Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Első :P
Teszt alapján jónak tűnik, azonban megéri a 2x-es felárat a C7-hez képest (55-ös méretben)? 65-ös méretben ellenben jóval versenyképesebb!

[ Szerkesztve ]

(#2) #72042496 válasza Toninho13 (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szubjektív, hogy megéri-e az árkülönbséget; a legtöbb embernek azt gondolom, nem. Szerintem sem éri meg, de 7-es sorozatú OLED-et én emiatt nem mertem venni.
(Game módban a HDR állítólag sötét, PS4-es játékokkal kapcsolatban panaszkodnak erre.)

(#3) lcee79 Hacsak egy firmware-rel nem csesznek el vele, lásd a linkem. De csak nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) lcee79


lcee79
őstag

Szerintem karácsonyra lemegy az 55 colos 500 körülre és aztán 2019 tavasszal meg 400 körülre, mint most a B7, na akkor megveszem ezt :)
Ugyanolyan jó lesz mint most, csak olcsóbb :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#4) Tengri


Tengri
senior tag

AVForum review
10/10 REFERENCE STATUS :C

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#5) rayman2006


rayman2006
tag

A B8 mibe különbözik C8-tól?

(#6) lcee79 válasza #72042496 (#2) üzenetére


lcee79
őstag

Nem tehetik 😀

Évek óta várom a plazma tv-m utódját, még jó hogy kitart 8 éve hiba nélkül ☺️

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#7) lcee79 válasza rayman2006 (#5) üzenetére


lcee79
őstag

Nincs benn az alpha 9 proci. Ez a legfőbb különbség, de ez pont elég ☺️

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#8) atus72 válasza Tengri (#4) üzenetére


atus72
senior tag

ha 10/10 akkor be is lehet fejezni a tv gyártást mert jobbat nem tudnak csinálni ugye? :)

(#9) PuMbA válasza Tengri (#4) üzenetére


PuMbA
titán

Ez a 10 / 10 erős, amikor a Cons-nál oda van írva, hogy: Motion could be better :) 9.5 / 10 inkább.

[ Szerkesztve ]

(#10) atus72 válasza PuMbA (#9) üzenetére


atus72
senior tag

Arra próbáltam rávilágítani, hogy nem elég már a 10 pont, de azt is mondhatom hogy értelmeteln az egész minősítgetésdi ezen a szinten.

(#11) syberia


syberia
veterán

Ha nem tudnám miről van szó, oldalnézetből egy kicsi lapostévének nézném, egy hosszú antennával. :DDD Látszik hogy le vagyok maradva a 4K világától. :B

https://howbad.info/

(#12) Raymond válasza atus72 (#8) üzenetére


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) Tengri válasza rayman2006 (#5) üzenetére


Tengri
senior tag

C8 vs B8
Most nem csak a talpában, mint a C7 vs B7-nél

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#14) Tengri válasza atus72 (#8) üzenetére


Tengri
senior tag

Az AV Forum pontszámát, illetve ajánlását írtam...amúgy tényleg nagyon jóra sikeredett a C8

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#15) Chibass válasza Raymond (#12) üzenetére


Chibass
tag

Kiégtem :C
Mindenesetre, ha kifizetem a házat, az autót és minden hitelemet, meg elmegyünk nyaralni, akkor talán megengedi az asszony, hogy erre kezdjek el félre tenni...

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#16) tothl válasza #72042496 (#2) üzenetére


tothl
addikt

Szerintem nem sötét. Be lehet úgy állítani, hogy jó legyen. Nekem legalábbis nem hiányzik semmi fényerő.

(#17) #72042496 válasza tothl (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Horizonnal esetleg játszottál rajta? Azt gyakran emlegették mint példát erre.

(#18) krx21


krx21
nagyúr

A TV leggyengébb pontja a talpa... Persze ez szubjektív.
Szerintem sokkal jobb volt a tavalyi. Amúgy kiváló TV...

(#19) Partizan182 válasza #72042496 (#17) üzenetére


Partizan182
senior tag

A hetekben pörgött le a Frozen Wilds (B7). Egyáltalán nem volt sötét, teljesen fasza volt.

+ A legtöbb cucc engedi állítani a "gammát" ingame ha valakinek mégis sötét lenne (mittomén, strandon jön rá a játszhatnék).

[ Szerkesztve ]

(#20) tothl válasza #72042496 (#17) üzenetére


tothl
addikt

Valóban a Game HDR sötétebb, de ha pár funkciót átállítasz tök szépen be lehet állítani, hogy szinte ugyanolyan fényes legyen, mint a sima HDR mód.
A képminőség pedig így is parádés.

(#21) Vicky_75


Vicky_75
csendes tag

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a C8-at miért csak az MM forgalmazza jelenleg? Kérdeztem az LG-t, hogy pl. az Extreme Digitalnál miért nincs, azt mondták nem rendeltek belőle. Ez elég hülyén hangzik szerintem.

Utána kérdeztem az ED ügyfélszolgálatot, ott meg azt mondták, nem tudják, hogy miért nem forgalmaznak egy terméket...

(#22) kolopele


kolopele
nagyúr

Nem ívelt és csak 65". Felejtős :) Egyébként nem rossz és olcsó is.

(#23) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Nem is kellett olyan sokat várnunk a tudjukkire... :)))

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#24) #72042496 válasza kolopele (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Válasszuk már szét azt, hogy adott termék olcsó vagy drága-e, és hogy mennyire engedheti meg magának valaki. Ez két különböző dolog.

[ Szerkesztve ]

(#25) Raymond válasza kolopele (#22) üzenetére


Raymond
félisten

"Nem ivelt" = best feature

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26) Anaren91 válasza #72042496 (#24) üzenetére


Anaren91
senior tag

Látszik még nem találkoztál vele...🙂 ha valami kurva drága dologról van szó mindig jön és burkoltan belövi, hogy nem vészes meg hogy kettő kell belőle az ikrek miatt. Mondjuk ebből inkább négy... Kettő a gyerekeknek meg egy egy neki meg a párjának.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#27) paperboy válasza kolopele (#22) üzenetére


paperboy
senior tag

Eszembe nem jutott volna ívelt Oledet venni, direktbe kerültem. Nem sok haszna van szerintem...

(#28) Sza_Sa válasza QwErTy42 (#23) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Eddig offban minden oled topikot követtem, tervezem én is a vételt, csak egyelőre nem döntöttem a méretben az ár miatt. Ez a srác mindehol ott van a 77-es olcsó volt tv-jével. Szerintem nem kap elég elismerést a tarsadalomtól amiért ilyen "vagyonos" lett, ez állhat a háttérben.
Nem baj, előbb-utóbb mindenki ignorálni fogja.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#29) #24536576


#24536576
törölt tag

Lassan 1 hónapja nyúzok egy ilyen szépséget, még mindig le tud esni az állam a képétől. :D

[ Szerkesztve ]

(#30) kolopele válasza Sza_Sa (#28) üzenetére


kolopele
nagyúr

Srác? 50 elmúltam, van már pár dolog a hátam mögött, majd pont itt akarok elismerést kivívni egy anonim fórumon :) Véleményem van, és mivel van egy igen komoly OLED - em (vagy nem is egy??), ezért azt hiszem leírhatom ide amit gondolok. Sosem zavart ha ez valakinek nem tetszett. Át lehet lépni minden kommenten.

[ Szerkesztve ]

(#31) Raymond válasza kolopele (#30) üzenetére


Raymond
félisten

Jeez, not this shit again! :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32) kolopele válasza #72042496 (#24) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amennyiben magát a tévét veszem alapul nem drága, az hogy van akinek egy liter tej is drága egy másik dolog.

(#33) Sza_Sa válasza kolopele (#30) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Gratulálok, tényleg minden elismerésem. Látod, a kommentjeidből ismeretlenül azt feltételeztem, hogy egy srác vagy.
Na, ezért kellene változtatnod, hogy legközelebb ne egy éretlen tinéndzsernek gondoljanak...

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#34) DamianB válasza lcee79 (#3) üzenetére


DamianB
őstag

Kb pont így látom én is a helyzetet . Félre rakok még egy ideig és ps4 pro meg egy c8 befigyel ha minden jól megy .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#35) #72042496 válasza Anaren91 (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Örülök neki, ha így látod, mert akkor sikerült úgy válaszolnom, ahogy szerettem volna. Olyan témákban fórumozom, amelyeken keresztül valójában nagyon is képbe kerültem már. :)

(#36) -FreaK- válasza kolopele (#32) üzenetére


-FreaK-
veterán

Az összes oled-es hír alatt leírod, hogy neked mid van, rosszabb esetben hogy mennyibe került, de minimum célzol rá. Ezt nálunk felvágásnak, hencegésnek hívják, más helyeken sokkal csúnyábban. Ez alapján joggal gondolnak tizenévesnek, mert ez a viselkedés erre a korosztályra, értelmi szintre jellemző.

De hogy ON is legyek: Ebben a tesztben azt mondják hogy a Panasonic FZ950 jobb összeségében mint az LG és a Sony hasonló modelljei.

[ Szerkesztve ]

(#37) lcee79 válasza -FreaK- (#36) üzenetére


lcee79
őstag

Ha erre is érvényes, hogy jövő ilyenkorra 4-500 közt lesz, ez is lehetne egy alternatíva, mert a mostani panámban se csalódtam.
De mondjuk, ha nem csak a képminőséget nézem, hanem egyéb dolgokat pl medialejátszás stb... Nem tudom mennyit fejlődött az elmúlt 8 évben, de a mostani panám ilyen téren labdába se rúg samsung és lg-hez képest.
Pedig abban reménykedtem, hogy nem kell már külön 4K-s médialejátszó vennem, csak a tv-re hagyatkoznék :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#38) kolopele válasza -FreaK- (#36) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem ívelt, jelenleg nekem ez probléma. Hiába utálják sokan, én nagyon megszoktam. Bőven jó nekem a jelenlegi tévém, nem hiányzik róla semmi (még a HDR hiányát is elviselem). Ha a következő egy-két éven belül sem lesz ívelt kijelzős OLED akkor lehet megbarátkozom majd egy hagyományossal.

(#39) #72042496 válasza lcee79 (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

A HDMI ARC maximális sávszélessége annyi, mint az S/PDIF-é, ezért a tévé lejátszójából nem tudod erősítőre átvinni a HD vagy objektumalapú hangokat például. Házimozinál ez szempont lehet, és az eARC támogatás fog remélhetőleg leszámolni ezzel a limitációval. Az idei LG OLED-ek a jelenlegi felállás szerint nem kapnak eARC támogatást.

A másik dolog, hogy milyen alkalmazásokat tud futatni a tévé. A webOS például akármilyen pörgős és eredeti rendszer (mert az), Kodi például nincs rá. Más lejátszó, Plex például van, csak hát érdemes ezeknek utánajárni, ne vásárlás után érje meglepetés az embert.

(#32) kolopele: Csak te sosem az eszközöket és a piacot veszed alapul, hanem hogy kinek mennyije van. Most is az a liter tejes kiszólás, amikor az előzőben épp arról írtam, hogy ezek irreleváns dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#40) Ijk válasza kolopele (#22) üzenetére


Ijk
nagyúr

Olcsó? Fele is szinte drága egy ekkora tv-ert.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41) kolopele válasza Ijk (#40) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor ezért?
[link]
Majd két millióval drágább mint a 65" - os.

[ Szerkesztve ]

(#42) Ijk válasza kolopele (#41) üzenetére


Ijk
nagyúr

Annyiból meg olyan projektor szobát epitenek ami mellett be sem kapcsolnek egy 77"-os tv-t.
Biztos nem adnék ennyit soha ilyen "kis" képernyőert.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43) #24536576 válasza kolopele (#41) üzenetére


#24536576
törölt tag

Miért nem a sajátodat mutogatod? 😏

(#44) #72042496 válasza #24536576 (#43) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha már saját... nálad 4K HDR filmeknél mennyin van az élesség? Jó puristaként én először 0-ra állítottam hogy ne legyen feldolgozás, de basszus, 20-on az "igazi", egyszerűen úgy lesz borotvaéles a kép. Vissza is állítottam 20-ra. Ez a Technicolor Expert és Game módra is áll, a többit nem próbáltam.

Neten meg sajnos nem sokat találtam erről.

[ Szerkesztve ]

(#45) kolopele válasza #24536576 (#43) üzenetére


kolopele
nagyúr

Inkább nem, lehet nők is olvassák a fórumot :))

(#46) krx21 válasza Ijk (#42) üzenetére


krx21
nagyúr

Egyéni preferencia. Én meg oled után soha nem néznék projektort, akármennyire nagy vászon is van hozzá...
Én valahogy soha nem értettem a házimozi topicban, hogy plazma vs lcd esetében mindig a kontraszt volt a legfontosabb. Akkor projektor estében miért nem beszélünk arról, hogy még egy lcd kontrasztját is nehéz össze hozni...

(#47) #24536576 válasza #72042496 (#44) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nekem 25-ön van. :D

(#48) #24536576 válasza kolopele (#45) üzenetére


#24536576
törölt tag

Valahogy gondoltam. :)

(#49) krx21 válasza #72042496 (#44) üzenetére


krx21
nagyúr

Nálam meg 14-en. A 20 már rendesen túl élesít. Az eredeti anyag lágysága meg kell, hogy maradjon. Elhiszem, hogy elsőre jobban tetszik 20-25-ön, de abba gondolj bele, hogy nem úgy lett masterelve a film. Már a 14 is amúgy enyhén élesít, nem véletlenül a 10 van megadva a legtöbb helyen. Magyarán a kontraszt jó és kell is, de csak ott ahol a rendező gondolja...
Szerintem 20-25-re csak konzol vagy számítógép esetén érdemes tenni..

[ Szerkesztve ]

(#50) Ijk válasza krx21 (#46) üzenetére


Ijk
nagyúr

Talán mert semmilyen szuper kepminoseg nem alternativa egy 150"-os vetített kepre.

Nyilvan minden egyeni preferencia, de 77"-os kijelzoert akkor sem adnék 800k-nal többet. De mondjuk én400-500 felett mar csakis projektorban gondolkoznek, mert ha legalább már esszerutlen osszegeket elszorok, akkor az csakis hobbi lehet. Egy vetítő szoba epiteset, fenykontroll tervezeset, projektor teljes telepiteset inkabb tartom hobbi szintnek mint egy tv kicsomagolasat. Ami ráadásul rohejesen eltorpul egy jo minőségű vetített kép mellett.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.