Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

A gyorsítótárban történő dizájn változás elvileg csökkenteni fogja a késleltesést, és talán arra is lesz esély hogy a kövi genben az AMD játékok alatti teljesítményben is beéri az intelt. Utána már tényleg csak az árcsökkentésbe kapaszkodhat az intel, mert az eddig megjelent ice lake tesztek nem igazán mutatnak előrelépést.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) Tian66 válasza satz18 (#1) üzenetére


Tian66
senior tag

Azonos árazású termékek esetén már sok esetben most is tudja az Intel szintet játékok alatt a Ryzen.
Ha ezen felül is javul a helyzet, akkor lesz oka az Intelnek árat vágni.

(#3) GeryFlash


GeryFlash
veterán

,,Ami viszont érdekes, hogy az AMD nem erősítette meg azt a pletykát, hogy a szimultán többszálúság kétutasról négyutasra nőne a Zen 3 esetében, így marad a két párhuzamos szál futtatásának lehetősége."

Nem nem erősítette meg hanem konkrétan cáfolta lásd dia. Egyébként ha jól értem ez fingreszelés/optimalizálás, akiknek mindenképp 2020-ig kell beruházniuk azok veszik ezt, akik nincsenek ennyire időhöz kötve azok kivárják a Genoát remélhetőleg 5nm EUV-val DDR5 támogatással négy utas többszálúsággal.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#4) satz18 válasza GeryFlash (#3) üzenetére


satz18
őstag

Az évről évre kétszámjegyű IPC növekedés, drasztikus magszámnövelés és memóriaelérés optimalizálás messze van a fingreszeléstől. Amikor 10 évig 4 magot adsz 3-5% teljesítménynövekedéssel évente, na az a figreszelés.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#5) GeryFlash válasza satz18 (#4) üzenetére


GeryFlash
veterán

Zen2-Zen3 közötti időszakról beszéltem nyilván :) Egyébként is írtam is hogy optimalizálás, de az is inkább a gyártástechnológia fejlődéséből fog főleg pluszt hozni.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#6) -vitya- válasza GeryFlash (#5) üzenetére


-vitya-
őstag

Szerintem csak arra írhatod teljes joggal, hogy fingreszelés, ami már megtörtént, és valóban az volt. (ahogy satz18 is írta) Minden jövőre utaló dologgal várjuk meg az adatokat/teszteket.

-=Витя=-

(#7) Petykemano


Petykemano
veterán

Nekem gyanús, hogy az első ábrán a Milan-nál "7nm" van, nem pedig "7nm EUV" vagy "7nm+" (Utóbbi a bal alsó sarokban található Legendben is látható)

A hetekben hallottuk, hogy milyen öldöklő verseny van a 7nm-es gyártósorokért.
Szerintem az van, hogy az AMD-nek volt egy B terve is. Pontosabban a Zen továbbfejlesztésével kapcsolatban számos terve és elképzelése volt, ahogy ugye beszélték is, hogy pl a zen2-ben megjelent Tage predictort a zen3-ból hozták le (backportolták)
Szóval szerintem volt egy A terv, hogy a zen3-at úgy "buildelik" le 7nm EUV-nodera, ami tartalmazta pl az SMT4 implementációt és volt egyfajta B terv is, egy olyan build, ami 7nm-re készül és ez-az kimarad belőle az A tervhez képest.

Ha igazak a pletykák, hogy az Apple lyen mértékben üti ki a versenytársakat a gyártósorról, az AMD hátrább sorolhatott bizonyos fejlesztéseket, aminek nagy a tranzisztorköltsége.

Az a kérdés, hogy vajon a zen3 így még mindig 17h családba jön, vagy már 19h családba
És ha ez a zen3 a 19h családba tartozik már, akkor vajon a CCX 4-ről 8-ra bővítése vajon kellően nagy változás-e ahhoz, hogy más családba sorolódjon a CPU, vagy lehetnek-e még más most még nem közölt változtatások.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#8) Bici válasza GeryFlash (#5) üzenetére


Bici
félisten

Ez csak arról szól, hogy SMT4 nem lesz, de lesz közös L3. Senki nem mondta, hogy csak ennyi fog változni.
Szép lassan jönnek az infók, hogy mindig legyen mit olvasni. Ki van ez találva. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9) DraXoN válasza Bici (#8) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

én nem láttam bizonyítottnak ezen diák alapján, hogy nem lesz SMT4 ... csak azt, hogy lesz olyan változat ami SMT2-es, de az előadáson cáfolták bárhol az SMT4 érkezését (mert simán lehet csak ködösítés is, főleg 1 évvel a megjelenés előtt)?

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#10) Bici válasza DraXoN (#9) üzenetére


Bici
félisten

Ja, én nem tudok konkrét cáfolatról, csak elhittem, amit több helyen következtetnek az SMT4-re utaló jelek hiányából.
Ha úgy nézzük, hogy ez sem biztos, akkor csak annyit tudunk eddig, hogy 8 fogja közösen látni az L3-at.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Annyi minden kiszivárog mostanság! Az Intel Xe vga kártyákról nem akar semmi kiszivárogni???

(#12) Z10N válasza antikomcsi (#11) üzenetére


Z10N
veterán

2020 Jun, Computex.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#13) Kolbi_30 válasza antikomcsi (#11) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Lehet az lesz az új 10 nanometer inteleknel

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.