Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3164) _Sevi_ válasza szaszlaci (#3163) üzenetére


_Sevi_
tag

Rendben várok vele 1/2 évet és újra ránézek!
Köszi a tippet!

Több módszerrel is próbáltam az ISO fájlt boot pendrive-re felrakni ami sikerült is csak amikor újra indítottam a gépemet és a pendrivre-ról akartam boot-olni az nem ment.

[ Szerkesztve ]

(#3333) Márton válasza Márton (#3316) üzenetére


Márton
nagyúr

Leürült a vinyó, így meg szeretném csinálni az autopark tiltást.
Pendrive boot, wdidle3 indít, alapból 8sec volt.
De hiába adtam meg neki a /d paramétert vagy a /s300-at, elfogadta mindet, de még mindig, teljes kikapcsolás után is parkol 8 sec után :(

Van valami egyéb ötlet/utility? Úgy látszik a wdidle3 erre a vinyóra hatástalan.
A HD Sentinelen a fejlett energiagazdálkodást ha átállítom 96-ról 254-re, akkor tökéletes.
Ezt nem lehetne valahogy a WD agyába vésni? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3363) Frischun


Frischun
csendes tag

Sziasztok!

Kaphatnék segítséget, hogy milyen programmal csináljak bootolható pendrive-ot, esetleg cd-t?
Illetve honnan tudom letölteni a wdidle3-at?
A régebbi linkek javarészt nem működnek és/vagy nem sikerült velük előbbre jutnom.
WD20EZRX-ről van szó.

(#3364) szaszlaci válasza Frischun (#3363) üzenetére


szaszlaci
addikt

Bootolható pendrive készítése

működne kéne

1. Rufus letölt,
2. FreeDOS floppy letölt,
3. előző pontban letöltött rar file kicsomagol, egy iso van benne,
4. Rufus elindít:

5. pendrive kiválaszt, azt fogja formázni
(Előlapra csatlakoztatva lehet, hogy nem megy.)

6. Pirossal karikázott rész, iso file betallóz,
7. INDÍTÁS

Régi wdidle 1.00 és 1.05 letöltés, melyikkel hogy működik.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3365) King Unique válasza Frischun (#3363) üzenetére


King Unique
titán

Vannak a bootolható pendrive elkészítéséhez korábbi leírások a topikban, csak rájuk kell keresni.

Egyébként szerintem a legegyszerűbb, ha letöltesz valami komplett ISO-t, amelyben benne van a wdidle3. Ilyen pl. a HBCD, UBCD, illetve utóbbi egyszerűsített változata. Én legutóbb ezt az utóbbit írtam ki pendrive-ra Windows alatt a Rufus segítségével.

Viszont a legtöbb ilyen megoldás rendszerint csak Legacy (BIOS-MBR) boot módban működik, ellenben UEFI-ben már nem! Tehát, ha pendrive-ról akarod indítani a fentebb említetteket, akkor Legacy módot állíts be!

(#3364) szaszlaci:
A 2. pontban említett zip fájlban egy .img fájl van, amit DD képfájl módban ír ki a Rufus (is). Annál pedig ilyesmi elrendezés lesz és pl. a wdidle3.exe fájt nem lehet bemásolni a gyökérbe, mert ehhez a kis partíción nincs elegendő tárhely.

[ Szerkesztve ]

(#3367) King Unique válasza Frischun (#3366) üzenetére


King Unique
titán

Hát pedig, ha pl. ezt kiírod a legelső opció szerint pendrive-ra, akkor annak normál esetben BIOS-os gépen simán bootolnia kellene. Legalábbis nálam működött és csak a boot sorrendet állítottam be.

[ Szerkesztve ]

(#3369) szaszlaci válasza Frischun (#3368) üzenetére


szaszlaci
addikt

Másik PC-n se? Másik pendrájvval is érdemes próbálni, mert nem minddel megy. (Okot ne kérdezz.)

Egyébként nem értem ezt a "tömeges" "nem megy a boot pendrive" készítést.
Amikor nekem kellett, sose vacakoltam ilyesmikkel:
- formáz
- partíció aktívvá tesz, ha valami oknál fogva nem volt már azzá téve
- rámásoltam a command.com-ot, és a biztonság kedvéért az io.sys-t, és msdos.sys-t is.

Ez egyszer nem működött, mikor valamelyik Linux CD-kép "összegányolta" gondolom a partíciós táblát, na akkor használtam a Rufust, hogy helyrerakja. (De lehet, egy jó particionáló is elég lett volna, Easeus pl.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3370) King Unique válasza Frischun (#3368) üzenetére


King Unique
titán

Hát pedig normál esetben ennek simán működnie kellene, mint említve volt. Ha nálad nem, akkor ilyenkor felmerül a pendrive, illetve az azon lévő partíció / fájlrendszer hibája is. Éppen ezért célszerű teljesen újraparticionálni a pendrive-ot pl. a diskpart segítségével (példa). Majd utána kiírni rá az ISO-t és megpróbálni bebootolni róla. Ha nem megy, akkor érdemes másik pendrive-val is kipróbálni. Valamint egyes PC-ken az előlapi USB-portok szoktak még fura dolgokat művelni, éppen ezért általában a hátlapi (alaplapi) portok használata javasolt!

Aztán, ha ennyire nem megy nálad USB-ről a bootolás, akkor opció az optikai lemez is. Ott az ISO-fájl kiírásánál sok mindent nem lehet elrontani. Megoldható külső programmal, de akár a Windows beépített eszközével is. A megfelelő boot sorrendet pedig nyilván ez esetben is be kell majd állítani!

[ Szerkesztve ]

(#3372) King Unique válasza Frischun (#3371) üzenetére


King Unique
titán

Ha még egy ilyen házilag kreált MS-DOS boot pendrive esetében nem jön össze, az egy dolog. Bár megfelelően kivitelezve annak is működnie kellene. Viszont a fentebb említett ISO-k eleve bootolásra alkalmasak és csak ki kell írni őket USB-s tárolóra / optikai lemezre. Egyébként még az USB 2.0 vs. USB 3.0 port és boot eszköz is okozhat problémát, illetve általánosan 2.0-s verziókkal érdemes kipróbálni.

Ha egy CD / DVD lemezről sem tudod bebootolni, akkor ott valami nagyon nem stimmel... Egyébként pl. egy Windows telepítő elindul azon a gépen pendrive-ról / optikai lemezről?

[ Szerkesztve ]

(#3373) Frischun válasza Frischun (#3371) üzenetére


Frischun
csendes tag

CD-re való kiírással minden jól működött, Disabled lett mind a 4 merevlemeznél és azóta se hang, se parkolás. Köszönöm a segítséget. a Bootolhatatlan pendrivejaim meg örök rejtélyt hordoznak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.