Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#170) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Átlagfelhasználásra mit sem ér és majdhogynem hiába keressük a jó megoldást hardver szinten ha a szoftverek nem felelnek meg a takarékosság elvárásainak.

Mit is értek ezen?
A mammutra hízott, felesleges funkciókkal telepakolt, ezért optimalizálatlan szoftverek tömkelegét.
Amelyek izomerőből azaz processzor szinten és feleslegesen nagy RAM pocsékolással látják el a feladatukat.
Olyan "szolgáltatásokkal" ruházza fel a célszoftvert az írója amit soha, senki nem fog használni, hülye hasonlattal egy DVD író szoftver lassan már Excelt is meg fog tudni jeleníteni, esetleg layer kezelést is fog tudni képeken stb.
Állítólag ennek oka hogy a piacon erős a verseny és minél sokoldalúbb egy szoftver annál többen fogják használni.
Ez szerintem szimplán marhaság, én inkább több kis célszoftvert futtatok adott feladatokra mint egy mammutprogramot.

Tényleg csak a példa miatt,
én MP3 lejátszásra egy 19 éves szoftvert használok.
Háttérzenére tökéletes, megmutatod neki a zene könyvtáradba az első mappát és addig játszik, mappáról mappára lépve míg le nem állítod.
Nincs igényem borítók nézegetésére meg internet használatra mikor a háttérbe fut és zenél, gyorsgombozható, szerintem pofás is.
És 230Kib a mérete. Kettőszázharminc.
Esetleg valakit érdekel, [link] .
Skype, évtizedig megelégedéssel használtam, a portable változat nem is olyan régen 6,4M méretű volt, jelenleg egy használhatatlan mammutszoftver, olyanokkal tele amit soha nem használ kis egy csetelő és beszélgető user.

Frissítések, szerintem a netes adatforgalom zöme.
Frissít az OS, kényszerből mert haladni kell a korral, évente kétszer a Win, 6-8-szor az Arch Linux, teljes rendszefrissítés, frissítenek az alkalmazások orrba-szájba, pl. egy asztali Viberbe mit lehet évente 10szer upgradelni...?

Példa sokadik,
az Android ugye egy kicsi, gyors, mobilra optimalizált rendszer és az applikációk is.
Ehhez képest 8 mag 6G ram, 50-300M méretű appok.
Valami nem stimmel.

És ne mondja senki hogy ezeket a felhasználók igénylik, ők kényszerítik ki, dehogy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.