Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tiv83us


tiv83us
veterán

Annak ellenere, hogy egy igazi "Southern State" tud Louisville is szep lenni, meg van neki a varazsa :)

Viszont ezt a tizenakarhany kepet kb masfel oraig toltogettem fel :D

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2) tildy


tildy
nagyúr

Jó nagy fizutok lehet , ha ekkora házra fussa :DDD :DDD Ne vegyetek komolyan , csak nem bírtam megállni :D Olyan fura azt hallani , hogy itt a házunk azt ott egy felhőkarcoló :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) Kidus válasza tildy (#2) üzenetére


Kidus
őstag

Mi megprobaltuk, de nem volt kisebb :D

Assuming Control

(#4) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A város kiről kapta a nevét? Lehet tudni ? Gondolom nem Kossuth Lajosról. ;]

Ez már tényleg gonosz, akkor most tulajdonképpen Lujzavárosban laktok?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5) tiv83us válasza philoxenia (#4) üzenetére


tiv83us
veterán

"Louisville was founded in 1778 by George Rogers Clark and is named after King Louis XVI of France. "

by Wikipedia.

En sem voltam benne biztos, pedig mar itt rontom a levegot majdnem ket eve :)

ps: Gondolom azert is ejtik "Lujvill"-nek, nem pedig "Luizvill"-nek.

ps2: Felolem gonoszkodhatsz :)

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#6) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Köszi a képeket! :)

Elmennék szívesen, sőt, biztosan el is fogok menni az USA-ba, de nem tudnám elképzelni, hogy ott lakjak. Minden Magyarországhoz köt (ebbe most Erdélyt is tessék beleérteni:) ).

(#7) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ez a város Kentuckyban van, ugye?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8) tiv83us válasza philoxenia (#7) üzenetére


tiv83us
veterán

Igen.

Ha mar lefenykepeztuk a hazat kivulrol, akkor itt egy panorama kep, amit meg Bash baratom csinalt tavalyi latogatasa alkalmaval az erkelyunkrol. /Ajanlatos nagyban nezni of korsz :)/

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#9) tiv61us válasza tildy (#2) üzenetére


tiv61us
őstag

hej ram sosem csodalkoznak a borbelyuzletben, legutotbbis mar kifejezetten orultek nekem es fejbol tudta, hogy a 21-es tipusu frizurat kerem
a trolit joshua vezeti delelott, jo baratom
hat tildy ez a mi hazunk,igy mondjak ;]
a konyvtar tok ingyen van mindenkinek es van egy buszuk is amivel kimennek koyvet osztani
pesze a zom az internetet hasznalja, szinten ingyen
meg erdekesseg ha viszed vissza a konyvet vagy a videokazettat kis em kell szallni a kocsibol csak bedobod egy ladaaba

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#10) tiv61us válasza tiv83us (#5) üzenetére


tiv61us
őstag

ezert kapta tobbek kozott ket szobanki s a hotelben a louis illetve loius XVI nevet
mar ilyen miting szoba

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#11) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Azért tudtátok hová kell költözni, ott van Fort Knox a szomszédban. :D
Szóljatok ha lesz kiárusítás. :DD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12) tiv83us válasza philoxenia (#11) üzenetére


tiv83us
veterán

Tankot akarsz venni a legkozelebbi '56-os evfordulora, vagy mi? ;]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#13) tildy válasza tiv61us (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Jó itthon azt mondják rá ha panelról van szó, hogy itt/ebben a házban lakom, nem hogy a házam:D De elhiszem, hogy felétek így mondják:D

Sokkal nagyvárosiasabbnak gondoltam egyébként:U
Fura , hogy csak aforamerikaiak vannak a fodrászatban:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) tiv61us válasza tildy (#13) üzenetére


tiv61us
őstag

hat en magyarorszagon is ugy mondtam a4 emeletesben, hogy a hazunkban a szomszed nei stb
de z mindgy
ja, eleg sok fekete el itt
ebben a borbelyuzletben meg tenyleg csak feketek dolgoznak es feketk yiratnak
na meg mi a fiammal
meg is kedveltek minket:)
egy sarokkal arreb van egy ami noi es szinen zenesz
teljes az egyenloseg, de valamelyik okos politikus mondta minap, hogy meg mindig mas ha egy fekete lep be egyszobaba
nade amugyrendben an minden, de ez is allamfuggo
itt pl meglepoen sok fekete van aki rasszista, a serelmek lassan gyogyulnak
ezzel pl floridaban nem talalkoztam
carolinaban is alig
nem tul gazdag allam ez, az is igaz, de alakul

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#15) philoxenia válasza tiv83us (#12) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A használt aranyrudakra pályáznék. :U :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16) tiv83us válasza tildy (#13) üzenetére


tiv83us
veterán

A kepeket amiket latsz, csak egy olyan jo 3km2-es korzetben keszitettunk, egyebkent USA 17. legnagyobb varosa /legalabbis ha a lakossagot nezzuk/. Persze nem egy Chicago, vagy egy DC, de nem is olyan kicsi, foleg ha a kertvaros reszet is nezzuk. Nem is tul szep varos, nem is itt elnek az "elitek", de azert elvagyunk itt meg egy picit.
Mint ahogy mondtam, tipikus Southern State, sok bevandorloval /a taxisoforok 90%-a pl kozep-keleti/, tovabba eleg sok a kinai. Ilyenekt peldaul Floridaban nem tapasztalsz.
Californiaban termeszetesen a mexikoiak vannak sokan. Ez Amerika, van itt minden, ugyis mondhatnam "multicultural".
Nincs ezzel a varossal nagy baj, csak nekem kicsit sok a beton, keves a fu /nem az :)/ es kicsit sok a bunozes. De termeszetesen nem itt tervezem az eletem.

ps: A haz kerdesrol annyit, hogy itt a nyelvi kulonbseg dominal, itt peldaul a rental autora is azt mondjuk, hogy "my car", vagy a berelt hazunkra is azt mondjuk, hogy "my house".
Kidus is kezd ugy latszik amerikanizalodni. :D

philoxenia: Nem mondod ;]

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#17) tiv83us


tiv83us
veterán

Upsz, most veszem eszre, az masodik borbelyos kepen ott figyelunk a tukorben :DDD
Nem jo szoget valasztottal Kidi :)

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#18) tildy válasza tiv83us (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Oke csak azert irtam , mert a kepek alapjan olyan nyugis, amerikai "kisvarosnak" tunik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) tiv83us válasza tildy (#18) üzenetére


tiv83us
veterán

Gyere el egyszer ide, majd meglatod, hogy mennyire nyugis amerikai kisvaros ;]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#20) tildy válasza tiv83us (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha arra jarok, megigerem beugrom:D:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) philoxenia válasza tiv83us (#17) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Néztem is, hogy ez az amerikai csávó, Kentuckyban a NY-nek szurkol. :DDD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22) tiv83us válasza philoxenia (#21) üzenetére


tiv83us
veterán

Meg szep, football csakis NY Giants, baseball csakis the Yankees. :)
I Love NYC!

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#23) bolondember válasza tiv83us (#5) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

magyarul: Lajosfalva.. :DDD

Nem néz ki rosszul a város amúgy... :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#24) tiv83us válasza bolondember (#23) üzenetére


tiv83us
veterán

Lajosfalva, nem lajosfalva, nem csunya ez, csak sajnos sok a bunozes es szamomra sok a beton is. Szeretek zold kornyezetben elni, mondjuk egy to mellett. Dehat most ez adatott meg :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#25) tiv83us válasza tiv83us (#24) üzenetére


tiv83us
veterán

A legkedvencebb helyem amugy a borbely. Iszonyu jo hangulata van, uvolt a hip-hop, a fekak nyomatjak a szlenget, neha hozzadszolnak, szivar a szajukban, egyutt rappelnek a zenevel es csak $13 egy nyiras En imadom :).

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#26) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A "Bell Captain" -t , hogyan fordíthatnánk magyarra ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27) tiv83us válasza philoxenia (#26) üzenetére


tiv83us
veterán

Ezen filoztunk vagy felorat Kidussal, hogy hogyan tudhatnank leforditani, de nem talaltunk ra megfelelo kifejezest /pedig probalkoztunk a Bell Kapitanytol kezdve, a Londiner Fonokig :DDD/, aztan csak maradt a Bell Captain.
Tulajdonkeppen o a hotel Concierge-se /na, most ha ezt lefordittatod velem, akkor megorulok :D

Concierge: "In hotels, a concierge assists guests with various tasks like making restaurant reservations, arranging for spa services, procurement of tickets to special events and assisting with various travel arrangements and tours of interesting places to visit. In upscale establishments, a concierge is often expected to "achieve the impossible," dealing with any request a guest may have, no matter how apocryphal or strange, relying on an extensive list of personal contacts with various local merchants and service providers"

13 eve dolgozik itt, mindent tud a varosrol, szinte kivulrol fujja az osszes downtown etterem menujet, eligazit embereket, szorakoztatja oket, o ebbol kapja a borravalot. Ja es persze o a fonokunk, aki a munkajat nagyon komolyan veszi, de mikor civilben van, a legjobb arc, allandoan hiv a hatalmas birtokara 4 wheeler-ezni /ennek most se a britis angol, se a magyar kifejezese nem jut eszember/, PS3-azni, XBOX360...stb. Etet-itat. Viszont ha melo van, akkor hatalmas asshole tud lenni...:U

ps: Na megtalaltam a 4-Wheeler megfelelojet. Persze ez egy junior meret.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#28) Bubu79 válasza tiv83us (#27) üzenetére


Bubu79
addikt

Akkor leginkább talán amolyan titkár-lakáj keverék foglalkozású ember, aki felel a különböző programok szervezéséért és rendet tart az alkalmazottak között is :)
Nem hiszem, hogy lenne magyar megfelelője :)

Hangulatos helynek tűnik a Hotel és a környéke is :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#29) peterszky válasza tiv83us (#8) üzenetére


peterszky
őstag

Nem semmi ez a kép, nem szédültök az erkélyen? :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#31) philoxenia válasza Bubu79 (#28) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Olyan, mint egy komornyik a főúri kastélyokban?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32) Pacák


Pacák
senior tag

Ez valami maszek troli lehet, mert nincs áramszedője. :) Vagy hidden állomány formájában egy gigantikus akku van a gépezet belsejében - és attól troli? :F

Nuclear launch detected

(#34) tiv83us válasza Kalandor (#30) üzenetére


tiv83us
veterán

Kozben rajottem, hogy kozismertebb neven ATV-nek hivjak. :)

ATV

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#35) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

4-wheeler: Ezt minálunk quad-nak hívják, erdőben szoktam szeretni őket, amikor fel-alá rodeóznak.

Amúgy nagyon irigyellek Titeket, valahogy olyan nyugi jön le a képekről. Bár a Starbucks-ban erősen támadnak a karácsonyi mindenfélékkel (ez nekem a halálom). Azt csiripelik a verebek, hogy nemsokára Mo-n is lesz, kiváncsi leszek mit tud.

A két borbélyüzletes kép hatalmas! Annyira benne van minden, szenzációsak. Viszont majd' beestem az asztal alá a röhögéstől a frizuraválasztó lap láttán, teljesen olyanok, mint a mugshot-ok (na ennek meg én nem tudom a magyar nevét a "rendőrségi nyilvántartó fénykép"-en kívül, de az meg hosszú).

Szóval gratula, kellemes helynek tűnik ahol éltek. Itthon sem olyan rossz, csak nem lehet Oreo-t kapni :D (illetve egyetlen helyen a városban és csak ilyen picike 6keksz/csomag méretben kb. 2USD-nek megfelelő forintért).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#36) tiv83us válasza Pacák (#32) üzenetére


tiv83us
veterán

A troli szinte csak Magyarorszagon "troli", San Francisco, California es mint latod Louisville, itt mindossze annyit jelent, hogy beledobsz 50 centet a kis perselybe, felpattansz es elvisz 6-7 blokkra, aztan ennyi. Itt meg nem is nagyon hallottak olyan trolirol ami felsovezetekbol szedi az aramot es ugy kozlekedik.
Egyebkent a nagyobb varosokban egyalatalan meg csak felso vezeteket sem latsz, minden a fold alatt van.
Nezd csak meg a varos panoramajat az erkelyunkrol!! :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#37) philoxenia válasza tiv83us (#36) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen baró vóna mán, ha a troli a főd alól szedné az áramot. :D
Mint az indukciós egérakkumulátortöltő. :DD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38) tiv83us válasza bLaCkDoGoNe (#35) üzenetére


tiv83us
veterán

En is imadom az itteni borbelyt, olyan tipikus nagy belvarosi feka hely, csajos poszterek a falon, szol a hip-hop, raboksz a kepre, hogy milyen frizut akarsz es megcsinaljak.
Ket erdekes dolog van a temaban.
1, a magyar szokasokkal ellentetben itt hattal ulsz a tukornek /na ennek nem tudom mi ertelme van/
2, egyaltalan nem hasznalnak ollot, csakis geppel dolgoznak...es egesz jo munkat csinalnak.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#39) philoxenia válasza tiv83us (#38) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

1. A borbély látja a frizurád hátulról is, így jobb a koncepció. :D
2.A női fodrász se használ ollót ? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40) venember83


venember83
nagyúr

Hmm, a troli mitol troli? Nem latom a vezetekeket? Vagy wireless-kent kapja az aramot is? :DDD Nem csunya varoska.

mod: latom mar kerdeztek, minden jorol lemaradok...

[ Szerkesztve ]

(#41) bLaCkDoGoNe válasza tiv83us (#38) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem azért ülsz háttal a tükörnek, mert így a hajszobrász látja egyszerre a fejedet elölről ill. hátulról talán? :F Mondjuk nálam tökmindegy, hogy hol a tükör, mert a hajnyíráshoz szemüveg le, onnantól meg kb. azt érzékelem, hogy ott a fejem a tükörben, de hogy a hajam jó-e, azt nem látom. A fodrászom le is szokott arról, hogy megkérdezze, hogy jó-e így...:D

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#42) tiv83us válasza philoxenia (#39) üzenetére


tiv83us
veterán

1, De ha szembeulsz a tukorrel, ugyis latja a burad minden reszet, nem? A tukorbol latja az elso felet, a hatad mogul meg latja a hatso reszt. Magyarorszagon nekem mindig igy csinaltak.
2, Tudtommal a noi fodraszt nem borbelynak hivjak.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#43) ladybug


ladybug
őstag

Kidus, szép helyen laktok, és kedvesen mosolyognak az emberek. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#44) Kidus válasza bLaCkDoGoNe (#35) üzenetére


Kidus
őstag

Ez a Starbucks erdekes dolog.
Ezeknel nincs normalis kave ideat, egyszeruen nem tudjak, milyen a jo kave. Isszak a "regular coffee" nevu szart, ami forro viz nemi szar kaveval benne, valami olyasmi, mint a nemet kave, csak meg annal is szarabb. Lehet persze espressot kerni, meg lattet, stb, de az is egy papirfilteres kave, ami szinten nem a legjobb.
En otthon mindig Segafredot, vagy Lavazzat ittam, es ismerjuk be, mindketto nagyon nagyon jo kave. Ezekhez szoktam, nem is ittam itt kavet.
Aztan megtalaltam a Starbucks kavezot, es rajottem, hogy van ideat is egyetlen hely, ahol finom a kave :D
Valami masfele kavebabot hasznalnak, meg speci kavefozo, masfele tejet, es sikerult annyira eltalalniuk, hogy megbocsajtottam, hogy nincs sehol Sega :)
Szerintem Magyarorszagon is be fog jonni, ha lesz. Siman szeretni fogja mindenki :)

Assuming Control

(#46) tiv83us válasza Kalandor (#45) üzenetére


tiv83us
veterán

Hat epp ez az, de en meg a varakozo afro sracokat nezem, ahogy ulnek libasorban varakozva, nem a sajat csesznye buramat, mivel hattal ulok a tukornek :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#47) tiv61us válasza ladybug (#43) üzenetére


tiv61us
őstag

hat katica itt nem lehet sikeres ember aki nem mosolyog
noszogatom i sa menyem, mert meg nem megy annyira nek, de majd belejon
erdekes-en mar megszoktam, raadasul otthon is mosolygos voltam- szoval erdekes hogy mikor kint volt edesanyam per honapja, neki is ez tunt fel, miert mosolyog itt mindenki
es kentucky meg kozel sem a legkiralytabb hely
carolinaban, floridaban vadidegenek koszonnek es mosolyognak
itt is, csak kisebb szazalekban
pedig itt tobb a gyalogos
lehet azert

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#48) tiv61us válasza Kidus (#44) üzenetére


tiv61us
őstag

nekik, nekem, ez a kv
megisznak belole naponta 2 litert, gondold el eszpresszoval
Ok ezt szeretik
en nemhogfy eszpresszot nem iszok, de meg ebbol a " hosszukavebol" is decaffot
amugy maga a kv minosege igenis jo, kolumbiai stb.
csak maskeppen fozi le
ez is amerika
igy szeressuk

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#49) tiv61us


tiv61us
őstag

ja es a troli nem csak attol troli, hogy bedobsz 2 db 25 centest hanem valoban akkumlatorrol megy

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#50) venember83 válasza tiv61us (#49) üzenetére


venember83
nagyúr

Vegre valaszt kaptunk, koszonnyuk!

(#51) tildy válasza tiv61us (#47) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez a fajta bájvigyor ez tényleg belülről jön mert minden hawaii dizsé sunshine , vagy csak ezt mutatják kifelé?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#52) tiv61us válasza tildy (#51) üzenetére


tiv61us
őstag

ebbe szuletnek bele
vigyorognak, mosolyognak, ha koszonnek, vagy rad neznek
nem eroltetett, es ha mar tul mentek rajtad lehet rogton elmulik
hozzatartozik a koszoneshes, a fotozashoz nagyon/ nem is latok amerikai csaladi, vagy munkahelyi fotot, ahol nincsennek ki a fogsorok
persze komoly uzleti ertekezleteken, vagy lebaszaskor/fonok beosztott/ itt sem vigyorognak
majd egyszer gyere ki

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#53) tiv61us


tiv61us
őstag

a japanok hajolgatnak
az europaiak a kezfogast preferaljak
az eszkimok allitolag kolcson adjak a vendegnek a feleseguket/ezt preferalom a legjobban/
az amerikai mosolyog es vallon vereget
a kannibalok megesznek
ilyen szines a vilag

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#54) blunt válasza philoxenia (#21) üzenetére


blunt
aktív tag

ugyanerre gondoltam ;) a tesók nem akartak kötekedni? :D

(#55) tiv83us válasza blunt (#54) üzenetére


tiv83us
veterán

Itt nincs ilyen felfogas, hogy ha pl Kentucky-ban vagy, akkor osszevernek, vagy beledkotnek, ha nem a UK /University of Kentucky/
UK focicsapatanak a sapkaja van rajtad. Maximum beszedbe elegyedunk a sportrol, a focirol, baseball-rol...majd a vegen lepacsizunk.
Itt hala az egnek nem a magyar felfogas dukal ilyen teren.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#56) philoxenia válasza tiv61us (#53) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tetszene mi ? :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57) bLaCkDoGoNe válasza Kidus (#44) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én is az itt "amerikai kávénak" nevezett híg kávét szeretem, a "normál" presszót pl. kimondottan nem. Az íze sem jön be, meg túl erős is nekem. Van itt egy California Coffee Company nevű coffeeshop (gondolom, mennyire kaliforniai), az egész jól hozza ezt az amerikai kávézó jelleget, és a lattejuk meg az amerikai kávéjuk nagyon ízlik.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#58) blunt válasza tiv83us (#55) üzenetére


blunt
aktív tag

ott lehet nem. én new yorki születésű vagyok (második generációs amerikai vagyok), majd LA-be költöztünk (jelenleg MO-n dolgozom). Hát lehet, hogy OTT KY-ban nem dukál ez, de konkrétan egy kollegámat downtown LA-ben azért akartak kiszedni a niggerek (tudom, ha otthon lennék és ezt mondanám, engem is megölnének), mert east coast zene szólt a kocsijából dr. tré helyett.

ismétlem : még nem jártam jerry springer városában, de elhiszem, hogy ott más az élet, mint LA-ben. Kicsit idegen volt nekem LA, mint new yorki, mert ugye a két állam lakói elég szöges kontraszttal állnak szemben egymással.

enyit la-ről :D

(#59) blunt válasza bLaCkDoGoNe (#57) üzenetére


blunt
aktív tag

köze nincs hozzá, californiában soha nem hallottam erről a cégről, pedig életem majd' felét éltem ott.
a starbucks szerintem lötty, bár mindig ott ettem reggel a fat free (ha azokat nevezhetjük annak) péksütiket és a white chocolate mokka (jó magyarosan) itókámat.

[ Szerkesztve ]

(#60) erdoke válasza tiv83us (#22) üzenetére


erdoke
titán

Pföj, egyszer végigültem egy Yankees meccset. Szerencsére bőven volt jó sör. :D

A legjobb aláírás a héten

(#61) erdoke válasza blunt (#58) üzenetére


erdoke
titán

Magyar kollégákkal kint hasznosított hazai szleng kifejezés, amit vélhetően nem értenek: feka.

A legjobb aláírás a héten

(#62) blunt válasza erdoke (#61) üzenetére


blunt
aktív tag

nekem sajnos nem sok jó élményem volt a "fekákkal", konkrétan egy osztálytársamnak átszúrták a nyakát fényes nappal egy burger kingben amikor az a szerencsétlen semmit sem csinált csak evett. [

(#63) tiv83us válasza erdoke (#60) üzenetére


tiv83us
veterán

Baseball a vilag masodik legjobb jateka a foci utan...:U /Nem soccer!/

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#64) erdoke válasza tiv83us (#63) üzenetére


erdoke
titán

Aha. Nekem annyi tűnt fel, hogy a négyórás mérkőzés alatt vagy ötször felhördült a közönség. :D

A legjobb aláírás a héten

(#65) tildy


tildy
nagyúr

Direkt fényképeztetek ilyen kevés embert? Csak mert lehet emiatt hihettem, hogy ez olyan csendes város:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#66) pink75


pink75
aktív tag

a képek alapján szerintem borzasztó
épp most léceltem pestről is, szal elég volt

xxx

(#67) tiv61us válasza pink75 (#66) üzenetére


tiv61us
őstag

a borzzasztotol nagyon messze van
de nem amerika legszebb varosa
az teny\
pestnel jobb azert
nem szebb
jobb
nagy kulonbseg

[ Szerkesztve ]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#68) tiv61us válasza erdoke (#64) üzenetére


tiv61us
őstag

erdoke
a basabell telleg kibaxott izgalmas tud lenni
a felhordules mas kerdes
es tnyleg van unalmas baseball meccs is vitathatatlan
akkor meg ott a jo serital:)
ennyi
ha valaki meg akarja szeretni a baseballt akkor tovabbra is a kb 5 eve jatszott Yankees-diamondbaks dontojet ajanlom
ind a 7 meccset
hat az beszaras volt
persze kell tudni szabalyokat, helyzeteket, erzeseket
ez olyan, hogy egy amerikai ferfi se nagyon erti a soccert
a nok jobban

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#69) erdoke válasza tiv61us (#68) üzenetére


erdoke
titán

Én '99-ben egyből kétszer voltam baseball meccsen: először és utoljára. :D
Viszont a hatalmas dézsányi jeget, amiben a holland és ír söröket vittük a buszon, sose fogom elfelejteni. :K

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#70) tiv61us válasza erdoke (#69) üzenetére


tiv61us
őstag

xar meccset foghattal ki
dehat errol beszelek
ha xar a meccs akkor bekesen sorozuk:)
ja, ha jo a meccs
akkor is

[ Szerkesztve ]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#71) Kidus válasza tildy (#65) üzenetére


Kidus
őstag

Nem direkt, igy jott ki. Epp reggel volt, de ha akarod, kereshetek/csinalhatok olyan kepeket, ahol sok ember van :)
Egyebkent messze nem olyan tomott, mint Pest, bar legtobbszor zajos, es jarnak az autok, az utcakon nincs tomeg.

Assuming Control

(#72) tiv83us válasza Kidus (#71) üzenetére


tiv83us
veterán

Raadasul tolunk 3 blokkra van kb 8 korhaz egymas hegyen-hatan, ugyhogy mar fel sem tunik, hogy a mento fel percenkent visitva huz el a hazunk mellett. Vagy epp a helikopter szall le/fel.
Az meg mar csak hab a tortan, hogy a repter olyan tavolsagra van, hogy szabadszemmel siman leolvasod a gep farkarol a szamokat. Egy jobb tavcsovel enyhe tulzassal meg azt is latod, ahogy a pilota megvakarja a tarkojat...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#73) tiv61us válasza Kidus (#71) üzenetére


tiv61us
őstag

nincs tomeg mivel mindenki kocsival jar

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#74) tiv61us válasza tiv83us (#72) üzenetére


tiv61us
őstag

hat 299 meterre lakunk a legifolyosotl kb
de nem olyan hangoska mar ezek a gepek
mindenesetre jovore Go back Carolina

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#75) tildy válasza tiv83us (#72) üzenetére


tildy
nagyúr

szabadszemmel siman leolvasod a gep farkarol a szamokat. Egy jobb tavcsovel enyhe tulzassal meg azt is latod, ahogy a pilota megvakarja a tarkojat...
Ehhez nem kell louisvilleben lakni. Itt a X. kerben is megcsinálom mindezt, pedig 10 kmre van a reptér. Kb. 200 méter magasan suhannak el felettünk a gépek, de sokszor még alacsonyabban is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#76) tildy válasza Kidus (#71) üzenetére


tildy
nagyúr

Majd cisnál olyanokat is:D Kiváncsi vagyok milyen amikor kicsit nyüzsög a város ;) ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#77) Kidus válasza tildy (#76) üzenetére


Kidus
őstag

Hat, azota ketszer megkisereltem a dolgot, de akarhanyszor kimegyek az utcara, nyugi van :)
Nyuzsges max szombat delutan/este lehet, de az is csak a 4Th Street live-on, de talan majd lesz meg lehetoseg maskor is nyuzsit fotozni, nem tudom.
Addig is egy ujabb kep :)

Assuming Control

(#78) Lenry válasza tiv61us (#52) üzenetére


Lenry
félisten

nekem a (ha jól emlékszem Kentucky-ból jött) angol tanárom mondta, h egyszerűen ezt tanítják már kisgyerekkoruktól az embereknek, h mosolyogjanak, bármit is csináljanak. gondolom jobb érzés bemenni egy üzletbe ahol mindenki mosolyog és úgy szolgálank ki, mintha mindenkinek búvalb*szott képe lenne...

Kidus #77: ő lakik a harmadikon?

:O pedig tök jó kis topik erre most nézem mikori... nah mindegy

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#79) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Fú, ha nem vagyok indiszkrét, az világos, hogy Kidus jokere Tiv83us. De ki tiv61us? Tiv83us 22 évvel idősebb apja, aki szintén a US-ben él???? Gyanús, hogy mindkettő kb Tivadar, és US :)

[ Szerkesztve ]

(#80) tildy válasza dekoninck (#79) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#81) rup1u5


rup1u5
nagyúr

szivesen kiköltöznék az usába valami szárazabb, melegebb vidékre.....lényegtelen tudom de muszály volt megjegyeznem

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#82) Dany007


Dany007
veterán

Fasza lehet ilyen helyen lakni... :)
Ehhez képest a mi lakótelepünk egy gettó xD
na mind1...

(#83) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Teljesen más kint az élet. :K Egyszerűen hihetetlen, szavakat nem találok, bocsáss meg. :B

(#84) tocsa


tocsa
senior tag

Azt tudja valaki, hogy van-e már Budapesten Starbucks? Hallottam, hogy majd nyílik, de a gazdasági válság miatt csak terv maradt? Azért kérdem, mert van valaki akinek a Starbucks kávézók olyanok az életében, mint autópályán a kilóméterkövek :D
Amúgy én személy szerint nem kávézom meg nem teázom, de az összes Starbucks-nak van egy ilyen nagyon meghitt hangulata: mifelénk nem egyszer kandalló, meleg színek, jó illatok, hogy teljesen megértem barátosnémat, hogy függő :).

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#85) tocsa


tocsa
senior tag

Louisville-ben vagytok most is? Szándékomban áll egyszer kilátogatni a Kentucky derby-re, nincsen túl messze tőlem. Ha Nashville,TN fele jártok akkor szóljatok!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#86) Móci


Móci
addikt

Ki kellene egyszer menni saját szemmel megnézni...
Köszönöm az írást, nekem nagyon tetszett! :R Jó egy kicsit kitekinteni...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#87) adyh


adyh
tag

Gyönyörű hely! Egyik legnagyobb álmom, h kijussak!

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#88) fekeandras válasza rup1u5 (#81) üzenetére


fekeandras
őstag

Biztosan teljesen más ott de a nyakamat rá, hogy ott sincs kolbászból az a bizonyos kerítés.

(#89) kételkedem


kételkedem
addikt

És a képek mindenhol a falon

És a tükörben egy piros pulcsis moderátor, aki fényképezővel takarja az arcát. :)

A házatok akkora, mint egy falu, csak függőlegesen nőtt.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#90) adyh


adyh
tag

az a biciklis az komoly? :Y

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#91) syC


syC
addikt

Jók a képek :) A borbélynál készül képen, netalántán Ti vagytok láthatóak ? :)

#89: akkor jól gondolom :)

[ Szerkesztve ]

(#92) csaba54 válasza Kidus (#44) üzenetére


csaba54
tag

már kezdtem irígykedni,de ez a kv
ez nem járja maradok :O

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#93) talmida


talmida
Közösségépítő

Jó kis helynek néz ki az a Louisville,KY! ;) Köszönjük az ismertetôt, és várjuk az újakat! :R

Ezt is elmenteném a kedvenceimbe, de már rég betelt. :(( Mindig le kell törölnöm valamit, ha el akarok menteni egy újabb kedvencet. Nem lehetne bôvíteni a kedvenceim listát? úgy értem, hogy hosszabb lehessen :U Itt van két modi is, hátha tudnak tenni valamit? ;]

IN GOD WE TRUST!

(#94) csaba54 válasza talmida (#93) üzenetére


csaba54
tag

...."Ezt is elmenteném a kedvenceimbe, de már rég betelt. Mindig le kell törölnöm valamit, ha el akarok menteni egy újabb kedvencet. Nem lehetne bôvíteni a kedvenceim listát? úgy értem, hogy hosszabb lehessen Itt van két modi is, hátha tudnak tenni valamit? "

támogatnám a felvetést,ha lehet ilyet

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.