Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Nem hittem volna hogy lesz Le Max 2 teszt, így 1 évvel a megjelenés után. Jobb később, mint soha.

(#2) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

"nem csak ez az egy cég van Kínában, ami kiváló ár/érték aránnyal véteti észre magát."

Az tény, de azért ilyen áron egyik sem ad ilyen hardvert, kijelzőt, és audiós képességeket. A Le Max 2-vel ez a cég magasan kiemelkedik még ebből a mezőnyből is, frissítések meg B20 ide, vagy oda. Én még a B20 nélküli verzióra is simán dobnám az ajánlottat.

[ Szerkesztve ]

(#3) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Érdekes mód nem találtam az ujjlenyomat olvasóról semmi megjegyzést. Ez a készülék leggyengébb pontja. 3 hónapig tartott mire visszaért kínából a döglött olvasós telefonom, javítás után is 1 napot élt a szenzor. Nem cseréltem el más telóra mert van rá sok rom és jelenleg is nougat-al üzemel mindenféle dadogás nélkül villámgyors. b20-as x820as grafitszürke telóm van. Az olvasót leszámítva prémium szint nagyon kevés pénzért.

(#4) marcee


marcee
addikt

Ebben a cikkben sincs egyetlen fotó sem a készülékről, ahol világos lenne a képernyő tartalma, hogy látható legyen mekkora a káva. :(

\m/

(#5) dlaj válasza ->Raizen<- (#3) üzenetére


dlaj
őstag

Szia!
Megoldható, hogy állandó legyen a gombvilágítás? És ha világit, kinti napfényben is jól látható?

(#6) novger


novger
tag

Ennyi pénzért ez ajándék.

(#7) Csapoati válasza novger (#6) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ha phabletet akarsz, akkor igen. Ha viszont a Snapdragon 820 a lényeg, akkor inkább a Zuk Z2, én is azt választottam. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) Fuxosbömis


Fuxosbömis
tag

Újabb csiri-csáré dzsunkafón 820-as lapkával. Meglepett, hogy nem lett nagyon ajánlott kategória.

(#9) shifty!


shifty!
senior tag

Jól néz ki, nem vagyok híve az 5.2" fölötti kategóriának, de ez kifejezetten tetszik - hasonlít nekem egy kicsit a O+ szériára, az első tagra főleg.
A kamera kifejezetten meglepett, végre egy gyártó normális vonalélességgel és színekkel.
Amit viszont nem fogok soha megérteni, az a Jack kiebrudalása...ha én tölteni is akarok, meg zenét is hallgatnék, akkor mi a helyzet? Nem egy hétköznapi eset, de van rá példa hogy ilyen előfordul.
Kár a B20-ért, az UFS 2.0 meg tetszik. Olyan félig jó, félig nem :DD Köszi a teszt!

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#10) Bog válasza Fitzgerald (#1) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hazai forgalmazás hiányában nem olyan könnyű szerválni egyet, a kínai webshopok sem ostobák, egy 400-500 dolláros cuccot ritkán adnak postára, hogy majd milyen jó teszt lesz belőle, mostanra esett be az ára oda, hogy már hajlandók voltak elküldeni. Viszont mivel azóta sincs új LeEco, ezért mondhatjuk, hogy kvázi a legfrissebb modelljüket teszteltük :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#11) gonorrea


gonorrea
senior tag

X820 van már szeptember óta, volt 6,5 óra SOT is, igaz nem játszom a telefonon. 7.1-en kicsit rosszabb lett, max 5,5-6 jött össze, de lesz ez még jobb is :) gyári alkalmazással a fényképek kicsit sötétek Eui alatt
[A telefon topikja]

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#12) akoska07 válasza Fitzgerald (#1) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hát jahh... :D

Nem sok teló jött ki azóta.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#13) Cifu válasza shifty! (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amit viszont nem fogok soha megérteni, az a Jack kiebrudalása...ha én tölteni is akarok, meg zenét is hallgatnék, akkor mi a helyzet? Nem egy hétköznapi eset, de van rá példa hogy ilyen előfordul.

Én is így szoktam a kocsiban tölteni, szóval ez nekem is fájó pont.

De ne aggódj, itt is fel fognak tűnni hamarosan azok, akik elmondják, hogy a 3,5mm-es Jack elavult. Csakmertazért.

Ráadásul itt is az van, hogy jack, na az nincs, de legalább nagy(obb) aksi sem. :\

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) vicze válasza Fitzgerald (#2) üzenetére


vicze
félisten

"audiós képességeket"
Mivel a telefon az égvilágon semmilyen audiós képességeket nem ad a hangszórót kivéve így ezt hiába sorolod fel. Egy közepes minőségű DAC az erősítővel a füles része, és bármelyik USB-C-s telefonban ugyanúgy működik.

(#15) Kampó válasza Cifu (#13) üzenetére


Kampó
senior tag

Én a nano és micro sim cirkusszal ugyan igy vagyok, biztos én vagyok a kretén mert nem értem az a 1-1mm oldalanként mennyivel nyujt több helyet valami másnak a készülékházban:D De amíg a bolti fülesek 90 százaléka 3.5 jack-es mert még 2.5 is van de az ritka mint a fehér zorró, addig én csak csak és kizárólag 3.5mm. jack-es telőt fogok venni.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#16) Fitzgerald válasza vicze (#14) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Type C miatt nem sok választásod van, a hozzá adott füles meg jó minőségű. Ennek tükrében gyakorlatilag lényegtelen, hogy a hozzá adott madzagban van a DAC, vagy a készülékben. Amúgy fél évig használtam magam is, telefonok között teljesen jó volt a hangminősége.

(#17) vicze válasza Fitzgerald (#16) üzenetére


vicze
félisten

És még mindig nem a telefon hangját hallottad. :) Ami nincs azt nem lehet.

(#18) Fitzgerald válasza Bog (#10) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Igen, sejtettem hogy valami ilyesmi állt a dolog hátterében. Gondolom, hogy a sajtónak sem feltétlenül osztogatják puszira a legújabb készülékeket a gyártók.

(#19) Fitzgerald válasza vicze (#17) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Meh, szőrszálhasogatás, a mondandóm szempontjából semmi jelentősége. Hogyan máshogyan hallgatsz zenét ezen a készüléken? Fúrsz rá jack csatit? :DDD

(#20) madd dogg válasza Cifu (#13) üzenetére


madd dogg
senior tag

Te is mindig feltűnsz ilyenkor. 🙂 Nem mondom hogy baj van vele, csak hogy ne legyen kettős mérce. Egyébként korábban már levezettem egy hozzávetőleges számítással neked, hogy itt max 200mAh-t nyersz az akkun. A jelenlegi akkutechnológiával.

(#21) joey04


joey04
titán

ezek miért nem tudnak olyan nagy akksit tenni a telefonjaikba mint a többi kínai? az tetszik bennük leginkább főleg a xiaomiban, de eddig a felsős (vagy megjelenésekor felsős) leeco telókban csak max átlagos van, pedig ha azt nézzük, hogy otthon milyen média tartalmak és szolgáltatások köré épül az egész, még fontosabb kéne hogy legyen a kimagasló üzemidő.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) Cifu válasza madd dogg (#20) üzenetére


Cifu
nagyúr

A levezetésedhez:

LeEco Le Max2: 156,8 x 77,6 x 7,99 milliméter, 3100mAh és nincs 3,5mm-es jack
Oneplus 3T: 152,7 x 74,7 x 7,35 milliméter, 3400mAh és van 3,5mm-es jack

Sommázom: a LeMax2 nagyobb befoglaló méretű (aláírom, 0,2"-al nagyobb kijelzős is), de kisebb aksi van benne, és nincs 3,5mm-es jack. A Oneplus3T-ben 300mAh-val nagyobb aksi mellett is belefért a jack.

@joey04: Nekem is ez a bajom. :(
A Xiaomi kisebb méretű telefonokba tud 4100mAh-s aksit pakolni. Oké, most az Mi6 ellenpélda... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) Dawee válasza dlaj (#5) üzenetére


Dawee
tag

Szia, megoldható az állandó gombvilágítás (akkor megy amikor a kijelző), a gombfény napsütésben láthatatlan, de pár nap után már vakon is ment.

A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#24) joey04 válasza Cifu (#22) üzenetére


joey04
titán

nekem nincs jack a telefonomon, bár az előzőn sem használtam már, pedig azon volt. ennek ellenére nem támogatom az elhagyását, szimplán nem foglalkoztat. Az viszont tény, hogy ha lehagynak valamit, annak a helye üres marad. Így elvileg ott van a lehetőség, hogy azt valóban plusz akksival "töltsék fel". A példád csak azt mutatja, hogy a leeco béna volt. :)
Azt is hozzáteszem, hogy ott az említett Xiaomi, 4000mAh-s akksival és jack csatival és mégsem olyan batár mint egy power bankba oltott Oukitel, szóval megoldható, hogy a kecske is jól lakjon, meg a káposzta is megmaradjon. Viszont az is tény, hogy a jack elhagyása eredményezhetne nagyobb akksit. Viszont aki napi szinten használja az nyilván inkább bukná a kb. 200mAh-t.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) dlaj válasza Dawee (#23) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi szépen!

(#26) shifty! válasza joey04 (#24) üzenetére


shifty!
senior tag

Aláírom, a Xiaomi hozzáállása ebből a szempontból jóval iránymutatóbb: inkább eltöltenek pár óra pluszt a tervezőasztalnál, mintsem "divatból" lehagynak alapvető fontosságú és indokoltságú jack-et.

Nem volt még szerencsém ilyen, digit. kimenetes USB-s fülhallgatóhoz, de azzal látatlanban is vitatköznék, hogy annyival jobb hangminőséget kapsz a nem-dzsekken...Aki annyira audiofil, hogy ez fontos legyen neki, az nem egy telóhoz kapott fülesen és pláne nem telóról hallgat zenét, még útközben sem. Szoftveresen meg úgy tekersz a kimeneten (lásd: összes eq., Viper4Android, stb), ahogy neked tetszik. Innentől kezdve ez a kihagyósdi számomra csak divat...

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#27) vicze válasza shifty! (#26) üzenetére


vicze
félisten

"annyival annyival jobb hangminőséget kapsz"
Az hogy mihez képest mit kapsz az teljesen eseti. Lehet jobb lehet rosszabb sokkal, kizárólag a fülesbe rakott DAC erősítőtől függ. De legalább a füles hangja ugyan olyan minden készüléken, mindentől függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#28) madd dogg válasza Cifu (#22) üzenetére


madd dogg
senior tag

Ebben igazad van. Viszont ne várd, hogy egy LeEco feleannyiba kerülő telefonjában olyan minőségű és mennyiségű tervezői munka legyen mint a 3T-ben. Mindig azt kell megfizetni, és minden olcsóbb telefonon megérzi az ember, miért került kevesebbe.

[ Szerkesztve ]

(#29) Cifu válasza madd dogg (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én sehol sem vitattam, hogy a Le Max2 ár/érték arányban bajnok. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) SkyLine3000 válasza Kampó (#15) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Régen a falatnyi, 60g-os telóban simán elfért a normál sim, most ezekben a féltéglákban meg nem. Vicc! Csak a micro/nano... Ezt én sem tudom megérteni, mert nincs rá elfogadható magyarázat.

(#31) Fejvadi válasza Bog (#10) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Jobb később, mint soha. Lehet pont, most fogja valaki ezt a telefont választani, mert már olcsóbban beszerezhető. :)

(#32) Freiherr válasza SkyLine3000 (#30) üzenetére


Freiherr
őstag

Mondjuk arra sincs magyarázat,miért nem tudod cserélni?Ez a szabvány,kész,pasz.

XXX

(#33) ->Raizen<- válasza Fejvadi (#31) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Kib@szott jo telefon.

(#34) rdt89


rdt89
addikt

De jó volt a tesztet olvasni. Fél évig nekem is volt egy ilyen készülékem, és azt kell mondjam az egyik legjobb telefon árkategóriájában. Igaz az ujjlenyomat olvasó ritka sz.r benne, 10 telefonból 9-en biztos megadja magát. Nekem is volt pár csere emiatt, de valóban a legjobban a kapacitiv világító billentyűzet tetszett benne, ami alól ha elaludt a fény nem lehetett látni, hogy van ott valami. Nálam ez a telefon 10/8,5 a mai napig. :))

(#35) Swinegod


Swinegod
őstag

Egy ideális világban 60k alatt csak ilyen telefont venne mindenki
Én Különösen Ajánlottat adtam volna neki, ennyiért, ez mindent ver. Mindent. Egyszerűen mindent. Még 50k-val efelett is mindent. Akinek a B20 hiányzik vegye az X820-at ami 20k-val drágább és kész. De az, hogy nincs plecsni egyszerűen gáz

(#30) SkyLine300: Kell az hely az akisinak, stb... Régi kis fosokban lényegtelen volt a SIM mérete, lévén 15-20mm vastagok voltak és törpe aksik

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#36) .bruszli. válasza Cifu (#22) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

LeEco házon belül is van jó példa az akkura...meg amúgy is inkább az Le Pro 3 /x720/ a 3T 'embere'. Nekem a jack csati nem hiányzik,évek óta nem hallgattam vezetékes fülessel zenét telefonon. Eleve ritkán,inkább csak hosszabb tekerések közben szoktam telefonon zenét hallgatni,arra meg egy sztereo BT-s fülest használok.
Fél évig teljes megelégedettséggel használtam a Le Max 2-t. Akku így is bőven 5 óra felett hozott.
Nekem az x820 b20as verziós volt,az ujjlenyomatolvasó is kifogástalanul működött rajta. Ebben a hardveres kategóriában szerintem messze a legjobb vétel

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#37) Indy1


Indy1
tag

Ar/ertek bajnok, Pont. A gyarto veszit penzt minden nem kinai vasarlon aki nem hasznalja a Lemall szolgaltatasokat. Ezt nem kulfoldi eladasra szanjak, ez van.
Miert nem eleg 5,5 ora SOT? Itt egy 5,7 huvelykes 2K kepernyorol beszelunk
Azonkivul a nap kozepen betesszuk tolteni 20-30 percre es megoldottuk.
3.5 jack? Szazmillio iPhone 7 / Galaxy S8 tulajdonos nem ert semmit
Jofele BT fules 10$ ba kerul. Nem akarod sose tolteni, eredeti LeUH101 drotos Type-C fules 13$ ba kerul...

(#38) Swinegod válasza Indy1 (#37) üzenetére


Swinegod
őstag

Van aki nem akar BT-s fülest is tölteni, mint én. És van, aki utálja a nem in-ear füleseket, mint én, értelmes USB C-s in-ear füles meg még nincs, legalábbis én sehol se találtam. Valamint én szoktam nap közben tölteni a telefonom, mert akármennyire is 4000-es az aksim, a Beta ROM és az overclockolt Helio X25 nem éppen bánik takarékosan az akkuval és gyakorlatilag mindig töltöm a buszon, mert akkor bár még nem merül le, de otthon mindig elfelejtem felrakni, és nem vicces ha hívnak és éppen le van merülve, a buszon meg még ugye sorozatot nézek, szóval akkor tölteni nem tudom

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#39) Fejvadi válasza ->Raizen<- (#33) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ismerem. :)

(#40) JoseGee


JoseGee
tag

Úgy tudom van mo.-i forgalmazója a PRC Digital. Keressetek rá a youtubeon, tesztek is vannak magyarul. Mondjuk lehet, hogy a tesztertől kifeszültök majd 😁

Ami késik, az nem jön időben

(#41) attiati


attiati
veterán

Különösen ajánlott telefon.

Kivéve, ha nem tetszik a mérete vagy létkérdés a működőképes ujjlenyomatolvasó vagy zavar a Jack hiánya, vagy 7-8 órás SOT-ra van igényed.

Egyébként ver mindent eggyel feljebbi árkategóriában is.

(#42) rdt89 válasza JoseGee (#40) üzenetére


rdt89
addikt

Azért elég szép árréssel dolgoznak 2 telefon áráért 1-et adnak. ;]

(#43) Fejvadi válasza JoseGee (#40) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nevetséges az egész. Nem véletlen nem enged hozzászólni. Hivatalos? Ez pont olyan, mint amikor elmondja, hogy csak ő nyithatja hivatalosan a Xiaomi bootloader-t, vagy amikor előadja, hogy csak nála kapható Magyar nyelvű ROM-al. Amikor nem tudja a telefon adatait, akkor mindig, hogy "nem fontos, vagy nem számít" Jó nagy birka aki, ilyen helyen vesz telefont, főleg annyiért.

(#44) JoseGee válasza Fejvadi (#43) üzenetére


JoseGee
tag

De mondd, hogy nem szórakoztató 😁

Ami késik, az nem jön időben

(#45) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Csatlakozom, ár/érték arányban az egyik legjobb. Már 2 ismerősöm is ilyet vett miután megnyomkodta az enyémet.

[ Szerkesztve ]

(#46) Fejvadi válasza JoseGee (#44) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Az első videóknál, nem tudtam mire vélni, ezt a magas fokú hozzá nem értést, egyszerűen kiverte a biztosítékot és csak dühöngtem. Aztán átmentem valami önsanyargató, mazohistába, mert már várom, mekkora marhaságokat beszél, miket hazudik. Amikor nem tudja, mennyi RAM van benne, vagy mekkora az akku kapacitása, akkor egyszerűen lezárja annyival, hogy "amúgy ez nem számít". Tőle tudtam azt is, hogy csak ő teheti fel hivatalosan a MIUIHU ROM-t. Az is tetszik, hogy lehet nála több év bolti garit venni, amit ugye előre kifizetsz, de ez csak akkor ér, ha a gyártó még támogatja az alkatrészt. Mert e LeEco fogjak pár év múlva mi? :)

(#47) .DLL


.DLL
veterán

Szigorú volt az értékelés. :) Nem mondom, hogy igazságtalan, de azért a bruttó 80-85k-s ár wow.
Ami meglepett az a kis akku, a Xiaomi egy 5"-os mobilba belepakolta a 4100mAh-t, ebbe 5000-es is beleférhetett volna.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#48) JoseGee válasza Fejvadi (#46) üzenetére


JoseGee
tag

És mit szólsz a Kuálkom procikhoz? 😂

Ami késik, az nem jön időben

(#49) Fejvadi válasza JoseGee (#48) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Mire gondolsz? A szerinte rettenetesen erős Snapi 435-höz?

(#50) JoseGee válasza Fejvadi (#49) üzenetére


JoseGee
tag

Igazából az ember maga a stílus. Haverokkal szoktuk nézni a videóit és egy sör mellett, szénné röhögjük magunkat. Ilyen szintű felkészületlenséget ritkán látok, viszont ilyen is kell mert jobban fogja az ember értékelni a szakmaibb interpretációt.

Ami késik, az nem jön időben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.