Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bunevo


bunevo
tag

Nem rossz, bár én ennél még sokkal egyszerűbb és kompaktabb beviteli eszközöket valószínűsítek a jövőben. Szóval egy kiforrot gesztus és hangvezérlés mellett nem sok fizikai intefész lesz indokolt még a precíziós hardcore gamerek számára sem.

(#2) fugu


fugu
tag

Érdekes ötletnek tűnik, kár hogy kis túlzással használhatatlan.
Pl a 2m magas férfinek nem ugyanakkora keze van mint egy 160cm-es nőnek... Ezt talán nem kell tovább ragozni.
A másik probléma, hogy az egész cuccot mozgatni kell a kurzor mozgatásához. Nagy budös bumszli cucc, a mechanikus billentyűzetek meg aztán különösen nem a pehelysúlyukról híresek... a finom mozdulatok felejtősek.

(#3) Akula


Akula
őstag

Lehetetlen eszköz. Nekem nem kéne.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#4) pilóta


pilóta
nagyúr

Miért kell egy működő, mindenki által megszokott, és ráadásul jó és bevált eszközt megreformálni, ráadásul egy ilyen használhatatlan kényelmetlen fossal? :F

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) BSOD


BSOD
senior tag

Az alkarját sem tudja letenni még pihenni sem az asztalra ... :W

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#6) Balrog


Balrog
tag

Steve Jobs most forog a sírjában. iMac-en windows 7... ;]

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#7) banhammer


banhammer
veterán

Milliószor megpróbálták már megreformálni, feltalálni a spanyol viaszt billentyűzetügyileg, de szinte az összes próbálkozás megbukott.

Az ergonometrikus billentyűzetek drágák és gépelésen kívül nem sok mindenre használhatók.
Még egy FPS bajnokot se láttam csili-vili csillámpóni, ergonometrikus billentyűzettel nyerni.
Azok egyedül az irodába jók.

A speciális billentyűzeteket meg mire megtanulja az ember az elég nagy idő.
Plusz ki tudja, hogy milyen egészségügyi kockázatai (ínhüvely gyulladás, izület kopás) vannak egy speciális billentyűzetnek

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8) FlekkeN válasza pilóta (#4) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

A jelenleg használt billenytűzetek kiosztása limitálja a gépelési sebességet, nem ergonómikus és a szeparált billenytűzet plusz egér lassítja az adabevitelt.

[ Szerkesztve ]

(#9) Akula válasza FlekkeN (#8) üzenetére


Akula
őstag

Akkor pofon egyszerű: nem kell billentyűzet. Legyen elég csak rágondolni. Az elég gyors?
Viccet félretéve: attól még, hogy a jelenlegi klaviatúráknak vannak hibái, nem egy ilyen hülyeség fogja megváltani a világot.
Használhatatlan, kényelmetlen és még sz@rul is néz ki :(

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#10) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Érdekes koncepció.

Itt a fórumon egy Razer Orbweaver-t használ djstan, állítólag rohadtul kényelmes és jól lehet vele játszani, szóval az ötlet mindenképp érdekes lévén ez jóval továbbgondolt koncepció. Meglátjuk mit hoznak ki belőle.

Bár az a tologatás nekem kicsit gázos.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#11) pilóta válasza FlekkeN (#8) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem tudom, fénykoromban 400 leütés/perc volt a gépelési sebességem, nem érzem, hogy korlátozna bármiben...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) kirukris


kirukris
tag

" Avago 9800 lézeres rézékelők"

Nem érzékelők akar lenni? :)

(#13) ripla


ripla
őstag

jack dugó a fejbe, bele egy vezeték, kész. ennél egyszerűbb nincs. :D

(#14) Ghandi válasza oriic (#10) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Én a megjelenése óta (talán 2006) használok egy Belkin Nostromo N52-öt.Nem N52TE az már egy jóval későbbi,átdolgozott verzió,szerintem a Belkin gyártot először ilyen jellegű eszközt.Igaz ma már nem igazán van időm játszani,de fénykoromban hardcore nyomtam a játékokat.Ez a Noistromo is iszonyat kényelmes,állítható csuklótámasz,és minden bill programozható és hamar megszokja az ember.Ha ezt megszokja akkor a rendes billentyűzet játéknál már kényelmetlen.
Na de ez a billentyűzet! Hiába gyerek korom óta használok számítógépet,és hiába tudok két kézzel gépelni,nem is olyan lassan,nekem azért kell látnom a betűket,és ezzel sok ismerősőm ugyan így van.Vakon szerintem nem olyan sokan tudnak gépelni,s ezen a förmedvényen az íveltsége miatt elég nehezen lehet látni a legközelebbi sorokat.
ThinkPadon nehéz volt a pöcökegeret megszoknom,na de itt ugyan azzal írok meg egerezek is? Nem mondom hogy lehetetlen,de azért nehéz megszokni.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#15) Rebourne válasza pilóta (#11) üzenetére


Rebourne
aktív tag

És mennyi volt közben az APM-ed?

Ez nem gépíró céleszköz, hanem gémer céleszköz, azon belül is MMO-knál, MOBÁ-kná, és esetleg stratégiáknál lehet érdekes a használata így ránézésre. Ezekre a játékokra eddig is voltak specializált hardverek (pl. Razer Naga), amiknek a használata nem triviális.

[ Szerkesztve ]

(#16) Cathfaern válasza pilóta (#11) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Pedig tényleg korlátoz, mivel a qwerty bill kiosztást azért találták ki, hogy ne lehessen túl gyorsan gépelni írógéppel, hogy ne akadjanak össze. És nem arra, hogy a lehető leggyorsabban lehessen írni vele.

(#17) oriic válasza Ghandi (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na igen, ha ez kijön, akkor tuti hogy jó pár nap kell majd az embereknek hogy beletanuljanak a használatába.

Live-Die-Respawn

(#18) kcsa válasza pilóta (#11) üzenetére


kcsa
veterán

Ha a magyar nyelv leggyakoribb karakterei kerülnének az asdf-jklé helyére, lehetne még sokat dobni a hatékonyságon szvsz :)

(#19) ViZion válasza Balrog (#6) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem is ez tűnt fel, de nálunk is ez a helyzet, mert sok CAD nincs OS X-re... :U

Uhh... ehh. Játékhoz jó lehet, 5-20 percre, de levelet ezen nem írnék... meg netezésre is kicsit ormótlan. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) Rebourne válasza Ghandi (#14) üzenetére


Rebourne
aktív tag

A vakon gépelés néhány országban általános iskolai tananyag volt. Szerintem ma ez az egyik leghasznosabb képesség mindenkinek, akinek napi munkája során több, mint egy levelet kell írnia (tehát elég sok embernek), és nem nehéz elsajátítani, több ingyenes program is van rá.

Amúgy a hardcore gémerek reflexből chatelnek vak gépeléssel játék közben, anélkül, hogy ez tudatosulna bennük :D

(#21) XmoD válasza Balrog (#6) üzenetére


XmoD
aktív tag

Abszolut hasznalhatatlan. Marha kenyelmetlen lehet par oran keresztul hasznalni.

Es en tuti nem vennek semmit egy olyan embertol aki macin win-t hasznal ;]

(#22) waithEard


waithEard
őstag

Halott elképzelés. :(

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#23) szab.tam válasza Rebourne (#20) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ráadásul egy hétköznapi használatra való szintre pár óra alatt el lehet jutni.
majd utána csak használni kell, és nem jön ki az ember a gyakorlatból.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24) simonzé


simonzé
addikt

Ki hallott már a Dvorak billentyűzetekről?
Van köztük labda formájú, két részből álló, sőt ilyen kétöblös megoldású is.
Na AZ forradalmi,

I don't fit in. I fit out.

(#25) Cathfaern válasza simonzé (#24) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A dvorak az egy billentyűzet kiosztás, mint a qwerty, semmi köze a hardver tényleges alakjához.

(#26) micafighter válasza Akula (#9) üzenetére


micafighter
nagyúr

Akkor pofon egyszerű: nem kell billentyűzet. Legyen elég csak rágondolni. Az elég gyors?
Viccet félretéve...

Nem kell félretenni, már van ilyen, nem is egy:
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_consumer_brain%E2%80%93computer_interfaces

http://techcrunch.com/2007/03/08/emotiv-project-epoc-sensory-gaming-for-the-masses/

http://blog.gsmarena.com/emotiv-epoc-neuroheadset-review-the-telepathy-device-you-were-looking-for/

http://www.fastcompany.com/1662632/mind-games-will-neurosky-power-thought-controlled-consoles-tomorrow

Nem értem egyébként a negatív kommenteket, szerintem szükség van az ehhez hasonló ötletekre, kísérletezgetni kell, meg új dolgokat kitalálni, egy problémára/feladatra több megoldást, aztán majd a legéletképesebb ötletek tovább viszik a technológiai fejlődést. Nagyszerű dolog ez a kickstart is, kis emberek meg tudnak próbálni olyan irányokat, amiket a nagyvállalatok nem mernek, örülök hogy erre is kitért a cikk.

Arra én is kíváncsi vagyok, mennyire lesz használható a gyakorlatban, pl mennyire lesz könnyű mozgatni, mert ugye az egész modult tologatni kell, de kicsit korán lenne leírni a terméket, még a megjelenése előtt.

[ Szerkesztve ]

(#27) ViZion válasza simonzé (#24) üzenetére


ViZion
félisten

:R Igen, a billentyűzetet már régóta szeretnék forradalmasítani, mert a jelenlegi nem hatékony. Ennek "történelmi" okai vannak: az írógépeknél a mechanika miatt variálták így össze a gombokat, másodlagos volt, hogy mennyire gyors vagy hatékony így a gépelés, csak ne akadjon össze a cucc...
Valamilyen okból maradt az írógépes kiosztás, a caps-lock, két shift és néhol a két tab (régieken volt még). De Dvorak kiosztású nincs boltban, legalábbis még nem láttam.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28) HuMarc válasza Rebourne (#20) üzenetére


HuMarc
addikt

Sok-sok szakközépben oktatnak gépírást (= 5 ujjas vakon gépelést), de gimnáziumokban nem jellemző. Pedig nagyon hasznos dolog lehet. Én most 2(+2, mert a Shiftet ill. a Space-t mással nyomom) ujjal gépelek, többnyire a vakon.

ViZion Pont az a lényeg, hogy lassították a gépelést, hogy ne akadjon össze. Szóval nem másodlagos szempont volt. Hanem pont az ellentéte a szempont. Egyébként a konkrét Dvorak kiosztás sem tökéletes, hisz minden nyelvben más a billentyűzet kiosztása, ha a Dvorak elven alapul. (Valami olyasmi, hogy a jobb és a bal kéz alá egyenletesen legyenek elosztva a leggyakrabban leütött betűk, ha jó tudom).

[ Szerkesztve ]

(#29) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Ingyen se kéne!Nekem nagyon nem jön be! :(

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#30) ViZion válasza HuMarc (#28) üzenetére


ViZion
félisten

"Pont az a lényeg, hogy lassították a gépelést, hogy ne akadjon össze." Ezt írtam, valami nem volt világos? :U

Másik, hogy most is van minden nyelvre layout, Dvorak billentyűzetnél miért ne lehetne? Az csak egy rendezési elv, ahogy a qwerty is, ami érdekes, magyarban pont qwertz, hol itt a baj?

Elvileg van még újabb is, csak a megszokás ugye...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31) HuMarc válasza ViZion (#30) üzenetére


HuMarc
addikt

Bizony, van Colemak is, 2006-os dolog, de ebből is kéne magyar verzió (biztos van is már). Azért a magyar billentyűzeten nem a z - y csere a lényeg, hanem az ékezetes betűk.

Egyébként van magyar Dvorak, és látszólag nem sok köze van az eredetihez, mivel hogy a két nyelv eléggé különböző.

(#32) xmaas


xmaas
őstag

Irtam egy csomo szep dolgot de inkabb moderaltam magam annyit tennek hozza hogy szivesen a fejehez vagnam azt az innovativ kupac sz@rt csinalt ket fantasztikus muanyag forditott irogepet gratulalok neki a kenyelmesseg es praktikussag neveben :N

(#33) Tikakukac


Tikakukac
titán

Jövő hónapban pedig a fejedelmi billentyűzet is megérkezik?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34) zseko válasza fugu (#2) üzenetére


zseko
veterán

Nekem eleve a két kezem nem egyforma, így számomra halott ötlet... A vakon gépelés sem megy teljesen, mint ahogy más is írta a későbbiekben, úgy nekem is látnom kell a billentyűzetet a gépeléshez. Csak én nem 2+2 ujjal gépelek hanem majdnem mind a tízzel, de még így is látnom kell a billentyűzetet.

(#10) orichalcos Szívesen kipróbálnák én is egy ilyen Razort, vagy más hasonló terméket, csupán egyetlen "apró" problémába ütköznék, tudniillik balkezes vagyok, így jobbkézzel nem megy az egerészés. Túl kicsi ez a szelet a szemükben ahhoz, hogy a kiadók érdemben foglalkozzanak a balkezesekkel.

(#31) HuMarc Ez elég érdekesen néz ki, lehet egy billentyűzetet szétszedek és átalakítok ilyenre :D

A billentyűzet átforrasztásával átrendezhetjük a billentyűinket ... A billentyűket érdemes leragasztani, és az új betüket ráírni.

Szerintem egyszerűbb kiszedni a gombokat ás átpakolgatni mint felcímkézni, a forrasztást pedig végképp nem értem... :F

HR24.hu

(#35) LámaZ válasza micafighter (#26) üzenetére


LámaZ
addikt

Te próbáltad is ezeket, vagy csak adod a jólinformáltat? Mert amit a hírekben leírnak, a gyakorlatban nagy hibaaránnyal működik általában.

Más: van Microsoft Keyboard Mapper. Azt teszel és oda, amit kívánsz.

Legyen minden jó!

(#36) Alex91 válasza zseko (#34) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem egyszerűbb kiszedni a gombokat ás átpakolgatni mint felcímkézni, a forrasztást pedig végképp nem értem...

Aztan lenyomod az A billentyut, azt nyom a gepen egy K-t... Mondjuk, ha a gepen szoftveresen megvaltoztatod a billentyuzet kiosztast, akkor igen, meg mukodni is fog!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37) Szabikaa20 válasza xmaas (#32) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ámen! :R :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#38) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ebben a pózban tartva a kezem messze nem érezném ergonomikusnak... Inkább begörcsölve.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) Findzs


Findzs
addikt

a képeket elnézve kínzás lehet használni :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#40) zseko válasza Alex91 (#36) üzenetére


zseko
veterán

Azt gondolnám a kiosztás megváltoztatása hozzá egy alapvető és teljesen evidens lépés lenne mindenki számára... ;)

Szerintem veszek is egy "Tesco gazdaságos" billentyűzetet :D

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#41) LámaZ


LámaZ
addikt

(#42) SirRasor válasza LámaZ (#41) üzenetére


SirRasor
őstag

De mi értelme megváltoztatni a gombok helyét? Idő kell ahhoz, hogy megszokd a saját kiosztásodat, és ahogy leülsz egy másik gép elé, kapásból érezni fogod az öngólt. Ilyen szempontból praktikusabb a mindenre kiterjedő egységes kiosztás..kivéve a laptopoknál :P Marhára zavaró, hogy néhány betűt máshova pakolnak.

Más: ha már praktikusság: miért van az, hogy a numerikus billentyűzetnél csak a PC-s billentyűzeteknél van fordítva a számozás? WTF? Amusement? :DD

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#43) LámaZ válasza SirRasor (#42) üzenetére


LámaZ
addikt

Valóban, én sem változtattam meg alapvetően, csak egyéni karaktereket rendeltem hozzá egyes billentyűkhöz.
Például, balra fent a ' és a ʺ helyére beraktam a „ és a ” karaktereket.
Amúgy röhej, hogy egyetlen magyar billentyűzetkiosztáson sincs rajta alapból a magyar alsó és felső idézőjel.

Persze, a saját billentyűzet-definiálásban mindjárt hibába is ütköztem: a billentyűzetfájl felépítésekor (build) a ʺThere are not enough columns in the layout listʺ hibaüzenetet kapok, gondolom amiatt, hogy túl sok billentyűzetet definiáltam át.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#44) arn


arn
félisten

hat ez fail

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Amikor túl sok szabadidő mellett elgurul a gyógyszer...

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#46) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

agyi degeneratív elváltozás..... :W

Wasabi...

(#47) copass


copass
veterán

az alkar folyamatosan a levőben van, úgy kifog készülni a könyöke,válla hogy iszonyat és akkor még arról nem beszélünk hogy folyamatosan karomszerűen lesznek az újjak, be fog görcsölni.
baromság.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#48) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hasznát tekintve paralell ez jutott az eszembe.
a makói óriásbicikli.
kényelmesnek valszeg egyik sem mondható. igaz, funkcionálisan használhatóak, az alkotóik közben pedig jól kiélték magukat.
és (jó sansszal) nagyon reméljük, hogy még véletlenül sem fognak elterjedni.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#49) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

tankozni jó lesz battlefieldbe :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50) micafighter válasza LámaZ (#35) üzenetére


micafighter
nagyúr

:F Érdekesség ként írtam, hogy van ilyen is, és nem is egy, nem is új dolog. Egyébként nem hír, bolti forgalomban már lehet kapni több félét is, de ez nem a brainwave input technológia topicja.. Lehet, hogy téged nem érdekelnek a számodra új dolgok, de van akit igen ;)

Egyébként aki vette a fáradtságot, és ránézett a Kickstart oldalára, ott le van írva például, hogy tisztában vannak vele, hogy különböző méretű kezek vannak, és az is le van írva, hogy mit tettek ennek a megoldására.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.