Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Lacielvtárs válasza MasterMark (#50) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, jó reggelt...
a sub egy 100W-os eltax.
beépített erősítővel.
a sub a hétvégén kijön a szekrényből, egy próbára, a surround hangfalakon még gondolkodom hogy tudom megoldni, döntsem vagy hozzam lejjebb őket...
jah és hallgatási pozíció, az a francia ágy sarka, mert én hason fekve szeretek filmet nézni, a páromnak meg van egy nyugifotel az ágy mellett, ő ott szokott ülni.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#52) Lacielvtárs válasza Oldfighter (#46) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

te Uram.
Kipróbáltam ezt a sub kérdést...
nem érzek semmi különbséget, max annyit mintha így jobban "elveszve" a mély hang filmek közben.
Tegnap Transformers c. filmmel teszteltem.
lehet ha oda kirakom a subot akkor meg már kicsi lenne a teljesítménye?
vissza raktam oda ahol eddig volt és visszakaptam azt a "megszokott" dinamikus mély hangot.
lehet a szekrény adott eddig ilyen tartalmasnak mondható sub teret?
mert amúgy nem zavaró ott a sub hangja ahol volt, viszont ahogy kivettem és - mint írtam - kevésnek éreztem az ágy és a szekrény között...
ez mitől lehet? :(((

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#53) Oldfighter válasza Lacielvtárs (#52) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Még szép, hogy a szekrényen több jelenlétérzete volt, de egyben ami onnan hang áradt, annak sok köze nincs a jó mélyhang visszaadáshoz.
A beállítások közt állítgattál? Pl kicsit megnövelted a decibelértéket, vagy a mélyládán feljebb tekerted-e a hangerőt? Ezeket próbálgasd még. :)
Azt nem mondom, hogy ott, az ágy közelében fog a legjobban szólni, mert ugye a jómunkásember tologatja a mélyládát, hogy megnézze, hol lesz a legoptimálisabb helye. Alapestben a frontok és a center közt valahol, de semmiféleképpen se derékmagasságtól fölfelé. :)
Kísérletezgess ameddig a vezetéked ér.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#54) Lacielvtárs válasza Oldfighter (#53) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, köszönöm a tippeket.
tologattam én ahogy a hely engedte.
a kábellel nincsen gond, 10-es van :) és pont ott egy 230 V-os aljzat is.
az ágy meg inkább a szekrény van útban :P
igazából ezt a két szekrényt tüntetném el ha tudom, de sajna nem lehet :DD
próbálgatom még, és igen az erősítőn is adtam a subnak plusz hangerőt. a subon három negyeden van a hangerő.
próbáltam hogy lejjebb rakom a freki vágást is, de nem sokat jelentett.
azt olvastam a topikban hogy a sub hangerejét nem lehet maxra feltolni. vagyis nem ajánlott.
pedig ha majdnem maxon van akkor türhető a hangja, vagyis akkor lenne jó a hangja ott az ágy és a szekrény között.
vagy ha az erősítőt maxra tolom, már a sub hangerejét.
de nem tudom az mennyire lenne egészséges a subnak no meg az erősítőnek :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55) Oldfighter válasza Lacielvtárs (#54) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Subon semmiféleképpen ne tekerd "koppanásig" a potmétert. Nem ismerem ugyan a fajtát, de szerintem 60-70% után már csak torzít.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#56) Lacielvtárs válasza Oldfighter (#55) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Bocsánat, mobilról irok. Nálam ez a sub még tejes hangerőn sem torzít. Persze itt a sub potméter teljes hangerejére gondolok. De mivel ti ezt javasoltátok hogy ne menjem, fullon, így nem is hajtom fullom.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57) MasterMark válasza Lacielvtárs (#56) üzenetére


MasterMark
titán

Te inkább a szekrény hangját hallod mint a szubnak szerintem. :DDD

Switch Tax

(#58) Lacielvtárs válasza MasterMark (#57) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát nem vagyok egy váájt fül, de hidd el nem a szekrény hangját hallom, lehet hogy ez a szekrényes dologhoz már hozzászokott a fülem, de az első pillanattól is "jól" szólt :)
vagy mázlim van, vagy nem tudom, de nincsen vele bajom...
ettől nem mondom hogy nincs igazatok, majd lehet beruházok egy nagyobb subra és azzal fogok tesztelni :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#59) olasz69 válasza Lacielvtárs (#58) üzenetére


olasz69
senior tag

Köszi-szépen az Élmény megosztásod!

nálam is a 37"-t váltottam a 42"-ra :)

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#60) Lacielvtárs válasza olasz69 (#59) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:R :R :R :R :R :R :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.