Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Franklin válasza Cifu (#50) üzenetére


Franklin
addikt

Na jó, de egy akkora tévét 2-3 méterről néz az átlagember a nappaliban, egy 27-es monitort meg 60-70 cm-ről a dolgozószobában az íróasztalon.

(#52) Hoffer PC


Hoffer PC
csendes tag

400-700:1... :DDD :DD :D

Üdv: Roland. +36307550213 - WWW.FLEXBYTE.HU -

(#53) Cifu válasza Franklin (#51) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor nem sikerült a lényeget megfogni: ugyanettől a gyártótól egy nagyobb OLED kijelzős TV, amiben van VRR támogatás és pár nagyságrenddel jobb technológiát képvisel (valós végtelen kontrasztarány, például), alig drágább, mint ez a monitor...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#54) #72042496 válasza Cifu (#53) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én se látom, hogy ez miért releváns, amikor ennek a monitornak a hagyományos méret melletti magas PPI és 120 Hz a lényege. Az OLED tévé hiába jobb másban, ha méret és PPI tekintetében teljesen elvérzik.

A bugos VRR-ben is (egyre inkább hardveres gondnak tűnik), ráadásul a chroma subsampling nélküli 2160p@120-hoz egy HDMI 2.1-es VGA is kell hozzá - ami jelenleg egy 3-400 ezer forintos kazánt jelent sajnos.

Ez alma és körte.

(#55) Cifu válasza #72042496 (#54) üzenetére


Cifu
nagyúr

A nagyobb méret számomra inkább előny, noha monitornak az 55" valóban túl nagy (én egy 39"-os TV-t használok monitornak pl. és ilyen szempontból teljesen jó kb. 1-1,2 méteres nézési távolságból).

Egyszerűen arra szerettem volna rávilágítani, hogy egy botrányosan rossz kontrasztú, relatíve kicsi kijelzőért ennyit elkérni még a Freesync és G-Sync támogatás mellett is kérdőjeles. Szerintem...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#56) #72042496 válasza Cifu (#55) üzenetére


#72042496
törölt tag

A kategóriában pedig a hibái/hiányosságai ellenére is az egyik legjobb vétel ez a monitor. Igaz, 2160p@120-ra sok alternatíva még nincs is.

Ami a legközelebb áll ehhez, az hasonló méretben a 2160p@60, vagy az 1440p@120+, de szerintem jórészt épp ezekről váltanak 2160p@120-ra.

(#57) Cifu válasza #72042496 (#56) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezt a részét nem is vitatom el.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#58) sb válasza #72042496 (#56) üzenetére


sb
veterán

Az a gond, hogy a kategória gyakorlatilag nem létezik. Alig van modell és azok emiatt a többi kategóriához képest vannak félreárazva szvsz. Ezt érezzük szerintem.

Amit írtál is:
- Van 4K60p - töredék áron.
- Van WQHD 120Hz töredék áron.
- És van sokkal nagyobb TV töredék áron (tudáshoz képest, mivel OLED)

(#59) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Bocsánat, ha sületlenséget kérdezek, de a monitoroknál van értelmezve a Dolby Vision támogatása PC-ről történő filmlejátszás közben?
Létezik olyan "sima" LCD panellal szerelt monitor, vagy csak az OLED monitorok tudják, esetleg azok sem?

köszi

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#60) #72042496 válasza sb (#58) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezzel egyetértek. Az 1600p ultrawide is ugyanez, csak azok még drágábbak.

#59 tibaimp
PC-ről tudtommal máig nem lehet DV tartalmat lejátszani. Ezért is lehet, hogy a monitorok nem támogatják, technikai akadálya pedig biztos nincs. (Egyes ProArt monitorok, beleértve a PQ22UC-t, pl. kezelik a DV-t. Gyártótól és típustól függően a tévék is.)

[ Szerkesztve ]

(#61) tibaimp válasza #72042496 (#60) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót :R
A PC-ről történő lejátszással nincs gond, a DV filmeket .ts .mp4 formátumban le tudom színhelyesen játszani, csak jó lenne monitor is, persze még csak érdeklődés szinten :).

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#62) Agyrák666


Agyrák666
aktív tag

Azt hittem elirtatok a nullakat. Ennyiert 55"-os oledet veszek.

(#63) Franklin válasza Agyrák666 (#62) üzenetére


Franklin
addikt

Majd én is bemegyek egy felsőkategóriás bringa tesztjének a topikjába és beírom, hogy "2 millió??? ennyiért autót veszek!" ;]

(#64) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Csak lazán kapcsolódik a topichoz, de azért felteszem a kérdést, h miért nem terjedtek el a 21:9-es kijelzők a TV-knél. Készséggel aláírom, h butenkón néz ki rajtuk az adás, de a filmes tartalnak viszont büntetnek.

Amikor új monitor után nézelődtem, egyetlenegy akadt a szemem elé, egy Samsung, de az meg talán 2015-ös modell volt. Beszerezhető még talán, de elriasztott a 3500 eurós ára...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#65) #72042496 válasza Franklin (#63) üzenetére


#72042496
törölt tag

Autót? Pedig annyiból már egy egész jó tévét is kapni. :)

(#66) Alaplapvevő válasza Franklin (#63) üzenetére


Alaplapvevő
csendes tag

Nem értem a felháborodásod

(#67) Agyrák666 válasza Franklin (#63) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

#fucklogic

A peldad akkor lenne helyes, ha bemennel a bringas topikba, es egy tescos szart probalnal eladni MERIDA DUAL TRUST aron. :DDD

(#68) #72042496 válasza Agyrák666 (#67) üzenetére


#72042496
törölt tag

Leszámítva, hogy ez a monitor nagyon messze van a tescós szartól, és itt senki nem akarja eladni.

Nyugodtan vegyél OLED tévét ha neked az tetszik ez a monitor meg nem, csak attól még ezek nem lesznek egymás helyettesítő termékei. (Ahogy a bicikli és a kocsi sem.)

[ Szerkesztve ]

(#69) ricsip válasza Agyrák666 (#67) üzenetére


ricsip
addikt

Ezzel a nick-el biztos népszerű leszel :)

-

(#70) Agyrák666 válasza #72042496 (#68) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Igen, engem is meggyozott az 500:1 koruli kontraszt. De az a lenyeg, hogy nem szemet. :D

ricsip: Nekem teccik.

(#71) #72042496 válasza Agyrák666 (#70) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ami honnét van, kerekítetted valamelyik presetet? Az Rtingsen picivel 1000 fölé kalibrálták (tipikus IPS, a TFT Central mérését is ekörülre várom), kiemelkedő színpontosság mellett.

(#72) Agyrák666 válasza #72042496 (#71) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Igy mar mindjart jobb. :DDD

(#73) #72042496 válasza Agyrák666 (#72) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bocs, de te valami kretén vagy? Vagy ellátsz a kontrasztig oszt jó'van?

(#74) Armagedown


Armagedown
őstag

Ennyi pénzért lehetett volna beépített tápja, régen a legolcsóbb monitoroknál volt külső. :N

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#75) Agyrák666 válasza #72042496 (#73) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Mivel kb ezen mulik az osszhatas, ezert igen. Ipsfisifos telefont se veszek mar jo ideje. :DDD

(#76) muxi-muxi válasza Armagedown (#74) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Nem olyan nagy baj az. Ha bekerülne a monitorba, még jobban fűtene. Asztal alatt meg elfér, téli napokon talpmelengetőnek is beválik :DDD

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#77) tibaimp válasza Agyrák666 (#75) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Csak monitorként az OLED pont nem jó, a statikus rész beégése miatt. Márpedig egy monitor esetében, elég sok statikus rész látható rajta.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#78) suxer1


suxer1
újonc

Oké értem én hogy 144hz...meg 4k.. de az ára kicsit húzós egyszerű becsületes embernek.... Én 60fpssel el vagyok egy 5éves kezdetleges smart tvn FullHD felbontásban 😁😂

Electronixxx

(#79) Sinesol válasza #72042496 (#73) üzenetére


Sinesol
veterán

Sajnos mostanaban felbukkant par ilyen figura, akik fullba nyomják a kretént. :(

[ Szerkesztve ]

(#80) green dude


green dude
tag

Pont a minap néztem körül monitor ügyben. Lehet lecserélném a 2x24"-et egy 4k 31.5"-es monitorra és akkor játszok integer scaling-el, high refresh-el. Remélem hamarosan jönnek extrább monitorok 31.5"-re is. Amúgy tetszik ez az LG monitor, persze az IPS kontraszt elég hurka, de ez van. Hasonló árban jöhetne ennek a 31.5"-es változata.
Aztán majd azért remélem 50 éven belül jön vmi igazán kompromisszummentes megoldás monitorra. ;]

(#81) Alaplapvevő válasza green dude (#80) üzenetére


Alaplapvevő
csendes tag

Felejtds el. Vissza sírod a két moncsit. De egy probát megér.

(#82) #72042496 válasza green dude (#80) üzenetére


#72042496
törölt tag

Számomra is logikusabb, hogy két monitort vagy két jobb monitorra, vagy egy 32:9-esre cseréljen az ember.

27GN950-ból is lehet kettő, csak olyankor még egy fokkal érdemesebb rendesen bekalibrálni őket.

[ Szerkesztve ]

(#83) X Factor válasza green dude (#80) üzenetére


X Factor
addikt

Miért nem 34", 3440*1440?

Make things work

(#84) Vig Zsolt


Vig Zsolt
tag

Szerintem a tudásához képest túl van árazva..egyébként jól néz ki :Y

(#85) Bálint306 válasza Vig Zsolt (#84) üzenetére


Bálint306
tag

Ahogy nézem ők hárman vannak hasonló paraméterekben :))

LG 27GN950-B
ASUS ROG Strix XG27UQ
Acer Predator XB273KGPbmiipprzx

Szinte alig van köztük különbség. Nem tudom tavaszra jöhet e mástól hasonló tudásban....

Én is szeretnék egy 4K monitort tavasszal ami nem 60Hz, mint a mostani Dell FullHD S2340L.
Bár 5 éve szuperül szolgál, de szeretnék kicsit nagyobbat és azt már 4K-ban. (27"-on biztos brutális ez a pixelsűrűség :), 30" feletti monitor nekem nagyon nagy lenne... )

(#86) Sinesol válasza Bálint306 (#85) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem siman kell a 4k 27 inchre, a wqhd még kicsit pixeles, 4K-ban viszont pengeéles a kép.

(#87) Bálint306


Bálint306
tag

A fenti 3-ból melyiket ajánlanád? LG fele húzok kicsit. :)

Bár nagyon MSI bolond vagyok, de nekik 2db 4K monitoruk van, a MSI Optix MAG321CURV VA és 60Hz... a MSI Creator PS321URV már IPS, de 60Hz és olyan ára van hogy jajj... (meg ezek 32"-os monitorok már)

(#88) Sinesol válasza Bálint306 (#87) üzenetére


Sinesol
veterán

Én több mint 2 éve használok 4K LG monitort, igaz ez csak 60hz, de nagyon meg vagyok elégedve vele. Szinte nem létező bevilágítás, jó épitési minőség, kiváló színek, rengeteg beallitasi lehetőség. Általában elég sokat ad az LG és ez még inkább igaz a felsőbb kategóriában, én több monitort is néztem anno, de egynek sem volt ilyen szép képe és soknál elég ronda bevilágítások is voltak.

[ Szerkesztve ]

(#89) Bálint306 válasza Sinesol (#88) üzenetére


Bálint306
tag

Köszi, akkor egy újabb lökés LG irányba. :) Amúgy mivel 27" így a 1920*1080 is fogyaszthatóan néz ki rajta nem? :))

(#90) Sinesol válasza Bálint306 (#89) üzenetére


Sinesol
veterán

Youtube-t, meg filmeket néha nézek rajta, ami 1080p, nincs vele semmi gond.
Játékok közül tul sok mindent nem probaltam, talan csak nemrég a Black Mesa-t, mert 4k-ban a menük meg szövegek nagyon aproak, régi jatek modja, eselytelen, hogy skalazodik. Különösebb gond nem volt, valamivel talán kevésbé éles, de lehet csak azert tűnt fel, mert a 4k élességéhez vagyok szokva.

[ Szerkesztve ]

(#91) Bálint306 válasza Sinesol (#90) üzenetére


Bálint306
tag

Köszi, szerintem akkor ebből LG lesz. :))

(#92) Tikakukac válasza zolomon17 (#17) üzenetére


Tikakukac
titán

2,5 évvel később reagálnék: igen, van benne, igen, konkrétan mindent ki kell bontani, hogy elérd a ventit és igen, 30k az a kis blower rendszerű szutyok.

A lényeg, hogy tömve van a dologgal a net, LG kvaliti :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.