Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Locutus


Locutus
veterán

Vajon ez is enermax rokon?
Mert ventiből ebbe már valami egyéb került..

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Moderáltabb: 1600 helyett "csak" 1000 :DDD 500 körül miért nem lehet csinálni megfizethető áron?

(#3) Silentfrog válasza KaiotEch (#2) üzenetére


Silentfrog
veterán

Vagy még kisebbeket? 400watt alatt alig van választék.

(#4) wwhy válasza Silentfrog (#3) üzenetére


wwhy
veterán

van egyáltalán :F

KaiotEch: kikére magamnak :) nekem nem mind1, és kb. 4-5 gépbe tennék 350-400-as moduláris tápot ... ha lenne.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5) Locutus válasza KaiotEch (#2) üzenetére


Locutus
veterán

Van már Lepa G 500 /700 /900 is.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#6) KaiotEch válasza Silentfrog (#3) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

400W alatt modulárisnak nincs értelme. Aki ez alatti tápot rak bele annak teljesen mind1 mennyi kábel lóg, nem ad a kinézetre. De 500W-os az ma erős középkategóriában elég... Nekem is 450-es van és 2500K-t, 6850 CF-et simán vitte.

A másik, hogy ezek olyan megfizethetetlenek. 40-50k egy tápra? Hol élnek ezek? Nem hinném, hogy ezt a fajta "mobilitást" ennyivel drágább lenne legyártani.

No meg nekem ez a Lepa márka nem mond igazán semmit. Most hallok róla először.

[ Szerkesztve ]

(#7) Locutus válasza Silentfrog (#3) üzenetére


Locutus
veterán

Ez a PH-s perverzió őket aligha érdekli, hogy minél kisebb tápot hajtsunk maxon, csakmer elviszi :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8) Ribi válasza KaiotEch (#6) üzenetére


Ribi
nagyúr

"Aki ez alatti tápot rak bele annak teljesen mind1 mennyi kábel lóg, nem ad a kinézetre"
Ja mert te má csak tudod...

(#9) Normi™


Normi™
őstag

Azon túl,hogy az emberek 99%-nak teljesen felesleges eléggé rendben van,papíron jó a ventije is,de Adda-val szívtam már meg egy corsairben és mint kiderült mások is,szériahiba volt,persze ez előfordul...

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#10) #16939776 válasza Locutus (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

(#6) KaiotEch

Ezeknek 50% körül a legjobb a hatásfokuk, és van aki csak egy 65W-os procit meg egy hdd/ssd-t hajtana csak vele.
Mindezt bőven 100W-alatti csúcsfogyasztással, nekik se keljen ma' 500W-os jó hatásfokú moduláris táp?!

Engem nem zavar hogy ki kell szedni a fölösleget, a maradék kábelt meg méretre vágni, az optimális helykihasználás és szellőzés érdekében... lehet mást igen :U

Enermax szaga van :)

[ Szerkesztve ]

(#11) KaiotEch válasza Ribi (#8) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát láttál már, P2-P4-es gépet plexis házban?

(#12) Ribi válasza KaiotEch (#11) üzenetére


Ribi
nagyúr

Láttál már i5+7870-es gépet plexis házban? Mert az is 250Wot eszik...

[ Szerkesztve ]

(#13) Silentfrog válasza KaiotEch (#6) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én bármilyen minőséginek mondott tápot szivesen látnék 150-350 wattos kivitelbe. Nem túl sok van Múltkor egyik ismerősömnek kerestem tápot egy virsli integrált processzoros,vid kártyás alaplaphoz,de a helyi bolt polcán szinte csak 500wattos tápok voltak. Inkább vettem volna 250wattosat a feléért,de olyan sehol sincs. :F

(#14) Retekegér válasza Silentfrog (#3) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Leginkább OEM piacra gyártanak 400 alatt. Szvsz nekem nem nagyon lesz az életben 400-asnál nagyobb tápom.

Erről a Lepa tápról hirtelen az FSP Aurum ugrott be első látásra...

<< Heimdal >>

(#15) KaiotEch válasza Silentfrog (#13) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Miért nem szóltál? Van otthon egy... bár nem tudom, hogy működik-e avagy sem :D De ha eljössz érte ingyen a tied :D

(#12) Ribi: És 250-300W-os táp van alatta? Hiába annyit eszik, aki ilyen cpu-t és vga-t vesz annak minimum 450-500-as van. Aki meg véletlenül még be is rakná alá... hát az Isten mentsen meg engem az olyan embertől.

[ Szerkesztve ]

(#16) Ribi válasza KaiotEch (#15) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mert? Nekem is elég ideig ment az 5850+Q9550 jóöreg 101-es 400-as csifivel. Problem?

ui.
Az a 400-as annyit tud 12V-on mint egy 350-es FSP. Vagy inkább egy jólszituált 300-as.

[ Szerkesztve ]

(#17) KaiotEch válasza Ribi (#16) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De 400-as b+! Nem 400 alatti :W :W

(#18) Silentfrog válasza KaiotEch (#17) üzenetére


Silentfrog
veterán

Viszont egy 350 wattos elég lenne oda is.Bár én nem arra gondoltam,hogy a nagy konfigokat kell hajtani kicsi táppal hanem elég sok kis gép van amit egy 250 wattos táp is elhajtana.
Pl egy pár honapja volt nálam egy Am2+ 5200+ x2 procis integrált kártyás gép egy hdd-vel lemértem, terhelve 100 wattot fogyaszt. Mondta,hogy jó lenne másik táp mert ami benne van elég régi. Oda is elég lett volna egy 250wattos minőségi táp. De nincs....

(#19) T_Stark válasza KaiotEch (#11) üzenetére


T_Stark
őstag

Olyanokra nem gondoltál akik semmi komoly munkát nem végeznek a gépen, meg nem is elvetemült játékosok, és bőven beérik egy Llano/Trinity/Ivy Bridge alapú géppel, IGP-vel, tesznek mellé egy SSD-t meg egy nagy HDD-t, mindezt egy igényes kis házba, és általános felhasználásra bőven jó.
Ezek a gépek vígan elmennének egy jó hatásfokú, minőségi 200-250-300W-os tápról, ha lenne olyan...

Azt meg nem tudom honnan szedted hogy a gép kinézetére csak az ad akinek erőműve van... Én pl egy alap netezős gépnél is törekednék az igényességre.

(#20) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Na jó gyerekek. Álljunk meg egy szóra. Én AZT vitatom, hogy 400W alatti tápokba MODULÁRIS egység nem kell. Ergo ebből következik, hogy aki ilyen kicsi tápot használ marhára nem hiszem, hogy plexis házat használ és zavarja a pár lógó tápkábel.

(#19) T_Stark: Amúgy én is csak netezgetésre használom a gépet, nagyon ritkán játékra, mégis ahhoz képest komoly gépem van.

[ Szerkesztve ]

(#21) Ribi válasza KaiotEch (#20) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nekem nem plexis a gépem, de majdnem idegbajt kaptam mire begyűrtem az összes felesleges kábelt a táp alá. Persze nekem is totál felesleges az 550-es táp :DDD
Tegnap mértem, 220Wot evett konektorból :B

(#22) Valdez


Valdez
őstag

Miért van ezeken még floppy csatlakozó? Ki használ floppyt 2012-ben?
Pláne azok közül akiknek ezt a tápot szánják.

(#23) #31766272


#31766272
törölt tag

[ Szerkesztve ]

(#24) #31766272 válasza Valdez (#22) üzenetére


#31766272
törölt tag

Minek van az új kártyákon, monitorokon vga port?

(#25) Silentfrog válasza Valdez (#22) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha nem lenne akkor az lenne a baj! ;]

(#26) banhammer válasza Normi™ (#9) üzenetére


banhammer
veterán

Csak nem a Corsair TX 650-ről van szó?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#27) Normi™ válasza banhammer (#26) üzenetére


Normi™
őstag

Nem,a HX 650-ről van szó...

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#28) banhammer válasza Normi™ (#27) üzenetére


banhammer
veterán

Végül is egy kutya.
Mind a kettőre panaszkodtak a Corsair fórumában.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#29) #19617792 válasza KaiotEch (#20) üzenetére


#19617792
törölt tag

ódehogynem jó lenne 400 alatti moduláris is. egy csak médialejátszós, alacsony fogyi HTPC-be pl. egy 200-as untig elég volna, kábelsaláta meg csak útban van, pláne, hogy nélküle sem bővelkedik a helyben egy HTPC ház. illetve minek a kábelkorbács a gépbe, csak a port fogja :DDD

(#30) #72042496 válasza Valdez (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Más hardver is mehet erről, pl. egy PCIe hangkártya.

Amúgy meg moduláris a táp, akinek nem kell a floppy csatlakozó az nem csatlakoztatja fel - probléma megoldva.

(#31) MZperX75


MZperX75
addikt

Jó is volna nekem egy 120-150W paneltáp 90% hatásfokkal 5-6ezerért :DDD
de nincs nagyon ill 12ezer alatt. :(

[ Szerkesztve ]

(#32) lujó55 válasza Valdez (#22) üzenetére


lujó55
őstag

néhány régebbi VGA-nak pont ilyen tápcsatija van.

(#33) waithEard válasza lujó55 (#32) üzenetére


waithEard
őstag

Ezt az én Corsair tápomon, egy mellékelt 4pin molex - FDD átalakítóval megoldották.
Ha kéne fel tudnám csatolni. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#34) V.Dave


V.Dave
senior tag

300wattos "márkás" gold vagy titanium táp, teljesen passzív semmi csicsa, és 30ezer alatt. Na eegy ilyenre én is lecsapnék :K

ámen

Xiaomi mi 8 6/128

(#35) Silentfrog válasza V.Dave (#34) üzenetére


Silentfrog
veterán

Olyan létezik az Fps-nek nem? Bár az 400wattos.

(#36) #19617792 válasza Silentfrog (#35) üzenetére


#19617792
törölt tag

400W-osban tuti van, csak persze kiskerekben nemigen kapni.

(#37) Findzs válasza #19617792 (#36) üzenetére


Findzs
addikt

van az:
[link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#38) Normi™ válasza Findzs (#37) üzenetére


Normi™
őstag

Seasonic is van,sőt Silverstone is...jah 30 ezer alatt,olyan nincs más...

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#39) Normi™ válasza #19617792 (#36) üzenetére


Normi™
őstag

[link]

[link]

Igaz a Silverstone "csak" bronz..

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#40) #19617792 válasza Findzs (#37) üzenetére


#19617792
törölt tag

a Zenről tudom, hogy lehet kapni, a sima OEM verziókat nem lehet kapni.

(#41) #72042496 válasza Normi™ (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt az X-400-at az árától függetlenül is az egyik legértelmesebb ATX tápegységnek tartom.

Az 300 W alatti igényekhez egyébként nem lehet jó egy paneltáp, vagy külső tápegység? Az ITX topicban szoktak előkerülni ezek a dolgok, de nem néztem utána, hogy mit tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#42) Piftuka


Piftuka
veterán

Mit lehet tudni erről a "Lepa" nevű vállalatról?

Melyik beszállítók tápegységeit forgalmazza a saját neve alatt? Netán saját gyártású tápegységeket dob piacra?

"Aquila non captat muscas."

(#43) Valdez válasza Piftuka (#42) üzenetére


Valdez
őstag

[link]

Úgy látom főként Enermax és CWT.

(#44) Piftuka válasza Valdez (#43) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm az info-t! :R

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.