC wifi mellé egy gyártó sem fog gyorsabb portot tenni.

(#23) junior11 válasza mad823 (#22) üzenetére


junior11
veterán

Pedig nem kerülne nekik sokba a gigabites sem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#24) AxBattler válasza junior11 (#23) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
A TV teljes árához képest az kb. semmi... potom összeg.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25) Mosqu!to válasza AxBattler (#24) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Fú, jó hogy felmerült, ha valamitől igazán kivagyok, akkor az ez. PLEX-en játszom le a filmeket, és a C8-ról az egyik ok, hogy váltanék az az, hogy van eARC és HD hang is megy a 4K kép mellett. Nade egy nagyfelbontású anyag (4K magas bitráta + DTS-HD) etherneten bufferelget többször is, a wifi pedig sznitén nem túl stabil, hiába van a tv-től 2 méterre az AC2600-as routerem...

A másik a változó képfrissítés, 4k 120 fps, hdmi 2.1.

Viszont ha jól értem, akkor előbbire nincs megoldás, utóbbit tudja a C9 is.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#26) turikoczka


turikoczka
aktív tag

Évek óta azt hiszem h jövőre olcsóbb lesz, de ahogy futnak ki a régi modellek, esélyük sincs beesni bizonyos érték alá...vettem is egy QLEDet...Nem egy oled de megteszi :))

(#27) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

En B7-rol valtanek mert vonzo az eARC, 120Hz meg a Gsync is. De hogy keptelenek egy gigabites ethernetet ratenni a keszulekre 2020-ban az hihetetlen. En is PLEX-et hasznalom es a 10/100-as etherneten kereszult surun bufferel egy komolyabb 4K anyag, jelenleg egy USB 3.0 - gigabit ethernet adapterrel oldom meg a dolgot. a CX-nel ahogy nezem az USB 3.0 portokbol 2.0 lett ugyhogy ez a lehetoseg is ugrott. Nem birom megerteni hogy miert ilyen filleres alkatreszeken sz@rakodnak... :W

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#28) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Addig olvastam, hogy 820 000 forint :Y

Köszönöm szépen, kérem a következőt!

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#29) #72042496 válasza Mosqu!to (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

A CX-szel ellentétben a C9 nem fogad HDMI 2.0-s forrásról 2160p@120 (8 bit 4:2:0) jelet. HDMI 2.1-es forrásról megy majd elvileg minden, de előbb legyen ilyen forrás. Én ezt a tévét ezért tartom bizonytalannak.

A CX-szel pedig nem lesz DTS-ed eARC-on. MC-LPCM lesz, így működhet, ha a DTS-t dekódoltatod egy külön lejátszóval. (DTS:X-szel ilyenkor nem tudom, mi van, gondolom, a metaadatok elvesznek.)

A Fast Ethernetre szerintem amúgy is egy külön médialejátszó a legélhetőbb megoldás.

(#20) sb
Én is attól féltem két éve, hogy megveszem a HDMI 2.1 és eARC nélküli C8-at, és egy évvel később a C9-ben meg már lesz mindkettő. Van is, csak hát látszik, melyiket mennyire lehet kihasználni. Azért egy 77CX még kinézhet év végén, ha lesz benne DTS passthrough.

[ Szerkesztve ]

(#30) Mosqu!to válasza #72042496 (#29) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Igazából amúgy is HDMI 2.1 forrást adnék neki (majd a leendő RTX 3xxx kártyámmal), így a 2.0 herélt 4k annyira nem zavar.

A CX féle DTS+eARC hiány viszont egyértelmű nogo, nem akarok plusz eszközökkel oda-vissza kódolgatni. DTS-X nem érdekel, 5.1 vagy 7.1 legyen meg natív HD-ban.

A külön médialejátszó a hálózat miatt annyira nyeeeh.
(#27) Stimpy001
Ez az usb gigabit ethernet adapter felkeltette az érdeklődésem. Kerestem a C8 - C9 spec listájában, de többnyire csak USB2.0-t írnak. Lehet, hogy ezekről már levették, vagy csak unofficial?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#31) Dester31


Dester31
tag

Ez az első tévé, amire azt mondanám, hogy lecserélném a mostani full HD 3D-s Samsungomat. Aztán ahogy olvasgattam a kommentjeiteket, meg is nyugodtam, hogy mégsem fogom lecserélni. Elképesztő, hogy 10/100 ethernet van még ezen is, egyszerűen nehéz elhinni, hogy egy ennyire amatőr apróságon el tudták cseszni. Ezt a határt röhögve át lehet lépni Plex-szel, ha 4K-ban küldenék rá magas bitrátájú tartalmat. A wifit meg inkább hagyjuk, hiába van a routerem a tévé mellett 1 méterre, akkor is instabil tud lenni, úgyhogy kábelt használok.

Des

(#32) #72042496 válasza Mosqu!to (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is teljesen hasonlóan gondolkodom, de nem mernék addig C9-et venni, amíg a 2160p@120 csak egy ígéret, és nem egy gyakorlatban működő dolog.

A külön médialejátszónak van azért más előnye is, többet tud. Más kérdés, hogy nekem is elég lenne egy tévén futó Plex, de a mostani helyzetben marad inkább a Shield.

(#33) arty


arty
veterán

egyértelmű a cél: mindig kimarad pár fontos apróság, legyen miért lecserélni ezt is
CSAKHOGY ... ez oda vezet, hogy ezt SE veszi meg az "igényesebb" vásárló

LG, te idióta!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#34) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Egy középkategóriás TV 820,000. Ennyit nem emelkedett az árfolyam, pedig emelkedett szépen :))

(#35) halinorbi válasza Stimpy001 (#27) üzenetére


halinorbi
csendes tag

Az USB már a C9-nél is lement 2.0-ásra

(#36) Piftuka válasza DroneZ^ (#34) üzenetére


Piftuka
veterán

"Közép kategóriás OLED" =/= "Közép kategóriás TV" :N

(Egyébként igen; baromi drága sajnos, ahogyan minden tévé az manapság!)

"Aquila non captat muscas."

(#37) Piftuka válasza #72042496 (#16) üzenetére


Piftuka
veterán

"(Amiért a Samsung kezét fogva szarjon sünt az LG is.)"

;] :P :DDD :DD :K

"Aquila non captat muscas."

(#38) borbastomi válasza #72042496 (#9) üzenetére


borbastomi
csendes tag

A 65-ös sehol. A cikk az 55-ösről szólt ;)

(#39) Stimpy001 válasza Mosqu!to (#30) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Nekem B7 van, azon meg 3.0 volt az USB, 8-9-X lett 2.0. :F
Kulon medialejatszo nalam sem annyira opcio, megvettem az LG Store-bol az XPlay appot es teljesen elegedett vagyok vele, tudja amit kell es alapbol a TV-rol fut. Egyebkent ez az egyetlen USB- gigabit ethernet adapter ami jelenleg kaphato, es az LG TV-k tamogatjak:
[link]
Igazabol az USB 2.0 elmeleti 480Mbps-e is elorelepes lenne a beepitett 10/100-as hulladekhoz kepest.
Vacialalok az C9 es CX kozott (€1300 vs €2100) GSync ami erdekes, HDMI 2.0 4k@120 fps, es DTS passthrough...ha jol vettem le az elozo kommentekbol ezek egyszerre egyik modelnel sem lehetsegesek?!?!

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#40) #72042496 válasza borbastomi (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

???
Dehogy. Végig 65-öst írnak, az 55-ös amúgy is jóval olcsóbb (650 ezer a Media Marktban).

(#41) halinorbi


halinorbi
csendes tag

A gyári távirányítója ennek is ronda. Aki le akarja cserélni, nyugodt szívvel ajánlom ezt:
(B7-nél bevált) Van olcsóbb is az ebay-en, azért ettem innen, mert lengyel, és a Netflix gomb rajta van: https://www.ebay.co.uk/itm/273505736617

(#42) DjFlanker válasza halinorbi (#41) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Dehogy ronda

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#43) slezsi válasza halinorbi (#41) üzenetére


slezsi
csendes tag

Arra azért mindenki figyeljen, hogy a B7 távja nem lesz jó az újabb TV-hez. A rondság pedig szubjektív :)

(#44) #92116480 válasza Stimpy001 (#39) üzenetére


#92116480
törölt tag

nekem is b7 van, én 2db 2 terás wd passportot használok hozzá és usb2.0-án simán akadás nélkül lejátszik mindent a tévé.

(#45) Duree


Duree
veterán

Ha jól látom mostanság mintha leállt volna az OLED tévék árcsökkenése.

duree54

(#46) mad823 válasza Duree (#45) üzenetére


mad823
őstag

Verseny híján miért is csökkenne? (Nyilván az euró árfolyama sem segít...)

(#47) #92116480 válasza mad823 (#46) üzenetére


#92116480
törölt tag

a nemzethy kurmány segiti az euró árfolyamát

(#48) szasanyi


szasanyi
félisten

Szép... az ára is. :U Lehet elkerülte a figyelmemet, de nem emlékszem az OLED kijelzők negatív sajátossága (képmegtartási probléma) megoldódott-e, vagy legalább van-e újabb technológia annak hosszabb távú elkerülésére?

(#49) gerii válasza DjFlanker (#42) üzenetére


gerii
addikt

Viszont nyikorog az elemtartó fedele. Baromi idegesítő, másnak is ilyen?

(#50) #72042496 válasza gerii (#49) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem nem tűnt föl (C8), de egy távirányítónál simán belefér a fröccsöntő gépek tűrésébe, hogy az egyik nyikorog, a másik lötyög, a harmadik meg éppen jó lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.