Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ThodEE


ThodEE
őstag

:O :O :O

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#2) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

És mi van ha az 1000 képem foglal 1 TB. Nagyfelbontású képek a Holdról? Csak elméletben persze. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#3) #16820480


#16820480
törölt tag

Nem túl jó hír :( Nincs értelmes képmegosztó platform igazán. Bár a Flickr közösségi része szerintem elég gyenge volt, de legalább voltak fent normális felbontású képek. Ezzel szerintem nem fizetős felhasználókat nyernek majd, hanem inkább megölik a platformot sajnos.

(#4) gabor7th


gabor7th
addikt

Beetetési időszak vége.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#5) ThodEE válasza gabor7th (#4) üzenetére


ThodEE
őstag

Nem volt rövid az időszak én pl: 7,267 Photos Joined 2015, de az se lesz 5 perc mire letöltöm az összes képem :))

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#6) #72042496 válasza pusszycat (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Fájlmérettől függetlenül él az 1000-es limit. Jelenleg egy kép maximum 200 MB, egy videó pedig maximum 1 GB lehet. Ha ez nem változik, akkor elméletben az 1000 darab 1 gigás videóval lehet elérni az 1 terát. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) #06658560 válasza pusszycat (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Két képet össze raksz egy fáljba, esetleg pár sornyi fehér pixellel, rögtön kétezer képes limited van.

(#8) wec0 válasza #16820480 (#3) üzenetére


wec0
csendes tag

A Google fotókban korlátlanul tárolhatsz és megoszthatsz fotókat és videókat is. ([link])

(#9) Bathalsar válasza ThodEE (#5) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Joined: April 2013, 16.031 Photos. Mindez 65+ db galériába rendezve. Ahogy nézem, még mindig csak egyesével, galériánként lehet letölteni.

Mondjuk lehet kérni komplett pakkot is letöltésre, amiben elvileg benne vannak a képek és videók is.

"Your Flickr Data

You can use this tool to download the information that Flickr has about your account, including account preferences, profile information, and your photos and videos. This process will take some time, so we’ll send you an email when it’s ready for you to download."

[link]

[ Szerkesztve ]

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#10) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Mondjuk aki 1000+ kepet akar megosztani normalis minosegben, azert a havi $4 egy ertelmes szolgaltatasert (es ez annak hangzik) nem tunik lehuzasnak nekem.

Faj azoknak akik eddig nem fizettek, de a szolgaltatas biztositasa penzbe kerul es szerintem ez az ar fair.

(#11) #16820480 válasza wec0 (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, ha engeded nekik, hogy tizedére tömörítsék a képeidet :U Ez telefonos fotóknál elmegy, nem érdekel, de rendes fotóknál elég igénytelen módszer sajnos. A Flickr egyik előnye (a nagy tárhely mellett) az volt, hogy nem nyúlt bele a képekbe.
Illetve a megosztás is elég körülményes Photos alatt, illetve nagyjából nulla a közösségi funkció benne (ebben mondjuk Flickr sem annyira erős, de jobb).

(#12) Samott válasza #16820480 (#11) üzenetére


Samott
addikt

Probaltal mar flickr kepet mobilrol ide belinkelni? Asztali gepen a forrasbol meg megtalalom a kep konkret linkjet, de mobilon nincs az az isten hogy nekialljak keresgelni.

Googlinal 15GB-od van az ujratomoritetlen kepeidhez.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#13) #16820480 válasza Samott (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem szoktam ide képeket linkelni, szóval az olyan nagyon nem érdekel :N

15GB igen, mindenre, ami a G fiókod alá tartozik. Drive, Gmail, Photos, egyebek. Annyira nem sok az. Múltkor egy eseményről készült fotókat akartam eljuttatni valakinek, 12GB volt összesen. Oké, azok teljes felbontásúak, és nem akarom őket megosztva tárolni, de nem fért fel sehova :) Illetve egy szűz G fiókba elfért volna.

(#14) ThodEE válasza Bathalsar (#9) üzenetére


ThodEE
őstag

:R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#15) #72042496 válasza #16820480 (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

OneDrive nem jó erre? A konstrukciót nem ismerem, nekem O365 mellé van 1 TB, illetve a Samsung telefonjaim zargattak, hogy jár utánuk valami 100 GB.

(#16) tecsu válasza #16820480 (#13) üzenetére


tecsu
addikt

Az érthető, hogy ilyenre nem találsz ingyenes megoldást. Ez profi felhasználásra jellemző, azért meg fizetni kell/illik.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#17) Samott válasza #16820480 (#13) üzenetére


Samott
addikt

Ja ertem. Nem latod, nem faj. Csak gondoltam arnyalom a megosztas temakoret, mert abban speciel sz.r.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#18) Bathalsar válasza ThodEE (#14) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Rá is nyomtam azonnal, különben elfelejteném. E-mailben értesítenek, ha elérhető letöltésre. Kíváncsi leszek, hogy miként (esetleg hány részletben) juttatják célba. Jelenleg 45 GB körül van a hely, amit foglalok a médiákkal.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#19) pusszycat válasza #16820480 (#13) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a degoo-n (android app) jelenleg 2.3 TB van ingyenesen és van fent 3 GB file-m is. Kezdésnek kapsz 100 GB-t de videonézegetéssel feltornáztam 1GB/video. Most van fent 168 GB és fél éve megvan,nem tűnt el. Egy próbát megér. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#20) Sinesol válasza #16820480 (#13) üzenetére


Sinesol
veterán

Mega nem jo ilyesmire? Ha jol emlekszem egesz nagy tarhelye van ingyenesen.

(#21) #16820480 válasza #72042496 (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

OD is jó lenne, de ott meg csak 5GB az ingyenes. Ha fizetni kell érte, akkor meg már kb bérkelg egy saját tárhelyet valahol, aztán kész.

tecsu: Persze, nem is arra akarok ingyenes tárhelyet, hogy ott tároljak sokszor sok GB adatot, hanem arra kell, hogy pár napig tudjam ott parkoltatni. De amúgy erre van egy sokkal hatékonyabb megoldás, ami végülis ebben az esetben is bevált: Bittorrent Sync.
Csak azért írtam ide példaként, hogy az a 15GB nem olyan sok azért.

Samott: Szinte biztos vagyok benne, hogy neked sem fájnak az olyan hiányosságok, amit nem használsz soha. Amúgy meg amikor linkelek onnan, akkor simán az url-t bedobom linkként, vagy app-ból a linket. Annyira nem nagy kaland.

pusszycat: Köszi, megnézem majd azt is :K

Sinesol: Ezt nem tudom. Megmondom őszintén, hogy a kezelőfelületük eléggé elriasztott, de lehet, hogy adok neki egy esélyt, ha más nem válik be.

[ Szerkesztve ]

(#22) #72042496 válasza #16820480 (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ahh, akkor a OneDrive se jó, ha nem tudod valamivel (amit amúgy is használsz) feltornázni az 5 gigát.

[ Szerkesztve ]

(#23) Samott válasza #16820480 (#21) üzenetére


Samott
addikt

De abbol a url-bol nem lesz kep. Se itt se mashol. az csak egy masik oldalt nyit meg. Ilyen szempontbol meg az imgur is jobb naluk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#24) troger911


troger911
tag

Üdv!
Hát én eddig a fotók biztonságos tárolására használtam... 42,954 Photos - Joined 2014
Nálam marad a fizetés valószínűleg, jelenleg olyan 200-300 gb adat van fent. Van nas-om is, tükrözve, de valahogy a felhőt érzem a legjobb megoldásnak.

(#25) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hiába, ingyen sajt nincs, csak az egérfogóban.

sheratan: ez is egy lehetséges cél, a cikk szerint ez egyfajta konkurencia volt

2019 január 8-tól fizetés nélkül legfeljebb 1000 álló- vagy mozgóképet tárolhatunk fizetés nélkül a Flickr szerverein. - ilyen banális hibát... :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26) wec0 válasza #16820480 (#11) üzenetére


wec0
csendes tag

Nem a tizedére tömörítik:
If a photo is larger than 16MP, it will be resized to 16MP.
Videos higher than 1080p will be resized to high-definition 1080p.

(#27) Aprósólyom válasza #16820480 (#13) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ennyi adat átküldésére torrent vagy fájl megosztás (mondjuk hamachin keresztül)? Mint elméletet kérdezem.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#28) Noxy


Noxy
veterán

Én csak bizt..mentésnek használtam, ha a NAS beadná a kulcsot.
Most kénytelen leszek átszinkronizálni a képeket meg a videókat egy másik NAS-ra is.
Hely van, meg idő is rá lesz rá.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#29) #16820480 válasza #72042496 (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

Sajnos nem, eléggé megnyirbálták az ingyenes tárhelyet. Volt már náluk is 15GB régebben, ha jól emlékszem, de aztán már évek óta nem annyi.

Samott: Mivel ez egyik oldalnak sem érdeke igazán, hogy hotlinkelni lehessen tartalmakat, így ki mennyire, de védekezni fog ellene. Feltöltheted ide is, abból lesz kép.

wec0: Most néztem meg egy képet, amit tegnap lőttem telefonnal (16mpx eredetileg is). A telefonon 4,2MB a mérete, Photos alatt 1,5MB. Szóval de, ráeresztenek valami lengébb jpeg tömörítést.

Aprósólyom: Végül Resilio (ex-Bittorrent Sync) lett belőle, tökéletesen működik :K

(#30) hemaka


hemaka
nagyúr

Teljesen fair az ezer kep, en meg annyit sem adnek ingyen. A szerverek nem mennek ingyen...

(#31) scarabaeus válasza Noxy (#28) üzenetére


scarabaeus
őstag

Hehe, amikor bevezették az 1 TB-ot (ezek szerint már 5 éve...), én is azt láttam meg, hogy az már nem pár GB-tal gurigázik, fel lehetne tolni az összes képet egy fiókba, biztonsági mentésnek használva a helyet, privátra állítva. Aztán máig nem vettem rá magam a feltöltésre. Mondjuk, ha fenn lenne az összes, akkor sem kellene most letöltögetnem, nekem sem, hiszen (az elmúlt pár nap kivételével, ami még a kártyán is ott van) minden kép két helyi backupban is megvan a gépen kívül, ez csak eggyel több lett volna.
De ha nemcsak a látogatók részére mutatott, hanem a saját fiókból elérhető változat is kap egy újratömörítést, akkor ilyen szempontra, backupra, úgysem lett volna alkalmas.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#32) Male válasza gabor7th (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Szó szerint ezt gondoltam amikor olvastam, hogy hát "saaaajnos az ingyenest le kell korlátoznunk, de most olcsóbb lesz meg még jobb a fizetős, ugyhogy igazából ez értetek van..."

(#33) TheProb


TheProb
veterán

Flickr-nél az intuítivan törekedtek arra, hogy a lehető legkevésbé legyen intuitív/használható és szép a UI. Komolyan, mint ráspollya rejszolni kb. Az 1 terra nagyon király lett volna, meg hogy natívan tárolj a fotókat, de használni egy rémálom volt. Így sajnos nem igen fogok könnycseppeket ejteni miatta.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#34) .mf válasza wec0 (#26) üzenetére


.mf
veterán

A tömörítés és a leméretezés két külön dolog. 16 Mpx felett leméretezés ÉS újratömörítés is van, alatta ugyan leméretezés nincs, de újratömörítés igen.
Webes mutogatásra attól még egész jól használható.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#35) zseko válasza wec0 (#26) üzenetére


zseko
veterán

Amit te írsz, az más. Ha jól emlékszem, mindenképp újratömörítik a képeket/videókat, és ezen felül van az amit bemásoltál, a 16MP/1080p-től nagyobbak átméretezése.
Simán újratömörítették szó nélkül az 1080p-s videómat is. Kb. 200-250MB lett az eredetileg ~800MB körüli (ha nem nagyobb) videómból. És ezt nagyon is észre venni a minőségén.
A fotókat is ugyanígy újratömörítik, függetlenül attól, hogy mi van kiírva. Se S4, se S8 nem nagyobb 16MP-nél, a képek mérete mégsem ugyanaz feltöltés után.

HR24.hu

(#36) copass


copass
veterán

eleve azt nem értem hogy lehetett ez opció bárkinél is!:D borzalmas az egész, vízjeles képek bannolják...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#37) #16820480 válasza copass (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

Vízjeles képeket szívem szerint én is bannolnám mindenhonnan :N Főleg akik keresztben az egészre tesznek vízjelet, nehogy valaki felhasználja.

(#38) copass válasza #16820480 (#37) üzenetére


copass
veterán

majd akkor is ezt hangoztasd amikor szembejön veled egy képed, más neve alatt és nem neked fizettek!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#39) arn


arn
félisten

Sajat nas? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40) Samott válasza copass (#38) üzenetére


Samott
addikt

A lathato vizjel mindennek az alja, 2018 van, elrejtheto a kep tartalmaban az igazolas hogy a te muved. Nem kell osszeszarni a kepet hozza.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#41) [CsuCsu] válasza Samott (#40) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ja, csak igy nulla meloval kepernyomentessel lemasoljak.

(#42) Samott válasza [CsuCsu] (#41) üzenetére


Samott
addikt

Amit kiraktal az internetre az szabad preda. Ha feliratozod azt meg levagjak. Ha megloptak tessek perelni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#43) [CsuCsu] válasza Samott (#42) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ezek szerint egy fotos azert ne vizjelezzen, mert ugyis meglopjak? Interneten kivul megis hol reklamozza a termeket? Na ne hulyeskedjunk mar. Te inditottal mar pert? Tudod mekkora macera az egesz?

Komolyan, mit varsz? Zavar, hogy nem tudod felhasznalni masok vizjeles fotoit?

(#44) #16820480 válasza copass (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nézd, az összes képem vízjel nélkül van fent neten (más kérdés, hogy szerintem senki nem akarja ellopni őket, biztosan nem elég jók).
Amit árulni akarsz, azt ne tedd ki. Vagy tegyél ki csak néhányat, bemutatóba. Ha tényleg el akarják lopni, akkor úgyis el fogják. PS-ban gondolom 3 kattintás manapság eltüntetni egy vízjelet is, digitális információkat sem bonyolult átírni annyira.

[CsuCsu]: Tegyen ki kis felbontásút netre például. Ilyenre tökéletes az INstagram is akár, mert onnan tényleg nem érdemes lopni.

[ Szerkesztve ]

(#45) Samott válasza [CsuCsu] (#43) üzenetére


Samott
addikt

A lathato vizjel az egyik legszanalmasabb dolog ami az interneten szembejon neha. Egy idoben minden hulye igy toltogette fel a fotoit, manapsag azert mar szepen leszoktak rola. Ha valoban erteket kepvisel a foto akkor ugyis jogi utra terelik a tortenetet. Ha meg nem, akkor felesleges a puffogas. En osszesen ket fotomat toltottem fel anno egy ilyen portalra probakeppen, csak annyit kertem hogy kerjenek engedelyt, harman kertek, megadtam nekik, az harom konyvben meg is jelent. Egyikbol kaptam tiszteletpeldanyt is. :) Ha mas keresi dagadtra magat veluk az mar az en hibam. Nem vigyaztam ra elegge.

Szerk: nem hasznalom masok fotoit, nem ebbol elek. De nem latok ordogi dolgot abban, hogy megjavitsam a fotot ha zavar rajta a lathato vizjel. Crop, blur es volt-nincs.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#46) PuMbA válasza [CsuCsu] (#41) üzenetére


PuMbA
titán

"Ja, csak igy nulla meloval kepernyomentessel lemasoljak."

Akinél ott a RAW, az számít, szóval másolhatják :) Ez a fotósnak csak jót tesz, mert a művét többen látják. Ha pedig olyan szintre kerül a dolog, simán perelhetsz, ha nem kértek engedélyt.

[ Szerkesztve ]

(#47) copass válasza Samott (#40) üzenetére


copass
veterán

nem érted, de sebaj!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#48) copass válasza Samott (#45) üzenetére


copass
veterán

ez aztán a biznyák! tiszteletpéldány!:D
"De nem latok ordogi dolgot abban, hogy megjavitsam a fotot ha zavar rajta a lathato vizjel. Crop, blur es volt-nincs."
szerzői jog meg kit érdekel!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#49) copass válasza PuMbA (#46) üzenetére


copass
veterán

ez így nem igaz. mert aki jpeg-ben lő az hogy bizonyítja raw nélkül? amint lenyomod a gombot, a tiéd a kép. mindegy milyen formában.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#50) Samott válasza copass (#48) üzenetére


Samott
addikt

De tenyleg kit erdekel? Barmit teszek az belefer a szabad felhasznalas korebe. Igazabol elkepzelni se tudom miert szednek le egy vizjelet, egyszer merult fel bennem egy vicces kep kapcsan hogy leszedjem rola, de a googli megtalalta vizjel nelkul is igy azt linkeltem be egy hozzaszolasba. Nyilvan ha egy konvkiado, egy ujsag meglopja a fotost az mas kerdes. De nekem ahhoz megis mi kozom?

Szerk: nekem jol esett a tiszteletpeldany, jobban mintha barmilyen penzt kuldtek volna. Mert megjelent valahol a kepem. (nem kell tulgondolni, a konkret pelda az egy zseb utikunyvben jelent meg a parizsi diadalivrol).

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.