Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) troller


troller
senior tag

"Firefoxot követve az IE 8 végre rendelkezik a lefagyás, összeomlás utáni helyreállítási funkcióval is"
Azért jó lenne egy kicsit régebbre is emlékezni egy ilyen cikkben. Normális böngészőkben már jóval a Tűzróka 4 évvel ezelőtti megjelenése előtt is benne volt ez a funkció.

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#2) dajkopali válasza troller (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

jogos :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#3) Morden24


Morden24
nagyúr

Eddig tesztelgetve szimpatikusnak tűnik, majd ha lesz időm, jobban is kipróbálom.

Kíváncsi vagyok, mennyivel stabilabb a 8b1-nél, bár tény, hogy azt nem lesz nehéz felülmúlni.

Sectumsempra - For Enemies

(#4) erdoke


erdoke
titán

Úgy tűnik, az IE8 majdnem eléri az Opera 9.0 szintjét, mire megjelenik. Sajnos alternatyva nem lesz, mert addigra minimum 9.6-os Operánál járnak. Vicces ezt a sok "újdonságot" nézni, amik szinte mind réges-régen benne vannak más böngészőkben. Levelező és torrent kliens még nincs tervben? :)
Mindjárt kipróbálom, hogy egy fül bezárása után még mindig a tőle jobbra levőre vált, vagy esetleg máris beletették, hogy a böngészési történetben korábbi nyílik meg. :D

A legjobb aláírás a héten

(#5) erdoke válasza erdoke (#4) üzenetére


erdoke
titán

Már megbántam a telepítést, rögötn restartot kér a "frissítés" után. Operát havonta frissítem, de még egyszer se kellett a gépszörnyet újraindítanom. :F

A legjobb aláírás a héten

(#6) troller


troller
senior tag

Kipróbáltam, önmagához képest nem rossz próbálkozás. Nekem lassabbnak tűnik a 9.60-as Opera bétánál. A reklámblokkolást bekapcsolva is tele van az oldal mindenféle villogó vacakkal, amit az Opera nem hoz fel (reklámblokkolást használva + kattintható flashblocker).

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#7) troller válasza erdoke (#5) üzenetére


troller
senior tag

Mit vársz egy MS terméktől? Újraindítás nélkül telepíthető progit ők nem írhatnak. :DD

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#8) Kriza válasza troller (#7) üzenetére


Kriza
őstag

He feledd, hogy soxor az uninstallnál is kéri a restartot. :)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#9) Morden24 válasza erdoke (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

Gondolom rendszerkomponenseket is cserél, azért kéri a restartot.

Ami a nagyobb gondom volt, hogy Vista alatt először kérte a 8b1 uninstallálását (restart), aztán felraktam a 8b2-őt (restart). Ezt azért lehetett volna civilizáltabban is.

troller: Office 2007 sem kér restartot. Meg úgy mostanában egyre kevesebb szirszarral van ilyen gond, még frissítések terén is.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#10) erdoke válasza Morden24 (#9) üzenetére


erdoke
titán

Kellene engem érdekeljen, hogy miért kér restartot? Frászt. Más nem kér, és ennyi.
A fórum elég érdekesen jelenik meg: Screenshot1 Screenshot2

Más. Minden lap behívásakor az oldal tetején megjelenik az Information Bar, brekegve, hogy disabled add-onjaim vannak. Megnyitom a "Manage add-ons" beállítási oldalt, ahol minden Enabled. :F

MOD: Zseniális, a zöld tab csoporton belül biztosan a szülő tabot mutatja, ha afattyút bezárom. IE :C

MOD2: Scriptet hol lehet permanensen engedélyezni egy oldal számára? Elég idegesítő, hogy minden link/kép beszúrásához plusz hármat kell kattintanom a script miatt...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#11) 30z.Samu válasza erdoke (#10) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez még csak olyan bemutató verzió, remélhetőleg a végleges nem lesz ilyen körülményes. :))

Sic Parvis Magna

(#12) Morden24 válasza erdoke (#10) üzenetére


Morden24
nagyúr

Page -> Compatibility view bekapcsolása, és máris jól jelenik meg ;)

(Először én is érdekes fejet vágtam, azt hittem, ez valami új fícsör :DD [lehet, hogy az is, de ha igen, akkor részemről annyira nem tetszik])

Amúgy eddig azt mondom, hogy a 8b1-nél sokkal jobb, és (nálam legalábbis) bitang gyors. Ami érdekes, hogy nem érzek sebességkülönbséget a 32-es és a 64-es verzió között, pedig mind IE7, mind IE8b1 alatt volt különbség a 64-bites javára, extension-öktől függetlenül.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#13) Bici


Bici
félisten

Heló!

Ez a InPrivate Blocking tetszik. Ennek van megfelelője Operában, vagy Operához? Netán a FF-hez is jó lenne, h anincs más.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14) erdoke válasza Morden24 (#12) üzenetére


erdoke
titán

Nem hülyeség a hozzászólások ilyetén lenyitása, csak nem látom benne a rendszert. De még keresem. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#15) cousin333


cousin333
addikt

Ha jól látom, még nincs magyar verzió. Az angol változat feltehető magyar WinXP-re is?

"We spared no expense"

(#16) azbest


azbest
félisten

Szerintem a rendes rendszerre telepítés helyett inkább érdemes letölteni egy virtual pc imaget, amiben fel van telepítve... és akkor nem kell tartani attól, hogy belepiszkál a rendszerbe:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=21eabb90-958f-4b64-b5f1-73d0a413c8ef&displaylang=en

Bár az infós részhez már beírták a IE8B2-XPSP3_VPC.exe részt, de a letöltéseknél még nem láttom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) FTeR válasza erdoke (#4) üzenetére


FTeR
addikt

mer aztán ie6--hoz nem voltak ilyen csoda fícsörök, ha más nem maxthon képében és ie7-hez sincs ie7pro, ami mindezeket tudja.

#5
azért mert az ie nem csak egy felhasználói alkalmazás, ms többnyire ezzel szokta frissíteni network részeit a winek.

(#18) FTeR válasza azbest (#16) üzenetére


FTeR
addikt

épp most akartam telepíteni egy virtuális gépe, de akkor ez egyszerűbb lesz, thx ;)

(#19) erdoke válasza FTeR (#17) üzenetére


erdoke
titán

Soha semmilyen böngészőhöz nem telepítgetek kiegészítőket. Nem érdekel, mit tudna, ha még küzdenék vele x órát. Out-of-the-box portable, és használom több gépen.
#10 eleje.

A legjobb aláírás a héten

(#20) azbest válasza FTeR (#18) üzenetére


azbest
félisten

a hírben linkelt oldalon a hozzászólások közt egy napon belül ígérik a vpc imaget, ahogy előbb néztem a letöltések közé még nem tették be, de a szöveget már átszerkesztették

[ Szerkesztve ]

(#21) cousin333 válasza FTeR (#17) üzenetére


cousin333
addikt

"mer aztán ie6--hoz nem voltak ilyen csoda fícsörök, ha más nem maxthon képében"

Jó, hogy nem mondod azt, hogy a Media Player bővíthető az MPlayer-rel :). IE7Pro-nak mennyi köze van a Microsofthoz?

"We spared no expense"

(#22) floatr válasza FTeR (#17) üzenetére


floatr
veterán

Újabb mezei pirospont a msnak, amiért másvalaki megfejlesztette, amit ők nem.

szerk: az csak engem zavar h egy böngésző telepítése az OS hálózati/xml-feldolgozó komponenseit b.szkurássza...?

[ Szerkesztve ]

(#23) janos1988


janos1988
addikt

Eskuszom, hogy ha igy folytatjak, akkor a 10-es verzional mar eroson fogok gondolkodni azon, hogy atterjek-e Firefox-rol Internet Explorer-re :)

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#24) FTeR válasza erdoke (#19) üzenetére


FTeR
addikt

akkor nem ajánlom neked az fx-et :)

#21
a párhuzam inkább a netscape és a fx között állna meg, habár annál is megvan az a különbség, h nem konkrétan a másik .exe-jét használja.

#22
mert az fx mit csinál?
1.5 óta nem láttam olyan fícsört, amit vagy 20 ext ne tudott volna már korábban.
almánál is ez a bevált módszer...

szerk: nyilván vannak mások is. ezért rinyálnak a integráltál miatt.
az el az, h hamár úgyis ott az ie, akkor minek külön modul a winnek. azért lássuk be, van benne logika.

[ Szerkesztve ]

(#25) erdoke válasza FTeR (#24) üzenetére


erdoke
titán

Nem is használom. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#26) doc


doc
nagyúr

kezd egesz normalisan kinezni az IE, bar mar a hetes is nagy elorelepes volt sok tekintetben
de aki kiprobalta, megnezhetne hogy milyen a sebessege az ie7-hez kepest?
az gyakorlatilag kibirhatatlanul lassu volt egy normalis browserhez viszonyitva

(#27) max-pain


max-pain
senior tag

Szerintem az UI frissitesek eleg jok, viszont sajna a backend teren qrva keves az elorelepes a CSS2.1-et es az aprobb javitasokat (hibajavaitasok es teljesitmenyfokozas) kiveve.

(#28) FTeR válasza azbest (#20) üzenetére


FTeR
addikt

nekem már be sem jön az oldal...

(#29) Gave


Gave
addikt

Eloszor inkabb a szabvanyok kovetesere kene gondolni :S , meg normalis CSS megjelenites stb...addig nem erdekel mennyire felhasznalo barat ameg nem jeleniti meg normalisan a valid kodot :W

(#30) FTeR válasza doc (#26) üzenetére


FTeR
addikt

nálam ie7 csak akkor lassú, ha localbol tölt be egy fájlt. tipikusan a 404 hibaoldal ilyen. úgyan fx3-al még nicns sok tapasztalatom, de fx2-t nem nagyon éreztem gyorsabbank.

(#31) FTeR válasza Gave (#29) üzenetére


FTeR
addikt

kicsit jobban utána kéne járnod, mielőtt nekiállsz fikázni, mert csak magadat járatod le.
az egész pont arról szól, h borítják a kompatibilitást a szabványosság érdekében.
acid2-n is átmegy. mondjuk arról nemtok, h acid3-ra rágyúrtak-e már. de az egyébként is a javascriptről szól, ie-ben nincs olyan amit ne lehetne megcsinálni, max 1-2 hivatkozás másként néz ki, mert már előbb volt ie-ben, mint hogy szabvány lett belőle.

[ Szerkesztve ]

(#32) doc válasza FTeR (#30) üzenetére


doc
nagyúr

nekem joval lassabbnak tunt ugyanazon a gepen hasznalt FF mellett, bar oszinten szolva nagyon nem emlekszem, hogy milyen ff verzio volt (ugy egy vagy esetleg masfel eve lehetett talan)

az oldalak renderelese is lassabb volt, meg voltak benne olyan dolgok, amik miatt szubjektiven lassunak tunik
pl uj tab nyitasanal kapasbol oda is betoltotte az aktualis tab tartalmat, mig mas browserben az uresen indul, igy kapasbol irhatom a cimet, meg ha jol emlekszem, nem lehetett a menut vagy bizonyos menupontokat elerni amig toltott, stb

kivancsi vagyok, ezek igy vannak-e meg az ie8-ban is

(#33) max-pain válasza FTeR (#31) üzenetére


max-pain
senior tag

Ne viccelj mar, csak a tesztek otode JS. DOM, CSS, SVG, SMIL, Forms, stb. amiket tesztel meg. Ezekbol van amit egyaltalan nem tamogat az IE (mondjuk kapasbol ott az SVG), a legtobbjet meg minimalisan vagy csak valami qrvaregi verziojat. Na nem mintha az Acid3 annyira fontos teszt lenne, de akkor is. (Mar csak azert is, mert lehet csak tesztre is gyurni :) )

[ Szerkesztve ]

(#34) Gave válasza FTeR (#31) üzenetére


Gave
addikt

Aham , en az eddigi tapasztalataim alapjan irom amit irok ,az meg ,h ki mit gondol a legkevesbe sem erdekel (velemenyem meg lehet ,nemde.)... persze meglehet csinalni mindent, csak jolenne ,ha nem kerulo utakkal meg hack-ekkel kellene. Lehetseges ,hogy most eppen erre gyurnak majd meglatjuk a vegleges verziot ,de annak meg te jarj nyugodtan utanna ,hogy 7 illetve alatta miket kell sokszor alkalmazni ,hogy epkezlab megjelenitest produkaljon. De alap googli statisztikaval is jo kepet lehet kapni ha csak a talalatokat nezzuk az ie-re optimalizalok kedvenc kulcsszavaival.

...persze mindig van aki okosabb.

[ Szerkesztve ]

(#35) FTeR válasza doc (#32) üzenetére


FTeR
addikt

az,h mit nyit az üres tab, az igencsak beállítás kérdése. majd este megnézem ezt az új csoda tabot hogyan tölti be, mert ha csak egy pillanatra is beakad egyből átrakom about:blank-ra

(#36) FTeR válasza max-pain (#33) üzenetére


FTeR
addikt

nagyon jól látod, egyáltalán nem fontos teszt.
nemtom ki hogy van vele, de sztem SVG-nek az lenne a legjobb ha kihalna. bár ez nagoyn erősen szubjektív. smil-en tudi elbukik bár nem néztem.

(#37) doc válasza FTeR (#36) üzenetére


doc
nagyúr

mi bajod az svg-vel? teljesen korrekt, hianypotlo formatum, sokkal tobb letjogosultsaga van mint egy n+1-edik idiota bitmapformatumnak (jo, a specifikacio problemaitol most tekintsunk el :D)
igaz, hogy nem potolhatatlan, es nem is kimondottan fontos ill. elterjedt, de boven megvan a maga helye a weben

(#38) Bici válasza FTeR (#36) üzenetére


Bici
félisten

És akkor milyen egyéb formátum jönne a helyébe? Csak kérdezem.

Megjegyzem, hogy az .svg formátumra alapoz a legtöbb rajzfilm készítő program. A legnagyobbak is, pedig ott van az .swf, de mégsem az az elterjedt e téren. Aztán, ha jól tudom a UNIX rendszerek ikonjai is SVG formátumúak.
Vagy úgy értetted, hogy csak a webről haljon ki?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#39) max-pain válasza FTeR (#36) üzenetére


max-pain
senior tag

Hat en kifejezetten orulnek ha lenne egy elterjedt vektoros kepformatum a neten. Az SVG nem az (hiaba qrvaregi) es ez gyakorlatilag egy versenyzonek koszonheto...

(#40) FTeR válasza Bici (#38) üzenetére


FTeR
addikt

webről

(#41) FTeR válasza erdoke (#5) üzenetére


FTeR
addikt

nekem csak 1x indult újra, persze elején kivettem, h frissítéseket keressen, de akkor nem is az ie miatt indul újra.

sokkal jobb lett a telepítője. az ie7-é elég utálatos volt. itt rakat dolgot lehetett skippelni és az is szimpi, h rákérdez az alap beállításokra.

(#42) FTeR


FTeR
addikt

hopp, ebben is van serach suggestion, igaz egyelőre úgynézki csak Live Search, de mivel lehet pipálni gondolom csak api kihasználás kérdése.
ez az új csoda tab egyből bejön, nem akad be, szal részemről maradhat.

(#43) erdoke válasza FTeR (#41) üzenetére


erdoke
titán

A telepítővel a restarton kívül nem volt gondom, és az is tetszett, hogy meghagyhattam az Operát alapértelmezett böngészőnek, illetve problémamentesen importálta az összes könyvjelzőt. Nem mondtam, hogy az irány rossz, csak azt, hogy nagyon messze vannak pl. az Operától, és a 8-assal biztosan nem is kerülnek a közelébe, csak közelebbre. Ami, valljuk be, nem túl nehéz, mert a távolság igen komoly.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#44) FTeR


FTeR
addikt

a quick tabs is begyorsult, lehet, h ezután még használni is fogom.

érdekes, h a kompatibility ikon csak egyes oldalaknál jön fel, kíváncsi lennék, h mi alapján dönti el.

az viszont elég érdekes, h egy sima görgetés képes 100% procit enni (virtuálison nézem).

[ Szerkesztve ]

(#45) sghc_toma válasza FTeR (#44) üzenetére


sghc_toma
senior tag

az viszont elég érdekes, h egy sima görgetés képes 100% procit enni (virtuálison nézem).
nekem IE7, és az Opera 9.52 is képes megenni az egyik magot...

in asm we trust

(#46) floatr válasza FTeR (#24) üzenetére


floatr
veterán

No akkor a többiekről annyit, hogy egyrészt az alapfunkcionalitás az bőven az exploder feletti, különösen az opera részéről. Ezt töltöd le, ezt installálod. Ezen felül a böngészőnek van egy bővítmény API-ja, amit megfelelően publikálnak, és bárki fejleszthet rá bármit. A bővítményeknek a böngésző saját site-ján egy kereshető katalógust tartanak fenn, amihez FF esetében saját kliens is társul, többek közt autoupdate céljára. Ennek megfelelően a felhasználói kellően tudatosan képesek a bővítményekkel bánni.

Ettől függetlenül a bővítmények külön életet élnek, és senki nem gondolja azt, hogy a FF/Opera attól jó, mert a bővítményekkel lesz használható. Erre próbáltam rávilágítani.

"hamár úgyis ott az ie, akkor minek külön modul a winnek" -- tán mert a sorolt komponensek egy része lehet OS-tartozék, akkor semmi keresnivalója nincsen az IE-ben. Vagy más komponensek meg böngészőtartozékok, és semmi keresnivalójuk nincsen a root szinten

(#47) ollie válasza erdoke (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azok az addonok annyira le vannak tíltva, hogy már addons managerben sem látod. :D

#43-ra: ez még csak beta, még ne írd le.

[ Szerkesztve ]

***

(#48) FTeR válasza floatr (#46) üzenetére


FTeR
addikt

ie alapjáraton egy xml pharser, ami ott vna az os-ben. minek kéne ezen kívül még egy xml értelmező?

ie7-nél is rágyúrtak erre bővítményezősdire, nem mintha ie6-nál ne lett volna ilyen (csak nehézkes volt).

én még az fx1,5.öt is használhatatlan bönginek tartottam extek nélkül, főleg a tabosdi téren, de az emlékek nyílván megszépülnek...

(#49) FTeR válasza erdoke (#43) üzenetére


FTeR
addikt

az opera mindig is messze volt minden más böngitől és nézd mire mentek vele...

(#50) x_o_n válasza ollie (#47) üzenetére


x_o_n
veterán

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.