Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -FLY->


-FLY->
őstag

Hogy viszi át 2.0 HDMI a 4K 144Hz-et? Vagy ezt csak DP-ről tudja?

(#2) 42861


42861
senior tag

A 3840×1600-as felbontás hogy jön ki 16:9-es képarányra? Vagy csak defektes a speckó táblázat?

(#3) zolomon17


zolomon17
senior tag

"A kép minősége teljesen rendben van. Semmilyen komoly hibát nem tapasztaltunk, a tónusok játékra, filmezésre, általános használatra kellően pontosak."

" A monitor 300 000 forintba kerül..."

Tudom, nem én vagyok a célcsoportja ennek a cuccnak, de az ár tekintetében azért döbbenetes számomra, hogy a fentit ki kell emelni :Y

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#4) pilóta válasza 42861 (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

2160 lesz az, szerintem elírás...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) zolomon17 válasza pilóta (#4) üzenetére


zolomon17
senior tag

Érdekes, mert a hivatalos termékoldalon is mindenhol következetesen 3840 x 1600 és 16:9 szerepel :F

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#6) Egon válasza zolomon17 (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

Kapaszkodj meg, a baj ennél sokkal nagyobb.
Sajnos a jelenlegi megjelenítési technológiákkal az a gond, hogy egész egyszerűen nincs kompromisszummentes kijelző, bármennyit fizetsz is érte (nem "csak" 300K-ért, de - a tévéket is figyelembe véve - 30 milláért sem). Ez van.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) ricsip


ricsip
addikt

"Vízszintesen, jobbra és balra nem forgatható, viszont egy VESA kompatibilis, szabványos konzollal egyszerűen fellógatható a falra."

300 ezer ft-ba nem fért bele csak ilyen szar talp/rögzítés, lehet bedobni mellé a kosárba +10-12 ezerért egy vesa állványt is. A talp kiköpött úgy néz ki a fotók alapján, mint a 27GL850B-n, azt se lehet elforgatni.

2xHDMI mellé csak 1 nyavalyás DP, ezért is jár a gratula.

A beépített hangszórót is sikerült kispórolni belőle, még 1 plussz pont.

[ Szerkesztve ]

-

(#8) #72042496 válasza -FLY-> (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, ez DP-ről megy csak. HDMI-n 2160p@60 a maximum. DP-n tud 2160p@120-at, illetve DSC-vel 144-et.

(#9) #72042496 válasza zolomon17 (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sajnos az akár még jóval drágább monitoroknál is "normális" a durva backlight bleed, amit én nem is értek.

Szemeztem ezzel a készülékkel, de ez az egyik aggodalmam, a másik pedig a tulajok beszámolói szerint is hallható ventilátor. (Van, aki nem hallja, de én inkább biztosra megyek és nem ugrom bele.)

(#10) NomadND1


NomadND1
senior tag

Igaz csak 2K, de inkább már Dell S3220, helyszini cseregaranciával. Ez egy picit túl van árazva.

(#11) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Azért az a kontraszt arány sem piskóta :DD

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#12) #72042496 válasza NomadND1 (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az oké, ha neked drága vagy nem ér ennyit. Azt viszont a piac dönti majd el, hogy túl van-e árazva.

[ Szerkesztve ]

(#13) NomadND1 válasza #72042496 (#12) üzenetére


NomadND1
senior tag

Tudásához képest túl van árazva. Ha nem kamu 10bit lenne, akkor még azt mondanám, hogy arányos az ár.
Melyik piac? Amerikai? EU? Ázsiai?... Amire te gondoltál az az eladási adatok.

(#14) flexxx2 válasza NomadND1 (#10) üzenetére


flexxx2
őstag

Megnéztem a Dellt, és én is inkább azt venném. 27" nem nagy szám manapság, nekem itt bukott el. Az egyedüli plusz a HDR600, de ennek is inkább 1000nél kéne lennie, hogy igazán jó HDR legyen.

(#15) Cifu


Cifu
nagyúr

8bit + FRC
1000:1 alatti valós kontrasztarány
Eléggé gagyi talp

Mindezért 300e Ft... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) pilóta válasza Cifu (#15) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem sok IPS paneles 144 Hz-es 4K monitor van a piacon. Kb. annyit kérnek érte, amennyit nem szégyellnek, mivel nincs konkurencia...

(A Crew-1 kilövést átaludtad? :D)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17) zolomon17 válasza #72042496 (#9) üzenetére


zolomon17
senior tag

Ebből is látszik, hogy tényleg nem engem céloz ez a cucc és/vagy szatyorban éltem eddig :B : ott tartunk, hogy ventilátor van a monitorban is? :Y

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#18) Cifu válasza pilóta (#16) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jah, átaludtam...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) pilóta válasza Cifu (#18) üzenetére


pilóta
nagyúr

Gondoltam ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20) #72042496 válasza zolomon17 (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen. Mérget ne vegyél rá, de tudtommal az összes eddigi 2160p@120-asban (144-esben) van sajna.
Nincs köztudatban a dolog, nem népmonitorok ezek. A tesztből viszont hiányoltam azért, rákeresve nem látom, hogy említették volna.

[ Szerkesztve ]

(#21) DonToni válasza #72042496 (#9) üzenetére


DonToni
aktív tag

Ez a backlight bleeding a legnagyobb sajnos...
Igaz nekem csak harmad áron van monitorom, de legalább az VA panel, van kontraszt és minden Sync támogatás... persze csak 60Hz, de véleményem szerint átlag felhasználóknak, otthonra tökéletesen felesleges a high refresh rate monitorok! Akkor látnám értelmét, ha tétre menne a dolog, hogy már hardver szinten legyen előnyöm és nem érdekelne a minőség.

-Anti-

(#22) Farkassacred válasza DonToni (#21) üzenetére


Farkassacred
őstag

A backlight bleeding sokszor még a játékélményt is tönkreteszi, nem csak filmezésre alkalmatlan szegény..Én már megfogadtam ips panel soha többé.

(#23) #72042496 válasza DonToni (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is emiatt kötöttem ki a VA-nál, de sajnos csak 1440p@144-em van 32"-on, ami egy más kategória. Nem tudom, próbáltad-e a HFR-t, de hagyományos desktop használatra is észrevehetően kellemesebb. Engem például ez még jobban is érdekel, mint a játék.

[ Szerkesztve ]

(#24) Alaplapvevő válasza ricsip (#7) üzenetére


Alaplapvevő
csendes tag

Pont ezen gondolkodtam én is. Furkáljam ki a falat egy konzolért a teljes kényelemért. Mi van ha nem fal mellett van a gépem.... :Y

(#25) #72042496 válasza Alaplapvevő (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vannak asztali karok is.

(#26) ricsip válasza Alaplapvevő (#24) üzenetére


ricsip
addikt

Itteni fórumajánlások alapján bevásároltam múltkor egy Alza-s és egy Bestmarkt-os asztali konzolt is, keress utána nem csak falra lehet egy monitort szerelni. Lesz 1 nyugodt hétvégém (azaz hangulatom lesz összepakolni az egész asztali kuplerájt) és lecserélem az LG trágya gyári csirketalpát.

[ Szerkesztve ]

-

(#27) CabalX


CabalX
aktív tag

A 4K-144hz-hez az újabb játékok esetén kell vas is a monitor mögé. Persze tud sync-et - de pl. G-sync esetén is 48HZ/FPS-től - azt is el kell érni valahol - ennyi pénzért igazán rakhattak volna bele egy G-sync chip-et hogy 1HZ-től menjen az a sync.
Illetve 4K szerintem 27"-on kissé overkill PPI terén, tuti gyönyörű a képe, de ez a felbontás még 32 - 34"-en is bőven szép.

(#28) X Factor válasza -FLY-> (#1) üzenetére


X Factor
addikt

Meg ilyenkor valszeg, búcsut kell mondani a 10bit-nek, legalábbis RGB 4:4:4 mintavételezéssel.

Make things work

(#29) fanti


fanti
addikt

27 colon a 4K-s felbontású desktop az olvasható egyáltalán?
Mert nálam a kényelmesen látható és jól olvasható kategória az 1080p 32"-on...

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30) #72042496 válasza fanti (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha valakinek jó a szeme, akkor 60-70 centiről biztosan. De a legtöbben szerintem beállítanak rá egy 125-150%-os skálázást, hogy kényelmes legyen nekik.

[ Szerkesztve ]

(#31) DjFlanker válasza Cifu (#18) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

ó :) :)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#32) sb válasza DonToni (#21) üzenetére


sb
veterán

Ahogy fentebb írták mindegyik típusnak megvannak a hátrányai.
VA panelből pl. 60Hz-es monitorban gyanús, hogy nem a leggyorsabb kerül bele.
Nálam AOC 75Hz-es járt, olyan ghosting volt rajta, hogy a szemem kifolyt. Nem játéknál, csak olvasni, kódot írni szerettem volna, de kb. 1cm-es szellemkép követte scroll közben is.

Utána egy sarkokban bevilágított 60Hz-es (72-ön túlhajtott) IPS jött. Konkrétan nulla utánhúzása van. Ez így nekem pl. bőven jobb mint amikor olvasnád a betűket de helyette lefordulsz a székről.

VA jobb fekete/kontraszt de pl. a sötét részek sokszor összefolynak. Monitoron soha nem zavart, IPS-em volt mindig.
TV-ben, nagy képernyőn rohadt feltűnő, a világból kiszaladnék az IPS paneltől.
(TV-ben persze végig 120Hz-es modelljeim voltak VA-ból, ott a ghosting is nulla volt.)

On:
Ez a venti letaglózott. Szeretnék high DPI-t, ha lehet 60Hz-nél gyorsabbat, de nem játszom, 75-90Hz is megfelelne. Egy nem túl szar panelt. Rendes talpat, Type-C-t, hangszórót.
A sallangok nélkül vagy a felével együtt 60Hz-en ez ma kapható 100-120k körül is.
Afelett meg semmi. Egy két csúcsmodell 300k-ért... ventivel... :(

(#33) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

A jó öreg ASUS PG279Q-t még mindig nem kell lecserélni semmire. Több, mint 4 éve tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#34) llacee


llacee
őstag

A 4k nekem a 32esben is kicsi, nemhogy 27"on. Ennyiert inkabb a 34gn850b

(#35) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

LG-ket használok nyolc éve, elégedett vagyok velük, az evolúcióra pedig kiváncsi vagyok. Lassan eljön bennem a szándék, h megnézzek egy 144-es monitort is, csak hát nem játszok kompetitív fps-t, akkor meg minek? A technika jelenlegi állása szerint ezt a frekit csak jelentős grafikai butítás árán lehet a képalkotóval szinkronizálni, szóval nekem még biztos korai, mert nem bánom, ha büntet a látvány. IS.

Amit a menüről gyakorló tulajként mondani, az az hogy közel van a minden igényt kielégítő állítási lehetőségek tekintetében. Az annyira nem tetszett, hogy a két videokártya közt mintha elejtené a beállításokat, de nem olyan ördöngősség újra belőni mindent. A Game1, Game2 beállításaiba nem lehet messzemenőkig belenyúlkálni, erre igazából csak a custom mód ad lehetőséget.

Két nyomoronc hangfal azért beleférhetett volna, szükségmegoldásként. Hozzáteszem, mindkét LG-mben van, és nem is annyira pocsékak. Arra tök megfelelnek, h a háttérben szóljon valami, sőt halkan még zenhallgatásra is alkalmasak. Az újabbikon van BT is, azt sem tartom elrugaszkodott ötletnek, az ember hazatérte után csak rápöttyinti a telefont és berakja a sütőbe a kaját.

Hihetetlen, h mennyire differenciált válaszékkal bírnak a monitorgyártók manapság. TFT korszakomat 21-es BenQ-kel kezdtem (negyvenezer), erre ott járunk a tetejéért már akár 2000 ojrót is elkérnek (Acer Predator).

De hát virágozzon ezer virág...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#36) #72042496 válasza muxi-muxi (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 120/144 Hz teljesen általános célra is előnyös, mindenféle mozgásnál észrevenni már desktopon (vagy akár játékban). A jobb telefonokban, tabletekben, üzleti laptopokban, tevékben se véletlenül terjed a 120 Hz-es panel.

Milyen grafikai butításra gondolsz? Ilyenről nem tudok. (Illetve de, a FALD tévéknél, hogy a háttérvilágítás tartsa a lépést. Viszont az más tészta.)

[ Szerkesztve ]

(#37) muxi-muxi válasza #72042496 (#36) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Anno a CRT-ről TFT-re váltáskor észleltem, ha az utóbbi még 60Hz-n is pihentetőbb volt, mint a százas CRT. Jelenleg 75Hz-n garázdálkodom, ez is észrevehető már.

Legutóbbi vásárlásomkor igyekeztem minél kevesebb kompromisszumot kötni, mindenben feljebbléptem egy picit. Az előző monitorom LG 34UM95-P volt [link] , nem akartam már azon a felbontáson és képméreten maradni, így lett 38WK95C (azt asszem nem tesztelte a prohi, [link] ). Sokat kellett törpölni a beállításokkal, mire megközelítette a másik szintjét (az egy kalibrál monitor volt, színprofillal - nem lehetetlen, h ezt is bekalibráltatom vhol).

A HDR mind a tv-men, mind a monitoron valami ocsmány módon természetellenes, bár a monitor kicsit kellemesebb színekkel operál. Valahogy "égeti" a szemem, tehintve h a tesztmodell is LG (aláírom nem ugyanazzal a panelfajtával) szerintem nem lenne sokkal jobb.

Ezzel most szeretnék ellenni egy ideig, az előd meg megy a halószobába, a laptopra kötve fog mozira sarkallni néha. Nem szívesen kótyavetyélném el, mert életem első profinak mondható monitora volt, és előfordul, h második monitor után kell nyúlnom (DJ-zés, hangeditálás, mit ad isten, monitorozás.)

Grafikai butítás: próbálj meg 144FPS-t produkálni RDR2-ben, 4K alatt. Pont megvan a hetven-hetvenöt 3840X1600-ban...

[ Szerkesztve ]

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#38) Robitrix


Robitrix
senior tag

ha tényleg HDMI 2.0 van benne az gáz. Ezen a szinten. Az csak 18 Gbps sebességre képes. a 2.1-es szabvány már 48 Gbps-re. 4K és 144 hz.nél azért már illene a leggyorsabb csatolót bele tenni 300 ezerért.

(#39) nexplo


nexplo
őstag

Nem rossz kis monitor de nem tudom mivel tudnám ezt meghajtani ekkora felbontás mellet új játék esetén. Nekem 2K-s 27-es Predatorom van pont azért mert azt talán meg tudom mozgatni valahogy :) Vannak hibái nem mondom hogy nem próbálnám ki de ennyit nem érne meg nekem :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#40) Alaplapvevő válasza nexplo (#39) üzenetére


Alaplapvevő
csendes tag

Szerintem a 27" predátor még most is észszerűbb választás, a maradék 120k ból lehet venni ezt azt ami feldobja a gépet.

(#41) #72042496 válasza muxi-muxi (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem esett le, hogy a grafikai butításnál a 2160p@120-as játékra gondolsz, pedig visszanézve logikus. Igen, ott gyakran választani kellhet, hogy mennyire fontos a felbontás, a framerate és a grafika.

Gyorsabb vagy gépigényes játéknál én simán 1080p + integer scaling mellett döntenék.

[ Szerkesztve ]

(#42) bteebi válasza Kolbi_30 (#11) üzenetére


bteebi
veterán

Na ja. 400-700:1, alig 300 ezerért... :U

Tegyük hozzá, legalább a háttérvilágítás kellően homogén ennyiért. :))

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#43) CabalX válasza bteebi (#42) üzenetére


CabalX
aktív tag

IPS-nél az 1000:1-nek is örülni kell néha, úgy tudom a nanoIPS különösen nem remekel ilyen téren, nincs mindig annyira közelében a papíron szereplő 1000:1-es kontrasztnak. :(
Tudom, panel lottó... de 300e Ft-ért...

(#44) jeni


jeni
félisten

Ezek az új monitorokat ami amúgy 150e.Ft felett vannak az áraik miért nem HDmi 2.1-el szerelik?

(#45) pilóta válasza jeni (#44) üzenetére


pilóta
nagyúr

Váltópénz szexualizálási megfontolásokból leginkább... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#46) #72042496 válasza jeni (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

A HDMI 2.1-es 2160p@144-es monitorok inkább csak jövőre érkeznek, talán az Acer XV282K KV lesz az első. (Kínában már listázzák, átszámolva 1200-1300 dolláros áron.)

[ Szerkesztve ]

(#47) sb válasza CabalX (#43) üzenetére


sb
veterán

Notikba is szokás bőven 1000 alatti (meg 40-60% sRGB-s) IPS paneleket betolni, de azért az utóbbi 1-2 évben kijött pár vállalható 1200-1500:1 körüli kijelző, ill. a Philipsnél vannak hasonló, talán még 1800:1-et is elérő (HDR!) IPS panelek.

Szóval ha már IPS és LG, valamint 300k, azért illett volna kicsit jobban sikerülnie.

[ Szerkesztve ]

(#48) CabalX válasza sb (#47) üzenetére


CabalX
aktív tag

Persze, azért írtam hogy ezért az árért...
Anno a Dell S2721DGF-em - ami szintén LG NanoIPS paneles - kalibrálva tudott 687:1-et.
Ezzel szemben az Acer Predator XB323U-m, amire a Dell cserélve lett, 1032:1-et tud kalibrálva.
Persze teljesen más árkategória a kettő, ugyanakkor mind a két esetben a hivatalos kontraszt érték 1000:1-hez - fentebb látszik melyik panel az amelyik hozza és melyik amelyik nem.

(#49) bteebi válasza CabalX (#43) üzenetére


bteebi
veterán

Tudom, hogy az IPS kb. 1000:1-et tud, de már a 700:1 is érdemben rosszabb, a 400:1 meg egészen szánalmas 2020-ban, pláne 300 ezerért...

Komolyan nem nagyon értem, hogy minek erőltetik az IPS panelt kb. bárhol. Grafikai területre esetleg oké, na de gamer monitornak??? Használjanak TN-t, vagy inkább VA-t. Betekintési szögben az utóbbi se rossz, meg a színei se annyival rosszabbak, és szerintem a gyorsaságával se lenne nagyobb gond. Kontrasztban viszont egy olcsóbb VA is megenné reggelire ezt a monitort, aminek az árából úgy lehet venni 65"-os QLED TV-t (TCL), hogy még fagyira való is marad belőle. Oké, az nem egy gamer monitor, és szintén nem lehet pivotolni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#50) Cifu válasza bteebi (#49) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem inkább az a durva, hogy 55"-os LG OLED TV nem sokkal drágábban, 120Hz képfrissítéssel, HDMI 2.1-el kapható...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.