Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) buherton válasza dabadab (#40) üzenetére


buherton
őstag

Direkt nem akartam efelé elvinni a témát. De legyen: Mayak, Sellafield, Csernobil, Fukushima. Az utolsó kettőnél sokáig rezgett a léc, hogy felrobban - Csernobil esetében a harmadik robbanás az egészet a levegőbe repítette volna - vagy sem.

Egyelőre nem értem, hogy hogyan kerül ide vízerőmű balesetek. Ha megépült volna a Bős-Nagymaros, akkor ott nem igazán fordulhatott volna elő olyan, mint Kínában. De ha már szóba került, akkor kíváló példa arra, hogy az ember, hogyan nem képes biztonságosan építeni olyan műtárgyakat, amelyek pusztító energiát tartanak vissza. Ez igaz az atomerőműre is. Pedig a gátakat már több ezer éve épít az ember és azóta nem változott a víz és sok feladata nincs is csak a vizet a gát mögött tartani.

Kínában úgyis sokan vannak, nem? Az 5 éves terv fontosabb, mint néhány emberi élet. Ott ha elütnek egy gyereket, akkor biztosra mennek és megölik, mert kevesebbe kerül a szülőknek fizetni, mint az orvosoknak. Kb 5 éve volt erről cikk.

Ha jól emlékszem, akkor Aszódi Attila és Szatmáry Zoltán közös könyvében fejtették ki szigorúan statisztikai alapon mekkora esélye lesz - amikor megírták, akkor nem volt Fukushima és mindenki vadul építette az atomerőműveit - a jövőben hogyan fog nőni az esélye a csernobili és az azt meghaladó balesetek valószínűsége. A víz elfolyik, de ha komoly sugárszennyezést kap a vízbázis, akkor gazdaságilag fájóbb. Ez volt Tokióban is Fukushima után csak szerencséjükre nem emelkedett durván a sugárzás.

Nem is azt mondtam, hogy nem bocsátanak ki CO2-t, de füstöt aligha látsz gáz alapú hőerműben.

Az mondjuk fura, hogy újítani akarják Visontát. A CO2 kvóta csak drágább lesz.

Bős-Nagymaros megépül -> most mehetne a nap és szélenergia hasznosítás -> le lehet állítani néhány erőművi kapacitást -> paksi leállás esetén kevesebb lenne a hiány, amit pótolni kellene.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.