Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Psych0


Psych0
őstag

Ez már szimpatikusabb :)

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#2) Oliverda


Oliverda
félisten

Azért szerintem még ennek sem ártana ha bedobnák pár körre a részecskegyorsítóba.

Amúgy meg 4 magos atomot a népnek! :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3) venember83


venember83
nagyúr

Alaplapra integrálva kapható - ezzel akkor az intel arra kényszeríti a kedves OEM vásárlót (nem végfelhasználót), hogy az alaplapját is megvegye?

Okos. Ha nem is túl szép húzás.

(#4) Konflikt


Konflikt
addikt

2 mag, (+2 HT) -> 8W TDP. Ez már szép.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5) Oliverda válasza Konflikt (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

1 mag, (+1 HT) -> 4W TDP. Nyilván roppant komoly fejlesztéseket kellett eszközölni ahhoz hogy elérjék a 2 mag, (+2 HT) -> 8W TDP-t. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) Thrawn válasza venember83 (#3) üzenetére


Thrawn
félisten

A gyártók megvásárolhatják a processzorokat külön, így saját alaplapot is készíthetnek. A végeredmény (szinte) ugyanaz, ez csak kisebb változásokat jelenthet elsősorban a szolgáltatások terén.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7) st3v0


st3v0
tag

A PCI-E-s ECS féle lapocska jobban bejön :C

(#8) Psych0


Psych0
őstag

vajon mikor lesz HT a desktop procikon is?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#9) Male válasza venember83 (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Az "előd" is ilyen volt az integrált Celeronnal.

(...én inkább megcsináltam AMD alapokon... ASUS M2A-MX + Sempron LE1150+@1GHz/0.875V... teljesen passzívan megy egy hete. A gyári hűtővel, csak a ventit szedtem le róla... a proci 41 fokos... nem hinném, hogy fogyasztásban jelentős különbség lenne...)

(#10) erdoke válasza Psych0 (#8) üzenetére


erdoke
titán

A Nehalem desktop verziójának megjelenésével, kb. év végétől. Eleinte csak a prémium kategóriában, de szvsz egyébként is érdemes megvárni a 32 nm-re migrálást.

A legjobb aláírás a héten

(#11) Oliverda válasza Male (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

Ugyanezt a "trükköt" nyilván meg lehet majd csinálni az most érkező AMD Athlon X2 3250e (alap 1,5 GHz, 22W max. TDP) procival is és máris kész az atomcsapás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) simonzé


simonzé
addikt

Aztán megszűnik a Celeron, átveszi a helyét az Atom, ami időközben pont annyit fogyaszt mint az előd, és így pont a lényege vész el.
Így van ez.

I don't fit in. I fit out.

(#13) Móci


Móci
addikt

Kíváncsi vagyok, mit mutat majd a HD videólejátszásban a két magos Atom...
Én személy szerint egy értelmesebb vga-val, nameg egy jó hangkártyával el tudnám képzelni otthoni kussolós, netezős, filmnézős gépként. Vagy legyen dvi port az integrálton, s talán...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#14) Raymond


Raymond
félisten

Egy normalis chipset kene ala lassan.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#15) Mercutio_ válasza Oliverda (#11) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amennyiben találunk alá miniITX alaplapot megfizethető árban :U

Móci: Ha mindazt belerakják az alaplapjába amit írsz már se a fogyasztása, se az ára nem abba a szegmensbe kerül ahol üzletileg elfér ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16) Oliverda válasza Mercutio_ (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

MicroATX-et biztos talál alá az aki keres. Nem mindenki vágyik miniITX-re.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) simonzé válasza Male (#9) üzenetére


simonzé
addikt

[OFF]Pont ezt csináltam meg a hétvégén, de nekem 1000-en instabil volt az LE-1150, így most 2200 helyett 1100-on megy, és 45 fokon ment a fűtött szobában videózás közben passzívan. Abit lap integrált GF 6100-as VGA-val és egy 66cm-es LCDTV-vel kombinálva valami 1360x768-as felbontástban röhögve bírja a HTPC szerepet.
Még a full 3D-s akvárium képernyővédő is hasít rajta ami az x3100-at már megfogta
Ja, az egészet a TV alá rejtettem a TV-s pult alsó oldalára, csak a bekapcs. gomb, a wireless bill. és az USB-s wifi kütyü vevője látható kívülről. :)

ömm... elkalandoztam.[/OFF]

I don't fit in. I fit out.

(#18) shteer válasza Oliverda (#16) üzenetére


shteer
titán

nemhát. én nano-itx-re vágyok :)

..szerintem jónak tűnik

(#19) Móci válasza Mercutio_ (#15) üzenetére


Móci
addikt

A fent említett cuccokat én raknám bele magam...

Ha pl egy jó kis lappal olcsón meg lehetne venni, s bele is férne ez-az, akkor érné meg nekem.
De ilyen biztos nem lesz, le lehet nyelni az intel csoda integráltját.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#20) dokar válasza simonzé (#17) üzenetére


dokar
addikt

az egészet a TV alá rejtettem a TV-s pult alsó oldalára, csak a bekapcs. gomb, a wireless bill. és az USB-s wifi kütyü vevője látható kívülről

pont ilyet akarok majd én is csinálni :K

extra - SEXRay

(#21) BobChemistry


BobChemistry
őstag

azt nem értem, hogy miért egy ilyen régi lapkakészletet tesznek alá

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#22) Ste


Ste
addikt

elszaladt a ló az atommal is
már régen nem arról van szó, mint ahogy elindult

(#23) TM^2107 válasza Raymond (#14) üzenetére


TM^2107
csendes tag

Egyetértünk.

A 945GC sokat is fogyaszt (következtetésképp melegszik is rendesen) és még lassú is. A HD-képességeknek is jót tenne egy 2-3évesnél újabb konstrukció az amúgy "friss" Atom alá.

(#24) .mf válasza Psych0 (#8) üzenetére


.mf
veterán

x éve, Netburst Pentium procikkal :U

Ennek most mi értelme? Alig van program, ami kettőnél több magot (szálat) kihasznál; és ami azokat kihasználja, ahhoz nem ilyen kaliberű proci kell. Ezt a procit alacsony fogyasztású gépekbe tervezték, evvel viszont pont a fogyasztást növelik; ahelyett, hogy végre az alacsonyabb fogyasztású, atomhoz tervezett chipsetet tennék mellé (illetve a mobil verziók mellé).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) Mercutio_ válasza Oliverda (#16) üzenetére


Mercutio_
félisten

Persze, de ahová elfér a mATX alaplap, ott van elég hely átszellőzést biztosítani, akkor pedig nem kell ilyen leszabályzás, meg hasonló dolgokkal bohóckodni :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26) Peat;) válasza simonzé (#17) üzenetére


Peat;)
veterán

Fogyasztásilag azért elég messze van az atomos konfigtól, mert az a szutyok nvidia chipset+integrált vga eléggé sokat eszik. (nekem notiban van ez a kicsit elavult chipset kombó és ameddig prociigényes dolgot csinálok nincs is baj)

(#27) Sanyix válasza Male (#9) üzenetére


Sanyix
őstag

Nem megy lejjebb? Nekem a 4400+-os brisbane x2 megy 0,8v-n 1ghzn. Ennek még kevesebbel is kéne, persze ha lehet kevesebbet, mert pl az én lapomon 0,8v a minimum, ezért megy ekkora feszen :)

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#28) Sanyix válasza .mf (#24) üzenetére


Sanyix
őstag

ráadásul a többszálas programoknál is annyi értelme van, hogy ht-val hardversen osztja el az erőforrást, ht-nélkül meg szoftverens (os) tehát ez az egész ht egy kamu marhaság, parasztvakítás. Tudom, sajnos a melóhelyemen nem elég hogy pénégy van, még ht-s is.... ugyanúgy beáll az egész nagy prociterhelésnél mint egy ht nélküli 1magos.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#29) Male válasza Oliverda (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Így van... és a chipset miatt máris ott az előny az AMD-nél... simán megléphetnék ezt gyárilag.

3-4 centivel nagyobb így ....sok helyen jó ez is. Pl egy videoba éppúgy beépíthető :)

BobChemistry: Mert akkor HTPC-nek is jó lenne, és ez az Intelnek nem üzlet... szerinte vegyenek inkább Core2-t ilyen célra.

Sanyix: Sajnos nem megy lejjebb. 0.85V alatt el sem indul, 0.85V-on csak újraindítani nem lehet, 0.875V-on stabil teljesen. Fogyasztásban már így is nagyon jó lehet. (Prime95-tel pár óra után beáll 51 fokra, mindezt teljesen passzívan, a gyári alu bordával... nincs házban, így a táp sem szellőzteti)

(#30) Billu válasza Sanyix (#28) üzenetére


Billu
aktív tag

Nem a HT-n van a hangsúly, hanem a két magon. [link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#31) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Olyan nagy gondot okozna egy PCI-e erre a lapra?
Miért nem lehet egy kicsit kedvezni a népnek? :U

...

(#32) Hakuoro válasza Devid_81 (#31) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Az Intel nem enged rárakni a pci-e foglalatot. Fogalmam sincs hogy miért. Az ECS-nek van egy atom 230-al szerelt lapja, amin van pci-e x1-es foglalat. Az újabb 330-as lapon már nincs ez se. :(

(#33) anaqer válasza Raymond (#14) üzenetére


anaqer
veterán

Inkább "mihamarabb", de egyébként egyetértünk.

Megmégamit nem egészen értek - ha már ezt a maradék vackot használják, miért nem lehet egy borda alá venni a processzorral? Csak nincs olyan nagy méretbeli szórás azoknál a bordáknál, hogy ne lehetne valahogy kicentizni baromvastag hő"vezető" párnák nélkül is egy közös darabbal (ha már a VIA is meg tudta oldani). Úgy talán még egy lassabb 50es ventilátor is elférne.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#34) DBob válasza anaqer (#33) üzenetére


DBob
őstag

Pontosan amiatt nem rakják egy borda alá, ami miatt még ezeket a chipseteket szórják ki: mert ez van raktáron sok. Egyszerű mint az 1x1. Ha nem tetszik, meg kell venni a speckóbb lapokat. Valamelyik gyártó csinált egész korrekt atomos lapot még az egymagos változatból, kár hogy ~2x annyi lett az ára ;)

(#35) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

Lehet baromságot kérdezek, de ha van egy HT-s duálmagos proci, akkor ugye logikailag 4 magot lát az OS. Namost nem mindegy milyen sorrendben látja őket, mert ugye csak kettő valós mag.
Ha tehát ez a sorrend:
1.) valós
2.) ht
3.) valós
4.) ht

És ha mondjuk olyan programot futtatunk ami max 2 magot támogat?... :U

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#36) laci666 válasza Sanyix (#27) üzenetére


laci666
senior tag

Nekem 0.99v megy 2GHZ-et az x2-őm igaz nem 0,8v de ez is valami.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#37) dew28


dew28
aktív tag

nemtudom a cikkben hogyan van ertelmezve a 667MHz-es memoria mukodese, fogadni fogadja, de csak 533MHZ-en hajlando vinni.. legalabbis barmit probaltam, nem akarta atallitani 667-re..

[ Szerkesztve ]

(#38) arty


arty
veterán

még mindig 945 <> htpc

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#39) #65675776 válasza simonzé (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hogyhogy nem megy 1GHz-en? A CnQ is annyira veszi vissza.

(#40) Sanyix válasza laci666 (#36) üzenetére


Sanyix
őstag

annyin nekem 2,3ghz-t megy :D nálam már alap órajelen is 1v van beállítva biosban. a 0,8v-t, meg a 0,85v-t (1,6ghz) a crystal cpuid szabályozza terheléstől függően.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#41) DBob válasza arty (#38) üzenetére


DBob
őstag

még mindig ez csak a te privát véleményed, nem általános tény

(#42) .mf válasza Sanyix (#28) üzenetére


.mf
veterán

Ez a HT nem az a HT, ami a P4-eken van; ez a Nehalembe is kerülő továbbfejlesztett HT, és az eddigi beszámolók szerint a P4-es verzióval szemben egész jól működik.
De mindegy, az Atom nem a nagy processzor-igényű párhuzamos feladatokra lett kitalálva, hanem az egyszerű júzer mindennapos használat közbeni light multitaskingjára, ezért főleg nem értem, hogy miért is csinálnak ebből kétmagosat/négyszálasat...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#43) #95590400 válasza DBob (#41) üzenetére


#95590400
törölt tag

pedig tény, h igen kevéssel beéri az, aki atom + 945 csipszet kombót választ. htpc szempontból egy melléfogás és vicc... azért a htpc jelenleg már az jelenti, hogy képügyileg hd (720p, de inkább 1080p avc/vc1) és digitális kimenet, hangügyileg meg sokcsatornás motyó és szintén digitális kimenet.
ne keverjük össze a filmnézős kis gépecskével, amin avit meg max dvd-t nézne az ember, mert ezen kritérium felett már eljárt az idő htpc ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#44) DBob válasza #95590400 (#43) üzenetére


DBob
őstag

Pont annyira vicc, amikor azt látom hogy "házimozi" alatt sokszor azt értik az emberek hogy 20 éves katódsugárcsöves tv-n néznek 1080p videót, közben a háttérzaj ilyen max 30-40khufos kínai bóvli "kici ócó házimozi" hangszórónak becézett pcspeakerből szól, valami matematikai méretezést sosem látott bandpass dobozzal kiegészítve.

Ehhez képest htpc-nek hívni a kétmagos atomot (ami elvisz egy 720p-s videót) bármilyen túlzás nélkül lehet.

Ha meg még azt vesszük figyelembe hogy sokan maximum hd-ready eszközön néznek akármit is (mert fullhd-re nincs pénze/igénye), akkor meg közel tökéletes is.

(#45) #95590400 válasza DBob (#44) üzenetére


#95590400
törölt tag

jaj, hagyjuk már, aki egy ilyen cuccot választ erre az amd sokkal jobb megoldásaival szemben, az egy lúzer inteles konzumidióta. és arról még nem is beszéltem, h akkor ezen a csodás herélt 1,6 ghz-en filterezz meg ffdshow-val egy dvd-t, esetleg egy sd xvid anyagot (monnyuk ezt max animéknél) megbólintva egy lanzcos upscale-el 720p-re, esetleg ha komolyabb gyerök vagyol, akkor scripteld avisynthel előtte, és utána told neki. oszt meg fogsz lepődni, mennyire leköhög az nagy csodás atom az nagy csoffadt teljesítményével 2x2 szálon is, merhogy nem az lesz a lényeg, hány szálon tolod neki.

[ Szerkesztve ]

(#46) #95590400 válasza #95590400 (#45) üzenetére


#95590400
törölt tag

meg persze lehet hd-nek tekinteni a 3.1 profilú low bitrate 720p hd anyagot is (álá septic), meg azt 5.1-es profilú durva cabacos motyót is, ami egy nem húzott 2 magos celeront is megkérdez...
+ árban sem biztos, h jobban megéri az intel, és fogyasztása a csipszetnek is elég magas (asszem 22 w tdp asztali fronton).

[ Szerkesztve ]

(#47) Male válasza #95590400 (#45) üzenetére


Male
nagyúr

"lanzcos"? Ha már egy magyar matematikus nevéhez fűződik az eljárás, írjuk már Lánczos-nak.... katt, hogy ki is volt ő.

(#48) Mercutio_ válasza DBob (#41) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem csak az övé;)
Az 945+atomnak meg kb. annyi köze van a htpc-hez, mint compact gépeknek a profi fotózáshoz :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#49) nyunyu válasza Móci (#13) üzenetére


nyunyu
félisten

Kíváncsi vagyok, mit mutat majd a HD videólejátszásban a két magos Atom...

CoreAVC-vel majdnem olyan gyorsan fut a 4 virtualis Atom-magon, mint egy ugyanolyan orajelu 2 magos C2D-n.

(Legalabbis D945GCL2-vel mertem ~16fps-t a killa.mkv-n, itthon C2D E4400@2000MHz-n 21-et...)

Én személy szerint egy értelmesebb vga-val, nameg egy jó hangkártyával el tudnám képzelni otthoni kussolós, netezős, filmnézős gépként. Vagy legyen dvi port az integrálton, s talán...

Arra ott van a Flying Creek.
Belevagsz egy egymagos Conroe-L-t (Celeron 440/450...), vagy egyszerubb ketmagosat (Pentium E2180/E2200), aztan kesz is a HDMI-s HTPC 5.1 hanggal.
Csak ez igy mar 2x annyiba faj, mint a ketmagos Atom. :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#50) Sanyix válasza nyunyu (#49) üzenetére


Sanyix
őstag

Rossz válasz... arra ott az amd. Belevágsz egy le-t megfelelő lapba azt jóvan, 1080p 7.1 hdmi amikell nem drágábban.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.