Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tasiadam


tasiadam
veterán

Meg a 1010 is jobb lenne.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2) DraXoN válasza tasiadam (#1) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

olyan van?
na nem mintha érdekes lenne nekem, akár mennyire kéne ténylegesen VGA mostmár, ilyet nem veszek, de annyiért se amennyiért vesztegetnek sokfélét.. pedig most elromlott amit használtam és amíg nincs megjavítva az RX470-em addig 8400 GS van az asztali gépemben (kb ilyen)... az utóbbi produkál fura hibákat windows10 mellett :D ... bár már biostól fogva produkál párat (kb. káromkodik a gép is olyan csipogást vág le rá ;] ). De csak azért is megjavítom inkább a kártyát, de nem veszek áron felül semmit (az alkatrész rá úton van Kínából... itthon sehol se kaptam megfelelő méretű R47-es tekercset, ami az átmenő Amperszámokat is bírja)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#3) KISDUCK


KISDUCK
addikt

4x -es csatolóval még jöhetne is.

(#4) tasiadam válasza DraXoN (#2) üzenetére


tasiadam
veterán

Van, tovabb butitott 1030. Azert is jobb mert ujabb a codec es VP9-et tudja. OEM elvileg

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5) aginor


aginor
addikt

Érdekes próbálkozás. Amúgy elég gáz, hogy idáig jutottunk. Vajon lehet majd újra kapni Voodoo kártyákat is? ;]
A hír címe viszont mókás. :DD

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6) aujjobba


aujjobba
addikt

Nem teljesen ertem, mi a celcsoportja ennek?
Az intel procikban van IGP, az is kezel tobb monitort.
Vagy ez AMD proci mellett lenne erdekes? Mondjuk az lehet.
Habar olyasmit hallottam azokban is lesz majd IGP.

(#7) Gdi


Gdi
senior tag

x1 csatolóval lehetne, talán még értelme is lenne.
Alig van 1-2db x1 kártya. Igaz, rétegigény, de mivel erre kb felesleges az x16, nem értem miért kell ezzel kiadni a ötvenedik változatot is?! Lehet fűrészelni ezt is.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#8) tasiadam válasza aujjobba (#6) üzenetére


tasiadam
veterán

Az AMD megcsinalhatta volna korabban is hogy ha nincs VGA akkor az iGPU kapja a laneket es nem max 8x sebessegen. Tovabba egy vega3 is annyi helyet foglal mint 1 CCD, szoval max 8 magig mukodne ez. Viszont akkor nem kene szivnia az embernek a fogat hogy ha nem akar dGPU-t akkor van az intel es kesz kb. Mert 25k se egy 1200(AF is), mig egy intel G5400 is ennyi. Viszont abban van iGPU de csak 2 mag 4 szalas. Az AMD meg nem csinal 3000G-t mar. Es az is ennyibe kerult.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#9) tasiadam válasza Gdi (#7) üzenetére


tasiadam
veterán

Vaja en csinaltam :D :D :D megkeresem a kepet [kép] [kép]
(Ezeket a kartyakat az egyik Esztergomi iskolanak adtam, CNC tanulo gepekbe ment. Egy tanar jott erte. A quadro-t kaptam itt valakitol, de jobbnak lattam ha jo helyre kerul. cudat akartam programozni, de nem tudok Cèül.)

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#10) aujjobba válasza tasiadam (#8) üzenetére


aujjobba
addikt

Most kepzelj el amint helyesloen bologatok, mikozben egy budos szot nem ertek abbol amit irtal. :)

Namindegy, amikor NAS-nak epitettem a gepet azert vettem celeron procit mert van IGP, amivel hardveresen transzkodol a Plex.
AMD-hez kulon GPU kellett volna hozza, amibol egy olyan ami ertelmezheto minosegben kodol es ismeri a mostani kodekeket, sajnos meregdraga.

[ Szerkesztve ]

(#11) tasiadam válasza aujjobba (#10) üzenetére


tasiadam
veterán

Az AMD procik szerkezeti felepitesevel van/volt a gond. Nem fert be a SoC, 2 CCD (zen1 es zen+ eseteben 1 CCD az 4 magot jelent, zen2 es zen3 eseteben 8) es iGPU.
Szoval ha az AMD akarna csinalni olyat, hogy legyen minden procijaba APU-kent egy Vega3, akkor be kene aldoznia par magot. Jelenleg ezert volt zen1 es zen+ eseteben max 4 mag, es zen2-3 eseteben 8. Elfoglalja a vega GPU a helyet.
Ugy kell elkepzelni, mintha lenne pl 2 szabad slotod es valaszhatsz 2-t ezek kozul: 2 darab 8 magos CCD, vagy 1 darab iGPU.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#12) DraXoN válasza tasiadam (#11) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

igazából a 4000 és 5000-res sorozatú G-s prociknál (4000-res zen2 5000-res zen3 magokat tartalmaz) nem lenne gond a 8 mag.
csak sajnos nem terjedt el asztali szinten eddig és csak OEM-ek kaptak belőle (limitált gyártókapacitás miatt). így kb. 1 éve képes lenne már jó magszám mellett asztalra is IGP-s procit adni.. de augusztusig max "feketén" lehet venni, hivatalosan otthonra nem (a 4000-res példányok ráadásul nem minden alaplap által támogatottak).. de augusztustól elvileg már bárki megveheti majd (ha lehet kapni) az 5000-res sorozatú G-s variánsokat (de csak 6 és 8 magos modelleket, a 4magos marad OEM only).

a Vega3nak meg önmagában nincs értelme, mert azonos helyet foglal DIE-n mint a Vega 11... csak letiltják a részegységei jelentős részét.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#13) tasiadam válasza DraXoN (#12) üzenetére


tasiadam
veterán

A vega11 is jo lenne igen, meg hagyhatnak szepen 2ghzs verzioban, csak mindig 8, 7 meg 6 aktiv, 11 mar annyira nem :(

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#14) #25954560


#25954560
törölt tag

a gt730 nem az a kartya, amelyik 4k@60Hz csak a dp-n tudott, hdmi-n meg csak 30Hz? szoval 4k-ban meg deszktopra sem igazan jo...

(#15) sutszi válasza aujjobba (#6) üzenetére


sutszi
veterán

Én marha sokáig kerestem anno hogy melyik a legkisebb fogyasztású PCIE kártya ami csak arra kell, hogy a home szerver néha képet adjon, mert nem igpu-s megoldás van...
Most is egy AMD 6450 megy passzív hűtéssel... ha lenne kisebb fogyasztású és olcsóbb, akkor érdekes lenne.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#16) Gdi válasza sutszi (#15) üzenetére


Gdi
senior tag

Valami ilyen vagy ilyen megoldás biztos kevesebbet eszik.

(Ha sikerül beszerezni)

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#17) tasiadam válasza sutszi (#15) üzenetére


tasiadam
veterán

Feszeld alul :DDD

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#18) Csandi válasza #25954560 (#14) üzenetére


Csandi
őstag

PC-n amúgyis a DP használata az ajánlottabb (kivéve ha HDMI 2.1), akkor meg mindegy, hogy mit tud hdmi-n.

(#19) thgergo válasza DraXoN (#12) üzenetére


thgergo
tag

Vega3 létezik nem letiltják, 3000G egy teljes letiltatlan Dali die.
Zen1 APU-kból 3 féle verzió létezett:
4 mag, Vega 11 (14nm Raven Ridge és 12nm Picasso)
2 mag, Vega 3 (14nm Dali)

Ilyen alapon AMD megtehette volna, hogy a zen2, és zen3 IO die-hez hozzárak egy vega3-at is...

[ Szerkesztve ]

-

(#20) ViZion


ViZion
félisten

Nem kell sírdogálni ez miatt, még pár áremelés, Ft gyengülés és boldogan kicsengetünk 80k-t ezért... :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21) .mf válasza tasiadam (#13) üzenetére


.mf
veterán

Túlságosan lesajnálod őket, meglepődnél.
Egy hónapja vettem egy notit Ryzen 4300U procival - 15W, IGP-je Vega 5 (320), 1.4 GHz. Ennek ellenére Skyrim SE 1080p low 35-40 FPS kültéren. Gondolom egy Vega 8 magasabb órajellel és szűkebb RAM timinggal a 60-at is megközelítheti.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22) tasiadam válasza .mf (#21) üzenetére


tasiadam
veterán

Eppen ezaz hogy a 11et nem tudjuk mit tud egy 2ghz koruli orajelen, mint az uj laptop APU-kban. Pedig siman lehetne egy rendesen jo iGPU, de laptopba 8 es ez alatt adnak. Persze egy hulyere reszelt 7 is lehet olyan eros mint egy regi 11

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#23) DraXoN válasza thgergo (#19) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ez kimaradt nekem, hogy csináltak egy 2mag-os "csak" vega3 változatos kis chipet.
de ez ténylegesen kisebb mint a többi (de azért durván 2 évre rá jött a "sima" változatnak)

tasiadam:
kb. felesleges kigyúrni jobban az IGP részt.. így is memória sávszélesség limites sok esetben (az intel IGP-jénél meg még így is erősebb az aktuális "vágott" számolóegységes de nagyobb órajeles modell is).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#24) K0vasz


K0vasz
aktív tag

ez kb arra jó, hogy ha bedöglik az ember videokártyája és nem akar sokszázezerért RTX-et venni, akkor vesz egy ilyet, és akkor megint tudja használni a gépet (még ha játszani nem is nagyon fog tudni, de azért mégis, maga a gép működni fog)

(#25) ddaydome


ddaydome
senior tag

Sziasztok!

Én a jó öreg Savage4-et 16 mb rammal választom, ha már visszafele megyünk. Emlékszem, még a tesómmal dobtuk össze kb. 12-14 ezer lehetett 2000-ben :D

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#26) GreatL


GreatL
őstag

Én egy átalakítóval beteszek a gépbe egy Riva TNT2 M64-et. :DD

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#27) Hieronymus válasza ddaydome (#25) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Trident 8900 a befutó.
Hardverest gyorsítást nem tartalmazott Viszont VGA felbontásban eldöcögött. Bányászni csak fizikailag lehetne vele. :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#28) Gdi válasza ddaydome (#25) üzenetére


Gdi
senior tag

És amit le tudott renderelni, az elég csúnyán nézett ki. Az én emlékeimben így él. :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#29) ddaydome válasza Gdi (#28) üzenetére


ddaydome
senior tag

Èn csak a nononr livea for everre emlèkszem, hogy probèma volt. Minden màs jól ment..Èn imádtam.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#30) fatpingvin válasza KISDUCK (#3) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezek szerint ez nem csak nekem jutott eszembe. ez a kártya nyilván nem olyan helyekre kell ahol kell a x16, inkább olyan ahol több, nagyobb felbontású kimenet meg valami basic GPU gyorsítás. oda viszont preferáltabb egy kisebb csati ugyanis gyakran nincs x16-os slot.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#31) fatpingvin válasza tasiadam (#1) üzenetére


fatpingvin
őstag

agreed. nagy kár érte hogy csak OEM volt, pedig pont tökéletes lenne elég sok felmerülő igényre, ffőleg ha x1 vagy x4 csatival szerelnék.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#32) fatpingvin válasza Gdi (#16) üzenetére


fatpingvin
őstag

egy Volari Z11-em nekem is van, kifejezetten erre vettem egy fórumtárstól.

vagy van a Matrox G55 PCIe, az is hasonló kaliber (egy olyat is tervezek beszerezni...)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#33) fatpingvin válasza GreatL (#26) üzenetére


fatpingvin
őstag

MasterDeeJay megidézlek, ennek a műfajnak te vagy a pionírja :D meg a Volari is tőled

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#34) carl18


carl18
addikt

Hát komolyan ez a kategória amit semmi féleképen nem lehet használni. Ettől a 2012-es HD 7770 is sokkal erősebb! :D

Volt a múltban 3X HD 7770 kártyám is, maguk idejében remekül teljesítettek. Sajnos a GT 730 tőle sokkal gyengébb így nem tudom mi a létjogosultságe 2021-ben.

Ez a GPU válság legalább rádöbentett mindenkit, örülni kell annak ami van nem mindig az erősebbre vágyni. :D
Én is az RX 570-et akartam RTX 3060-ra cserélni de ki gondolta ilyen áron lesznek. Tavaly ezt nem tudtam előre, ,lehet meg kellet volna venni a RTX 2060-at és nem volna gond a jövőben...

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#35) fatpingvin válasza carl18 (#34) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez f*szság már bocs.

szuper kis kártya ha nem csákányolni akarsz vele csak egyszerű képmegjelkenítésre használni.

én pl ha nem lenne egy FirePro-m legondolkoznék rajta hogy veszek egyet. amire én használom a videokártyámat arra tökéletes.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#37) tasiadam válasza #32839680 (#36) üzenetére


tasiadam
veterán

Ha nem a 3d cache megy oda akkor stimm. De asszem tervben is van ez. Vagy ha nem is vega, akkor 3 rdna2 core. Vagy rdna1. Csak ne vega, ha mar ddr5 lesz addigra :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#38) .mf válasza tasiadam (#22) üzenetére


.mf
veterán

Lehet, hogy a 11-es semmivel se lenne erősebb, mert már az 5-ös is meglepően éhes volt a sávszélre.
/copy-pasta egy korábbi bejegyzésemből:
Gyárilag 1 db 3200 MHz 8 GB-os modullal jött a laptop. Kipróbáltam egy régi nagy kedvencet, felraktam a Skyrim 2015-ben felújított Special Edition változatát. 1080p low-t állított be a launcher, előbb full stock, majd később jött egy kis ini tweak, végül kapott egy második RAM-modult is. Helgen kijárattól Riverwood, majd Whiterun előtt az óriásig:
- friss gép, még alig pár programmal, Radeon Suite és ini tweak nélkül: ált. 28-32 FPS, ritkán beesik 24-re
- pár program, Radeon suite levont pár FPS-t, ellensúlyozandó ini tweak: ált. 26-29 FPS, egy-kétszer beesik 24-re
- második 3200-as modullal: 36-40 FPS, egy lángszórós kivégzés-animációval egy pillanatra beesett 30 alá.
Eléggé ki volt éhezve az IGP sávszélre, hogy 25-40%-ot ugrott a második modullal. Pedig ez már gyors, 3200-as RAM volt, nem a szokásos 2133 vagy 2400-as.
Ha megnézed Notebookcheck-en az IGP-ket, már ott is kezd kirajzolódni, hogy a sávszél szűkössége fogja vissza őket. És idén vagy jövőre jön egy új APU is, ami a Ryzen 2xxx, 3xxx, 4xxx és 5xxx-ben lévő GCN-t végre leváltja, és már RDNA-t használ - kíváncsi leszek, hogy ott hogy oldják meg, hogy ne a sávszél hiánya fojtsa meg. Forrasztott LPDDR4X-4266, mint néhány laptopban? GDDR6, mint konzolokban? Ide kéne igazán a HBM...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#39) tasiadam válasza .mf (#38) üzenetére


tasiadam
veterán

Csapnanak melle egy 1 vagy 2 gigas HBM-et :D csak nem ferne be.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#40) DraXoN válasza tasiadam (#39) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

valószínű ha HBM kerülne mellé akkor már úgy, hogy az lenne a rendszer memória is, nem csak a GPU kapná.
De akkor meg 16-32GB-os felépítések kellenének (minimum). Szerintem meg lehetne oldani jelenleg is, csak drága lenne.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#41) .mf válasza thgergo (#19) üzenetére


.mf
veterán

"Ilyen alapon AMD megtehette volna, hogy a zen2, és zen3 IO die-hez hozzárak egy vega3-at is..."

Az APUk mind monolitikusak, nem pedig chipletek.
Másrészt, a 3000G már Zen+ 12 nm-en -- a 2xxx-széria sima Zen 14 nm.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#42) Krugszvele válasza aujjobba (#6) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

ha tettek volna rá legalább egy display portot még lenne is értelme.

(#43) carl18 válasza fatpingvin (#35) üzenetére


carl18
addikt

Én ezért pénzt nem adnák! :D
Inkább akkor ha képmegjelenítés kell elő veszem a 8500GT-t a fiókból, de van még egy GTS 450 is!

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#44) Fecogame


Fecogame
veterán

Ha ilyen olcsó, mehet is a bányába ;]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#45) KISDUCK válasza fatpingvin (#30) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát igen. Nekem is van egy pici deszkám integrált celeronnal meg egy x4-es slottal és az igp elég sovány, de videó gyorsításra jó lenne egy dgpu. Mondjuk most hogy ránéztem a kepleres 730 video encoding/decoding mátrixra, hát lehet hogy ez a kártya mégse dobna a gépen.

(#46) Criminalhdz


Criminalhdz
csendes tag

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#47) adamssss


adamssss
veterán

En orulok neki. Lassan mar 1030-at sem lehrt kapni vagy csak arany aron.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#49) #21346560 válasza #25954560 (#14) üzenetére


#21346560
törölt tag

Akinek tellik 4k monitorra, ne hisztizzen, hogy nincs zs vga-ra! ;]
(Majom-banán)

(#50) Novver


Novver
senior tag

Köszönjük MSI...

Life is a game... The game is my life!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.