Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Számomra egyértelműen látszik, hogy a széleslátószögű lencse egy nagyon praktikus dolog és megoldás a "nem fér bele a képbe" problémára. :K Remélem most már érkezik más telefonokba is, mint a Samsung, Xiaomi, Oneplus, ...

Egyébként a Google mikor akarna beszállni egy ilyen telefonnal? :U Nekik kéne a Pixelekkel mutatni az Androidos utat, ehelyett csak kullognak a többiek mögött. Pedig egy Gcamos széleslátószögű algoritmus nagyon jól jönne(az LG tulajoknak meg végképp).

Az LG-nek meg kijár a pofon annak kamerának a szoftveréért. Nagyon erősen mos az algoritmus. :((( Főleg ha ránagyítot a zöldre...egyszerűen szörnyű!

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#2) Fred23 válasza Hopkins95 (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem csak mos, a színek is túlszaturáltak. Jó telefon a G7, még a fényképezős képességei is bejönnek, mert szeretem a valóságosnál kicsivel élénkebb végredményt, de ez azért már nekem is túl sok. Csak hangyányit vettek volna vissza, már nagyon bejönne! A széles látószög meg tetszik, a G6-ban is ez volt az egyik legjobb dolog fényképezés terén.

Remélem, jövőre kiadnak egy épkézláb középkategóriás modellt is, ez a Q7 nekem most annyira tetszik, de annyira kevés lett! Pedig szép, a mérete pedig tökéletes; ha kapott volna egy SD710-et... -talán majd az utódja.

(#3) Drakmusz válasza Hopkins95 (#1) üzenetére


Drakmusz
őstag

Google mobilban szerintem ilyen soha nem lesz.Egy szimpla manuális módot sem akarnak belerakni,nemhogy egy második lencsét.
Pedig az utóbbi idők fejlesztéseiből szerintem a nagylátószög a legértelmesebb.Ehelyett inkább az AI-féle hülyeséget erőltetik a gyártók.....

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#4) Hopkins95 válasza Fred23 (#2) üzenetére


Hopkins95
addikt

Való igaz. Ezért nem is értem, hogy az Android One-s készülékükbe miért nem került bele a széleslátószögű lencse. Illetve értem, valószínű a Googlenek nincs rá külön szoftvere(mert ugye a jelenlegi Gcam nem tartalmazza), így inkább kivették belőle.

(#3) Drakmusz Igaz. Pedig nem értem miért kell a Googlenak a hülyeségekből az Applet követni. Attól hogy az Apple megmondja a felhasználóinak hogyan fényképezzenek(csak automata mód), még nem kellene a Googlenak is...az Android mindig pont a beállítások sokaságáról szólt.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#5) papelado


papelado
aktív tag

G5 nél még okés vagy így már értelme nulla

Drágaszágom....

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Eleg meno, csak a kepminosegnek meg annyi, ahogy latom.

(#7) doooo válasza hemaka (#6) üzenetére


doooo
veterán

Persze, de ezt nem szokták észrevenni azok, akik kardoskodnak a széles látószögű dolog mellett...

(#8) turbuczn


turbuczn
tag

A G6 látószöge 125°, a G5-nek volt 135°.

(#9) Juhaszatti válasza papelado (#5) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A G5-nél meg nagyon gáz volt a
széleslátószögű képminősége. Itt sem jó, de már jobb. Valószínűleg kellett ehhez az is, hogy szűkebbre vegyék.

(#10) Jeanne d'Arc válasza Fred23 (#2) üzenetére

Nekem volt egy hónapig és nagyon szerettem, szerintem rengeteget fejlődött az elődjeihez képest.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#11) tomboy0013 válasza Hopkins95 (#4) üzenetére


tomboy0013
veterán

Az Android One telefonokon nem Google Camera van. Az a Pixelek kiváltsága.
De egyébként van portolt Google Camera a széles látószögű lencsére, én is azt használom a G6-on.

[ Szerkesztve ]

(#12) safizoo


safizoo
tag

Én például csak azért vagyok LG függő, mert csak ők tesznek bele széles látószögű kameráz. Folyamatosan nézek más márkákat, de SENKI. Most először a ZTE jelent meg. Tegnapi hír.

(#13) Hopkins95 válasza tomboy0013 (#11) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nem Google kamera van rajtuk? :O Nem az a lényege a One-nak,hogy minden szoftvert a Google ad?
Ha így van, akkor meg nem értem az LG miért hagyta le azt a lencsét az Android One-os G7-ről.

Egyébként hogy működik az a porolt Gcam széleslátószögűn? Berakhatnál akár egy képet is, nagyon kiváncsi lennék rá.

(#6) hemaka Itt nem a lencse miatt rossz a képminőség, hanem az algoritmus miatt.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#14) kelekyle


kelekyle
őstag

Fasza dolog a nagy látószög, de ennek a készüléknek a kamerája szerintem gáz. Ilyen olajfestményeket középkategóriás készülékekkel lehet lőni.... Ráadás, hogy F/1.6-os rekeszértékkel ilyen trágya éjszakai fotót készít. A többi csúcskészülékhez képest szerintem vicc.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#15) Fred23 válasza Jeanne d'Arc (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mármint a G7 volt egy hónapig? Akkor miért lett lecserélve? :) Nálam is most a kedvencek között van, de méretileg sajnos ez már nem nagyon az én világom. A G6 nálam méretileg az a határ, amit nagyon nem szeretnék soha átlépni; tudom, a G7 szélessége és vastagsága megegyezik a G6-éval, ezért veszem egyáltalán számításba, mint talán-talán. De a jó méret a Q7-é számomra. Vékony káva és 5-5,5"-os kijelző egy pici, 145mm alatti testben.

Jön mondjuk SD660-nal a Q9, ha minden igaz, ráadásul jó akkuval. Mondjuk simán lehet, hogy még a G7-nél is nagyobb féltégla lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.