Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Üdv
Muszály írnom,mert látóm sikerül nekiállni kélyesen szidni az eü.-t. Sajnos én még itt dolgozom,egy nagy kh.nagy intenzív osztályán. Én látom a másik oldalt -a kedves betegeket és a hozzátartozóikat is -siralmas.
A betegek nagyrésze -ugymond- sosem volt orvosnál,mert makk egészséges volt és ahogy bekerült hozzánk meghalt mert nem tettünk/tettek semmit. Ja csak ami nem látszik az nem biztos ,hogy nincs -magasvérnyomás,cukorbetegség,bagó,pia,stresz,stb.
Szóval bejön a beteg teljessen tönkre menve ,de a saját lábán és meghal ,vagy összeomluk és sokáig fekszik a kh-ban betegen.Persze a konklúzio :szar a kh és a nővérek, orvosok ,ha szerencsénk van még a képünkbe is ordítja a kedves családtag(adott esetben részegen ,rágóval a pofájában, zsebre dugott kézzel, koszosan,büdösen),a véleményét és nekem meg ,csak annyi a lehetőségem ,hogy itt hagyom az egésszet a francba. Egy eset amikor elindultam ,hogy kilépek ,csak úgy példánakamikor a 90-es éveit taposó krónikus beteg neghalt és a hozzátartozó azt kiabálta nekünk,hogy azért nem foglalkoztunk a beteggel és nem is kezeltük ,mert öregnek találjuk.A baj csak az volt,hogy én vittem éjszaka és a 12h alatt annyit ültem ameddig a papírmunkát rendeztem ,de mivel ez nem ment munka időben ,hát még 7.45-kor az szg.mellett ültem és a másik betegem elmaradt papirjait írtam.Remek érzés és nem ritka ,nagyon nem.
Az eü reformet meg sokan jónak találtuk,csak megint az érdekeltek nem lettek megkérdezve ,de hagyjuk. A szakképzést,meg anno az Orbán kormány jeles tagjai változtatták meg,de mindegy mert ezek sem tettek az ujra indításáért semmit.Jelenleg nincs ,vagy alig van 30 alatti szakember körülöttem, ez egy nagy baj.
Amúgy a lusta személyzetről ,még annyit, hogy ebben a hónapban 220h-t dolgozom ,nem kértem.Fele annyi emberrel mint kellene Jelenleg tudtommal nálunk 22-23 üres hely van,gyeretek segéd nővérnek. Fáradt vagyok.Szabadságra ,hogyan engedjenek?
Ja és a szokásos fizetésses siráma helyett csak annyi,hogy ez mellett másodállást kell válalnom,hogy esetleg autót és egyebet is vehessek.
Amit leírtam az nem siránkozásnak ,mentegetődzésnek volt szánva ,csak erről az oldalról másnak látszik jobbára minden.

[ Szerkesztve ]

Privire válaszolni illik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.