Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Levin01


Levin01
őstag

Atya-gatya. Még az AMOLED sem terjedt el de már jön az utód :C

(#2) peterk válasza Levin01 (#1) üzenetére


peterk
senior tag

Mire ez ideér, addigra már a mikrosütőkben is amoled lesz. :D

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#3) imibogyo


imibogyo
veterán

Akár hogyan számolok, de napi 4 óra használattal (ami azért telefonból is elég sok még wifizéssel is) az körülbelül 7 év hibátlan működés.

Szóval 7 év után jöhet először a fényerőcsökkenés, de még működik a kijelző. Ráadásul arról nem számolnak be, hogy milyen mértékű a csökkenés. Mert ha mondjuk csak 20-30%, akkor az nem vészes, tekintetbe véve, hogy még a SAMOLED kijelzőknél is erősebb az alap fényereje.

A mai világban ki használ 7 évig egy készüléket? Én nem vagyok egy nagy pénzes ember, de még én sem használok ennyi ideig egy elektronikai eszközt. Kivéve mondjuk TV, vagy mikró.

A mostani 3500-ás készülékemet mindenesetre simán lecserélném egy ilyen kijelzős új mobilra. :K

[ Szerkesztve ]

(#4) Z_A_P válasza imibogyo (#3) üzenetére


Z_A_P
addikt

En is pont ezt szamolgattam :)

Bar a cikk azt irja h 10.000 ora utan..de valoszinuleg nem ugy tortenik hogy 9999 oraban fenyes, es 10001-ben pedig tok halvany, hanem latvanyosan fokozatosan csokken. Lehet mar 1000(?) ora utan olyan latvanyos h nem lehet eldani :F

OK

(#5) DemonDani


DemonDani
addikt

Felbontásban tuti hogy szép lesz :D 4"on FullHD mehet csuklóból :)
De amíg nincs legalább 100000 óra az üzemidő addig mindegy, ez volt az AMOLED kék színével is annó...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#6) .bableWes


.bableWes
őstag

azt is bele kell kalkulálni, hogy nem mindenki hajtja maxon a kijelzön fényerö terén. én legalábbis nem, hogy tovább birja az akku

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#7) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

10 000 óráig bezárólag folyamatosan csökken a fényereje. Gyakorlatilag minden egyes percben gyengül a képe, nem pedig egyszer csak elgyengül. Persze ezeket a számokat optimális körülmények közt, általában nem maximum fényerő mellett számolják. Mint ugye a plazmánál is 100 000 óra Eco módban.

[ Szerkesztve ]

(#8) Nx válasza DemonDani (#5) üzenetére


Nx
csendes tag

Ez van az AMOLED kék színével még mindig... Samsung Wave-en pl. beégnek az értesítési tálca ikonjai pár hónap elmúltával

(#9) Bavid


Bavid
senior tag

A hologramos kijelző mikor jön?:DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Fogyasztás?

Minden szavam magánvélemény!

(#11) Lotusomega válasza Nx (#8) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Nekem lassan egy éves a teló, és még semmi beéégés és halványulás nincs, biztos az enyém valami hibás példány lehet ;)

(#12) Bdanyy válasza Nx (#8) üzenetére


Bdanyy
addikt

Nekem i8910 2009 nyári, baromi sokat megy a kék slick alatt naponta több órát, de semmi baja nincsen még mindig.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#13) Rickazoid válasza imibogyo (#3) üzenetére


Rickazoid
addikt

4 óra? És ha egy ilyennel csinált monitort éjjel-nappal bekapcsolva tartják? Az egy év alatt 8760 óra. Ott már látványos gyengülés lenne gondolom. Nem csak telefonban kell gondolkodni, hanem mondjuk munkaeszközökben is, amit esetleg többen is használhatnak.

Amúgy remélem ha már a gyártási költségei 50%-kal olcsóbbak lesznek, akkor az ára is arányosan kisebb lesz. Vagy azt mondjátok ekkorát ne álmodjak?

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#14) balazs0102 válasza Rickazoid (#13) üzenetére


balazs0102
senior tag

így van nem csak a mobilban kell gondolkozni :)

2. Miért lenne olcsóbb ?:) Gyártósort, kutatást, stb. ki fogja megfizetni? :)

(#15) CygnusX válasza balazs0102 (#14) üzenetére


CygnusX
tag

Valszeg csak az anyagköltsége olcsóbb

btw, 1000 dpi? :N Nem úgy van, hogy ~300 dpi körül már nem veszi észre az emberi szem a pixeleket? Akkor meg minek nagyobb? Jó kérdés, hogy lesz-e fullHD 4 colon, de teljesen felesleges...

"All glory to the hypnotoad!" (Futurama)

(#16) Rickazoid válasza CygnusX (#15) üzenetére


Rickazoid
addikt

Gondolom abból is ered, hogy subpixelekkel adták meg a DPI-t, amikből itt egyel több van, illetve gondolom ezek kisebbek, tehát több kell belőlük azonos méretű felületre.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#17) -=ZsocC=-


-=ZsocC=-
tag

én már azt a kijelzőt várom ami nem zabálja ezerrel az aksit.. ugyanakkor szép fényes, és nagy felbontású!

javíts ki nyugodtan ha tévedek! :)

(#18) pető bá'


pető bá'
őstag

"...hiszen a kadmium-szelenid nanokristályokból és hafnium-indium-cinkoxid vékonyfilm-tranzisztorokból felépülő panelek..."

ez tetszett :C :DDD

"... and I hope you have a great day!"

(#19) morocan


morocan
csendes tag

Az LG már tavaly decemberben bejelentett valami, legalábbis nevében, hasonló megoldást. Még a mobilarena is irt róla, sőt a mellékelt kép is stimmel.
A régi cikk: http://mobilarena.hu/hir/qled_a_jovo_kijelzo_technologiaja.html

(#20) Nx válasza Lotusomega (#11) üzenetére


Nx
csendes tag

Nekem sincs még beégés (kopp kopp), de van akinek igen

(#21) oO7 válasza -=ZsocC=- (#17) üzenetére


oO7
őstag

én nemrég pont azon gondolkoztam, hogy ELMÉLETILEG az LCD technológia volna erre alkalmas...
egyszer kell egy "LED backlit" háttérvilágíáts -> a fekete valóban fekete és egy hagyományos "edgelit" háttérvilágításnál jóval kevesebbet eszik.
másrészről pedig meg kell oldani, hogy adott esetben a környezeti fényt visszatükrözve is képes legyen saját háttérvilágítás nélkül működni (maga az LCD réteg az e-ink -el összemérhető fogyasztást produkál, azaz a kijelző fogyasztásának 95% -a vagy több a háttérvilágítás)...
ez a kombináció létezik, úgy hívják az ilyesfajta LCD kijelzőket hogy transflective (transmissive + reflective) csak még amennyire néztem gyerekcipőben jár a dolog...

(#22) hemaka


hemaka
nagyúr

Azért a 10.000 óra nem kevés.
persze lehet csak kamu szöveg is, mivel a samoled kifejlesztése is sokba volt, nem csak úgy leakasztották a fáról. Bőven jó még az is, ameddig hozza a lóvét rendesen. Aztán ha már nem hozza, vagy valaki beújít valami új kijelzővel, akkor előszedik ezt. :D

[ Szerkesztve ]

(#23) Quasi_modo válasza Nx (#8) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ez van az AMOLED kék színével még mindig... Samsung Wave-en pl. beégnek az értesítési tálca ikonjai pár hónap elmúltával
Ez hülyeség. Annak a bizonyos beégésnek semmi köze ahhoz, hogy régebben túl rövid volt a kék összetevő élettartama.

o07úgy hívják az ilyesfajta LCD kijelzőket hogy transflective (transmissive + reflective) csak még amennyire néztem gyerekcipőben jár a dolog...
Hát konkrétan transflective kijelző több mint 10 éve létezik.

[ Szerkesztve ]

valami

(#24) imibogyo válasza Rickazoid (#13) üzenetére


imibogyo
veterán

Én a mobileszközöket azért emeltem ki, mert a cikkben is 4 collos prototípus van emlegetve...

Az meg, hogy majd később jönnek a nagyobb képátlójú munkaeszközöknek is szánt darabok az majd a jövő zenéje. De 4 coll az még igencsak a mobiltechnikához kapcsolható legkönnyebben.

Kivéve talán a mini kijelzőket, endoszkópokat stb., de első körben nem hiszem, hogy ez lenne a legjellemzőbb, csakúgy mint az AMOLED - SAMOLED párosnál sem volt az.. :R

(#25) Nx válasza Quasi_modo (#23) üzenetére


Nx
csendes tag

Nem, de ahhoz van köze hogy még mindig túl rövid - és ha jól tudom samolednek 100 000 óra vagy valami ilyesmi, szóval az a 10 000 még nagyon kevés

(#26) oO7 válasza Quasi_modo (#23) üzenetére


oO7
őstag

attól még hogy 10 éves, járhat gyerek cipőben :P de mondhattam volna azt is, hogy "még kiforratlan"... lényeg, hogy igen, létezik, de még nem az igazi, viszont szerintem nagyon igéretes, a koncepció mindenképpen jó

[ Szerkesztve ]

(#27) Quasi_modo válasza Nx (#25) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

de ahhoz van köze hogy még mindig túl rövid - és ha jól tudom samolednek 100 000 óra vagy valami ilyesmi
Szvsz 100 000 munkaóra az igen nagyon sok.

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.