Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) geekthink


geekthink
csendes tag

Megosztanám veletek néhány tapasztalatomat, mert látom, hogy sokan vontok párhuzamot az egér felbontása és üzemideje között.

Én azt tapasztaltam, hogy nem a felbontás, hanem a rádiós kommunikáció frissítési frekvenciája határozza meg leginkább az akku üzemidejét.

Volt korábban egy MX1100-as egerem az hetekig (vagy hónapokig? Már nem emlékszem.) elvolt egy töltéssel, de nem is volt gamer egér.

A legszembetűnőbb az volt, az 1100-assal nem lehetett egy apró - 16px körüli - ikont "körberajzolni".
Pár éve már egy G700-ast nyúzok, ezzel minden pixelen végig lehet vezetni a kurzort rádiós üzemmódban is, viszont a gyári akkuval egy napot sem bír ki. Ha jól emlékszem másodpercenként 500x frissíti a kurzor pozícióját. Ez egyébként állítható, lomhábbra állítva gondolom jelentősen kitolható az üzemidő. Valamit valamiért

Munkához vezetékes egérként használom - ilyenkor nem csak az akkut tölti, hanem az adatokat is usb-n keresztül küldi. (Akku nélkül is működik.) Sokakkal ellentétben én pont játékhoz szoktam rádiós üzemmódra váltani, hogy a nagy mozdulatoknál ne akadályozzon a kábel. A Logitech azzal reklámozta, hogy rádiós üzemmódban is ugyanolyan pontosan követi a mozdulatokat mint vezetékesként használva. Az én tapasztalataim ezt alátámasztják.

“We are what we repeatedly do. Excellence, therefore, is not an act, but a habit.” – Will Durant

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.