Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lujó55


lujó55
őstag

És vajon mikorra kerül magyar boltokba?
és mennyiért? :F

(#2) csirkés11 válasza lujó55 (#1) üzenetére


csirkés11
tag

Nemsokkal megjelenés után, hogy mennyiért, arra én is kíváncsi lennék. Sztem olyan 400+k.

(#3) Paul119 válasza csirkés11 (#2) üzenetére


Paul119
addikt

waste of money :U

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#4) lujó55 válasza csirkés11 (#2) üzenetére


lujó55
őstag

:Y :Y
Azért már fémburkolatos istencsodáját is lehet kapni.

(#5) csirkés11 válasza Paul119 (#3) üzenetére


csirkés11
tag

Kinek mi az.
Én sem venném meg ennyiért természetesen.

(#6) Tidus válasza csirkés11 (#2) üzenetére


Tidus
addikt

Becsúszik az a 400-500k. közé is.

(#7) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Egy ilyen árkategóriájú és presztízsű gépbe, lehetne izmosabb grafikus mag, jó persze a hűtés, de akkor is, akkor inkább legyen egy picit vastagabb, vékony gépnek meg ott az Air.

[ Szerkesztve ]

(#8) Paul119 válasza lujó55 (#4) üzenetére


Paul119
addikt

arról nem is beszélve hogy képesek ennyiért 1 év garanciát adni/sarcasm off , kiterjeszteni meg horror ár, nem százasok ezek,egy n53sn fele ennyiért 100x jobban megéri

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#9) lujó55 válasza Paul119 (#8) üzenetére


lujó55
őstag

Latitude meg 3 év :R . Na mindegy, nekem nem ez a végcél, de nem offolok tovább. Biztos jó kis cucc, de az ára tényleg horror

(#10) Runner_fxr válasza Paul119 (#8) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Na jó persze, de az Apple operációs rendszere azért csak megbízhatóbban működik, érthető okokból, mint egy Windows. Ez az amiért el tudnak ennyi pénzt kérni ezekért a gépekért, illetve van benne egy jó adag divatmajomkodás is. Ettől függetlenül nekem sem kéne ennyi pénzért ez a gép.

(#11) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Remélem nem teszik tönkre így ezt a gépet. Nem vagyok nagy Apple fan, de egy mostani 13"-os modellre bármikor becserélném a Latitude E6320-at.

@Runner_fxr: azért ezt én így nem merném kijelenteni, érdekes mód nálam soha semmi baja a Win 7-nek, pedig még játszom is a géppel

[ Szerkesztve ]

Laci

(#12) lujó55 válasza Gusztáv (#11) üzenetére


lujó55
őstag

Majd ha a gyereked elkezd velük játszani, ááááááá :R
Szerinted melyik bírja a szadomazot jobban? ;)

(#13) csirkés11 válasza Gusztáv (#11) üzenetére


csirkés11
tag

Olyan apró hibák, mint pl 3 nap folyamatossan üzemelő gépnél sem kell újraindítani a rendszert, mert befagynak a programok.

(#14) Gusztáv válasza lujó55 (#12) üzenetére


Gusztáv
addikt

Saját gyerek még nincs, csak kereszt :D . Nem kell nekik odaadni. Hoznék neki haza egy D600, azzal játszhat. Nekem ez a új Latitude széria külalakra nem jött be.

Laci

(#15) Tidus válasza Paul119 (#8) üzenetére


Tidus
addikt

Európában az éri meg ami fele ennyibe kerül. De az USA-ban ezt fogják venni , mellé pedig iPhone-t, v. esetleg BlackBerry-t. Nem ASUS-t, és Samsung-ot.
A garancia pedig csak azért egy év, mert megveszik hozzá külön az Apple Care világgaranciát, még plussz kettő v. három évre.

(#16) lujó55 válasza Gusztáv (#14) üzenetére


lujó55
őstag

Hát külalakra a ThinkPad a legcsúnyább, de ha választanom kéne tutira az lenne, de az is ökördrága.

(#17) Béééla


Béééla
őstag

Pro
intel hd3000
es ezennel nem tudom, hogy sirjak, vagy nevessek?
Akkor egy jobb GPU-s macbook milyen nevet kap?

Bélabá

(#18) csirkés11 válasza Béééla (#17) üzenetére


csirkés11
tag

Én hd 4xxx-et olvastam. Persze attól még 540m. :D

(#19) tDr1v3r válasza Béééla (#17) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A cikkben 15"-os MBP-ről volt szó, ami meg eddig is dedikált GPU-val érkezett... a mostani legkissebb felszereltségűbe is Radeon HD6750M van.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Szerintem ha MBP akkor marad a dGPU 15"-tól felfelé. De simán lehetnek ngyobb AIR-ek is, csak az Apple-re nem jellemző a túl széles termékpaletta.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#21) csirkés11 válasza tDr1v3r (#19) üzenetére


csirkés11
tag

Mivel vékonyabb lesz, így nincs helye a dedikált vga-nak.

(#22) tDr1v3r válasza csirkés11 (#21) üzenetére


tDr1v3r
veterán

És azt te honnét tudod, hogy annyival vékonyabb lesz a gép?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#23) HalasKYO válasza csirkés11 (#21) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Azt nem értem, hogy minek még1 vékony gép ? Ott az Air, akkor az aki Air-t vesz most gondolkodik hogy mit vegyen, de az aki meg MBP -t szeretett volna a decensebb hardwer miatt, dedikált vga stb stb az most szépen hoppon marad ?? Nem jó ez így nagyon nem...

Optikai meghajtó nem nagy érvágás én is külső BD írót kötök majd rá, így 1 gond kilőve, de a dedikált VGA -a FullHD 4k videók kódolásával mi lesz ?Játékkal ???
Ejejjejjj Jobs elment és vitte a normális ötleteit is...

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#24) csirkés11 válasza tDr1v3r (#22) üzenetére


csirkés11
tag

Elolvastad egyáltalán a hírt???

(#25) Tigerclaw válasza csirkés11 (#21) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem lenne értelme feláldozni a vékonyság/könnyűség mánia miatt a MBP erejét. Ha mindenekfelett számít a mobilitás arra ott van az Air. Felesleges lenne közelíteni egymáshoz a két modelt. Egyébként csak pletyka, hogy még laposabb lesz az MBP, lehet hogy köze sincs a valósághoz. Remélhetőleg nem a divat lesz a fontos nekik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) tDr1v3r válasza csirkés11 (#24) üzenetére


tDr1v3r
veterán

El, de ez nem hír, hanem pletyka... te meg tényként kezeled, még úgy is, hogy bejegyzésben egy lehet szó is szerepel a dGPU-k elhagyásánál.

Jelenleg meg a legnagyobb vékonyságot az optikai meghajtó elhagyásával lehet elérni, nem a dGPU-k elhagyásával - meg amúgyis, a mostani és az első szériás Air-ek kivételével mindegyikben dedikált videóvezérlő volt vastagság ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#27) Black Dragon válasza csirkés11 (#24) üzenetére


Black Dragon
addikt

Másrészt pedig irta, hogy annyival vékonyabb, nem feltétlen macbook air vastagsága lesz....

(#28) fordfairlane válasza tDr1v3r (#26) üzenetére


fordfairlane
veterán

A hír-pletyka szerint HD4000 lesz bennük, leszámítva a 17-es modellt, amibe MXM modulként dGPU kerülhet.

x gon' give it to ya

(#29) superecneB


superecneB
őstag

Miért nem megoldott az ilyen alumínium házas gépeknél, hogy simán heatpipeokkal a házra nyomassák a hőt, elég nagy hűlő felületet lehetne használni?

(#30) fordfairlane válasza superecneB (#29) üzenetére


fordfairlane
veterán

17W túl sok ahhoz, hogy a ház disszipálja el a hőt. Az új iPad CPU-ja töredékét fogyaszthatja ennek, mégis probléma a melegedés folyamatos használatnál. Ezeket a gépeket kézbe/ölbe veszik, nem melegedhetnek olyan nagyon.

x gon' give it to ya

(#31) superecneB válasza fordfairlane (#30) üzenetére


superecneB
őstag

Pedig 17W nem tűnik soknak, kb úgy gondoltam, hogy olyan jó kis langyos ház még nem zavaró, ilyen 30°C körüli ház felületi hőmérséklet...

(#32) csirkés11 válasza superecneB (#29) üzenetére


csirkés11
tag

És közbe megsül a combod. :D
De egyébként a ház is hőleadó felület alu háznál, csak kikell próbálni egy alu gépet.

[ Szerkesztve ]

(#33) Black Dragon válasza superecneB (#31) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ez jó elmélet lenne, ha mindenhol 1O fok alatt lenne a hőmérséklet, akkor tudna az aluminium ház olyan hőmérsékleten maradni, ami még senkinek sem árt. De mondjuk nyáron a napon, melegebb helyeken a hőelnyelés nem működne, és valószinűleg elég zavaró lenne melegben egy meleg gépet fogdosni. De alapjaiban az elképzelés jó lenne.

(#34) fordfairlane válasza superecneB (#31) üzenetére


fordfairlane
veterán

A tabletek passzív hűtésűek, afelett még az atom procis netbookok között sem nagyon akad ilyen megoldás, nemhogy az ULV Core-i szériáknál.

Persze jó lenne, ha létezne ilyen. Ezeknél az SSD-s kütyüknél az egyetlen mozgó alkatrész a CPU hűtő. Gyanítom, hogy már csak az iGPU miatt sem lehet őket passzívan hűteni.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#35) Ricardo128 válasza fordfairlane (#34) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Ford Fairlane a kedvencem!!! :C :C :C :DDD

gölmétcsül ©

(#36) brumi1024


brumi1024
veterán

Én sem értem ezt a vékonyságmániát. A mostani 15"-os MBP és nagyon vékony a többi hasonló teljesítményű és méretű laptophoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#37) fordfairlane válasza Ricardo128 (#35) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nekem is. :)

x gon' give it to ya

(#38) riedgras


riedgras
tag

Hiányos alma sohasem arról szólt, hogy olcsón jót adjon, hanem hogy k.drágán nem a legjobbat :((( Most sincs ez másképp.

Itthon is fogják venni, nem kell aggódni.

(#39) schawo


schawo
titán

Csak nem őrültek meg, hogy kannibalizálják a MBA piacát. Ha ezt meglépik, akkor SJ bácsi forogni fog.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40) Ringman


Ringman
nagyúr

namost az illusztráció az egy vékony almásfedelű laptop tetszőleges méretre skálázva?

a jövő e-pénisze vékony, csak egyedül ez 100% :(

(#41) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Egy MBP-ben max akkor lenne érdemes elhagyni a külön GPU modult, ha áttérnek az AMD apukra, pl. a Trinity-re. Szerintem gondolkodnak is rajta, hiszen az intel ellenük dolgozik az ultrabook szegmensel. Ebben a szegmensben nincs olyan ütőkártyája az Applenak, mint a tabletszegmensben, a Win 7 is van már olyan jó, mint az OS X, sőt ... a rengeteg szoftverről nem is beszélve. Ha egy áron van egy androidos tablet és egy ipad, sokan az utóbbit választják, de ha egy áron van egy szép ultrabook az MB Airrel, akkor könnyen dőlhet a mérleg az előbbi felé.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42) M@trixfan válasza riedgras (#38) üzenetére


M@trixfan
addikt

Hihetetlen, hogy még vannak ilyen képzetekkel rendelkező emberek. Mondjuk logikus a következtetés ha valaki tökéletesen rá van állva a papírspecifikációk bűvöletére. Ez a gyártóknak nagyon előnyös, mert egy notebookban az elektronika a legolcsóbb dolog. Egy MSI notebookban mindig lesz Geforce GTX akármi, viszont olyan kijelzőpanel, Touchpad vagy billentyűzet megvilágítás mint egy MacBook Proban sosem. Itt jöhetne még egy halom konstrukciós és szoftveres dolog ami általában nincs az átlag specifikációs listán, pedig kb. hatszor fontosabb mint az, hogy hány Ghz a CPU, stb... Manapság főleg erre tolódik el a technológia. Elég érdekes lenne megnézni pl. egy olcsó netbook BOM-ját, hogy mennyi is a fedezet rajta és ezt összehasolítani az új iPad értékeivel, ahol a BOM a kezdő ár 50%-át teszi ki. Szépen kijönne, hogy többet fizetsz rá egy olcsó netbokra arányaiban. Egyetértek abban, hogy nekünk drágák az Apple termékek, csak jó lenne néha egy kis tisztánlátás.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#43) Tigerclaw válasza M@trixfan (#42) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A macbookokban is TN kijelzőpanel van, nem?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44) franc0


franc0
őstag

Látom megint felütötte a feját az "aluház miatt remek a hűtés" című urban legend.
Érdekes, mert aki használja is a gépeket, az pontosan tudja, hogy egy üzleti gép és egy Apple gép idle ugyanolyan csendes, terhelve viszont a Mac hangosabb. Hogy van ez, uraim?

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#45) riedgras válasza M@trixfan (#42) üzenetére


riedgras
tag

Akkor azt állítod, hogy ennyiért nincs jobb gép a világon?

(#46) Paul119 válasza M@trixfan (#42) üzenetére


Paul119
addikt

én konkrétan teszek a billre meg a tapi padra ,bill+monitor kombó és meg van oldva, ha nagyon hurcolni akarom akkor meg rakok el olyan egeret amihez nem kell egérpad ,beszéltem pár ismerősömmel akik kint élnek az usában,kérdezték milyen laptopot vegyenek le beszéltem őket az apple laptopról, eddig kétszer vitték vissza a szervízbe, hol a vga főtt meg hol a monitor kijelzője adta meg magát, ez igen minőség 400-500 rugóért, és most nem az amerikaiakról van szó hanem azokról akiket le húz az apple és jót vihog a markában hogy ezeket az ipari szemeteket is eladtuk :U

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#47) Ringman válasza Paul119 (#46) üzenetére


Ringman
nagyúr

most apple-függetlenül:
valószínű neked laptopra se lenne szükséget, ha úgyse hordozod, esetleg dokkolhatóra, de az újként vásárolva szintén 250 felett lesz.

(#48) Paul119 válasza Ringman (#47) üzenetére


Paul119
addikt

az asus okossága nagyon tetszik[link] bár tuti horror áron lesz ez is :(
szoktam hordozni(n53sn) de igazából ez is olyan kis tömegű hogy néha meg kell nézni a táskában hogy nem e hagytam el valahol :DDD

megtaláltam közben nem jártál messze az igazságtól "cirka 190 000 forintot kell majd fizetni, ha pedig a billentyűzetes dokkolót is haza akarjuk vinni, akkor körülbelül 220 000 forintot kell költenünk."

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#49) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Tigerclaw:
Szakadéknyi különbségek vannak TN és TN között. Az MBP-k betekintési szöge, színvisszaadása nem kevéssel jobb a notebookok kb 70-80 százalékánál. Anandtech szokta kimérni a tesztjeikben. Ezek a 15-ős 1366-768-as paneleg a legszörnyűbbek általában. MBP-n videóznak és fényképet szerkesztenek. Felső kategóriás TN-eket alkalmaznak amit csak hasonló áron lehet más gyártóknál megtalálni. Megmondom őszintén én is azt hittem IPS van bennük mert, annyira jó a kép. Hangsúlyozom, hogy MBP és nem a sima MB amiről szó van. Alu MacBookon befigyelt a TN érzés rendesen.

franc0:
"üzleti gép és egy Apple gép" :F

riedgras:
Csak annyit mondok, hogy ha korrekt módon minden fontos tulajdonságot számba véve bármelyik gyártó gépe hasonló árkategóriában lesz ha ugyanolyan minőséget szeretnél. Ez azért bonyolult mert vannak olyan olyan paraméterek amiben az Apple egyedülálló.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#50) M@trixfan válasza Paul119 (#46) üzenetére


M@trixfan
addikt

Mert bármivel nem fordul elő ilyesmi. Gyakorlatilag lebeszélted őket egy olyan márkáról aminek a saját hazájában az egyik legjobb supportot adó hálózata van, személyes időpontkérési lehetőséggel. nice :DDD

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.