Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricardo


Ricardo
félisten

Ha ez igaz, akkor az Apple is elindul a modelpaletta összekuszálásának útján.

(#2) MarkCsiha461


MarkCsiha461
junior tag

Hasonló formanyelv?Tehát lesz rajta notch? :(((

(#3) moleculez


moleculez
veterán

Szerintem idén sem váltok XS Maxról, ami szerintem igen jól sikerült. Nagyon nagyot kellene ahhoz kamerában ugrani, hogy váltsak.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4) janeszgol


janeszgol
félisten

Két jó dolgot véltem felfedezni.

1, iPhone 9 : ez kell a piacnak.
2, 5.4 colos iPhone 12 : ez is.
Végre kezelhető méretű okostelefonok gördülhetnek le. Persze otthon a 12.9 colos tablet sem túl nagy, de az otthon van.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#5) mandin válasza moleculez (#3) üzenetére


mandin
senior tag

Jól sikerült az XS Max, de 11 Pro-ra is megéri váltani a kamera miatt, szerintem nagyon nagy a különbség.

(#6) MarkCsiha461 válasza janeszgol (#4) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

Én igazából nem értem, miért sír itt mindenki a méret miatt.13 évesen egy kezemben tudom kezelni a telefont, a bal felső sarkot is, pedig egyáltalán nem nagy a kezem. :C

(#7) janeszgol válasza MarkCsiha461 (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

És hány centi magas vagy?

Szerk.: amúgy a probléma forrása az, hogy vannak akik úgy akarják kezelni a mai telefonokat is, mint 2016, a méret-bumm előtt. Ugye a mai telefonokat nem úgy kezeljük, mint a 4 colosokat. De például láttam már két lányt is, kb 175-180 centi között lehettek és annyira hosszú ujjuk volt, hogy állítom neked hüvelykujjal is elérték a nagy telójuk tetejét. Hihetetlen.
Nekem sajnos kicsi kezem van.

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#8) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Kétlem, hogy idén is megmaradna ez a formavilág...

(#9) desolator


desolator
senior tag

Most eddig nem arról volt szó, hogy az Iphone 9-be visszahozzák a Touch ID-t?

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#10) MarkCsiha461 válasza janeszgol (#7) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

162 vagyok.

(#11) Alibaba5 válasza MarkCsiha461 (#10) üzenetére


Alibaba5
tag

Mondjuk attól még a kezed lehet nagy - ahogy nagy csónak lábuk is van a 13 éves fiúknak. Majd hozzánőnek :)
de mondjuk nőként már kényelmetlennek érzem ezeket a tepsiket, otthon meg úgyis van tabletem. Nekem elég lenne egy i8 vagy kisebb méretű telefon, amivel jó képeket készíthetek. Ha nem akarok táskát vinni zsebre is vághatnám

(#12) Juhaszatti válasza Alibaba5 (#11) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Érdekes kérdés amúgy ez a (telefon) méret, női szemszögből. Párom egy I6s-t használt, sokáig az tűnt a megfelelő méretnek, mert még éppen átérte szélességében 1 kézzel. Viszont keveselte a kijelzőméretet, nagyobbra vágyott, és hát az akksiidővel is nagyon elégedetlen volt.
Így váltáskor már szóba jött a plusz verzió, és végül egy I8 Plus mellett döntött.
Eleinte fura volt a nagy méret, de nagyon gyorsan hozzászokott. Az esetek többségében természetesen 2 kézzel használja, de ez nem probléma, a nagyobb kijelző bőven kárpótolja.
Már az I6s-t is mindig táskában hordta, zsebben ő sosem, így a hordozásban sem kellett kompromisszumot kötnie.
Ma már nem is venne telefont 5,5" alatt. Persze az nem lenne baj, ha a következő kisebb házban lenne mint a 8 Plus.

Valószínűleg nagyon sok nő van ezzel hasonlóan, legalábbis nap mint nap járok busszal, és rendszerint náluk látom a legnagyobb tepsiket. :B

[ Szerkesztve ]

(#13) tuleon


tuleon
tag

igen kuszák ezek a pletykák. Szerintem amit Kuo mond az lesz a valós: Most márciusban kb elstartol az iphone 9, ami egy iPhone 8 A13 procival. Szeptemberben iPhone 12 5,4 és 6,1 collal, iPhone 12 Pro 6,1, Pro Max 6,7. Az 5G miatt kénytelen változtatni a dizájnon, mert elég sok antennát kell beleépíteniük. iPhone 4 szerű acél keret, amiben szerintem lesz 4 antennacsík( 5G miatt), ezek a rések nem műanyagból, hanem üvegből vagy zafírból lesznek kitöltve. Pro verziók midnight green színét váltja a navy blue. A face id állítólag kicsit kisebb lesz, vagyis a notch valamivel keskenyebb lesz. Van egy D53 nevű prototípus, amiben a face id a felső vékony keretbe van beépítve. Ha ezt meg tudják csinálni májusig, és megy a sorozatgyártás júliusban, akkor elvileg notch nélküli face ids telefont kapunk. (sajnos ez lehet átcsúszik 2021-re) Touch id kizárólag az iPhone9 ben lesz. Én ezekről olvastam eddig. :) Sajnos semmi új hír nem érkezett december óta, ők nem csinálják azt mint a samsung meg a huawe, hogy szándékosan kiszivárogtatnak szinte mindent :(

(#14) janeszgol válasza Juhaszatti (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Mert ők táskában hordják. Az ázsiaiak is pici emberek akkora lóbacó telóval, amivel már ölni lehet. Mondjuk ők nem táskáznak, szóval passz hova rakják. Állandóan kézben cipelik, én nem szeretem mindenhova kézben vinni sem, mert kiesik egy kezem akkor.
Na mindegy megoldom a méretkérdést, csak több eszközzel. Van cipelős (hívás, email, sms) meg van otthoni is.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#15) Juhaszatti válasza janeszgol (#14) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Mert ők táskában hordják."
Persze, így van, ezt írtam is.

Ha minden igaz, Ázsiában a mai napig elég divatos az övtáska. Lehet hogy ezért is.. :))

[ Szerkesztve ]

(#16) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha 5.4 inch lesz a legkisebb, remélem szinte kávamentes lesz, mert az 5.4 jellemzően nem épp "kompakt".

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) janeszgol válasza Tigerclaw (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Az 5 colos XZ2 Compact pontosan akkora, mint a régi 4.5 colos telefonok, így feltételezem, pláne az új képaránnyal az 5.4 col kisebb lehet, mint a régi 16:9-es 5 colos telefonok, mivel ezek meg akkorák, mint az 5.9 colos Galaxy A40.
Huhh, egy levegővel volt. :)

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#18) Tibiajax válasza janeszgol (#4) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

iphone8, csak teljes kijelzővel --> a tökéletes iphone telefon

csak jöjjön mááár...

(#19) janeszgol válasza Tibiajax (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem pont ez lesz. Ha jön ilyen, akkor pápá S10 Lite terv, és szia i9.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#20) hemaka válasza MarkCsiha461 (#2) üzenetére


hemaka
nagyúr

FaceID-t hova tegyék a hátuljára? :DDD

(#21) INGJOKE válasza Juhaszatti (#12) üzenetére


INGJOKE
veterán

A nők így vannak ezzel. Elvannak a kicsivel, de ha megkapják a nagyot onnan már nem váltanak vissza. :DDD :DDD :N

(#22) Alibaba5 válasza Juhaszatti (#12) üzenetére


Alibaba5
tag

Ez mondjuk igaz, én is így voltam vele, viszont amióta tabletet használok azóta a mérleg nálam átbillent, alig használom a telefonomat :S
szóval én nemcsak kisebb méretű telefont várnék, hanem olcsóbbat is :)

(#23) tuleon válasza Tibiajax (#18) üzenetére


tuleon
tag

Borítékolható, hogy nem lesz teljes kijelzős ez a telefon :) Egy sima iphone 8-as dizájn, ormótlan kávával és alsó touchid-vel. Azért olcsó iphone, mert a mérnököknek azon kívül hogy az alaplapra ráteszik az A13-as chipet, semmit nem kell áttervezniük. Még a kamera is ugyan az marad mint az i8-ban.

(#24) tuleon válasza hemaka (#20) üzenetére


tuleon
tag

Ha a D53 összejön még idén, akkor sztem senkinek nem lenne egy szava sem. :DD

(#25) Tigerclaw válasza janeszgol (#17) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem lehetne, hogy akkora legyen mint a 3,5-e iPhone SE? ;)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) janeszgol válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Teljes kijelzős régi 4 colos, esetleg még régebbi 3.5 colos? Sokat kívánsz. :)
Bár hozzáteszem nekem tetszene, bár ugye az akksi idő nagy kérdőjel lenne.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#27) moleculez válasza mandin (#5) üzenetére


moleculez
veterán

Majd ha vakteszten egyértelműen látom a különbséget :) (ez de hülyén hangzik :DDD )

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#28) scyllarus válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


scyllarus
veterán

Az ISE 4"

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#29) Tibiajax válasza tuleon (#23) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

de nem épp azt írja a hír, hogy a tavaszi új iphone-ról lekerül a touch id?..
..A még mindig életben tartott iPhone 8 kenyerét egy Touch ID-tól megfosztott, de sok újdonságot nem hozó iPhone 9 veheti majd el

(#30) joey04


joey04
titán

Ha az Xs - 11 Pro utód tényleg 6.1 lesz, annak nagyon fogok örülni. Az Xr, 11 méretben nekem jobb, mint a mostani Xs, a 11 Pro Max viszont már feleslegesen nagy laptop mellé.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) Tigerclaw válasza scyllarus (#28) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az is jó lenne.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) Giovan! válasza Tibiajax (#29) üzenetére


Giovan!
addikt

Máshol azt írják, hogy simán csak beköltöztenek a 8-as házába 3 giga RAM-ot és az A13-as chipet, de mivel ez mind csak találgatás, igazából lényegtelen, hogy ki mit mond :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#33) tuleon válasza Tibiajax (#29) üzenetére


tuleon
tag

Írnak mindenféle hülyeséget :D
Azt kell megérteni, hogy az apple dollármilliókat költ fejlesztésre, általában 3 évvel vannak előre a fejlesztésben, vagyis amit most kiadnak, az már (nagyjából) elkészült 3 évvel ezelőtt. Ez az iPhone 9 nekik egy olyan dolog, ami szinte "ingyen van", nincs vele munka, csak gyártani kell és simán fel tudnak használni megmaradt iPhone 8 alkatrészeket pl hátsó üveglap, gombok, kamera. A többi alkatrész csatlakozóját meg áttervezik, hogy pl egy iPhone 8 kijelzőt ne tudj beleépíteni az iPhone 9 be, pedig ugyan az mm-re. És mivel ez lesz a legolcsóbb iPhone, ezért semmit nem terveznek benne át, így marad a touch id gombba építve, a kijelző stb...Ez a telefon nekik egy pénztermelő, nem kell semminek sem megtérülnie.
Ami neked fog majd kelleni, az 5,4 colos sima 12. Ami kicsit kisebb lesz, mint a mostani 11pro. Ennek lesz majd teljes kijelzője, és faceid feloldása, de ez szerintem olyan 300 ezer körül fog indulni. Pletykákat ők is olvassák, és nagyon figyelnek a felhasználók visszajelzésére. Mindenki visszasírja a kisebb telefonokat, nem véletlenül teszik bele az 5,4 colos variánst!

(#34) tuleon


tuleon
tag

Apple szerintem nagyon profin oldotta meg a méretezést. Így mindenki megtalálja ami neki tetszik. Samsung és a Huawei meg rákényszeríti a népre a hatalmas tepsit. Ha az érkező S20 telefonokat nézzük, ha a csúcskategóriát akarod, akkor kapsz egy 6,9 colos telefont. A tudást a mérethez köti, az apple legalább két méretet kínál ugyanazzal a tudással. 6,9 colos telefon vicc...aztán nézzél hozzá olyan gatyát amiből nem esik ki :R

(#35) Tibiajax válasza tuleon (#33) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

na akkor nézd csak, mit kapsz: :R
:D
hát akkor, várjuk a szeptembert, és a legkisebb 12-őt.. addig kibekkelem a 8assal

[ Szerkesztve ]

(#36) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Érdekes számomra ez az új iPhone hír. :U Volt olyan, hogy évközben jelent meg iPhone? Mert én nem emlékszem ilyesmire. De javítsatok ki ha tévedek. Az ipadek össze vissza jelentek meg az tudom.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#37) Giovan! válasza Mr.Grincs (#36) üzenetére


Giovan!
addikt

Hogy Muad'Dib szavaival éljek: megváltozik a dolgok rendje :D

Amúgy nem kell túl komolyan venni ezeket a pletykákat, az SE2-t pl. az első megjelenése óta minden évben megjósolják kb, láthatóan eredménytelenül. De legalább mikor ténylegesen bejelentik végre, mindenki verni fogja a mellét, hogy ő aztán tudta előre :DD

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#38) Mr.Grincs válasza Giovan! (#37) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Jah én sem veszem komolyan ezeket. De ezzel van tele a youtube, hogy a semmitmondó hírekből csinálnak találgatós videókat...Szerintem nem lesz SE2.... Ha jön is új iPhone, akkor annak is ki fognak találni valami kreatív nevet. De SE méretű készülék SE2 névvel ezer százalék, hogy nem lesz. :DDD

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#39) Giovan! válasza Mr.Grincs (#38) üzenetére


Giovan!
addikt

Az biztos hogy nem SE2-nek fogják nevezni.

Az Apple minden terméke* egyedi és megismételhetetlen, egy kettes a név mellett belerondítana ebbe a feelingbe ;]

*ami iPhone

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#40) janeszgol válasza Mr.Grincs (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

SE2 = iPhone 9. Legalábbis az eddigi pletykák szerint.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#41) No.93 válasza tuleon (#23) üzenetére


No.93
tag

lehet, hogy megkapja az XR kameráját

(#42) tuleon válasza No.93 (#41) üzenetére


tuleon
tag

Képen elég nagynak látszik a szenzor mérete, lehet hogy megkapja.
Furcsa viszont, hogy acél keretet csináltak hozzá...

(#43) tuleon válasza Giovan! (#37) üzenetére


tuleon
tag

Ha visszanézel egy évvel ezelőtti szivárogtatásra, azért 99% ban el lett találva. Ben Geskin, Onleaks, Kuo. Amiket ők írnak, azoknak lehet hinni, a többi kamu hír. Egyik sem említi az SE2 megjelenését :D Mindenki i9 ként hivatkozik rá, ami iphone 8 kinézetű lesz. SE méretű telefon nem lesz, az egészen biztos. Tele van hozzá nem értő emberek írásaival, facebookon clickbait hírekkel. Majd olyan május körül szerintem jönnek végleges renderek a 12-ről. szerintem ami a legközelebb az iphone SE dizájnjához közel fog állni, az 5,4 colos i12 verzió. :)

(#44) tuleon


tuleon
tag

Ez meg a legújabb hír: Felváltja a zöld színt a Navy Blue kék a Pro-knál.
Jól néz ki. :)

(#45) tothbe válasza tuleon (#44) üzenetére


tothbe
addikt

kár érte, ha ez igaz. Nekem bár tetszik ez a kék, de a 11-es zöld színe kifejezetten nagyon bejön.

By(e) Tothbe

(#46) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Az 5,4 jól hangzik. Már csak egy kompakt dizájnt kellene összerakniuk,mert az utóbbi években elég rusnya telókkal jöttek ki. Most,hogy mind oled lesz talán sikerül egy egységes karcsú formát összeálmodniuk

Life, Uh, Finds A Way

(#47) joey04 válasza tuleon (#44) üzenetére


joey04
titán

Jól néz ki, de annak nem örülök, ha valóban váltani fogja, nem pedig új színként jelenik meg.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) Tibiajax válasza tuleon (#44) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

na ha tényleg ilyen vékony lesz a káva és teljes a kijelző, akkor nagyon fog örülni a nép..
és én is :K

(#49) sohajda90


sohajda90
tag

Én 1 hete upgradeltem 11 Pro-ra és egész az utolsó percig biztos voltam, hogy a midnight green less a befutó szín, de végül space gray-nél maradtam. A hátlapon nagyon szép a midnight green színe, de az alumínium kereten annyira nem mutat jól, ezért maradt a space gray. Korábban mindig a fehér híve voltam, de most, hogy a kamera sziget is ilyen színű lett valamiért a fehér és az arany modellnél nem néz ki túl jól (meg az arany úgy magában is nagyon bazári). Szóval az én ízlésem szerint a mostani Pro szériánál igazán cask a space gray lett fullos, így a navy blue-ra vártás nálam örvendetes hír.

Az 5.4"-ot én nem támogatom főleg nem az 5.8" ellenében. Azért már 19:9-es képaránynál tartunk, én azért maradtam a sima Pro-nál és nem a Pro Max-nél mert ezt kényelmesebb zsebben hordani és kézben fogni is, de szövegbivetelre már ez is majdnem túl keskeny számomra, pedig nincs nagy kezem. Ennél keskenyebb kijelzőt már nem szívesen használnék, ez kb. a 4.7"-os iPhone-ok kijelző szélessége lesz így...mondjuk biztos vannak akik azt sírják vissza. Mondjuk 6.1"-on a Pro pont idális lenne. Így is sokat vaciláltam a sima 11 között, mert nekem az LCD kijelzővel nem lett volna bajom és a sima 11-nek nekem jobban tetszett a kamera bump design-ja. De ott is az volt a bajom a színes verziókkal, hogy az alumínium keretnek nem állnak jól ezek a pasztelszínek, pedig a hátlapon ott is nagyon szép volt az összes verzió kivéve a Product Red-et, az nekem valamiért idén nagyon off volt, a tavalyi XR erősebb színe szebb volt...

(#50) sohajda90 válasza tuleon (#43) üzenetére


sohajda90
tag

Irreálisak voltak azok a conceptek, amik az SE házába álmodták a noccos "újabb" iPhone design-t. Elve azzal is tisztában kell lenni, hogy jelenleg USA-ban $600 dollar az XR szóval árban az alá kell belőni az "SE utódot". És pl. a FaceID elég complex hardvert igényel, így érthető hogy nem kerül bele. Ugyanígy a kijelző nem lehet OLED, különben kicsinálná az XR-t, LCD-vel pedig legalább akkora kávákat igényelne a full képernyős iPhone desing, mint amit az iPhone 11-ken látunk. Viszont ha kisebb a kijelző, akkor arányában nagyobbak a kávák, és így is - úgy is nagyon elavultnak hatna, plusz akkor nem is tudnának bele akkora kijelzőt tenni amennyit aranának, a kávák miatt keskenyebb lenne a kijelző, mint a 4.7"-es 16:9-es képaránnyal. A design úgymond így is ósdi, de ezt legalább hívhatják "retro-nak". Szóval egyébként ennek tényleg cask így van értelme, egy ráncfelvarrott iPhone 8 ami tényleg az iPhone 8-at is váltja valahol $500 körüli nyitóáron...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.