Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xmaas


xmaas
őstag

Hat nemtudom mindegyik gyarto ilyen marhasagokkal foglalkozik es berak a telefonjaba minden kaksit csak az uzemidore nem koncentralnak rendesen, mikor szinte minden keszulekhez az egvilagon adnak taviranyitot szukseg van ezt is belepreselni az uj keszulekekbe?Most akkor mi a gyorsabb : elovesszuk a telefont kikeressuk a megfelelo menuket stb nyomogatjuk 20 masodpercet vagy kezbe kapod a taviranyitot azt pik pak lerendezted a dolgodat ?

Na meg persze ottvan az ezer fajta univerzalis taviranyito is minek pazarolni abba a telefonba az igyis szukos helyet ilyenekre?De lehet csak en vagyok regimodi es tenyleg az emberekre erre a funkciora rohadt nagy szuksegjuk van es ujbol feltalatak a spanyolviaszt ezek a "mesterek " az LG nel

(#2) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

„A UEI egy olyan vállalat, amely a háztartási, szórakoztatóelekotrinikai eszközök vezetékes irányításában vezető szerepet tölt be, tehát nem mondhatni, hogy nem voltak képben a témában.”

:F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3) Bog válasza sz.balazs.95 (#2) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Javítva, thx. Máskor jöhet privátban.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#4) Spancho


Spancho
őstag

Lusta embereknek egész jópofa.
De aki már ahhoz is lusta ,hogy beállítsa mondjuk a légkondit vagy külön a távirányítóért nyúljon amikor ott a telefonja az már azért elég gáz. :D

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#5) rankesz válasza xmaas (#1) üzenetére


rankesz
veterán

De lehet csak en vagyok regimodi

Ez íg van. A másik meg az hogy le van írva a cikkben hogy a zárképernyőre beköltözik az aktív alkalmazás, tehát kb. 1 másodperc alatt elérhető

[ Szerkesztve ]

(#7) moleculez


moleculez
veterán

Szerintem jó cucc, a tábirányitó(k), egyfolytában eltûnnek, a telót meg ugyis kéznél tartja az ember fia. Fôleg egy G Pro-t. Tovább gondolva, wifit mindenbe, és fél orával hazaérkezés elôtt bekapcsolni a légkondit, DLNA-n a teló kijelzôre lôni a TV-képét ( meccs-sör-wc dilemma), meg ilyenek... A mindennapi élet más területein is hasznositani kéne a mobilokat, nem feltétlenül csak a kommunkációban.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#8) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Hasznos dolog, le a kalappal.

(#9) jacis válasza xmaas (#1) üzenetére


jacis
nagyúr

Pont hogy nagyon hasznos funkció.
A G2-vel használni is fogom.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#10) ALBY


ALBY
senior tag

Nem rossz dolgok ezek. Sokan csinálnak már egy ideje hasonló mobil alkalmazásokat a készülékeikhez például a Yamaha.
Még szerintem most indul el ez az irány csak, egy-két év múlva, meg ha a készülékek is frissülnek a lakásokban "korszerűbbre".

Van a tapizósnak a sok előnye mellett hátránya is,
például hangerőt meg csatornát állítani tuti nem használnám, lassabb, esetlenebb, meg még rá is kell nézni, ez igazi gombbal sokkal faszább.
Viszont az lcd kijelzőn (telefontról) ha ki tudom választani a NAS-on lévő zenéimből hogy mi szóljon és el is indítja a mozierősítő az már szolgáltatás.

Nagyon hiányolom az infrát a telefonokról (de inkább a tabokról), sokkal több mindenre (ilyenekre) lenne jó, remélem az erzsí nyomán mások is felfigyelnek erre a vonalra.

Egy rendes infrás tabbal meg némi software-el sokkal kényelmesebbé lehetne tenni a lakást, nem úgy ahogy a béna reklámokban nyomját a smart-ot az arcunkba, hanem tényleg lehetne használni együtt a nem wifis holmikat is.
Egy "Hazaértem, nyomassuk!" makrós gombra a kütyün bekapcsolhatná a sz.gépem, TV-t, erősítőt, zenét, ventit. Vagy bármi.
Sőt ha már belealszom a filmbe, egy makrós icon lelőhetné szépen az egészet, nem kéne félálomban bénázni a sokféle cuccal. :R
Szóval tanítható infrát a népnek! abból lesz ám a lakáskultúra meg a hiperlustatáság majd mondják :))

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#14) ben11


ben11
őstag

Bírom azt, hogy ezt az IR távirányítót újra felfedezték a gyártók és hatalmas újdonságként harangozzák be..
A nokia e51-mel is irányítom a tévénket minden gond nélül.. :U

(#15) sagit


sagit
addikt

Szerintem jó ötlet, amikor nincs meg a kapcsoló mindig tök szívesen megcsörgetném, mint a telefonomat ha nem találom, itt ez adott lesz :DDD

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#16) Skynet258


Skynet258
veterán

Az S4 minimben is van ilyen móka, párszor kipróbáltam, nem rossz - de hogy a Logitech One Touch távomat nem fogom emiatt a fiókba tenni, az is biztos. ;]

https://geekpulse.hu

(#17) Lenry


Lenry
félisten

én csak attól félek, hogy meg fog nőni a szórakozóhelyeken és a bevásárlóközpontokban a képernyők kapcsolgatásának gyakorisága

ezt én már a 7650-essel is csináltam. hatalmas poén volt :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Otisz


Otisz
őstag

Ez aztán a spanyol viasz...emlékszem, néhány évvel ezelőtt a tesztekben lepontozták azt a agyártót, aki lehagyta készülékéről az infraportot. Ma már igazából nincs rá szükség, mégis innovációként ujjonganak érte.

[ Szerkesztve ]

(OO[IIII][IIII]OO)

(#19) BenHans


BenHans
addikt

Nekem hasznos lenne, sztereot + tv-t + hd boxot ezzel kapcsolgatni, remélem nem állnak le az ezirányú fejlesztésekkel. :) Én örülök annak hogy egyre több dolgot meg tudok oldani egy telefonnal, pl amit laptoppal tudnék intézni már 90%-ban megoldott egy tized akkora kütyüvel, egy hátrány van csak a gépelés, de ha nem telefont hanem tab-ot veszünk alapul akkor az sem annyira.

Egy kedves fórumtárs Reggie0 le is írta, egy másik topikban, nfc vs irda: az IrDA-nak nagyobb a sávszélessége(már van fél gigabites is), nagyobb a hatótávolsága es kisebb az energiaigénye. Ráadasul a többi infrás cuccot is lehet vele irányítani, mint például TV, hifi, stb.. Hátránya, hogy optikai rálátás kell a két eszköz között.

Másfelől pedig, inkább ezt rakják gyárilag a telefonba és inkább ezt az irányt fejlesszék mint a megapixelháborút meg a lépésszámlálót... :U

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#20) sir fg válasza Otisz (#18) üzenetére


sir fg
aktív tag

Félig spanyolviasz... De azért ez nem infraport. Ott ugye volt adó is meg vevö is, viszont az adóteljesítmény kisebb volt, hiszen pár centire lévö eszközökkel való kommunikációra lett kitalálva. Persze okos szoftverekkel egy jó ötlet nyomán lehetett távirányítóként is használni öket, de a távolság azért korlátozva volt.
A mai telefonokban viszont csak adó van (infraled), nagyobb teljesítménnyel.

Szerintem kiváló ötlet, hiszen müszakilag nem nagyon jelent kompromisszumot a berakása (egy picike LED csak), de nagyon praktikusan használható. Viszont jó lenne, ha már végre elterjedne egy egységes RF távvezérlési módszer/szabvány is a háztartási és a kommunikációs eszközökben (pl. Bluetooth 4.0 vagy ZigBee), és így könnyedén lehetne kialakítani "smart" otthonokat, ahol egyetlen eszközröl, illetve programozottan lehetne irányítani a TV-t, légkondit, lámpákat, sötétítést, stb..

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#21) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

A hírek szerint a QRemote nem áll meg itt, a G2-nél tetszőleges eszköz felprogramozható lesz rá úgy, hogy a telefon infráját és a vevő készülék távirányítójának infráját egymás felé fordítva végig kell nyomogatni az eredeti távkapcsoló gombjait, a QRemote ezeket jegyzi és ennek megfelelő virtuális gombsort hoz létre.

Ehhez már csak az kéne, hogy lehessen makrókat csinálni a szoftverben, mint a Logitech Harmony távirányítókon és akkor azt mondom, hogy megnézem, hogy milyen az élet a Harmony nélkül, amit most nem cserélnék el semmi másra. Minimum három izét irányítok vele egyszerre.

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#23) danikollar


danikollar
őstag

Az S4-ben és a HTC One-ban is van ilyen. Jó dolog, hogy kezd visszaszivárogni az infra a telókba. Nem is értem miért hagyták el?

(#25) danikollar válasza #32839680 (#24) üzenetére


danikollar
őstag

Akkoriban is voltak távirányító progik, legalábbis symbian-ra, de kicsi volt az infra hatótávja. Gondolom most egy fejlettebb kerülhetett bele.

(#26) BenHans válasza #32839680 (#22) üzenetére


BenHans
addikt

[link] :)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#27) HawerKing


HawerKing
őstag

Hasznos :)

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#28) ALBY


ALBY
senior tag

Azért a tanítható infrában látom a fényt, és nem a wifiben BT-ben, mert az erősítőmben, ventilátoromban, PC-mben, bármi távirányítós holmimban infra van és az is lesz és az univerzális távok se ismerik a jelét.

Nem fogom se lecserélni az összes motyót wifi-sre, az hogy egy márka saját cuccait egy távval irányítja ugyan úgy nem jó szinte semmire, nem megoldás.
Ja és emiatt nem fogok 100-200 rugóért csúcs telefont venni, pár forintos vackok meg software az egész. Készítsenek csak infrás cuccokat a kínaiak az olcsóbb cuccokba is, akkor mindenki nekiáll és alap lesz mint a BT.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#29) sir fg válasza ALBY (#28) üzenetére


sir fg
aktív tag

Természetesen most a tanítható infra belerakása a telefonokba a legjobb dolog, ebben igazad van. De hosszú távon meg az lenne a jó, ha minden háztartási berendezésbe (és persze a telefonba is) egy egységes, szabványos, és persze kis fogyasztású (BT4.0 vagy ZigBee) rádiós interfész kerülne. Mindent tudnál egy helyröl irányítani, mint most az infrával, csak jobban müködne (pl. másik szobában lévö dolgot is vezérelheted, nem kell oda fordítani, akár otthoni PC-röl is tudsz programozottan kapcsolgatni dolgokat. Pl. elmész nyaralni, de a laptop valamilyen terv szerint kapcsolgatja a lámpákat - és mindenki azt hiheti, hogy otthon vagytok.)
Szóval ez lehetne a jövö, de akkor már most ilyen egységes interfésszel kéne kijönni mindennek, hogy kb. 20 év alatt lecserélödjenek egy háztartás tipikus berendezései ilyenekre - mert persze emiatt hülyeség lenne mindent azonnal lecserélni. Addig meg persze, az átmeneti idöszakban, legyen csak tanítható infra minden telefonban, tabletben - király dolog az.
Szóval így látnám én a jövöt, de hát nem látni ilyen trendet (még). Pedig tömeggyártásban egy rádiós modul nem hiszem, hogy 1-2 ezer forintnál jobban megdobná a termékek árát - meg persze még mindig vehetne valaki pl. 7000 Ft-os ventilátor helyett 5000 Ft-osat, RF nélkül, ha nincs rá igénye.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#31) sir fg válasza #32839680 (#30) üzenetére


sir fg
aktív tag

Hát ja, most pont a leghasznosabb oldalát sikerült kiemelned a dolognak :))

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#33) Tidzsimon válasza moleculez (#7) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Meccs sör wc dilemma megoldása lehet a mindig tv app, már ha alap tévéken megy.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#34) latyika1994


latyika1994
tag

Valaki nem tudja hogy egy Technics sa-ax730 as erősítővel is működik-e ez a dolog ? Azért kérdezem mert nincs ilyen telefonom, de szemezgetek vele :)
Vagy esély sincs rá hogy egy kb 15 éves erősítővel kommunikáljon az infra :P ?

Előre is köszönöm!

Üdv Latyika

(#35) robiakiraly


robiakiraly
csendes tag

olyan deja-vum van, még anno sokat szórakoztunk a 3650es meg 6600ás nokiák infrájával orvosi rendelőkben meg bevásárlóközpontokban :)) nem hittem volna hogy lesz még valaha infraport a telefonokban

[ Szerkesztve ]

!!! HARDCORE WILL NEVER DIE !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.