Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z10N


Z10N
veterán

Akkor mostmar johetne az olcso HBM, miutan a gddr6x-t kimaxoljak.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#2) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Na várjál, nem mondod hogy az 5nm EUV csak az év végén kezdődik el? És akkor az Apple a következő SOC-át 5nm-en hozza de nem EUV-n? Szentül meg voltam győződve hogy az EUV lesz.

Már az durva volt hogy a TSMC nem csinált 7nm EUV-t, de akkor az volt a mondás hogy 5nm kvázi muszáj lesz bevetni, érdekes... Értem hogy 2022-re már 3nm-t kapunk amit sokáig 2023-ra datáltak, de most a helyzet az hogy kapunk fél évvel előbb 3nm-t de GAAFET nélkül.
Csak nehogy eközben a Samsung lelépje őket a GAAFET-tel, lehet jönni itt a marketing dumával hogy a 3nm-nél olyan szinten optimalizálják meg megtrükközték a FINFET technológiát hogy ihaj, de amennyire én tudom a FINFET és GAAFET között elég nagy evolúciós lépcső van. És a TSMC csak 2024-ben jön GAAFET-tel ha minden igaz :U

Egyébként komoly hogy a külföldi szaksajtó csak most a napokban kezdett el jajgatni a 3nm FINFET-en, miközben PH-n már jó pár héttel korábban ez le lett hozva :D

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3) Eclips21 válasza GeryFlash (#2) üzenetére


Eclips21
őstag

Az adatok alapjan igy a 3nm nem lesz egy nagy ugras, inkabb tunik half node-nak mint 5nm utani nagy kovetkezo node-nak.

Mi lehet az oka hogy maradnak FINFET-n? Vagy lesz 3+ node amin csak Finfet-rol valtanak?

(#4) Tüzi

Eközben mi mit akarunk a gulyásunkkal, a töltött paprikával, és a tokajival?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5) .mf


.mf
veterán

"Az egyik érdekes fejlesztés az N12e jelölésű node lesz, amely alapvetően az elavultabb 12 nm-es FinFET eljárás modernizálása."

Technikailag vagy marketingileg elavult? :U
A valós kapuméret lassan egy évtizede nem csökken, még mindig 2x nm-en van, csak a mostani "7", "6", "5" nm csak marketing, az IC egyetlen pontján mérve sem jön ki a matek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Régebbi" technológiák : gondolom a 74xx kapu IC-k nem sokat változtak 20 éve :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) GeryFlash válasza .mf (#5) üzenetére


GeryFlash
veterán

Igen, az elmúlt 1 év tizedben csak marketing maszlag megy és nem lettek erősebb hardverek. :C

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#8) keembo válasza Tüzi (#4) üzenetére


keembo
tag

Azok hajtják az embert, mindig lesz rájuk kereslet!

(#9) .mf válasza GeryFlash (#7) üzenetére


.mf
veterán

Tudod te is jól, miről van szó. Már rég nem a kapuméretet jelöli a nm előtti szám, hanem csak egy marketing fokmérő, akkorát hazudnak oda, amekkorát van pofájuk, ld. Samsung "10 nm" nagyobb, mint Intel "14 nm". Ezáltal az "x nm" mint a gyártástechnológia jelölése értelmét vesztette.
A tranzisztor-sűrűséget már rég nem a kapuméret-csökkentésével növelik, és bár a slideware-re rendszeresen írják a szép nagy számokat, hogy mennyivel több tranzisztor, mennyivel alacsonyabb fogyasztás, rendszerint ott a csillag és lábjegyzet, hogy ez csak milyen speciális esetben teljesül - a valós fejlődési ütem lelassult.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) MeszesKPT válasza GeryFlash (#2) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Azért a Samsung részéről sincsen kőbe vésve a GAAFET bevezetésének dátuma, addig még rengeteg minden történhet. Érdekes lesz látni, hogy miként alakul majd ez a verseny.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.