Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Ilyen 70k-s i3-s proci árakon meg 140k-s középkategóriás vga árakkal nem kéne csodálkozni hogy zsugorodik a piac. :) Meg mindenki a telóját nyomkodja már. Mondjuk kivéve engem mert azok nem bírják a nyüstölést. :)

(#2) harusakura1


harusakura1
tag

Szerintem az is kozrejatszik, hogy nem igazan van ertelme újra cserélni a régebbi gépeket, mert nincs jelentős teljesitmenybeli elorelepes.

Megdobállak vadkörtével!

(#3) ->Raizen<- válasza harusakura1 (#2) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Legalább a grafikus gyorsítók lépdelnek előre. Régen azért kemény volt viszonylag sűrűn kellett kukázni a teljes platformot ha az ember szaggatás mentes játékélményt akart.

(#4) t72killer válasza ->Raizen<- (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tedd még azt is hozzá, hogy CPU fronton már évek óta csak az átnevezősdi megy:

Notebook-fronton még csak akad valami - ott is inkább a grafika miatt, amit laposban ugyebár ultramacera+drága cserélni.

Fészbúkolni (userek 99%-a) meg ott a teló/tablet - sokkal kényelmesebb használni ágyból/fotelből, mint egy asztali gép elé leülni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) Duck663


Duck663
őstag

Mégis min csodálkoznak? Hát az van, hogy évek óta alig fejlődnek a processzorok, talán majd most a Ryzen kicsit felpörgeti a dolgokat, de ahogy látom, hogy az alsóházzal indít az AMD, nem fognak nagyon rámenni az árversenyre, sokkal inkább a profitmaximalizálásra. VGA-k elfogadhatatlan áron vannak, nem csipkedi magát senki sem, hogy cserélje. Én sem kapkodok, pedig egy ideje tervezem, megvárom a VEGA kártyákat, abból is majd a nagyobbat, és megvárom míg felfut a gyártása. Egyrészt az ár miatt, másrészt ha akad valamilyen hiba az még az előtt kiderüljön, hogy megvettem. Aztán 4-5 évig megint nem cserélek, mert egyszerűen drága és nem éri meg.

Hordozhatóaknál meg mit akarnak, amikor még mindig 1366*768-as felbontásokkal szórakoznak? Telefonon 4K, notin meg semmi fejlődés, vagy ami van az méregdrága, és nem veszik meg annyian és annyiért. Fejleszteni kellene, úgy, hogy érdemes legyen cserélni. Notinál én pl kivettem a DVD-t tettem a helyére egy SSD-t mindjárt tempósabb lett, ezzel le is tudtam a fejlesztést. Másik ugyanilyen tudásút nem fogok venni csak azért mert egy újabb processzor van benne, persze közel azonos sebességgel, és esetleg 10%-al alacsonyabb fogyasztással, de semmi más nem fejlődött. Más a dizájn? Ki nem sz@rja le?!

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#6) Xaels válasza ->Raizen<- (#3) üzenetére


Xaels
félisten

Én nem emlékszem arra, hogy valaha is sűrűn cseréltem volna teljes platformot játék miatt pedig 25éve PC-zek. Aki mindig mindent maxon akart játszani annak mindig évente a zsebébe kellett nyúlnia. Most viszont árban a minimumhoz sokkal mélyebben a zsebbe kell nyúlni mint korábban.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7) ->Raizen<- válasza Duck663 (#5) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Mi van? Mai gamer notiknál nem ritka a 2k-4k felbontás meg az asztali gtx 1070-1080 szintű vga ami eddig elképzelhetetlen volt , meg a normálisan megtervezett hűtés jó design-al. Telónál nincs 4k kijelzős jelenleg ami mindent abban futtat.

(#6) Xaels : Én emlékszem, kevés ideig volt elég az 1,7-es celeron meg az athlon 64 3000+ procis platform, meg utána a phenom 2. s775 lett volna a legtartósabb de akkorban sűrűn cserélgettem a gépeket. De már ezzel a "hobbival" leálltam. Nem dobom ki a pénzt az ablakon mert nem tudnak rávenni már pusztán 3d mark meg ilyen szintetikus mérő program eredményekkel hogy mindig a legújabbat vegyem.

(#8) Reggie0:Ez így van egy fél millás g751jy nek is csapnivaló volt a minősége.

[ Szerkesztve ]

(#8) Reggie0


Reggie0
félisten

Mert egyre szarabb minosegu es tamogatottsagu notebookokat gyartanak. En visszasirom az 5-10 evvel ezelotti gepek minoseget.

(#9) Raysen623


Raysen623
addikt

Talán össze kellene vetni a konzol eladásokat a PC-s eladásokkal és lehet kiderülne mire költik az emberek a pénzüket ha játékról van szó. Költ a halál vagyonokat a PC-re játék miatt. Egyszerűen nem éri meg. Korábban simán ki tudtuk gazdálkodni, de ma már nem könnyű dolog. Alaplapom több mint 4 éves és amíg tönkre nem megy nem nyúlok hozzá a géphez. Utána pedig átállok laptopra, mert amivel játszom azon is elfut + mobil vagyok, ami a munkám miatt jobb is.

Hiába jön a Rysen ha alaphangon is kb 200 rugót kellene majd a gépre költeni. Ennyiből már kijön egy valamire való noti is.

(#8) Reggie0: ebben van valami, mert nagyon meg kell nézni mit vesz az ember.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#10) Duck663 válasza ->Raizen<- (#7) üzenetére


Duck663
őstag

És nézd meg az árát. Azt szerinted tömegével fogják venni? Nem a felsőház adja az eladások legnagyobb hányadát. Ezek mellett az igényeket sem igazán elégítik ki. Kinek kell 1070-es VGA notiba? Nekem ugyan nem. A noti nem arra kell hogy játsszak, arra ott az asztali gép, de felbontás már kellene.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#11) tailor74


tailor74
őstag

Nem meglepő a felmérés eredménye, se cpu,se egyéb hardverek tekintetében nincs igazi nagy előre lépés.
Arról nem beszèlve, hogy foglalat váltással, egymástól 8-10 hónappal elcsúsztatott vga megjelenésekkel, a 4k arcba tolásával próbálják meg váltásra sarkallni a vevőket, amivel még kissé hülyének is nézik az embert nyiltan
.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#12) ->Raizen<- válasza tailor74 (#11) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Legalább már belátta az intel hogy annak nincs túl sok értelme hogy minden újabb termékcsaládjuknál új cpu foglalatot vezetnek be, ez számomra rendkívül visszatetsző viselkedés volt.

(#13) t72killer válasza ->Raizen<- (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gémernotit a userek 1%-át alkotó játékosok nomád-vándor életmódot élő - és drága pénz ellenében még kompromisszumokra is hajlandó 1%-a vásárol. Tudom, a modellek szépen meg vannak hirdetve a neten, a PH és egyéb IT oldalak is lehozzák a Razer, Alienware, ROG csodákat, csak valahogy az r=1 egyetemista Juliska kezében nem ilyen 6-800kFt-os csodákkal találkozhatunk.

Apropó melyik laposban van asztali 1080 szintű VGA :F?

#8: +1, bizony. Talán a Clevotól kapsz még normálisan összeraktott vázat, de a kommersz példányokat messziről kerülném.

#9: "Hiába jön a Rysen ha alaphangon is kb 200 rugót kellene majd a gépre költeni. " - lesz az még több is: Lap+RAM+Proci... (hacsak nem skylake-en vagy és már DDR4-ed van)

#12: Új foglalattal senki se venné a Kabyléket, mivel semmivel se tud többet a Sky-nál. Így talán el tudnak sózni párat a platformon belül upgradelőknek (pl i3->i7).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Duck663


Duck663
őstag

Nem értem pl, miért nem vállalta be egyetlen gyártó sem, hogy a Kaveri mellé odategyen 8GB GDDR5 memóriát, egy notiban FullHD felbontással. Piszkosul kézenfekvő lett volna. Valószínűleg sokkal nagyobb lett volna iránta a kereslet, mint egy "gamer" noti iránt.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#15) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Csatlakozom azokhoz akik szintén úgy gondolják, h azért csökken az eladás, mert a fejlődés lelassult. Én már több mint 4 éve vettem játékra az alaplap + i5-3570K kombót, de eszembe nem jutna lecserélnem őket. Hisz minek költsek egy Kaby i5-77600K-ra, ha nem kapok érte szinte semmi plusz teljesítményt? Nem sz*rom Én se a pénzt, de ha így is lenne, feleslegesen minek költsek? Amíg nem megy tönkre a deszka, addig több mint valószínű marad ez a konfig a jelenlegi állás szerint. VGA-ból a HD7870-est másfél évvel ezelőtt lecseréltem egy R9 290-re, ami totálisan elég FullHD-ra! Szóval jöhet itt a Vega is nyugodtan... Hisz a GTX1070 v 1080 is abszolút felesleges FHD-ra, és még qrva drága is!

(#16) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ti most itt PC alkatrészekről beszéltek, de a cikkben szerintem komplett PC-ről van szó, tehát "egybegépekről", mármint amikhez nem feltétlenül van monitor.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17) Male


Male
nagyúr

" Ezeket a felhasználók azért nem cserélik újra, mert egyre kevesebbet használják őket, inkább okostelefonnal érik el az internetet."

Vagy mert semmi értelme újra cserélni, hiszen a legtöbb felhasználónak semmi érdemi többletet nem nyújtanak egy pl 3 éves géphez képest. Ahogy a hozzászólásokból is látszik, ezt itt is kb mindenki látja. Most ezek a csoda elemzők vagy ennyire el vannak tévedve, és nem látják ezt, vagy ez olyan, amit nem mondhatnak ki.

(#18) t72killer válasza Apollyon (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Korrekt - ilyet mondjuk K-EU-ban nem divat venni, inkább az építsdmagad jellemző (nem mintha az amcsi+német gémer nem maga építené a gépét:))). Egybegépeket leginkább cégek vesznek, a céges gépvásárlási kampányok pedig vagy nagyszabású terjeszkedéssel (nem jellemző mostanában) vagy oprendszer-váltással (ez se jellemző, win7-re kb mindenki átállt, 10 nem kell a kutyának se) esnek egybe.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Könnyű a Lenovonak növekedni ha baszik drivert csinálni pár éves gépek alá w10hez. :(((

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#20) Televan74


Televan74
nagyúr

Így is szép eladási szám.Mondjuk pl. Pestabá cégében van 15 gép,amin a napi feladatokat ellátják,és nem éreznek késztetést a cserére,hacsak valamelyik tönkre nem megy. De ezt a példát elmondhatjuk a tenger túloldalán levő cégekkel is.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#21) joey04 válasza Raysen623 (#9) üzenetére


joey04
titán

Pont nem így van manapság szerintem. Anno i5 2400 4gb ram, gtx 560ti gépet vettem, ahhoz, hogy a konzolok szintjét hozza ki kell bővíteni +4 GB rammal meg mondjuk egy 1050 - 1050ti vga-val. És az a gép már 5 és fél éves.

16: +1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) Chaser


Chaser
titán

ezt a pár mondatot hibák nélkül nem lehet leírni? :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) tailor74 válasza Apollyon (#16) üzenetére


tailor74
őstag

Komplett gépeknél meg még siralmasabb a helyzet. Általános használat mellett 5-6 èven belül tuti nem cserél a cégek 85%-a gép parkot, mert minek?

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#24) Raysen623 válasza joey04 (#21) üzenetére


Raysen623
addikt

Hát hogyne, és gondolom simán játszol rajta bővítés után konzol exkluzív játékkal is... Ja mégsem bocs, csak egyes portok maradnak. A közös platformok közül eddig az új TR első részével játszottam PC-n és ahhoz nem kellett fejlesztenem a gépemen akkoriban. De a többi? Horizon és Hellblade nem lesz PC-re. Egy valamire való VGA meg 80 ezernél kezdődik, hát kösz nem.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#25) kovsol


kovsol
titán

Irodai munkára egy 5 éves gép is teljesen jó teljesítményben, és ez a réteg adja ki a legtöbb eladást.
Teljesen egy helyben toporgás van. Évek óta nagyítóval kell keresni kb az újításokat, és utána csodálkoznak, hogy nem futnak az emberek vásárolni?

May the Force be with you!

(#26) ->Raizen<- válasza kovsol (#25) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Sztem gyártástechnológiai falba ütköztek, meg nem skálázódik tovább a család. Kifacsarták az utolsó pluszt ebből a nehalemtől kezdődő core spec-ből. Gondolom már megvan az utód a tervező asztalon, csak nem vetik még be mert nincs konkurencia, meg magukat sem akarják kicsinálni. Sok celeron van még a raktárban. ;]

[ Szerkesztve ]

(#27) Chaser válasza ->Raizen<- (#26) üzenetére


Chaser
titán

sztem is kb így van, nem jótékonysági intézmény, a nagy hőbörgők pont ugyanúgy csinálnák ha kellene a profit
nincs versenytárs nincs verseny, ilyen egyszerű

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) TomMusic


TomMusic
őstag

Én nem szeretek laptopon dolgozni (illetve, semmit se). Ha lehet, minden perifériát kimadzagolok (ami főleg a monitor, egér, billentyűzet). Viszont nyilván az asztalon kell tárolni, mert hol máshol (tehát elfoglal egy csomó helyet a semmi). A laptop billentyűzet általában gagyi, a touch meg nem írható le szép szavakkal. A kijelző meg kicsi, és szintén gagyi.
Én úgy látom az értelmét a laptopoknak, amiért eredetileg is ki lett találva: hordozhatóság. Vagyis ha a puszta közepén ki kell tölteni egy excel táblát, akkor csak előkapod, és kész. De hogy komfortos, kényelmes munkavégzést lehessen vele csinálni, hát az felejtős. Legalábbis egy jó PC konfighoz képest.
Ja, és ha ez nem lenne elég, még jó sok pénzt is elkérnek érte, amiért cserébe ha valami gebasz van vele, akkor nem ússza meg az ember egyszerűen.

Szerk.: bár most szitkozódok, hogy felment a RAM ára. Tavaly tavasz végén kellett volna venni, akkor feleannyi volt, mint most. :(((

Na, ez most jól esett! ;]

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Komolyan nem hiszem el, hogy mindig felmerül az, hogy rejtegetik a fejlesztéseket. Kb., mint a vízzel hajtott autó, amit már rég feltaláltak, csak elrejtették a terveket egy páncélszekrényben. :W
Minden új dolgot szabadalmaztatnak, amit manapság különféle trükkökkel próbálnak elrejteni, de nem hozzáférhetetlenek. Vagy mit csinálnak az azt kifejlesztő mérnökökkel? Bezárják őket egy pincébe és addig nem engedik el őket, amíg piacra nem dobják az újdonságokat? Vagy ha a konkurencia előjön egy jobb megoldással, akkor gyorsan előkapják a terveket és gyártásba dobják? Van olyan ember, aki ezt tényleg elhiszi?

Igen, sajnos van. Olvastam már itt is párszor a háttérhatalomról. :DD

(#30) kovsol válasza TomMusic (#28) üzenetére


kovsol
titán

üzleti notebook dokkolóval

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#31) Chaser válasza TomMusic (#28) üzenetére


Chaser
titán

te így látod, a világ meg a másik irányba halad
vannak nagyon jó notebookok, más kérdés, hogy 2-3-4x annyiba kerül uo. teljesítmény mint desktopban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Rosszmájúleszek ;]
A játék kivételével mi nem megy egy Core 2 Duo E8400-on :U

Kicsit komolyabban.
Ameddig bírja otthon az LGA1156, 1155, 1366-os alaplapod, addig miért is fejlesztenél? Ha bekrepál, sajn' újat mifelénk nem lehet beszerezni, az Amazonon ugyan van, de kishazánkba - miért is? - nem méltóztatnak szállítani, nos akkor jön el a "fejlesztés" kora :(

A cégek külön műfajok :O
A "vezérek" egyik kedvenc témája, hogy potom pénzért, ki, milyen elfekvő raktárkészletből "újította" fel a gépparkját - amivel rendszerint új rendszergazdi is jár, mert a régit - pedig még 30 sincs - elvitte a szívinfarktus, megütötte a guta; lehet ragzani :DDD

A RYZEN csak akkor lesz "nagy dobás", ha min 1,5x, de inkább 2x ad olcsóbban ugyan akkora teljesítményt, mint az Intel. Az inetes "szavazzuk meg"-ekben a 8 magos vezet toronymagasan, tehát a "felső" tízezer fejleszt, a többi álmodozik :O

Illetve egy indok azért csak van :)
A smucig Intel az összes olcsó alaplapjából kispórolta az NVMe M.2-őt. Az AMD mindenhova beteszi! Ha a mindenkori leglassabb alkatrésznek - háttértároló - adhatunk egy TURBÓT, akkor adjuk meg :B Ha egy drága dologra tudsz csak költeni, akkor legyen az egy +1,5 GB I/O-ra képes ilyen foglalatú SSD :K

Én max ezért cserélném le a kezdő sorokban "dicsőített régi havert" :O

[ Szerkesztve ]

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#33) Astroboy válasza kovsol (#25) üzenetére


Astroboy
őstag

+1

Szerintem ebben a több éve tartó egyre kínosabb HW uborkaszezonban még arra is képes volt az Intel, hogy lepaktáljon az EA-val, hogy az új AAA-s Bf1 címét optimalizálás nélkül adja ki, így úgymond "kényszerítve" sok játékost i7-re váltásra. ;]

(#34) tecsu válasza ->Raizen<- (#7) üzenetére


tecsu
addikt

"Mai gamer notiknál nem ritka a 2k-4k felbontás meg az asztali gtx 1070-1080 szintű vga ami eddig elképzelhetetlen volt , meg a normálisan megtervezett hűtés jó design-al."

Micsoda?! :U

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#35) ->Raizen<- válasza tecsu (#34) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Mutassak pár darabot? Szivesen megteszem.

(#36) tecsu válasza scdlsc (#29) üzenetére


tecsu
addikt

Márpedig ez a bevett szokás, ami ráadásul egyértelmű is. Egy monopol, vagy közel monopol helyzetben (technológiai lépcsőt tekintve) lévő válallat miért tenne máshogy?
A mérnököt nem kell bezárni, egyrészt valószínűleg úgy is csak egy részt látott az egészből (ez egyre inkább így van), másrészt aláírt egy szerződést, ami titoktartásra kötelezi és arra, hogy hasonló céghez nem mehet dolgozni x évig.
Ha megnézed a szórakoztatóipar szabadalmait, sok merőben új dolog akkor kerül gyártásközelbe akár évtizedes oltalom után, amikor felbukkan egy üzletileg veszélyesebb konkurens technológia.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#37) tecsu válasza ->Raizen<- (#35) üzenetére


tecsu
addikt

Nosza; de ha a külső kártyás laposokkal jössz, akkor nyugodtan hívhatod azokat asztali gépeknek. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#38) ->Raizen<- válasza tecsu (#37) üzenetére


->Raizen<-
veterán

[link]

Több a gtx 1070-ben a számoló egység mint az asztali változatban. :)

(#39) #72042496 válasza Vitamincsiga (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Ha egy drága dologra tudsz csak költeni, akkor legyen az egy +1,5 GB I/O-ra képes ilyen foglalatú SSD"

Nagyon szeretem az SSD-ket, de én biztos, hogy egy erősebb CPU-t vagy VGA-t és egy SATA SSD-t javasolnék inkább. (Személy szerint tervezek egy NVMe SSD-t majd, de ez csak hóbort, valószínű alig fogok változást tapsasztalni a SATA után.)

A brand gépek piaca lehet, hogy szűkül, de maga az Intel és nVidia (a meghatározó szereplők) még mindig jól elvannak ha nem tévedek, utóbbi mintha kifejezetten erős negyedévet zárt volna legutóbb. Az alaplap, RAM, SSD stb... gyártókat nem tudom. Az AMD-nek meg piaci viszonyokól függetlenül rosszul megy, ez már megszokott.

[ Szerkesztve ]

(#40) joey04 válasza Raysen623 (#24) üzenetére


joey04
titán

Az eredeti kommentedben szó nem volt konzol exkluzív tartalmakról, csak a fejlesztés költségeiről. Ilyen hitvitákba nem megyek bele, megvannak a nyílvánvaló előnyei mindkét oldalnak, fölösleges ezen veszekedni, csak a fejlesztési költségekről beszélgettünk.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) Sipike19 válasza raskolnikoff (#19) üzenetére


Sipike19
tag

Miért a win 8.1-es Realtech audio nem jó win 10 alá?????
Videókártya illesztőprogramot meg lehet tölteni Intel, AMD, Nvidia-tól. :U
Akkor most mi is a baj a lenovo-val??? :C

Amúgy
Az a csoda, hogy még ennyit eladnak, a legtöbben nem vesznek teljes új gépet mamár, csak kicserélnek benne 2 alkatrészt, ha meg mégis új gép kell, akkor meg házilag épül az új. :))
Én sem vennék asztalit, csak laptopot, ha asztali kell akkor van otthon csavarhúzó, csak alkatrészt veszek, és semmivel nem állok rosszabbul, csak spórolok egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Sipi

(#42) raskolnikoff válasza Sipike19 (#41) üzenetére


raskolnikoff
őstag

A wifi.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#43) junior11 válasza Vitamincsiga (#32) üzenetére


junior11
veterán

Még nekem is megvan a 2008-as C2D gépem, amíg ki nem leheli a lelkét nem lesz csere :D

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44) tecsu válasza ->Raizen<- (#38) üzenetére


tecsu
addikt

Hm. És ezeknél throttling nélkül megy minden fullon? Akkor viszont a hangja lehet porszívójellegű, de érdekes.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#45) ->Raizen<- válasza tecsu (#44) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Meglepődtél volna ha tudnád milyen ennek az elődje a g751jy. Játék alatt is rendesen halk volt és szépen tartotta a turbo órajeleket is anélkül hogy lefőzte volna a kávét. Ez a gtx 1070 meg sokkal gyorsabb a gtx 980m-nél is. Pedig már egy ilyen vgas noti is vitt mindent kvázi maxon mint most a gtx 970 a pc-mben.

(#46) DithenS


DithenS
senior tag

A magas árakhoz hozzá tartozik az USD nagyon magas árfolyama.De nyugi az előrejelzések szerint ez is csak egy lufi.Csökkeni fog az értéke erre az évre nézve biztosan.Akkor lejebb megy a CPU meg VGA ár.

(#47) ledgeri


ledgeri
nagyúr

notebookokat, asztali gépeket és munkaállomásokat is

Még mit?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#48) #16939776


#16939776
törölt tag

Hosszú évek önmegtartóztatása után megpróbáltam okos telefonnal PH-zni!(mást nem nagyon nézek, csak ha munka megkívánja)
Elsőre nem volt rossz, gyors, az olvasás jól megy. Másodjára már frusztráló volt a 1 sor/perc-es bevitel, harmadjára két adatlapról kellett volna összehasonlítani két össze tartozó értéket, 2 perc simogatás után rájöttem hogy csak szopatom magam, és bekapcsoltam az öreg ~5 éves PC-t és pillanatok alatt végeztem vele...

Szerintem amíg maradnak olyanok akik igénylik, hogy gyorsan, hatékonyan végezhessenek "alap dolgaikkal" addig nem kell félni hogy eltűnik a PC.

VGA árak: örülök ha összejön havi 1-2 óra, hogy nyugodtan játszhassak. Ehhez biztosan nem fogom megvenni az aktuális legmenőbb VGA-t, "csak mert megérdemlem!", abból már kinőttem.
A régi VGA-t, meg a régi gép is kihajtja, Win-Win. Konzol-t próbáltam, de nem bírja a hüvelykujjam, meg a gyomrom :DDD

Azért csökkentek az eladások, mert a használt, olcsó alkatrészekből (CPU/alaplap) is elérhető a "csúcs" 80%-a, akár 1/3 áron, mert olyan gyorssá vált a kényszer-amortizáció. SSD-vel a felhasználói élményben sincs különbség közöttük, így nehéz meggyőzni a usert hogy az újat vegye, mert igazán jól jár vele.
Nincs gari... amennyi modern alaplap/CPU/Ram tönkremegy, rendeltetés szerű használat következtében... minden egyes sikeres gépindítás ajándék, a 3 év eltelte után. ;]

ui.:
Rajta vannak a "kereslet fellendítésén": tegnapról mára megszűnt a Win10/7 alatt működni a ~10-éves FW hangkártyám "controll panele"... emiatt legyek "almás"?! ;]

[ Szerkesztve ]

(#49) Chaser válasza #16939776 (#48) üzenetére


Chaser
titán

alaplapok döglenek, jól mondod:)
nem mo-t kell alapul venni, globális szinten ez a piac kb annyi hogy van, 1%-ot talán jelent
nagyon sokan telefonoznak, tableteznek már csak, akik nem azok notebookot vesznek, pc-t meg már egyre kevesebben
az androidos boxokkal már netezni is teljesen oké

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) #16939776 válasza Chaser (#49) üzenetére


#16939776
törölt tag

alaplapok döglenek, jól mondod:)

Nálam eddig 1db NF7-es alaplap ment tönkre, úgy hogy már 2x cseréltem rajta kondenzátort, és 3.-jára nem volt hozzá alkartész, amúgy ezen kívül nem halt meg lapom véletlenül, olyan volt hogy ÉN akartam, b#*i intel ;]
Sőt hogy tovább fokozzam feszültséget: halottnak hitt, "modern" lapok jelentős része megmenthető egy full-os takarítással (mosószer+forróvizes tus+hőlégfúvós szárítás) plusz a CPU leszorító keret hátlapjának a kiegyenesítésével.

Tény hogy tartalom fogyasztás olcsóbbá válik, viszont elsikkadnak részletek, persze amiről nem tud a user, az nem is fog neki hiányozni később sem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.