Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Gyártói Fekete Péntek. Ez mindenhol működik a világon avagy a potyát mindenki kedveli. ;)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Redmi 2A-t a népnek... Párom nem mobilnetezik, kéne neki egy ilyen bestbuy

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Ebből is kimaradtunk...hüpp. :W

B.Cs.

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ezt akárhogy nézzük, még mindig nagyon dinamikus, persze Kínát nézve már csekély számok. De a bevétel meg minden..

Évekig meghatározó piaci szereplők lesznek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) HawerKing


HawerKing
őstag

Sajnos a hasznaltpiacon nagyon nincsen elterjedve nalunk ez a gyarto :((

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#6) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha eddig pár $ volt egy telon a nyereség akkor ez most nem a nyereségről szólt.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#7) Graphics válasza HawerKing (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Használtpiacon?

Nem igazán szokták eladni őket, lehet azért, de ha benézel a Hardverapróra találsz szerintem bőven :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) ricinus13 válasza pusszycat (#6) üzenetére


ricinus13
senior tag

Biztos hogy bőven nyereséges volt.

(#9) Zoja™ válasza Graphics (#7) üzenetére


Zoja™
őstag

Pont most nézegettem a Xiaomi-kat a HA-n, de nem igazán van választék... ;)

(#10) nemlehet válasza HawerKing (#5) üzenetére


nemlehet
őstag

Mert senki nem adja el :D Nekem is egy MTK-s hongmim van, megjelenés után vettem nem sokkal és nem érzek késztetést, hogy lecseréljem. Ismerek pár Mi2s meg Mi3 tulajt ők se nagyon éreznek késztetést a cserére. Ez azért sokat elmond.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#11) batai15


batai15
félisten

Azért ez mindenképpen el ismerésre méltó..

(#12) Graphics válasza Zoja™ (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért mert kb 2 hete kértem , hogy legyen Xiaomi fül a mobilok közt, addig az egyéb kategóriába tette :)

akad azért pár, oké sok a kiegészítő.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Zoja™ válasza Graphics (#12) üzenetére


Zoja™
őstag

Így már értem, én kis naiv csak a xiaomi fül alatt nézelődtem. :R

(#14) citkar válasza pusszycat (#6) üzenetére


citkar
addikt

Nem tudom mennyiért gyártják le a készülékeiket, de abban biztos vagyok, hogy a Xiaomi sem szeretetszolgálat, csupán azért gyártják és adják el ennyiért, mert valamilyen okból ez nekik jó! Az másik kérdés, hogy a vevőnek is jó lehet, de ha semmilyen haszna sem lenne rajta (a Xiaominak), nem csinálná.

[ Szerkesztve ]

(#15) petrson válasza citkar (#14) üzenetére


petrson
senior tag

Marketing költségeken faragnak nagyon sok pénzt.
Egyébként másodkézből webshopokból, Ázsián kívül sajnos már nem olyan olcsók ám a Mi telefonok....

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#16) Z_A_P válasza citkar (#14) üzenetére


Z_A_P
addikt

Jo nagy forgalom, vajon az elore telepitett kinai lehallgato programok adatait birjak rendesne menteni a szerverek, felkeszultek ra? ;]

OK

(#17) #56573440 válasza citkar (#14) üzenetére


#56573440
törölt tag

biztos hogy van rajta valami haszon, ezt tény, csak nem olyan mértékű mint másnál aki esetleg befuttatott branden ül. a kínaikak nagyon jól tudják hogy ha be kell kúszni egy piacra akkor olcsón kell vállalhatót csinálni (vagy pofátlanul olcsón épphogy vállalhatót:D). ha felfut akkor lehet rajta többet keresni. ezen túl meg a kis haszonnal brutális mennyiséget eladni üzleti modell náluk már nemzeti sportnak számít :DDD

(#18) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Egyáltalán nem meglepő, itthon is egyre többen keresik ezt, vagy a Xiaomi féle márkákat, nem hiába. :K

Finn the human

(#19) szekerkaa


szekerkaa
csendes tag

Csak meddig bírják ezzel az éppen hogy nem veszteséges üzleti modellel?

2013 operating margin
Apple 28,7%
Samsung 18,7%
Xiaomi 1,8%

http://www.cnet.com/news/upstart-phone-maker-xiaomi-values-growth-over-profit/

2014-ben valamelyest javultak az eredmények, de még mindig a hitvány kategóriában. Ez így nem nagy művészet. Olcsón adni (kuponozni stb.) mindenki tud. És hát a végcél mégiscsak a nettó cash, nem a terézanyai telefondisztribúció.

ten, nine - ignition sequence start

(#20) Duree


Duree
veterán

Lassan komolyan kell venni ezeket a kínai gyártókat,mert komoly konkurenciát jelenthetnek a nagyobb gyártóknak.

duree54

(#21) Csapoati válasza szekerkaa (#19) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Pont ez a lenyeg, hogy ilyen dompingarak mellett is nyeresegesek.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#22) #86973952 válasza Csapoati (#21) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez operating margin.

1 forintot nyersz egy eszközön (minden kiadás levonása után), akkor is nyereséges vagy. Ez nem valami nagy dolog. Ők nem is a nagy nyereséggel kóperálnak, hanem terméket/márkát vezetnek be. Lassan költeni is kell már, mert meg fognak rekedni. Nemzetközi piacon is jó lenne egy kicsit aktívabb jelenlét.

(#23) Csapoati válasza #86973952 (#22) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem nagy dolog? Kerdezzuk meg a Sonyt. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#24) #86973952 válasza Csapoati (#23) üzenetére


#86973952
törölt tag

Vállalati szinten értem, nem kizárólag erre a piacra. HA nem megy a szekér, ott valami gond van, és érdemes "önvizsgálatot" tartani.

Mindig lesznek döglődő cégek, márkák. Elég csak helyben körülnézni, mennyi céget alapítanak Magyarországon 1 év alatt, mennyi marad ebből 1 év múlva, 5 év múlva, és 10 év múlva. Ennek persze más oka is van, pl. milyen céllal alapították, de ebbe nem akarok belemenni.

1-2 cégnek érdemes lenne tanulni a másiktól. Még akkor is, ha kevesebb tőkével rendelkezik. Főleg akkor.

(#25) judas13 válasza Csapoati (#23) üzenetére


judas13
addikt

Na ezaz;)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#26) Freiherr


Freiherr
őstag

12 óra alatt kb. ugyanakkora bevétel,mint HU egy teljes napi GDP-je,csak hogy helyén kezeljük a dolgot.💪

XXX

(#27) nemlehet


nemlehet
őstag

Szerintem a Xiaomi még a felfuttatás szakaszában van. Terjeszkedik, próbál nagy részesedést szerezni. Később valószínűleg feljebb mennek az árak picit, de nem hiszem, hogy A brandes szintre emelkednek.

Az hogy most drága forintra átszámolva sem a Xiaomi hibája a dollárban nézett árak nem változtak. A forint gyenge illetve a dollár is sokat erősödött+ugye az adók.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#28) Z10N


Z10N
veterán

Melyik MiTV 1 vagy 2, illetve mik voltak akciosak?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#29) #86973952 válasza Freiherr (#26) üzenetére


#86973952
törölt tag

Egy olyan ország márkájaként, ahol többen élnek, mint Európában és az USA -ban együttvéve. Az indiai filmgyártás is szépen megél a saját országában.

Persze jó az eredmény, BF -vel együtt is. Remélhetőleg később is életképes lesz, teljes piacon is, kiépülve. Az a jó, ha elég színes a piac és több "mérhető" szereplő is van. A végfelhasználóknak legalábbis biztosan.

(#30) kymco


kymco
veterán

Ma este egy redmi 2 2/16-sal tovább javítom a statisztikájukat :)

www.refujvaros.hu

(#31) Воланд válasza Csapoati (#21) üzenetére


Воланд
titán

nyeresegesek? es ezt ki mondja? mert nem lehet semmit tudni a ceg penzugyeirol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32) kymco válasza Z_A_P (#16) üzenetére


kymco
veterán

Az amerikai lehallgató program jobb, tisztességesebb?

www.refujvaros.hu

(#33) Csapoati válasza Воланд (#31) üzenetére


Csapoati
nagyúr

2014-et nem tudom, de 2013-ban 556 millio $-os profitrol olvastam (nem tudom mennyire hiteles).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#34) Воланд válasza Csapoati (#33) üzenetére


Воланд
titán

szerintem semennyire. persze lehet itt azzal trukkozni, hogy osszeadnak mindent es ugy adjak meg a ceg nyereseget (bar ugye hitelesitett adatok nelkul az sem er semmit), de ha a top oem-ek ilyen eredmenyeket produkalnak, akkor kizart dolognak tartom, hogy a xiaomi telefonos reszlege nyereseget termeljen. meg ugy sem, hogy egy par koltseget ugye megsporol a ceg.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35) Upo válasza Z10N (#28) üzenetére


Upo
addikt

Szerintem teljesen mindegy, úgyis csak mainland china-ba szállítják az ilyesmit. Telefonoknál ráadásul a saját TD-SCDMA szabványúak. Ha meg ott kint élsz akkor már úgyis rendeltél volna magadnak.

Valaki írta itt a nemzetközi terjeszkedést. Ugye van nekik a hazai kína, meg indiában is agresszíven nyomulnak. Ez a 2 ország a föld népességének majdnem 1/3-a, azért kezdésnek nem rossz. És nem kell megküzdeni FCC-vel meg az európai hatóságokkal. Szürkeimport meg mindig volt és lesz. Majd abból látjuk hogy európát is akarják ha lesz külön eu verzió, pl B20-as 4G-vel, és nem csak a China Unicomos változattal kell beérnünk ami úgy-ahogy használható EU-ban.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#36) Tomi_Ohl válasza nemlehet (#10) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Csatlakozom, épp tegnap volt róla szó, miért nem veszek egy Sony telefont (tudják rólam, hogy a Sony a kedvencem, és épp arról írtam, hogy most is milyen Sony téma van fönt meg Sony appok), és arra jutottam, hogy egyáltalán nem érné meg. És amint elnézem, a többiek is jól meg vannak a telefonnal. :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#37) janeszgol válasza Z_A_P (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

1, Ezen beröhögtem. Kurva jó. :DDD
2, Aztán rájöttem, hogy igaz. :W
3, Aztán eszembe jutott, hogy nincs Xiaomim. :))

+1, Remélem más cég nem hallgatózik! (De! :( )

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) hemaka


hemaka
nagyúr

Korrekt szamok.

(#39) Graphics válasza kymco (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:C Ez most nyert :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) kriszpontaz válasza Воланд (#34) üzenetére


kriszpontaz
veterán

(#41) #86973952 válasza Upo (#35) üzenetére


#86973952
törölt tag

Több mint egyharmad (csak a hivatalos szerint). Amúgy a cégek nem az eladási számokból élnek, hanem a nyereségből.

Egyébként nem azért szokták a gyártók ( szinte bármilyen piacon) Európát és az USA -t becélozni, mert olyan óriási a lakossága, hanem mert jobb a lakosság fizetőképessége. Nem csak a terhek miatt vannak feljebb árazva a készülékek.

(#42) Воланд válasza kriszpontaz (#40) üzenetére


Воланд
titán

es akkor ezzel mit is akarsz mondani?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43) Tomi_Ohl válasza janeszgol (#37) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ja, teljesen igaz, minden Xiaomi leghallgat, mert a biztonsági cégnek sikerült kifogni egy hekkelt darabot :W

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#44) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Hajrá. :C

(#45) Weeman1


Weeman1
veterán

Szép teljesítmény.
De amit a Redmi Note 3G frissítéssel művelnek az már vicc.

Xiaomi 11T Pro

(#46) kriszpontaz válasza Воланд (#42) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ez az egy legalább dokumentálva van ha a többi csak bemondásos történet is volt :).

(#47) #86973952 válasza Tomi_Ohl (#43) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az információszerzés korában élünk. Lovagoljanak csak a témán úgy, hogy gyakorlatilag maguk az emberek is hozzájárulnak ehhez.

A Facebook is úgy ingyenes, hogy az emberek a legértékesebb dologgal fizetnek érte, a személyes adataikkal.

[ Szerkesztve ]

(#48) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Azért a Apple-nek, Samsungnak sokkal komolyabb marketing kültségeik vannak. A Xiaomi nagyon ügyesen csinálja, jó áron ad jó minőségű, átgondolt készülékeket (náluk nincs ipari hulladék a belépő kategóriában, mint pl a Samsungnál). És a termékpalettát is átgondoltan fejlesztik, lassan minden kapható a brand égisze alatt. Pl az új akciókamerájuk is valószínűleg igen sikeres termék lesz.

Laci

(#49) Graphics válasza Weeman1 (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nezd mit talaltam :)

Ez miez? :D

[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) Tomi_Ohl válasza Graphics (#49) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Redmi 1S-en kívül mindenen MIUI 6 és KitKat fut (már arra is tesztelik, meg Nexus 5-re is), kivétel a Mi2/Mi2S/Mi2A, mert azok már lollipopon vannak.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.