Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sandrew


Sandrew
őstag

Esetleg próbáltad visszavenni a tuningot? Tehát alapon is csinálja?

(#2) ftc


ftc
nagyúr

Alaplap?

(#3) Lenry válasza Sandrew (#1) üzenetére


Lenry
félisten

nem tudom, visszaveszem, aztán meglátom. 3 éve így megy, lehet, hogy kezdi unni :D

(#2) ftc kifejtenéd?

(#4) mraco úgy 3 éve, amióta megvan a 2140-es :D. a magfesz 1.35V, 1.325-re droppol, gyárilag nem is tudom mennyi...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Proci alapórajele 1.6Ghz húzva 3,2-re. Gondolom +volt is van adva. Azt mondják a tuning megrövidíti az élettartamot, de hogy mennyivel, nem tudom. Régóta van húzva?

Közben egy ilyet találtam: [link]

Lehet, hogy nem az.

Prime95 volt?

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#5) ftc válasza Lenry (#3) üzenetére


ftc
nagyúr

Hasonló esetet láttam...az egy Asus alaplap volt...Megadta magát a chipset..ott is birta tuning viszavétel után...azt kiteszteltük...midenhol jól ment midnen kivéve abban az alaplapban nem

[ Szerkesztve ]

(#6) Sandrew válasza Lenry (#3) üzenetére


Sandrew
őstag

Igen. Végülis 100%-os OC. Lehet, hogy kezdi megunni. Egy próbát megér :D

(#7) Lenry válasza ftc (#5) üzenetére


Lenry
félisten

hmmm...
sajnálnám, ha meghalna ez az Abit. futtatok egy Prime-ot, aztán visszaveszem a tuningot, ha hibát hoz ki.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Valamelyik órajel szaladhat el, nekem is volt hasonló. Az "FSB"-t (AMD) 200 MHz-ről 201-re állítottam, és helyrejött. Nálad is valami ilyesmi lehet, jó eséllyel valamelyik kondi vesztett annyit a kapacitásából, hogy néha megérződik.

(#9) Lenry válasza Peter Kiss (#8) üzenetére


Lenry
félisten

órajelek rendben vannak, az FSB 0,3MHz-cel tér el a megadott 400-tól.

A prime95 nagyjából 8 mp után sikított, hogy hiba és nézzem meg a stress.txt-t, de sajna ilyen fájl nincs a gépemen, lehet, hogy az volt a nyűgje, hogy közvetlen a zipból indítottam, de a tempben sem találtam. további indításokra nem volt hiba, cserébe felnyomta a proci hőmérsékletet 80 fokra, ahol kilőttem, mielőtt valami kárt okoz.

mindegy, visszaveszem 1.6-ra, aztán meglátom.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) Sandrew


Sandrew
őstag

Na 1.6Ghz-en, hogy muzsikál? :)

(#11) Lenry válasza Sandrew (#10) üzenetére


Lenry
félisten

még stabil. most 3D-zek, aztán meglátom, hogy meddig bírja.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) Sandrew válasza Lenry (#11) üzenetére


Sandrew
őstag

Az lesz a baj. Elfáradt :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.