Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Szokásossal kezdeném... Amíg nincs rá tartalom, addig pénzégetésnek tűnik számomra, és vevőmágnesnek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) E.Kaufmann válasza Graphics (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

BMW-hez, Audihoz miért nem írja senki? Hol van itt olyan autópálya, ahol 250-el lehet menni? :W Németben is azért ésszel érdemes, ha nem tiltották már be azokat a szakaszokat, mert gondolkoztak rajta.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3) Pioneer válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


Pioneer
senior tag

+1 :C

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4) #72042496 válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Dehogynem írják, még durvábbat is. Hülyék vesznek csak olyat mert nem lehet gyorsan menni, egyébként meg XY modell [jellemzően egy régi, agyonhasznált fosketrec] is éppúgy elvisz A-ból B-be.

(#5) Busterftw
Hasonlót sem írt ahhoz, hogy szar es senkinek sem kell. Azt írta csak, hogy számára tűnik pénzégetésnek és vevőmágnesnek.

[ Szerkesztve ]

(#5) Busterftw válasza Graphics (#1) üzenetére


Busterftw
veterán

En is a szokasossal kezdenem: ha nem vagy celkozonseg....
Ez a "nekem nem kell tehat szar es senkinek sem kell" mar kikophatna.

A 4k tv ugyanigy indult. Ha az elso szeriakat nem veszi senki, akkor sosem lesz elerheto.
Ha keves emberhez jut el akkor nincs ertelme tartalmat gyartani ra.

[ Szerkesztve ]

(#6) Graphics válasza Busterftw (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem nem ilyen stílusban írtam , aztán átfordítottad Te is, és E.Kaufmann is személyeskedő stílusba..

Amit megmondom őszintén nem igazán értek :)

Viszont nem én vagyok a célközönség, teljesen rendben is van, de attól még nem lehet róla véleménye az embernek?

Tudom bejött a 30 fok, ilyenkor aztán extra a feszkó is...

Hozzáteszem, elég hamar vettem 4K-s TV-t is, igaz már a kedvezőbb áraknál... Azóta is élvezem a gyönyörű tartalmakat rajta.. Ja nem :D

Még a streaming szolgáltatók tartalma is hellyel-közzel élvezhető rajta. ja, nem én vagyok a célközönség... Ez mindig jó

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) siposz válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


siposz
aktív tag

Ott legalább van egy ilyen "státusz" és "...hosszabító" hatás. Meg azért egy A6 kombi tényleg prémiumabb lenne, mint az astrám. Meg jobban gyorsulna 4 személlyel az érdi emelkedőn fölfelé.

De itt még ezek a különbségek sincsenek meg.

(#8) Graphics válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Példás hasonlat, de nem erről volt szó. Még ha nem is hülyézed le a másikat, azért lehet szofisztikáltabban is ... :U

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) arty válasza Busterftw (#5) üzenetére


arty
veterán

És akkor linkeljük is a szokásos vaktesztet, miszerint valójában akkor sincs rá szükséged, ha te azt képzeled, hogy de, van :D

[link]

88", másfél méter, odafigyelve, "senkiselátta" a négykához képest a jobb minőséget.
De te majd látod a 4 méterre levő kanapéról 65"-ön. Tehát KELL.

... és akkor jöhetnek a kifacsart példák, hogy demégis miért kell mégis a 8k :D mertdebezzegazénszemem ésmonitorként és és és kell kell kell :D

(fentiek nem konkrétan neked íródtak Busterftw, hanem általánosságban, természetesen!)

---

(#7) siposz nyugi, 1-2 év és 4k-ban egyszerűen nem fogsz tudni értelmes tévét venni, csak 8k-ban. és így végül nem a 8k lesz az érv az adott modell mellett, de "kénytelen" leszel megvenni/kifizetni(!) a vele járó felbontást is

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#10) Busterftw válasza Graphics (#6) üzenetére


Busterftw
veterán

Jogos, peace. :R

De kb minden hasonlo termek atmegy a tyuk/tojas elmeleten.
Manapsag nagyon keves termek/otlet bukik, LG/Samsung stb kaliberu cegeknel komoly piackutatas van.
A magasabb felbontas elonyevel nem nagyon lehet vitazni (tavolsagtol fuggoen), persze ez tunhet ugy hogy le van nyomva a torkunkon, viszont most mar ugy dobjak utanad a 4K tevet is, szoval mindenki megtalalhatja a sajat kivansagat.
Vagy erdekel a dolog es early adopter leszel dragabban, vagy varsz 3-4 evet amikor mar a teszko is ezt arulja kenyer melle.

arty
Ezert is irtam itt zarojelben, hogy tavolsagtol fuggoen. :)
4K meg nagyon sokaig velunk lesz, mint mainstream.

[ Szerkesztve ]

(#11) Graphics válasza Busterftw (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondjuk bukott terméket már láttunk a TV-iparban, lásd 3D... Azt is rajongás övezte, hogy mekkora királyság...

Most meg kukázva

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) JKJ420 válasza Graphics (#6) üzenetére


JKJ420
tag

Azért értették így, mert beírtál egy nulla információt tartalmazó, a témát alig érintő és a beszélgetést semmilyen pozitív irányba nem terelő hozzászólást. Ez kis társaságban elfogadható, de egy nyilvános fórumon már mindenki ezerszer látta.

(#13) Graphics válasza JKJ420 (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Entschuldigung.. :U

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) #72042496 válasza siposz (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Engem meglepne, ha nem lenne a NANO90-hez képest is pl. jelentősen több dimming zóna és feature ebben a 8K tévében.

(#15) E.Kaufmann válasza Graphics (#8) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem kell mindenen megsértődni, igaz azóta, hogy egy munkaidőn kívüli válaszlevélben egy munkatársnak küldött "Szia Pista" megszólítás miatt is kiakadt az illető, már nem csodálkozok semmin. :W :W :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16) Graphics válasza E.Kaufmann (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Most én sértődtem meg, vagy Te? ;]

Ne verd a fejed sehová. Felesleges. Leírtad, ennyi.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) E.Kaufmann válasza Graphics (#16) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem sértődök, csak nem értem. Tisztára, mint a csajok a tk-ról :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18) _Smooth válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


_Smooth
senior tag

Igazad van, vegyél itthonra 488 Pistát, fogja szeretni a kátyúkat meg fekszikzsernyákokat.
A minőségi benzinről már nem is beszélve.
Mi másra tudsz használni egy ilyen TV-t, mint tartalomfogyasztásra? (mert a példádnál maradva, igazad van, egy béjjemvéjaudit nem csak azért vesz az ember, hogy állandóan 250-nel járjon)
Bár hamának biztos van rá valami kis konzolos megoldása, hogy a porcelán szarvast meg a kis cserepes virágot fel lehessen tenni a tetejére.

Vedd meg nyugodtan ezt a 8K TV-t is. Cseppet sem pazarlás max 1080i-ben maónikasóval táplálni (vagy jobb esetben egy UHD BD-t szoftveresen felkonvertálni).

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#19) E.Kaufmann válasza _Smooth (#18) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én full HD TV-t vettem, de néha érzem, a határait valamint képminőséget már egyre inkább 4k TV-vel kapni.
Én úgy vagyok vele, inkább vegyen egy gazdag ember 8k-s tv-t, mint egy sportkocsit. Most is hétvégén egy hajdúsági kisvárosban (nem a szélén, hanem a főtértől 200m-re) bömböltette a szarját egy hülyegyerek. Valami sportkocsiféle. Nagy élmény a melegben vasárnap délután nyitott ablaknál ilyet hallgatni, pláne, mikor a gyerek is aludna. Bezzeg ilyenkor sehol a rendőr, amikor meg én elnéztem egy stop táblát ugyanilyen nyugis időpontban, na akkor persze, hogy mögöttem voltak. Szóval, ha ez a hülyegyerek inkább vett volna 8k-s tv-t, csúcs gépet, csúcshangrendszert és egy légkondis lakásban játszott volna, na akkor az is pazarlás, de a szülein kívül mást nem zavar és nem is veszélyeztet.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20) _Smooth válasza Busterftw (#5) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nekem is csak azért van UHD TV a hálóban, mert már kb nem lehet FHD-t kapni :D
Nem fogom emiatt az FHD BD lemezeket eldobálni, de mégcsak a szoftveres mókolást se kapcsolom be rajta.
Egyetlen előnye, hogy még kevésbé látszik ezeken a pixelhiba.
Nem azt mondom, hogy akkor senki ne vegyen UHD TV-t és ne nézze azt 1 méterről. Csak azt, hogy ennek nem sok értelme van. Vetítőből, amivel 3,5m-ről 95" vászonra vetítek, már elkélne az UHD. De 8k? Max ugyanilyen távról kétszer ekkora átlóra. Az meg remek nyaktorna :D
De igazatok van, remélem, már fejlesztés alatt a 32K...
Vagy legalább ezekből a teljes kávamentesség - akkor veszek ebből 4-et.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21) _Smooth válasza E.Kaufmann (#19) üzenetére


_Smooth
senior tag

Akkor vegyen inkább jetskit, azzal még kevésbé zavart volna ott :D

Nem irigykedem, arra égeti mindenki a pénzét, amire jól esik. Csak úgy leszóltátok az első kommentet, pedig abszolút igaza van.
Nem mondta, hogy senki ne vegye. Csak azt, hogy nem racionális választás, főleg, amíg nincs alá forrás :)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#22) #72042496 válasza _Smooth (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Linkelték itt is az AB tesztet (#9), miszerint fimeknél 88"-on 1,5 méterről jó esetben hangyányi (pun intended) különbséget láttak csak a 8K javára. Eszerint 95"-on 3,5 méterről se lenne előnye a 8K-nak. Kamerás felvételnél legalábbis nem.

Egy pixelpontos, aliasolt, grain, blur és tömörítés nélküli, teljes színinformációval renderelt képen ahol szomszédos pixelek közt is előfordulnak hírtelen szín- és kontrasztátmenetek, még látszódhat a 8K előnye. A játékok képe ilyen. Csak ezzel még sávszélesség- és teljesítményproblémák vannak. De én azt mondom, hogy előbb az ól aztán a malac, és majd úgyis meglátjuk.

***

Ha jól csinálta az LG (nem láttam összehasonlító tesztet), akkor az LCD tévéik közt a hagyományos Blu-ray is ezen a tévén lesz a legszebb, ilyen értelemben nem lenne pazarlás erre a célra a készülék. A felbontás miatt igen.

[ Szerkesztve ]

(#23) akaido


akaido
addikt

Amíg "csak" full HD moncsi_csim és TV-m van, addig nem tudom megítélni a képben lévő különbséget, pedig biztos van.
"ósantakarékosba" láttam már kiállítva 8k-s TV-t, de mivel valamelyik sportcsatorna volt adásban,így akkor sem lehetett ex_act véleményt nyalvánítani.
Szóval várok vagy zsére, vagy ajándékra, vagy ajándék zsére :) de elsősorban megfelelő adásra.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#24) _Smooth válasza #72042496 (#22) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ezt mondtam én is. 95" vászonra az UHD már indokoltnak érződik esetemben. De 8K oda is felesleges.

Viszont ne keverjük már a képminőséget a felbontással.
Nem azért lesz szép a kép ezen a TV-n, mert 8k panelt préseltek a keretek közé, hanem mert olyan processzort és olyan szoftvert raktak alá.
Az első kommentelő (és én) sem a képminőségét céloztuk a mondandóval. Hozza a TV ezt a képminőséget, de bőven elegendő (sok) az UHD felbontás is. Nemhogy 8K. Ez a felesleges benne, erre értette, hogy ez így pénzégetés (legalábbis a felár mindenképp, amit csak a vevőmágnesnek szánt 8k-ért kell kipengetni)

Az utána következő BMW-s példánál maradva ez pont olyan lenne. Ott is a vas képes lenne valszeg 300kph végsebességre is, de 250-en limitálták - az emberek többsége pedig 200-nál ritkán megy vele többet (már csak azért is, mert az ósangazdaságos benzin csak olcsóbb, de nem eszik belőle kevesebbet).

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#25) #72042496 válasza _Smooth (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ohh, a vásznat elnéztem, tényleg csak UHD-t írtál.

Nem keverem a képminőséget és a felbontást. Ugyanakkor fontosnak tartom leírni, hogy ha az előbbiből (illetve mindenféle egyéb funkcióból) kell a legjobb, akkor a 8K is jár vele ha kell, ha nem. Legalábbis ezt feltételezem a Samsung és Sony példájából az LG-nél is. Ezért szerintem nincs gyakorlati értelme kiragadni a 8K felbontást, és arra szorítkozva írni a tévékről.

[ Szerkesztve ]

(#26) _Smooth válasza #72042496 (#25) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ugyanígy akkor cikknek szalagcímként ezt kiragadni sincs értelme.
Ennyi erővel azt is odaírhatná, hogy fekete, VESA400-as vagy 230V-os.
Teljesen irreleváns info ez a felbontás.

Kipróbáltuk az LG új, 8k felbontású NANO99 tévéjét

Ez is csak egy mérőszám pont annak a (cél)közönségnek, aki nem a képminőség miatt vesz TV-t. Azoknak viszont felesleges "kipróbálni" :D
Mint a telefonoknál/fényképezőgépeknél a felbontás. Szenzorméret, lencserendszer, képfeldolgozó... kit izgat?
"Kell egy gép, mert esküvőre megyünk. Oh, ez drága. Mindegy, akkor majd a telefonommal fotózunk, az is 5MP." - 12éve az egyik médijamárket fotóosztályán hangzott el.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#27) Foglalt név válasza #72042496 (#22) üzenetére


Foglalt név
addikt

Pont az általad említett játék az, ahol lehet értelme ennek a képfelbontásnak. VR-hez kell, ellentétben egy TV-vel, bárhogy is kapálódzik pár foteltudós.
Még 27-es monitornál is, akinek 4k-t osztottunk, az első kérdés az volt, hogy nem lehet-e nagyobbra állítani a betűket.
Biztos vannak olyan szakterületek, grafika, tervezés, ahol időnként jól jön egy magasabb PPI, de a valóvilágnak olyan mindegy 3 méterről.

A legjobban az évente uborkaszezonban felkapott német autópálya rémhír tetszett. Csak hogy tiszta legyen, a pályán ajánlott sebesség van, 130, illetve, fordítva, mint ahogy szerepelt, vannak korlátozott szakaszok. Tegnap még kényelmesen, ment a 250, emiatt nem kell izgulnia senkinek ;)

(#28) Busterftw válasza _Smooth (#20) üzenetére


Busterftw
veterán

Nalunk 80%-ban Netflix/Amazon Video megy, 20%-ban Youtube, ott azert mar van dogivel 4k tartalom, Youtube-on meg a legalja blogger is 4K-ban vesz fel contentet.

Majd ez tortenik a 8K-val is.

(#29) Reggie0


Reggie0
félisten

Inkabb az ILED-et fejlesztenek, az kene a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#30) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én mindenképpen örülök, hogy jönnek ezek a tévék. Egyrészt a fejlődés fontos, másrészt én még csak egy jó fajta 65" környéki 4K készüléket szeretnék venni, és remélem hogy az új technológiák lejjebb szorítják majd a felső(bb) kategóriás 4K televíziók árát.

(#31) mad823 válasza antikomcsi (#30) üzenetére


mad823
őstag

Épp ez az, hogy nem lesznek felsőkategóriás 4K TV-k. A felsőkategóriás fícsörök mind a 8K-ba fognak átvándorolni, és marad a középkategóriás 4K.

(#32) Busterftw válasza mad823 (#31) üzenetére


Busterftw
veterán

Azert meg egy jo 3-5 evig biztos, hogy lesz felsokategorias 4K teve.
Meg csak most lesz mainstream a 4k OLED, hol vagyunk meg a 8K-tol.

(#33) Victorio


Victorio
aktív tag

A szükség van-e erre vitához:

A TV gyártók a gombhoz próbálják igazítani a kabátot.
(Tartalom híján 8K erőltetése)

Ezt egyedül az anyagi érdekük hajtja.
Azért találnának ki ilyen buzzwordöket (8K, nanocella, QLED, miegymás...), hogy a befolyásolják az emberek érzését, hogy az ő régebbi eszközük mennyire elavult már.
Így hiába nincs rá szükségük gyakorlatilag, mégis elindul a vezérhangya, hogy készüléket kell cserélni.
Pluszban ehhez hozzájön a tervezett elavulás, meg némi árkartell.
Enélkül mindenki boldog lenne a 10 éve vett FullHD TV-jével, a gyártónak meg nem 3,2 milliárd $ lenne az éves nyeresége, hanem csak 1,4. (Valamint 150 millió tonnával kevesebb veszélyes hulladék keletkezne - bár ezt a részét pont leszarják.)

Persze ha valaki meg meri kérdezni, hogy minek ez, akkor rögtön rá kell sütni a bélyeget, hogy útjába áll a fejlődésnek és ha mindenki így gondolkodna akkor még a szakócánál tartanánk.
Így aztán az akadékoskodók inkább csöndben maradnak, és végül csak meglesz a 3,2 milliárd.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#34) mad823 válasza Victorio (#33) üzenetére


mad823
őstag

Tegyél egymás mellé egy 10 éves és egy mai tévét. Ne mondd, hogy nincs fejlődés képminőségben...

(#35) Busterftw válasza mad823 (#34) üzenetére


Busterftw
veterán

Tudod hogy megy ez, 4x annyi pixel mint a 1080p is csak egy buzzword, a 3840 x 2160 tartalom ugyanugy nez ki a 10 eves full hd teven.

(#36) mad823 válasza Busterftw (#35) üzenetére


mad823
őstag

Szerinted a képminőség egyetlen összetevője a felbontás? Hát a kontraszt, fényerő, színtérfogat, betekintési szög, tükröződés(mentesség), kalibrálhatóság, stb. nem számít? Ezekben volt azért bőven előrelépés.

(#37) #72042496 válasza mad823 (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ironizált. :)

(#38) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Minek erőlködni ips lcd-vel a 8k felbontásban , ennyi pénzért inkább vennék 4k oledet 77"-es méretben , de még egy va panelos LCD 75-85-ös tévének is nagyobb értelme van szintén 4k felbontással.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#39) NomadND1 válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


NomadND1
senior tag

Remek eszmefuttatás, csak egy dolog nem stimmel. Ez egy TV. Tudod nézni és közben hizni. Egy kocsival eljutsz a-ból b-be tudsz mozogni, szórakozni és mindenki annyial megy amennyivel akar ez a saját felelőssége.
Tehát #1-nek bizony igaza van.

(#40) Victorio válasza mad823 (#34) üzenetére


Victorio
aktív tag

Félreértettél, nem azt mondtam, hogy nincs fejlődés.
Azt mondtam, hogy ha megnézed a Vad Angyal 417. részét FHD-ban és utána 8K-ban is, akkor nem biztos, hogy a szórakoztatási faktorban lesz akkora különbség amiért egy havi fizetésemet megéri kiadnom két évente.
Nem a fejlődés ellen vagyok, hanem az erőltetett, mesterségesen gerjesztett igényű fejlődés ellen.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#41) #72042496 válasza NomadND1 (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezer más dolog sem stimmel, de azok az analógia szempontjából többnyire irrelevánsak is. Ez annyiról szólt, hogy valamilyen kihasznál(hat)atlan funkció miatt értelmetlennek tartanak-e egy egyébként is kiemelkedő terméket.

[ Szerkesztve ]

(#42) rothfb válasza Jorgi Kormi (#38) üzenetére


rothfb
veterán

Pont ezt akartam mondani.
Pl: [link]

(#43) Borisz76


Borisz76
veterán

Nem találtam rá utalás..... de nagyon remélem, hogy az ethernet port nem Fast hanem Gigabit.

Szégyen, hogy a mai tv-ken csak 10/100-s Fast ethernet van így muszáj az AC-s WiFi-t használni... aminek kicsi a hatótávolsága és 1 fal is megfogja.
Ha csak nincs egy légtérben az AC-s router és a tv.
Kábel sokkal stabilabb átvitelt biztosít....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44) Duree


Duree
veterán

Nos ez az a termék amire egyenlőre semmi szükség. Inkább a 4Kra kellene fokuszálnia tartalom szempontjából.

duree54

(#45) K0vasz válasza Busterftw (#10) üzenetére


K0vasz
aktív tag

Manapsag nagyon keves termek/otlet bukik, LG/Samsung stb kaliberu cegeknel komoly piackutatas van.

Hát nem tudom, minden évben kitalálnak valamit, mert ugye hogy adnák el az aktuális szériát, ha csontugyanazt tudja, mint az előző, és ebből születtek aztán a 3D-s meg hajlított tévék, amikkel egy-két évig tele voltak a boltok, hogy "hű, ez a jövő", aztán ma már nyomuk sincs.
Esetleg megpróbálhatnának rámenni a képminőségre, mert az alsóbb kategóriákban továbbra is csak a foltos, fekete helyett világosszürkét adó IPS-csodák vannak, és ha az ember kicsit is jobbat akar, akkor már mélyen bele kell nyúlnia a zsebébe (főleg, hogy OLED-ből még csak kis méret sincs).

(#46) Busterftw válasza K0vasz (#45) üzenetére


Busterftw
veterán

Ebben a formaban a 3D eleve halott volt, viszont nem bukott 1 ev utan, tucat 3D film jelent meg.
Most az AI meg ilyen feature-ktol tekintsunk el, de egy 8K TV-n mit lehet elrontani?
Nem kell kulon ugy felvenni, szemuveg sem kell a jobb elmeny miatt stb.
2016-ban a Guardians of the Galaxy Vol. 2 mar 8K-ban volt rogzitve, azota gondolom inkabb az a standrard.
Ugyanaz mint a 4K, idovel az lesz a polcokon es kesz. Majd lesz jobb felskalazas amig nincs eleg content. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47) zetor2000 válasza arty (#9) üzenetére


zetor2000
senior tag

CAD alkalmazásokhoz kell a nagy felbontás.
A több monitor se rossz, de a nagyfelbontás az igazi, ha rendesen szeretnél átlátni 2D alaprajzokat.
Ha ezt 8K megjelenítő tudja, akkor hajrá, olyat kell venni. Egy sima fullhd kijelző, amit használok, az eléggé tré. Sajna 4K kijelzőt még nem vettek nekem a főnökeim...
De majd most, hogy van 8K :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#48) kolopele válasza Busterftw (#5) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mindig azok szidják a legtöbb előremutató dolgot, akik soha nem is lesznek a célközönség tagjai. Az autó is jó példa mondjuk, azért kell bivalyerős gép, mert amikor az ember sűrűn jár hosszabb útra, jól jön előzéseknél, a kényelem meg mindenek felett. Az én 4k Oledem kétszer annyiba került, mint most ez a 8K, egyelőre nem fogom lecserélni, de ki tudja, hátha megérem, hogy legyen értelme (talán van még rá úgy 20-25 évem) :)

[ Szerkesztve ]

(#49) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Na eljött ez az idő is, már csak a csicskák tolják 4K-ban. ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#50) kolopele válasza Ragnar_ (#49) üzenetére


kolopele
nagyúr

Na és FHD - ban? ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.