Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) VIC20 válasza #68216320 (#6) üzenetére


VIC20
őstag

,,Viszont van egy Benq BL702A ..."

Bocs, konkrétan [erről] van szó? Nem látok semmi különöset a (bolti) specifikációban. Ennek ellenére tehát ha veszek egy ilyet, akkor ráköthetem a C64-et és az Amigát, és minden tökéletesen megy majd rajta?

[ Szerkesztve ]

(#22) frescho válasza VIC20 (#21) üzenetére


frescho
addikt

Ez csak D-SUB csatlakozóvl rendelkezik. Aminek van RGB kimenete azt tudod rákötni. Pl. Amiga, Atari ST széria menni fog, de a C64 tuti nem.

Úgy érzem érdemes lenne kiegészítenia cikket pár alap dologgal, hogy mi a különbség a Composite, S-Video és RGB közözz. Mellé lehetne csapni az időzítést is: PAL, NTSC, VGA és hogy nagyjából milyen átjárhatóság van közöttük.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#23) VIC20 válasza frescho (#22) üzenetére


VIC20
őstag

Ez bizony nagyon jó lenne!

Nagyon szeretnék valami olyasmit venni, ami jó mindenhez - már, ha létezik egyáltalán ilyesmi.

Amit rákötnék, az egy Amiga 500-as, egy C64 (Turbo Chameleon-nal, azon van D-Sub-kimenet - már ha ez jelent valamit) - és persze Raspberry Pi lenne (RetroPie-jal).

(#24) VIC20


VIC20
őstag

Lehet, hogy mostanság ez lenne a legjobb választás? [link]

(#25) frescho válasza VIC20 (#24) üzenetére


frescho
addikt

Talán ez van legközelebb az ideálishoz. Van kompozit és s-videó és RGB bemenete is.

De nincs egyetlen üdvözítő megoldás, mert pár dolog hiányzik. A zajosodás, csíkosodás, moaré elkerüléséhez olyan kellene ahol a pixel órajel és fázis is szabályozható. Az se lenne hátrány, ha a szinkronjel élére lehetne szinkronizálni és ahhoz képest eltolni a képet fel és le is. De ez így egyben nem létezik megfizethető áron úgy, hogy ne kelljen hozzá 3 diploma, mert csak azért is elbonyolították :(

https://frescho.hu

(#26) VIC20 válasza frescho (#25) üzenetére


VIC20
őstag

Bár érteném a felét annak, amit írtál...! :B

Mindenesetre akkor laikusként ezt próbálom beszerezni, mert annyit leszűrtem, hogy ami ennél is jobb lenne, az úgyis meghaladja a képességeimet (mind anyagilag, mind tudásban, sajnos).

(#27) gliskard válasza frescho (#25) üzenetére


gliskard
senior tag

jön egy másik cucc, ami demo alapján elég ígéretes.

Alapvetően egy hdmi dongle beépített gpu-val ami felskálázza a bejövő jelet. A leírás alapján rendelkezik egy dedikált működéssel a 4:3 képarányt használó retro konzolokhoz.
Nem lesz olcsó, illetve kell még egy átalakító a konzol kimenetéről HDMI-re (illetve kíváncsi leszek milyen lesz a valóságban).

[ Szerkesztve ]

(#28) VIC20 válasza gliskard (#27) üzenetére


VIC20
őstag

Nem itt van a kutya elesve?

,,Retro Consoles*
*Legacy connection to HDMI converters needed for use with the mClassic."

Szóval ez elé még kell egy másik dolog, amivel ráköthetem a C64-et, SNES-t? Mert akkor ott vagyok, ahol a part szakad.

(Szerk: Ja, látom, írtad is. Akkor tényleg ahol a part szakad.)

[ Szerkesztve ]

(#29) gliskard válasza VIC20 (#28) üzenetére


gliskard
senior tag

Ha tényleg jó a cucc, valószínűleg lesznek akik végig próbálgatják a kábelezési lehetőségeket és kiesik egy elfogadható megoldás.

Retro gaming cabels oldalán elég sok konzolhoz ajánlanak specifikus illesztési lehetőséget, persze van ahol nem egyszerű az összekötés és kell forrasztgatni is...

(#30) GalaHU válasza gliskard (#29) üzenetére


GalaHU
őstag

Nem akarok nagyon belevau, de az ebay-en rengeteg kábelt lehet kapni 3-5k huf értékben aminek a vége Scart csati. A TV-k nagy részén azért ez még akad, vagy kompozit esetleg. C64-hez A1200-höz nekem tökéletesen beválltak, szép a kép és a hang, otthoni felhasználásra -amikor nem kell sehova sem cipelni a megjelenítőt- elég lehet...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#31) frescho válasza gliskard (#27) üzenetére


frescho
addikt

Ez szerintem valami teljesen másra lesz jó. Composite/S-Video-t nem fog kezelni. Nem elég egy kábel, hanem kell a HDMI konverter ahonnan elindultunk.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#32) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Mi a véleményetek, ha egy Xbox classicot kötnék rá, maga a képminőség tekintetében az analód jel zajai és vibrálásai ugyan úgy átjönnek egy iylen adapteren is igaz? Tehát itt a problém igazán az egyszem rca amiből csodát nem lehet kihozni...? Mert ugye a vga is "analóg" csak éppen fényévekkel jobb minőség ettől függetlenül.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.