Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joca1


joca1
tag

Én technikám még egyszerübb.Fürdéskor jól gözöljünk be és utána mikor megtörölköztünk akkor jól tisztitsuk meg a telefon kijelzőjét az erre alkalmas törlőkendővel,majd huzzuk le a foliát és rakjuk rá a fóliát eggyik sarkától elkezdve.
Nincs benne semmi ördöngösség,mindössze annyi a titok,hogy párás levegőben nincs kosz mert a pára leköti a porszemeket,ezáltal nem fog felhólyagosodni a kijelző.
Nekem majdhogynem tökéletes lett.remélem tudtam segiteni. :R

(#2) mkRoland


mkRoland
senior tag

Köszönöm a leírást, hasznos infókkal szolgáltál. Éppen most készülök a tabletemre fóliát tenni, és az egyik droidos telefonomon is cserére szorul lassan a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#3) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Hasznos! Köszönjük! :R

Véleményem szubjektív...

(#4) icecave


icecave
nagyúr

Én cellux helyet az előző fóliát (amit ugye úgyis kidobok) szoktam a képernyőre nyomkodni, olyan szépen leszedi az esetleg rákerülő 1-2 szösz, hogy csak na :D

Viszont a "vizes fólia" esetében vigyázni kell, leginkább az IS-re gondolok, ha sokszor leszedi és felteszi az ember (mert elrontja), ha nem marad eléggé nedves és nehézkes a felrakás, akkor mikor megszárad, szivárványos lesz kicsit, és úgy is marad.... tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#5) DanielK válasza icecave (#4) üzenetére


DanielK
addikt

Még nem volt dolgom IS-sel, így arról nem tudtam írni. Az ilyen száraz fóliák esetében szerencsére ilyen nincs. Ott akárhányszor moshatod, nem lesz ilyen, csak felrakás előtt kell egy picit lerázni és aztán a kinyomkodással minden kimegy alóla, a maradék meg idővel megszárad. Tapasztalatból mondom, mert az előző hátlapi fóliámat muszáj volt a vizes módszerrel feltenni, úgy elrontottam előtte párszor.

(#6) icecave válasza DanielK (#5) üzenetére


icecave
nagyúr

Ezt a "szárazat is vizesen" módszert ki fogom próbálni, nemsokára megjönnek a kísérleti fóliáim (érsd. olcsó:D).

(#7) nofi


nofi
őstag

Ezt jó ötlet volt Logouton is közzétenni! Nekem anno bevált, köszi még egyszer ;)

Xbox GT: nozsolt

(#8) DanielK válasza nofi (#7) üzenetére


DanielK
addikt

Pont emiatt gondoltam rá, hogy közzéteszem, mert eddig csak az iPhone topikban látták. Így többekhez eljut. Régen én is paráztam a felrakástól, mindig olyan helyet kerestem, ahol felteszik, de olyan meg kevés van és hát nem mindig olyan volt a végeredmény, mint amilyet szerettem volna

(#9) icecave válasza DanielK (#8) üzenetére


icecave
nagyúr

Ja, egy tanács... írd oda,hogy felelősséget nem vállalsz, ha valakinek ebből kára keletkezik.. nekem volt olyan, hogy adtam tanácsot, majd szóltak, hogy "Úgy csináltam ahogy írtad, és elromlott, szóval te vagy a hibás...". Szóval ilyen hozzáállású emberek is vannak.

(#10) blueMerle


blueMerle
veterán

Pára, víz....micsoda ötletek. Aztán megy a csodálkozás hogy nem reagál pár hónap után az érintőkijelző, nem működik a mikrofon, esetleg a hangszóró. Persze mikor a szerviz azt mondja hogy beázás, akkor sűrű fejcsóválás, homárra panaszkodás, fogyasztóvédelmis-feljelentősdi van, mert ugye a user fejében meg sem fordul hogy akár pár csepp is elég lehet ahhoz, hogy a készülékházba bejutva gondot okozzon, vagy már rég el is felejtette ezt a remek ötletet, hogy tette fel a fóliát anno.

(#11) kerekfej


kerekfej
addikt

Brando képernyővédő Oregonra

Az én módszerem:
LCD tisztító folyadék minőségi (sok a szar, nagyon utána kell járni, melyik nem foltosodik)
LCD tisztítókendő folyadék minőségi

Az a legjobb ha mikor új a telefon akkor rakjuk rá, közvetlen a gyári fólia levétele után 3 másodpercre.

Alul ráragasztva majd végig oldalirányba simogatva, felfele irányban haladva.

Elsőre jónak kell lennie a pozíciónak, mert meg lehet cseszni. Buborék így tutti nem marad.
Ha mégis akkor puha filccel simogatni óvatosan, hátha eltűnik vagy kisebb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12) Apika


Apika
Közösségépítő

Köszi a cikket, hasznos volt... :K

(#13) DanielK válasza blueMerle (#10) üzenetére


DanielK
addikt

Aham, csak mi van, ha veszel egy IS-t? :F :W
Ott alapból folyadékkal kell feltenni és ráadásul nem kevéssel (nézz meg egy youtube videót róla).
Persze ezzel a módszerrel is bemehet a víz, de nem elárasztani kell. Néhány csepp elég hozzá, illetve kell egy 2. rongy/kendő, amivel azonnal felitatod az oldalt kijövő vizet. A telefonomba nem ment be, szóval okosan kell csinálni.

(#14) Kommy válasza DanielK (#13) üzenetére


Kommy
veterán

Csak hogy az a folyadék nem víz. Hanem olyan folyadék ami nem károsítja az alkatrészeket.

Tikakukac: nem az áramvezető képességével van gond a víznek hanem a korrodáló képességével.

[ Szerkesztve ]

(#15) Tikakukac


Tikakukac
titán

Száraz fóliát nem ajánlom. Ebayről hozattam shieldZ fóliát, 2 darab 1200 cakk pakk. Bőségesen meglocsolni a kijelzőt monitortisztítóval fólia felrak, 8 óra száradás és nincs bubi se semmi más. Tartósságban pedig IS szinten van.
Aki meg tart a víztől, az csekkoljon fizika könyvet, hogy milyen esetben vezet áramot. Utána pedig nem fog hülyeségeket beböfögni...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16) icecave válasza Kommy (#14) üzenetére


icecave
nagyúr

Én ismerek olyat, aki kinyírta vele a Nokia akkori zászlóshajóját, mert bejutott a folyadék. Persze,hogy tényleg ez okozta-e, arról fingom sincs, de IS feltétel után halt meg a kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#17) DanielK válasza Kommy (#14) üzenetére


DanielK
addikt

Csak azt nem értem, hogy hogy jutna be a készülékbe? Pár cseppről van szó, ráadásul a kinyomásnál ott egy kendő/rongy, ami rögtön felitatja. Persze mikroszkopikus vízcseppek lehetnek még alatta, de azok felszáradnak. Ja amúgy a levegőben is van, csak olyan kicsik, hogy nem vesszük észre. ezzel az erővel, akkor bármikor belemehet a víz.

Természetesen senkinek sem kötelező alkalmazni a leírtakat, csak gondoltam segítek valakinek ezzel. Elsődlegesen az 1. technikát javasoltam amúgy is.

(#18) Tikakukac válasza Kommy (#14) üzenetére


Tikakukac
titán

Hamarabb fog szvsz az a telo lehalni valami más miatt, mintsem elkorrodáljon benne valami a párától.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19) blueMerle válasza DanielK (#13) üzenetére


blueMerle
veterán

Ahogy Kommy is mondta, az IS esetében az a lötty nem víz :)

Ami a telefonba nem megy be és a néhány csepp-et illeti, jómagam legalább 50 ilyen készülékkel találkoztam, ahol a pár csepp és a fürdőszobában maradt (pára) c. esetek nyírták ki a telefont. Lassú, de biztos halál :)

Természetesen ezzel nem azt akarom mondani, hogy néhány vízcsepp kinyírja a telefont. Vannak nagyon jól összerakott készülékek, ahol az sem gond ha elázik, vannak ugye a staraptelók, amiknek meg sem kottyan a fürdőzés, de többségben inkább azok a telefonok vannak, amik bizony nem viselik túl jól ezeket a pancsikat. Szóval hacsak kifejezetten nem vízálló vagy cseppálló a telefon, akkor én, mint volt szervizes nem igazán ajánlom ezt a módszert. Hiába csinálod okosan.

A legdurvább eset az volt, amikor egy pasasnak annyira izzadt a keze, hogy a hangszóróba bejutott izzadtság nyírta ki a hangszórót a telefonjában.

Tikakukac: egy csaj anno az 5800-ával fotózgatta magát fürdés után a fürdőszobában ( :P :DDD ) ,és hozta a készüléket hogy hát nem működik. 3 hétnyi ilyen kaland elég volt, hogy a korrózió kinyírja az alaplapot.

[ Szerkesztve ]

(#20) DanielK válasza blueMerle (#19) üzenetére


DanielK
addikt

Értem és köszönöm!
Szerintem akkor mindenki maga dönti el, hogy meg meri csinálni vagy sem. Egyébként is azt ajánlottam, hogy az elsővel kezdje. Ha nagyon ujjlenyomatos lesz a fólia a 20 le és felvétel után, akkor még a vizes módszerrel megmenthető.
De az esetek többségében (95%) az elsővel simán fel lehet tenni. Csak elsőre megfelelően kell feltenni és akkor a cellux segít a maradék por eltávolításában.

(#21) blueMerle válasza DanielK (#20) üzenetére


blueMerle
veterán

Pontosan :K

Inkább az első módszert, a másodikat pedig kifejezetten csepp- és vízálló telóknál. :K

(#22) Tikakukac válasza blueMerle (#19) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor makkos vagyok, 5230-at mindig így cseréltem, semmi baja nincs mai napig sem. ez szvsz erősen teló függő...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23) blueMerle válasza Tikakukac (#22) üzenetére


blueMerle
veterán

Nekem is esett vízbe az N97 és a mai napig müködik. Nem arról beszéltem hogy törvényszerű, hogy a víz bejusson az alaplaphoz és ott végezze a dolgát, hanem hogy előfordulhat. Márpedig az ördög nem alszik :)

(#24) joca1 válasza blueMerle (#23) üzenetére


joca1
tag

Hát hogyha a fürdőszobában a kb fél percig lévő telefont tönkreteszi a pára akkor eskü mindjárt becsokizok.ez azért elég kacagtató :),eleve nem az a lényeg,hogy tűz forró gőzzzel piritsd a telót hanem csak natur bemész a fürdöbe gyors felrakod és ennyi az egész.Ennyi erővel utcára sem vihetem ha lesszáll a köd,ne viccceljünk már. :)
Deka vizet nem kap a telefon ezzel a módszerrel és ami még fontosabb,hogy tényleg hatásos.Up a cikkért :R

(#25) blueMerle válasza joca1 (#24) üzenetére


blueMerle
veterán

A székletvisszatartási problémáid nem tartoznak rám, így ezt inkább hagyjuk :) Ami pedig a mondókád illeti: mi lenne he el is olvasnád azt amit írtam, majd értelmeznéd. :)

Idézek egy kicsit magamtól, segítek neked:

Természetesen ezzel nem azt akarom mondani, hogy néhány vízcsepp kinyírja a telefont.

3 hétnyi ilyen kaland elég volt, hogy a korrózió kinyírja az alaplapot.
ez neked fél perc, wazzeg? :D

A lényeg, ami felett vééééletlenül elsiklottál, hogy azt írtam: előfordulhat. Nem azt írtam hogy ezzel tuti és halálbiztosan kinyírja az ember a telefont, de benne van a pakliban.

[ Szerkesztve ]

(#26) joca1 válasza blueMerle (#25) üzenetére


joca1
tag

Nem olvastam el elég figyelmesen ez igaz.
Most aztán muszály volt pont ezt a székletvisszatartást kiemelned az irásomból gratulálok,nem erre irányult az irásom de leszürhetted volna te is ha jobban odafigyelsz te profi telefonguru :) .
Én itt be is fejeztem szuper modorod van,sory ha a "becsokizok" szóval igy belédgázoltam :)
Mindenesetre én mindenkinek merem ajánlani ezt a módszert,semmi baja nem lessz a telefonnak. :R

(#27) icecave válasza blueMerle (#21) üzenetére


icecave
nagyúr

Vigyázni kell, az biztos, én még telefont nem tettem tönkre. Igaz, vízzel nem is próbálkoztam, csak IS-hez adott löttyel, amiről már akkor is tudtam, hogy más van benne. Éppen ezért kétkedve fogadtam az általam leírt szitut, hogy valaki azzal nyírta ki a kijelzőt...

(#28) joca1 válasza icecave (#27) üzenetére


joca1
tag

Szia,most olvastam az elöbbi kommentjeid közt,hogy "elvileg" ugyanúgy csinálták mint ahogy te leirtad.Neked max akkor kell felelősséget válalnod ha te rakod fel a fóliát.azt nem tudhatod,hogy ő,hogy csinálta,lehet mégsem úgy.

(#29) icecave válasza joca1 (#28) üzenetére


icecave
nagyúr

igen, mondani mindent lehet, ezzel tisztában vagyok, én már akkor is tudtam, hogy a panasz nem állja meg a helyét.

(#31) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Ma vettem fater Ace-jére Ecxlusive Line fóliát, de véletlenül először rossz oldalával akartam feltenni és teli ment szösszel... Hogy lehet az ilyet kimosni, hogy tiszta legyen és por mentes? Már próbáltam fóliát kimosni, de nem jártam sikerrel, nagyon ocsmány lett a végére...

(#32) malwy válasza m4rk.89 (#31) üzenetére


malwy
senior tag

Celluxxal a porszemeket. Ha van vmi makacs cucc, akkor esetleg gyógyszertári alkohollal, de ezzel csak óvatosan, mert a ragasztóanyagot is viheti...

(#33) m4rk.89 válasza malwy (#32) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Csak porszemek vannak. Nincs itthon cellux, szigetelő szalag is jó? :D

(#34) Jeanne d'Arc

Nekem soha nem jön össze hibátlanra most is ratyi ami rajta van...

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#35) malwy válasza m4rk.89 (#33) üzenetére


malwy
senior tag

Próbáld meg. Ragasztót ne kenjen a fóliára, kb az a lényeg.

(#36) Srodney


Srodney
senior tag

kár hogy nem hamarabb olvastam a cikket akkor megsporoltam volna az eldobott hibásan feltett fóliák árát.elég húzós ára van egy ilyennek...

(#37) Rossi


Rossi
addikt

Karcálló kijelzővel rendelkező telefont kell venni... Nekem ennyit nem ér meg az egész, pedig igényes vagyok a dolgaimra, plusz idegesít is a fólia a telefonon...

Ettől függetlenül sokaknak hasznos lehet.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#38) m4rk.89 válasza Rossi (#37) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

iPhone 4 szerintem karcálló kijelzős, 2 hete se volt meg, mikor teljesen normális használat után, hozzátenném, hogy vigyáztam rá mint a hímes tojásra, megjelent rajta 2 hosszú hajszálkarc, szóval szerintem nem igazán létezik karcálló kijelző! :DDD

(#39) malwy válasza Rossi (#37) üzenetére


malwy
senior tag

Én imádom, hogy a fóliám matt felületű, s így sokkal kényelmesebb használni, kb. mint egér alá az egérpad.

(#40) m4rk.89 válasza malwy (#39) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Plusz kevésbé gyűjti az ujjlenyomatokat.

(#41) Zirowe válasza malwy (#39) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, én is matt fólia párti vagyok.

Sokat kibír, és nem kell percenként takarítani, mint a sima fóliát, vagy a fóliamentes kijelzőt.

Amúgy nekem egyszer azt tanácsolták,hogy egy két csepp folyékony szappant rakjak a kijelzőre, és rá a fóliát.

Telefonon nem mertem kipróbálni, csak a fényképezőmön (elég nagy a kijelzője), szépen felment rá, se bubi, se kosz.
A szappannak se nagyon maradt nyoma.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#42) Rossi válasza Zirowe (#41) üzenetére


Rossi
addikt

"A szappannak se nagyon maradt nyoma." Nem nagyon :F

So say we all! :))

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#43) Zirowe válasza Rossi (#42) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem, most jobban megnéztem, egyáltalán nem maradt nyoma. :)

Meg az volt a pozitívuma, hogy lehetett csúsztatni a fóliát a kijelzőn, tehát nem volt baj abból, ha eltévesztetted elsőre a felhelyezést.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#44) Tikakukac válasza Rossi (#42) üzenetére


Tikakukac
titán

A szappan sem rossz, csak ne legyen színezve a cucc. De kijelző tisztító, ami fújókás tökéletes. Még a gagyi 2-300 forintos fóliát is szépen ki lehet vele simogatni, pedig a minősége azoknak igencsak nem maximális :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Hasznos kis irás köszi.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#46) tvamos válasza icecave (#4) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mit jelent az, hogy IS?
Nekem Copter nevu van... marha draga volt, 4 oraja nezegetem... meg nem mertem kicsomagolni!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47) icecave válasza tvamos (#46) üzenetére


icecave
nagyúr

IS = Invisible shield (zagg, az eredeti).

(#48) tvamos


tvamos
nagyúr

Itt egy link ami video segitseg.
Nekem ezt "adtak" a foliahoz. Szerintem nagyon jo.
(Pl. eszembe nem jutott volna a kezem befujni, de akkor tuti nem ragad hozza!)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#49) tvamos válasza icecave (#4) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez is nagyon jo otlet! Koszi!
Ez tenyleg keznel van.
(Nekem sincs itthon cellux.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50) kerekfej válasza Zirowe (#41) üzenetére


kerekfej
addikt

két csepp folyékony szappant rakjak a kijelzőre ;] :Y

Ezt Valami amatőr mondhatta csak..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.