Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dabadab válasza Syl (#99) üzenetére


dabadab
titán

"az ilyen gyökereknek, akik farzsebből veszik a 20 millás autót"

Azert egy hasznalt Phaeton messze nem huszmillio es valoszinuleg nem farzsebbol vette, valamint nem csak penzbuntetes van, hanem a jogositvanyt is elveszik.

DRM is theft

(#102) Syl válasza dabadab (#101) üzenetére


Syl
nagyúr

Nyilván nem erre a használt Phaeton-ra kell érteni a 20 milliót, hanem úgy általában. És az is nyilvánvaló, hogy neki nem okoz gondot a villanyszámla kifizetése.
A jogosítvány elvétel meg nem büntetés. Sokat ismerek akik így vezetnek. Ugye egy autó üzemanyaggal megy, nem jogsival :)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#103) D1Rect válasza Syl (#99) üzenetére


D1Rect
félisten

Szemet szemért és a világ megvakul...

Nem az a lényeg, hogy "leverjük" a bűnelkövetőn, hanem az, hogy ne tudja elkövetni...
Ha az "úriembert" aki most ezt a balesetet okozta a korábbi lebukásnál alaposan "elterelik", akkor most lenne egy család.

Ja igen, nézd meg mennyi is egy használt Phaeton...

(#102) Syl: Ja igen, úgy "általában" forduljon fel mindenki akinek van egy 5 millás autója... :P
Meg egyébként is, fene a pofáját, hogy nem a létminimum alatt él!

[ Szerkesztve ]

(#104) Baloghjanos válasza Dany007 (#97) üzenetére


Baloghjanos
tag

majd a benzin árak megoldják a problémát a sok tizen éves nem fog őrült módon közlekedni :D

"Hogy én mit akarok? A világot, fiacskám, a világot!"

(#105) Vakegérke válasza Baloghjanos (#104) üzenetére


Vakegérke
veterán

Dehogynem...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#106) Dany007 válasza D1Rect (#103) üzenetére


Dany007
veterán

"hogy ne tudja elkövetni..."

Oké! Hogyan akadályozod meg, hogy ne vezessen ittasan? Hogy akadályozod meg, hogy ne előzzön szabálytalanul? Hogy ne vezessen őrült módjára? Persze, hogy az lenne a legjobb ha nem tudná elkövetni, de ezt egyszerűen nem tudod megoldani. Nem lehet minden autós mellé egy rendőrt állítani aki figyeli, vagy minden km-t kamerákkal figyelni. Így marad az elrettentés.

Amúgy meg fölösleges mindenki szavát kiforgatni. A fórumtárs csak arra célzott, hogy akinek mondjuk 5-10 milliós autója van - vagy mondjuk mindjárt kettő -, annak nyilván nem okoz nagy gondot a 300 ezres bírság kifizetése sem.

(#107) Baloghjanos válasza Dany007 (#106) üzenetére


Baloghjanos
tag

itt nem ezzel van a gond itt azal van a gond hogy minden itas vezető tudja hogy max 20 rongy és elengedik a rendő bácsik mert persze kell a kis + pénz

"Hogy én mit akarok? A világot, fiacskám, a világot!"

(#108) Dany007 válasza Baloghjanos (#107) üzenetére


Dany007
veterán

Ez már nagyon régen nem így van... Azonnali jogsi elvétel + 300k büntetés.
Ha meg megvesztegetésre gondolsz, akkor azért az egy kicsit túlzás, hogy ez mindenhol így megy... Nem azt mondom, hogy nincs ilyen eset, de nagyon ritka.
Próbáld csak meg azt mondani a rendőrnek, hogy nesze itt egy 20-as azt húzz a fenébe :D Szerintem nem mernéd, mert ha az illető nem korrupt egyből visz be a sittre mert megakartad vesztegetni.

(#109) D1Rect válasza Dany007 (#106) üzenetére


D1Rect
félisten

"Hogyan akadályozod meg, hogy ne vezessen ittasan?"
Az oktatás részeként be kell vezetni a reakciómérést ittasan.
Az emberek nem hiszek el, hogy nincsenek képben amíg ki nem próbálják.
Ha ezek után megfogják, közmunka+pénzbírság+jogosítvány pá-pá sokáig és nem érdekel, hogy "sofőr a szakmája és nem lehet elvenni, mert jajjszegény munka nélkül marad"

"Hogy akadályozod meg, hogy ne előzzön szabálytalanul?"
Valódi oktatás jogosítvány előtt.
A hülyeségre nincs orvosság, de ha a nagyja már nem csinálja megérte a dolog.

"Hogy ne vezessen őrült módjára?"
Definiáld az "őrültet".

Phaeton árak, mert úgy látom még mindig a "köcsögnek sokpénzevan, nem visszatartó erő a pénzbírság" szlogennél vagyunk:[link]

[ Szerkesztve ]

(#110) Baloghjanos válasza Dany007 (#108) üzenetére


Baloghjanos
tag

:) igazad van nem kel 20 valamikor elég kevesebb is :)

és zárjuk le ezt a témát másrol szol a téma de egyébként. én vagyok a hülye hogy felhoztam

"Hogy én mit akarok? A világot, fiacskám, a világot!"

(#111) dabadab válasza Dany007 (#106) üzenetére


dabadab
titán

"Hogyan akadályozod meg, hogy ne vezessen ittasan? Hogy akadályozod meg, hogy ne előzzön szabálytalanul? Hogy ne vezessen őrült módjára?"

Kiveszed az autobol a kormanyt meg a pedalokat es robotpilotat raksz be helyettuk. Hosszabb tavon ez lesz a megoldas.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#112) Dany007 válasza D1Rect (#109) üzenetére


Dany007
veterán

Ez mind szép és jó. De ezzel te még nem akadályozod meg, hogy az illető ittasan a volán mögé üljön.
Okés, megmutatod neki, hogy nesze 3mp-cel lassabban reagáltál. Kész. Puff. Attól ő még eltud menni A pontból B pontba.
Mindez még nem jelent semmiféle akadályt számukra, csupán lesz egy kis esély, hogy az értelmesebbje ne vezessen ittasan. De azok meg amúgy sem teszik.

"Ha ezek után megfogják, közmunka+pénzbírság+jogosítvány pá-pá sokáig és nem érdekel, hogy "sofőr a szakmája és nem lehet elvenni, mert jajjszegény munka nélkül marad""

Egyetértek teljes mértékben. Viszont ez megint az elrettentés kategóriája amiről eddig is beszéltünk.

"Definiáld az "őrültet"."

Nemérdekes, az előzőek vegyítése. :)

(#113) Dany007 válasza dabadab (#111) üzenetére


Dany007
veterán

Lejárt a szerk idő.
Igen, 20-30 éves távlatban talán.

(#114) D1Rect válasza Dany007 (#112) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem lebecsülöd az embereket. Az "értelmesebbje" azért nem vezet ittasan, mert tudja, hogy ez veszélyes. A hülye meg nem tudja, de ha rádöbbented akkor megérti.

Ha megfogják és elveszik a jogosítványát, akkor az nem elrettentés, hanem megakadályozod abban, hogy a hülyeséget folytassa.
Akkor már bizonyított, hogy ön és közveszélyes.

Jogosítvány visszavonás: nem folytathatja a hülyeségét
Közmunka: jóváteheti amit elkövetett a társadalom ellen
Pénzbírság: valamiből fizetni kell a hülyék kiszűrését, fizessék ki a hülyék.

(#115) h1n1_900 válasza Syl (#99) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Olcsóbb mint egy új Suzuki.
Attól mert valakinek 20M autója van nem értem miért gyökér :F
Ne általánosíts kérlek.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#116) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Be kell tiltani az alkoholt, az egyik legveszélyesebb drog. ;]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#117) Dany007 válasza D1Rect (#114) üzenetére


Dany007
veterán

"Ha megfogják és ..."

Innentől kezdve már nem akadályozásnak számít. Hiszen már megfogták, tehát valamit elkövetett, tehát nem akadályoztad meg.
Az okés, ha elveszed a jogsiját akkor a továbbiakat(!) már megtudod akadályozni.

Az alapfelvetés az lenne, hogy akadályozd meg, hogy szabálytalanságot kövessenek el. Ez kb azt jelenti, hogy onnantól, hogy megszerezte a jogsiját ne követhessen el szabálysértést. Na ilyen nyilván nincsen. Az okés, hogy az első csúnyább baki után bekaszlizzák, meg elveszik a jogsiját, de az már késő, ha az a bizonyos baki épp egy ittas vezetéses családírtással végződik.

"A hülye meg nem tudja, de ha rádöbbented akkor megérti."

Ez csak egy szűk részükre igaz. Nyilván aki nem értelmi fogyatékos az vágja már a sablon szöveget, főleg, hogy kreszen is el van mondva párszor milyen élettani hatásai vannak az alkoholnak és az miként befolyásolja a vezetést. Meg amúgyis a csapból is ez folyik.
Ami viszont mindegyikre igaz az az, hogy tudják, hogy tilos. De mégis megteszik mert mért ne... Ezt viszont addig nem tudod kivédeni amíg legalább egyszer el nem kapták - jelen esetben - ittasan.

(#118) D1Rect válasza Dluinet (#116) üzenetére


D1Rect
félisten

A betiltás soha nem megoldás. A felvilágosítás annál inkább.
Ha az emberek megértik miért ne igyanak, nem fognak.

(#117) Dany007: Akkor vágjuk le mindenkinek kezét-lábát és öntsük nyakig betonba...

[ Szerkesztve ]

(#119) Dluinet válasza D1Rect (#118) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A drogokat mégis tiltják, nem?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#120) Dany007 válasza D1Rect (#118) üzenetére


Dany007
veterán

"Ha az emberek megértik miért ne igyanak, nem fognak."

Szerintem te meg túlbecsülöd az embereket... :)

(#121) Dluinet válasza Dany007 (#120) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Emberekre gondolt, nem annak látszóakra. :U
Csak kevés az ember.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#122) Dany007 válasza Dluinet (#121) üzenetére


Dany007
veterán

Ahaaam! Na így már más! :K

(#123) ollie válasza D1Rect (#98) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A "közúti balesetért halálbüntetés ittasan" is szerintem kicsit erős, ha hozzávesszük, hogy egy szándékos emberölésért kevesebb jár.

Azokról beszéltem, akik miatt emberek haltak meg.

***

(#124) Baloghjanos válasza ollie (#123) üzenetére


Baloghjanos
tag

vagy a korhatárt kicsit feljebb nyomni 21 re nem az hogy 17 éves kisgyerekek szülei engedélyel vezetnek és akkor megmutatom a haverjaim előt hogy én részegen is beülők a kocsiba mert én megtehetem enyim a világ

"Hogy én mit akarok? A világot, fiacskám, a világot!"

(#125) moha21 válasza Baloghjanos (#124) üzenetére


moha21
addikt

Ez meg megint csak nevelés kérdése. Meg egyetem előtt több időd van rá. Ismerős körben kis százalékra jellemző, hogy száguldoztak volna koruk ellenére, aki meg száguldozott az most 3x évesen is azt teszi.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#126) Baloghjanos válasza moha21 (#125) üzenetére


Baloghjanos
tag

nem tudom mikor megkaptam a jogsim én is nyomtam neki egyszerüen nem tudtam lasan meni fiatal voltam miota van 2 gyerek azota nagypapa lettem :D

"Hogy én mit akarok? A világot, fiacskám, a világot!"

(#127) moha21 válasza Baloghjanos (#126) üzenetére


moha21
addikt

Én nem nyomtam neki sosem, ha felesleges volt, bár minden géphez úgy állok, hogy feleslegesen nem gyilkolom. Talán a májam és a vesém kivétel meg még más. :))
Pedig nem félek, mert transzporterekkel 2 tengelyes futóval is hoztam vittem megrakva, bár azért lassan sem megyek.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#128) dabadab válasza Dluinet (#119) üzenetére


dabadab
titán

"A drogokat mégis tiltják, nem?"

Nem is mukodik, igaz?

DRM is theft

(#129) Dluinet válasza dabadab (#128) üzenetére


Dluinet
nagyúr

De működik, mert boltban nem lehet kapni és nagyságrendekkel kevesebben fogyasztják.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#130) moha21 válasza Dluinet (#129) üzenetére


moha21
addikt

Még boltba se kell menni online rendelhetsz.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#131) Dluinet válasza moha21 (#130) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem ismerem a beszerzés módját, én maradok a legálisnál (sőr), amit boltban meg lehet venni. :B

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#132) Kassadin válasza Dluinet (#129) üzenetére


Kassadin
addikt

Lehet kapni boltban, te nem olvasol híreket? Sorba zárják be az ilyen jellegű boltokat. Meg amit moha is írt, az is egy variáció a beszerzésre.

(#133) moha21 válasza Kassadin (#132) üzenetére


moha21
addikt

Füstölő, fürdősó etc.. akaratlanul is eljut hozzám az info. Ha venni akarnék 3 klikk lenne csak azért nem linkelek, mert nehogy itt találjon rá akárki is. :(((

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#134) Dluinet válasza Kassadin (#132) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sajnos (szerencsémre) nem.
Tv-t sem nézek.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#135) Kassadin válasza Dluinet (#134) üzenetére


Kassadin
addikt

Tévét én se, nincsen hozzá ingerem. Híreket viszont szoktam olvasni, legalább meg van a napi vérnyomás emelkedés.

(#136) dabadab válasza Dluinet (#129) üzenetére


dabadab
titán

"De működik, mert boltban nem lehet kapni és nagyságrendekkel kevesebben fogyasztják."

Minél fogyasztják nagyságrendekkel kevesebben? Mo-n kb. annyian füveznek, mint Hollandiában, ahol boltban lehet kapni. Ráadásul a tiltással még csak azt sem sikerült elérni, hogy a börtönökben ne legyenek tiltott kábítószerek. Érted, ott vannak a magas falak, a fegyveres őrök, a kamerák, minden, és onnan sem sikerült kitiltani - most akkor próbáld meg elképzelni, hogy börtönön kívül mennyire sikeres a dolog. Semennyire.

Egyébként meg tényleg nem nehéz hozzájutni, basszus, itt a Hardveraprón is vannak hirdetések (mondjuk csak addig, amíg észre nem vesszük és töröljük).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#137) Kassadin válasza dabadab (#136) üzenetére


Kassadin
addikt

Tudtommal a tiltás sose oldott meg semmit. Mi lenne, ha engedélyezve lenne nálunk? Hirtelen mindenki füvezne? Nem tudom egyszerűen elképzelni.

(#138) Lauda válasza Kassadin (#137) üzenetére


Lauda
félisten

Gondoljunk az amerikai szesztilalomra. A marhak betiltottak, de a pia ugyanugy kellett, ami ertheto is :DDD es viragzott a feketekereskedelem.

(#139) Dili006


Dili006
csendes tag

Nem értem, hogy miért gondoljátok megoldásnak a jogosítvány elvételt. Törvényben van, hogy ne vezess jogsi nélkül, meg törvényben van az is, hogy ne vezess részegen. Ha az illetőt indulásnál nem érdekli, hogy részeg, szerintem az sem érdekelné, hogy nincs nála a jogsi.

Én azt nem értem, hogy a rendőrök miért nem razziáznak, amikor látják, hogy a kocsmák előtt autók állnak. Ez nekem mindig is nagyon furcsa volt. Jó, persze lehet hogy csak kólázni ment, vagy cigit vesz, de szerintem biztos, hogy lehetne bírságokat osztani, ha leállnának egy kocsma előtt, és az elinduló autósokat egyből megállítanák, és szondáztatnák.

Autóvezetést meg úgyis tapasztalatból tanul az ember, nem abból, hogy mit mondanak a többiek... azzal úgyis úgy vannak, hogy nem velem fog megtörténni. Akkor lesz normális a sofőr, ha átél pár neccesebb szituációt, és rájön, hogy "Lehet hogy mégsem enyém a világ". Nekem is volt már egy két előzésem, ami után elgondolkoztam, hogy legközelebb ezt így nem fogom. Persze itt is kritérium, hogy csak necces legyen, ne halálos (vagy sérülős).

(#140) Chaser válasza D1Rect (#118) üzenetére


Chaser
titán

Aki akarja megérti, aki nem akarja nem érti. Bármilyen mértékű alkoholos vezetésnél részemről min 5 év jogsi elvonást, fél év közmunkát meg pár száz k pénzbüntetést adnék. Ha pedig valaki ittasan okoz balesetet ezeknek többszörösét. A pénzbüntetés a pénzeseket nem hatja meg, de ha jogosítvány nincs és úgy vezet utána akkor kemény börtönbüntetést neki és még keményebb pénzbírságot. Ha meg zöld mellényben kellene söprögetnie az utcán az lenne az ilyennek a legkeményebb büntetés. Vagy trágyát hordani a vadasparkból.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#141) Kassadin válasza Lauda (#138) üzenetére


Kassadin
addikt

A maffia jó hasznot húzott ki belőle. :)

(#142) Lauda válasza Kassadin (#141) üzenetére


Lauda
félisten

Ki kellett elegiteni az igenyeket. ;] Csak az adok es a haszon nem az allamnak e s a kereskedoknek folytak be, hanem a csempeszoknek. Semmi ertelme tiltani azt, amire az embereknek szuksege van, mert igyis-ugyis be fogjak szerezni.
Ott a pelda a californiai marihuana temara, amit be akart vezetni a schwarzenegger, ezzel ki is iktatta volna a mexikoi marihuana csempeszeket es megsporolva rengeteg penzt, amit az uldozesukre/elfogasukra koltenek, de vegul nem szavaztak meg.

[ Szerkesztve ]

(#143) moha21


moha21
addikt

Na most mesélte egyik ismerősöm, hogy egy ismerőse részegen vezetett a mellette ülő gyerek meghalt. 1,5 évre ítélték a srác nagyfeszültségett fogott, de túlélte ( szétégett teljesen, karját amputálták, de teljesen tudatánál van ). Elgondolkoztató. :(

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#144) D1Rect válasza Dluinet (#119) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem is lehet kapni a Keletibe... :U

Egy részét meg nem tiltják, a "kati" mond valamit?
(oké, tudom, hogy azt azóta tiltólistára vágták)

(#123) ollie: Tudom, de az életfogytiglan egy közúti balesetért sok, amikor az előre kitervelt különös kegyetlenséggel elkövetett emberölésért kevesebb jár. :(

(#140) Chaser: [link]

[ Szerkesztve ]

(#145) mephi666 válasza D1Rect (#144) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez a tiltólista is vicc: (volt róla egy jó cikk a novemberi ipm-ben) mire rárakják az új szert, addigra már megy ezerrel kb. ugyanaz a vegyület, csak módosított szerkezettel... ami még "legális", amíg a listára nem kerül... (ördögi kör)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#146) D1Rect válasza mephi666 (#145) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem vagyok kémikus, de biztos lehetne úgy definiálni a vegyületet, hogy illegális maradjon.

Egyébként a tiltás nem megoldás, a kereslet csökkentése a megoldás.

(#147) Crystalheart válasza mephi666 (#145) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem is vicc, vagy meg kellene fordítani és csak az engedélyezettek listáján lévőket nem szankcionálnák, és/vagy a kiváltott hatást definiálnák.

(#148) mephi666 válasza Crystalheart (#147) üzenetére


mephi666
nagyúr

+146: na, igen... a hatása alatt történő vezetést kellene pl szigorúan tiltani és büntetni... más megoldás igazából nincs, mert a készítők/terjesztők lépéselőnyben voltak/vannak/lesznek :K

ui: ami még "érdekes" volt: zacher gáborral készítették az interjút és kiemelte, hogy mostanában "divatba jött" sok olyan drog, amit már a 20-30-as években gyógyászatban akartak alkalmazni, de a durva mellékhatásaik miatt nem kerültek forgalomba... most a fiatalság részben ezektől áll be hétvégente

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#149) Kassadin válasza mephi666 (#148) üzenetére


Kassadin
addikt

A szülőknek legalább akkora a felelőssége ezekben a dolgokban, mint annak a fiatalnak, aki drogozik sumákban. És nem minden fiatal drogozik. :N

(#150) Dany007


Dany007
veterán

Tessék, most nyilatkozta a rendőr a Híradóban, hogy faszikám 130-cal hajtott és 15 üveg sörnek megfelelő mennyiségű alkoholt fogyasztott.
Továbbá már tavaly és tavaly előtt is elkapták ittas vezetésért. Úgyhogy ennyit a nagy "igazságszolgáltatásról". Első alkalomnál el kellett volna venni a jogsiját. A másodiknál meg börtönbe zárni vagy 5 évre! Igen 5 évre minimum. Mert életeket veszélyeztetett nem első alkalommal.
Remélem jól seggbek***rják is kinyírják a börtönben ezt a családgyilkost.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.