Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Miért nem hallgatnak arra a milliónyi felhasználóra, aki az enyémhez hasonló gondolatokat fogalmaz meg nap, mint nap az Interneten?

Tökéletesen megfogalmaztad az én véleményemet is, kb. ezen okok miatt tértem vissza 10 perc után a 2009-es verzióra + A-patch és MSN Plus.

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#2) madstunt


madstunt
addikt

nekem tetszik az új fotómegosztás bár amióta megvan az n900 csak arról vagyok fenn szinte

a nickek kiiktatása meg egy olyan lépés amivel szerintem csak mégjobban a Livehoz akarják fűzni

(#3) RootRulez válasza S.J.M. (#1) üzenetére


RootRulez
félisten

+1

═════════════════════════════════════════

(#4) FPéter


FPéter
aktív tag

Én a linkek letiltása után tértem át végleg gtalkra, hát ne vicceljenek már...
A 2011-es kliens pedig tényleg úgy szar ahogy van. Életemben nem láttam még ennyire elbaltázott elképzelést, és ez abszolút nem megszokás kérdése. Megszoktam anno a 4-5ös verziók után egy csomó felesleges dolgot: a csilivilit, a sok egyedi hangulatjelet, a profilképeket, minden kacatot. De ez a 2011es kliens ez tényleg mi a halál?

A leveledben egyetlen dolgot nem értek, mégpedig hogy miért várod el a reklámok letiltóságát, ti. ebből él a szolgáltatás.

(#5) Lenry válasza FPéter (#4) üzenetére


Lenry
félisten

a saját reklámjaiból? mert eddig MSN és IE8 reklámon kívül mással nem találkoztam. persze, ha mást is reklámoznak, akkor persze, oké.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) koxx


koxx
MODERÁTOR

Még egy ok a skype használatára. Sajnos nekem is a legtöbb ismerősöm msn-en van fent.
Az újakat nem is próbáltam, megmaradtam a 8.5.xx verziónál amíg működik.

(#7) Móci


Móci
addikt

Nem is az a legnagyobb baj, hogy egy rakás szar az egész, hanem az, hogy szerintem 'kötelezővé' fogják tenni win7-en.
Én kínzom vele magam, de nem sokáig fog ez menni. Hogy tudnak ennyi embert szó szerint leszarni, s kiadni egy ilyen idiótaságokkal telepakolt klienst?
Áh, menjenek bodzát szedni inkább.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8) FPéter válasza Lenry (#5) üzenetére


FPéter
aktív tag

Áh nekem van ott minden, T-mobile, stb.

(#9) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

ezt el is szándékozol küldeni nekik, vagy csak nekünk, most, ide.......?

(#10) bubi92 válasza Tibiajax (#9) üzenetére


bubi92
őstag

szerintem gyűjtsünk aláírásokat:D:D:D :C
amúgy én is felraktam és max 5 perc múlva már a régi volt újra fent.

(#11) Mr.Csizmás válasza bubi92 (#10) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van olyan ember a PH-n, akinek tetszik az új?

(részrehajlás nélkül kérdezem, mert vagy webkliens, vagy mobilról vannak a WL szolgáltatásaim, nem volt szerencsém a WLM2011-hez)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) maláj


maláj
őstag

remek kis levél a hozzá illő "éllel" ;]

(#13) Lenry válasza Tibiajax (#9) üzenetére


Lenry
félisten

ahhoz le kellene fordítani angolra, plusz nagy és látványos közösségi háttértámogatást kellene szerezni, különben nagyívben leignorálnák...

(#8) FPéter én idáig sosem jutok el, telepítés utána azonnal küldöm rá az A-Patch-et :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) D1Rect


D1Rect
félisten

Skype rlz.

A "többiekre" meg ott a pidgin.

(#15) Mr X


Mr X
veterán

Nekem speciel nincs különösebb bajom az új klienssel. Vannak benne hibák, de azért ezek nem olyan horderejűek, mint amekkora hajcihőt kerítettek belőle.

Annyit valóban megtehettek volna, hogy a kliens képes legyen a felhasználó megjegyzésére jelszótárolás nélkül is.

A reklámok érthetőek, ráadásul nem csak önreklám megy. Jelen pillanatban nekem például valami Tigázos reklámot nyomat. Helyet foglal, de hát istenem, melyik ingyenes program nem reklámoz?

A képmegosztás nekem tetszik, nem kell mindenáron letölteni, ha csak meg akarnak mutatni egy képet. A régi thumbnail-ek elég kicsik voltak.

Ami nekem elsőre fura volt, az a blokkolás hiánya, de ezt is megszoktam.

Mindent összevetve, szerintem pár nap alatt bőven meg lehet szokni ezt az új klienst, és utána nem fikázza az ember élből.

(#16) Lenry válasza Mr X (#15) üzenetére


Lenry
félisten

na jó bakker, de nem úgy kéne egy programhoz hozzáállni, hogy "hát rossz, rossz de majd megszokjuk"

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) Mr X válasza Lenry (#16) üzenetére


Mr X
veterán

A te nézőpontodból rossz, de például az én nézőpontomból egyetlen dolgot emeltem ki, amit én hibának értékeltem. Ízlések és pofonok.

(#18) sviba válasza Mr X (#17) üzenetére


sviba
tag

Valószínű itt azért az igényességi fokaitok is különböznek..

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#19) #19617792 válasza Mr.Csizmás (#11) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nekem, mert pl alapból tud füles beszélgetést, illetve ha mindenkinek én adok meg becenevet (szépen vezetéknév + keresztnév), akkor el lehet tünteni a msn plusos kriksz-krakszokat, csicsás, színes neveket (amik szerintem gázak)... A-Patch-csel kiszedtem a reklámokat, és ennyi. Smileykat is csak a beépítettekre korlátozom, nincs kedvem pl. "pápá"-ra integető Hitlert látni, stb egyéb gyökérség...

A link nemlinkesítése a 14-es verzióban is zavart. A képmegosztással nincs bajom, azzal meg egyáltalán nem, hogy nem adhatok magamnak egyedi nevet.

[ Szerkesztve ]

(#20) Dr. Romano válasza D1Rect (#14) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ez így van!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#21) FRENK1988


FRENK1988
veterán

El is lehetne küldeni :K

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#22) rauschie


rauschie
senior tag

Na, akkor nem én vagyok az egyetlen, akit kiborított a WLM '11 :))

(#23) #72042496 válasza #19617792 (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

+1

Lenry:

A levelet a Microsoft Magyarországnak is küldheted. Lefordítani sem kell és talán az esélye is nagyobb, hogy válaszolnak valamit.

[ Szerkesztve ]

(#24) rauschie válasza Lenry (#13) üzenetére


rauschie
senior tag

A windows live oldalon van valami visszajelzés funkció, ott elküldheted nekik magyarul is. A leignorálós részen ez valóban nem segít :N .

Egyébként csak nekem szarakodik a 11-es verzió, ha bejelentkezési név és jelzó mező között tabbal akarok váltani?

[ Szerkesztve ]

(#25) Samus


Samus
addikt

Igen...a 8.5 már hivatalosan nem is használható, hackelni kell, hogy egyáltalán be lehessen jelentkezni. Anno mindenki azt mondta nekem, hogy nem véletlen, az új verzió számos hibajavítást hoz, ezért erőltetik azt. Látom...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#26) ViZion


ViZion
félisten

Háát...
Bizony. A lájvot erőltetik, ami minden vackot telepít, szolgáltatásokat futtat...
Nah, én évek óta Pidgint használok. Erre a héten a Pidgin kihajít, mert vmi tanúsítvány hiba van... Gyanítom nem a kliens vacakol.

Szerintem már látható %-ban is, hogy mennyien térnek át Skype-ra, Gtalk-ra. Okostelefonok miatt ezek terjedése nagyon várható. M$-nek nem utólag kellene agyalnia, ha meg akarja tartani vezető (?) szerepét, mert elég sok versenytársa van ezen a teerületen -Twitter, FB is ide sorolható.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27) Lenry válasza ViZion (#26) üzenetére


Lenry
félisten

gyanítom nem véletlen haverkodnak a facebookkal

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) LadyLorien


LadyLorien
tag

Akinek nem tetszik, az használhat aMSN-t is... :) Majdnem ugyanaz, mint a régi messenger. :U

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#29) CséZé


CséZé
őstag

én megvagyok vele sima nézetben, de
- miért nem lehet egy sima egyszerű csili-vili nélküli cuccot csinálni?
- minek bele ennyi felesleges funkció?
- minek hozzá a sok felesleges kiegészítő program?
- miért nem lehet a neveket simán beírni?

(#30) ftc válasza Mr.Csizmás (#11) üzenetére


ftc
nagyúr

Jelentkezem

(#31) #19617792 válasza CséZé (#29) üzenetére


#19617792
törölt tag

Van megoldás, aMSN, emesene, stb. :)

(#32) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Engem csak ez akasztott most ki, hogy a WLM 2009-ben megszűnt a linktovábbítás. XP-re ez a legújabb...

Feltételezem, hogy az alternatív kliensekkel hiába küldök linket, a másiknak úgysem jelenik meg WLM-ben.

(#33) Lenry válasza Crystalheart (#32) üzenetére


Lenry
félisten

vissza lehet hackelni, de az eredmény ugyanaz: ha a másik félnek szűz a kliense, akkor nem tudja kattintani

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) Móci válasza Crystalheart (#32) üzenetére


Móci
addikt

Microsoft. Mert a hülyékre is gondolunk! :D
Ma visszarakom az előző verziót, az fix. Meguntam a 2011-es csodát.
Pidgint használ itt valaki?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#35) ntomka


ntomka
nagyúr

Egyáltalán miért kell erőltetni ezt a szutyok protokollt mindenkinek? Skype, XMPP ezerszer stabilabbak, és ugyanannyit vagy még többet is tudnak (XMPP gyak. bármire rávehető, csak programozás és fantázia kérdése).

ツ Headphones on - World off

(#36) Crystalheart válasza Lenry (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mi a hack, linkelnéd? Feltolatom azoknak, akikkel szoktam msn-ezni oszt kész.

(#37) Crystalheart válasza ntomka (#35) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mindenki más MSN-ezik, nem lesz kollektív áttérés másra. Legföljebb olyan más klienst választunk, ami még támogatja az MSN-t, hiszen nem akarjuk elhagyni a kontaktjainkat.

Egyébként az MSN Plus-szal meg egy kis kezdeti hackkel egész normális kliens is tud ez lenni, bár azt továbbra sem értem, miért olyan erőforrás-igényes a partnerlista megjelenítése...

[ Szerkesztve ]

(#38) ViZion válasza Móci (#34) üzenetére


ViZion
félisten

Én!
Még Ubival kezdtem használni, Windows alatt is tökéletes, sok egyebet is támogat -nekem feleslegesen.
Ami elsőre is megtetszett: régi gépen kb. fele rammal beérte, mint a WLM, és ez egy régi vékonykliens gépen szempont volt. Utána már az asztalin is ezt használtam. Linuxos szokás szerint van az alap progi, és ezt lehet "felturbózni" akinek kell.

Én szeretem, mert a sok kiemelt, ugri-bugri sokszínű emotikonos WLM után ez a minimalista gyönyör. Persze ha akarnám, lehetne itt is ilyen sok bizbasz, de jó ez.

Ha böngészötök munkaeszköz, akkor a Yoono-t ajánlom. Nagyon jó, jól konfigozható Firefox kieg.
Én már nem használom, cégnél is Pidgint raktam fel, az kevésbé feltűnő.

Most olvasom, h már desktop kliense is van, tehát FF nélkül is lehet próbálkozni vele.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39) ntomka válasza Crystalheart (#37) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ezért volt a felszólalásom kollektív vonatkozású, mármint értem én, hogy nehéz a megszokás miatt az áttérés, de az ismerőseim között tapasztalt panaszáradat fényében sem értem, hogy miért erőltetik, mikor van más és jobb megoldás.
Én pl. megoldottam, simán kijelentettem, hogy aki akar valamit, az vagy skypeon vagy a hagyományos elérhetőségeken megtalál. Érdekes módon senkinek nem okozott problémát, mert akit érdeklek, az megtalált, akit kevésbé, az msn-en sem keresett igazán...

ツ Headphones on - World off

(#40) Polllen


Polllen
nagyúr

A yahoo messenger egész jó alternatíva, ha az ember meg akarja tartani a kontaktlistáját :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#41) Vladi válasza Móci (#7) üzenetére


Vladi
nagyúr

emesene, pidgin, amsn stb. meg a többi. Senki sem kényszerít. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#42) Crystalheart válasza ntomka (#39) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Általában én írok rá nagy ritkán másra, így nekem kell alkalmazkodni. :) A te verziód abban az esetben állja meg a helyét, ha igen népszerű vagy és "mennek utánad", vagy letojod az egészet, mert úgysem írsz soha senkinek. Minden más esetben, tehát ha legalább te is rá szoktál másokra írni, kénytelen vagy kitartani valamely MSN-t támogató kliensnél.

Amúgy van Skype-om is, de alig kapcsolom be, mert olyan kevés embernek van. :) Az MSN az általában megy, de megesett, hogy az x-száz kontaktomból fél évig eggyel sem kommunikáltam.

[ Szerkesztve ]

(#43) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Én azt nem értem, hogy -aki szenved vele, nem teszik neki az- miért szenved vele?
Miért nem vált? :F
[link]

(#14) D1Rect: Ott a pont, én is pl. pidgin-t és skype-ot használok. :K

(#26) ViZion: [link] certificate frissülés volt. De azóta már pont jött is ki frissebb pidgin.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#44) Lenry válasza Crystalheart (#36) üzenetére


Lenry
félisten

tessék

(#43) PazsitZ Linuxon aMSN, Windowson meg itt a 2009, szóval, de, váltunk.

egy hátránya azért van a nem WLM Messenger-klienseknek, méghozzá, hogy a fájlküldés baromi lassú

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45) ViZion válasza PazsitZ (#43) üzenetére


ViZion
félisten

Na a frissítés figyelő kieg le van töltve, jelezte is hogy frissítsem a Pidgint, de a sok meló mellett inkább csak lelőttem... nyugi van :)

Lenry: file-küldésre MSN? még egy printscreen-t is percekig fogad, akkor már gmail-ben gyorsabb, vagy pl. megaupload nagy fileoknál. Szerintem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46) Lenry válasza ViZion (#45) üzenetére


Lenry
félisten

pont azért lassú, mert nem a Microsoftos klienst használod

a WLMben van valami p2p kapcsolódási lehetőség, amivel közvetlenül egymáshoz tudnak kapcsolódni a kliensek, így a feltöltés kizárólag a küldő fél feltöltési sebességétől függ.

ezt a 3rd party kliensekben még nem tudták megoldani (vagy a protokoll nem engedni, nem tudom), ezért az ott küldött anyag keresztül megy a Microsoft szerverein, ezért olyan tetűlassú

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#47) #19617792 válasza Lenry (#44) üzenetére


#19617792
törölt tag

Illetve ezzel együtt a képmegosztás is tetűlassú. Amúgy van még egy ügyes 3rd party msn kliens Windowsra, az emesene, Linuxon indult, majd lett Windows port, látszik is rajta, hogy először GTK UI-ra szabták. :DDD

(#48) madstunt válasza Lenry (#44) üzenetére


madstunt
addikt

ja true. trillian alatt baromi lassú volt, n900on még nem próbáltam

(#49) Crystalheart válasza Lenry (#44) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kösz!

Hanem öcsém Win7-jével valamiért nem működik, csak ha visszaállítja az exét Vista kompatibilitási módról alapértelmezettre. De akkor meg két helyet foglal a tálcán. :| Szóval a MS elmegy ezekkel a hülye tekervényes utakra vezető ficsőrjeivel a fenébe. :DDD

Nekem legalább működik XP-n.

(#50) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Én pont ma este raktam fel újra a 2011-es klienst. Egy pár hónapja amikor először tettem fel, akkor 5 perc után le is radíroztam és ment vissza a 2009-es.

A sok szar mellett az is jó mint már írták, hogy plus nélkül is van lapfüles beszélgetés, hja és a rejtve kapcsolódás is jól meg van oldva.

Bár én sem értem, hogy miért ennyire ostobák. A miranda nevű kliens egyszerű mint a kő mégis funkcionálisabb. Nincs benne webkamera meg smiley, de pl egy általad megadott pixelszám alapján is be lehet állítani a megjelenítendő képeket, látszanak a rejtve kapcsolódók ( ;] ), és rejtve kapcsolódva (invisible) is lehet filet küldeni, továbbá ha megszakad a le/feltöltés és újra küldik/küljdük a file-t, akkor ugyanott folytatja, ahol megszakadt, így nem kell a 200 megás pakkot elölről kezdeni.

Ugyanúgy lehet lapfülesre megoldani, aki meg olyan barom, hogy csicsázza színekkel a nevét, annak is rendesen, színek nélkül rendes betűkkel mutatja a nevét, kódok nélkül.

Sajnos az a baj, hogy a nagy cégek hogy eladják a termékeiket a divat és a trend (általuk gondolt) kedvéért feláldozzák a használhatóságot.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#51) Crystalheart válasza Apollyon (#50) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A mirandával lehet látni a rejtve kapcsolódókat? :D

(#52) scope2007


scope2007
addikt

na pontosan azért nem használok már jó ideje messengert.. ahogy a levélben is van.
pont ezek miatt még a gondolat is elhal a fejemben, hogy feltegyem-e.. SOHA.
viszlát msn :D [már több mint egy éve]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#53) Szten Márs válasza scope2007 (#52) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A nap régésze díj ismét kiosztásra került :R :DDD

(#54) Mr.Csizmás válasza Szten Márs (#53) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hm milyen népszerű a napirégész díjazás :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55) scope2007 válasza Szten Márs (#53) üzenetére


scope2007
addikt

hehe :D jóóóvanna, én csak most találtam ide ehhez :DDD :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#56) OSUDF


OSUDF
újonc

Teljes mértékben egyetértek, a 2011-es verzió egy nagy rakás bableves utáni végtermék, minden úton távozva, egy nagy, gőzölgő rakás undormány! Vannak lapfüles beszélgetések, de nem lehet változtatni a helyét. Vannak skinek, de az egyszerű színbeállítást kiszedték. Fileok tucatjait nem lehet küldeni vagy fogadni, mert SZERINTÜK potenciálisan veszélyes (ez mondjuk eddig is így volt, és már akkor is anyáztam miatta.) Egyszerűen képtelen vagyok megérteni, mi motiválta a fejlesztőket. Amit elindítottak jó pár évvel ez előtt, azt gyakorlatilag légkalapáccsal és napalmmal verik most nullára. Törlöm a francba az egészet, megyek vissza valami kezelhetőbbre.

(#57) Lenry válasza OSUDF (#56) üzenetére


Lenry
félisten

ajánlom a Trilliant

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.