Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MZperX75


MZperX75
addikt

Nem rossz, kösz a tesztet! A8-3820 -al kb azonos fogyasztást ,de jobb+15-20% VGA sebességet.
A10-5700 ,De nem cserélem le A8-asom. Annyival azért nem jobb amennyivel drágább

[ Szerkesztve ]

(#2) N!GhTyka


N!GhTyka
tag

1680*1050-be nagyon elvéreznek és nem is max. beállítás. 12-14 colos laptokoba elmennek kis koca játékra, de asztaliba még ingyen se kéne. Viszont akinek 12-14 colos gépe van az meg nem játékra veszi. Szóval én még mindig nem értem ezt a koncepciót.

(#3) V.Dave válasza N!GhTyka (#2) üzenetére


V.Dave
senior tag

nekem pl ezért nem jönnek be az asus alaplapjai, mert a többiekhez képest mind üresjáratban mind terhelésnél pocsékolja az áramot.

szerk:nem válasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi 8 6/128

(#4) KisApám


KisApám
addikt

Lehet, hogy buta kérdés, DE:

HA az alaplapba (nem tudom melyik lenne a legolcsóbb/legjobb + gyors memória) beteszek egy
A10 5800K (Integrált grafikus vezérlő: AMD Radeon HD 7660D) processzort és mellé pl.
egy Radeon 7870-es videokártyát,
akkor a processzorban lévő integrált grafikus vezérlő és a PCI Express slotban lévő videokártya segíti-e egymást?

Jobban szalad-e a szekér +20-30%-al a gépben, ha az AMD Radeon HD 7660D integrált grafikus vezérlővel felvértezett procit rakom a videokártya mellé?

(Annyira nem értek hozzá, de egy Intel proci azonos sebességen vagy akár azonos teljesítménnyel jóval drágább nem? És nincs is benne ilyen gyors grafikus vezérlő.)

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#5) wetomi válasza N!GhTyka (#2) üzenetére


wetomi
aktív tag

Például nincs még mindenkinek 1680*1050-es, vagy annál nagyobb felbontású monitora, ez alatt pedig bőven elvannak. Aki ekkora felbontáson újabb játékokkal akarnak játszani, úgyse ilyet vesznek. Akinek elég néha pár percre leülni egy néhány éves kedvenc elé, arra bőven elég, de mégis izmosabb, mint egy sima integrált, vagy korábbi intel vga. De egészében kevesebbet fogyaszt, mintha egy alsóközepes diszkrét vga-val építenél gépet a kocajáték miatt.
Na meg pont arról szól az egész, hogy a gpu-t nem csak a játékok grafikájára használják végre, hanem egyre több általános számításra...

(#6) Dealer95 válasza KisApám (#4) üzenetére


Dealer95
őstag

Nem működne együtt a 7870-el.

(#7) N!GhTyka válasza wetomi (#5) üzenetére


N!GhTyka
tag

Aki nem csak játékra, hanem munkára is befogja a gpu-t az nem ilyen gyenge apuval fog dolgozni.

(#8) gbors


gbors
nagyúr

hiánypótló teszt, köszönjük! :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#9) KisApám válasza KisApám (#4) üzenetére


KisApám
addikt

Ahogy utána néztem, az A10 5800K proci + 7870 Radeon vidikari kijön kb. 90 000 Ft-ból.
Milyen Intel proci + vidikari tudja megszorongatni?

Illetve még mindig: a proci integrált grafikus vezérlője + egy videokártya játék során segítik-e egymást és gyorsabb lesz-e, mintha csak a vidikari teljesítménye volna ott? Mert ez dob azért a rendszeren.

(#6) Dealer95 : ha igaz, amit írsz, akkor számomra maradna a proci teljesítménye (sajnos - játékra kell a gép).

Egy intel procival összehasonlítva ár/érték arányban még mindig nem lehet rossz.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#10) martonx válasza wetomi (#5) üzenetére


martonx
veterán

November óta van A10-5700-as konfigom, mini-itx-es ascrock lapon.
Korlátozottan játékra is alkalmas (ellentétben az intel megoldásaival), miközben egészen gyors kis proci. És a fogyasztása sem egetverő. Otthoni mindenes géphez tökéletes, sőt szinte már kötelező választás.
Aztán persze, akinek a nyers CPU teljesítmény, vagy a komoly legújabb játékok futtatása (itt jegyezném meg, hogy azért a legújabb XCOM: Unknown Enemy-t full hd-ban toltam vele végig), a cél azok meg vesznek egy intel proci + erős videókártya kombót. De az már rögtön nem ez az árkategória, nem ez a gép méret kategória lesz.

Én kérek elnézést!

(#11) MZperX75 válasza N!GhTyka (#7) üzenetére


MZperX75
addikt

Troll? :U

(#12) wetomi válasza N!GhTyka (#7) üzenetére


wetomi
aktív tag

Akkor nem ezt fogja megvenni. És?

(#13) opeter87


opeter87
senior tag

Egészen jó kis HTPC-t lehetne építeni egy A8-asból, már a fogyasztása is rendben van, médiafogyasztásnál pedig kijön az APU előnye.

Nyárra tervben van egy HTPC és valószínűleg AMD lesz. A kérdés az, hogy vajon kell-e A8 egy HTPC-be.

(#14) MZperX75 válasza opeter87 (#13) üzenetére


MZperX75
addikt

Nem rossz az simán jól jöhet A8 vagy akár A10-es HTPC-ben egy kis kraft vagy játékra ,tudom....
1366x768-ban projektoron izgis a dolog

(#15) sh4d0w válasza KisApám (#9) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Már írták, hogy nem lehet őket CrossFire-be fogni, az integrált ugyanis nagyon visszafogná a dedikált teljesítményét.

https://www.coreinfinity.tech

(#16) Strix Aluco válasza KisApám (#9) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Játékra 30k-ból i3 3220-at vegyél, arra az a legjobb alternatíva - olcsóbb kategóriában pedig az Athlon X4 750K, ami lényegében egy letiltott IGP-s A10 5800K.

Bár 7870 mellé én már i5-öt tennék.

(#17) FireKeeper válasza sh4d0w (#15) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

inkább architektúra-probléma lenne, a trinity igp-je vliw, a hd7000 meg gcn.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#18) Dxx válasza N!GhTyka (#2) üzenetére


Dxx
tag

A legtöbben ilyen max 25-ezer forintos VGA-t használnak. Játékra, mindenre.Ezt a szintet megüti! Procival együtt kerül 30 ezerbe. Most már érted? Nem a Gémereknek való. Átlag embernek, nekik meg tökéletes.

Dexx!

(#19) opeter87 válasza MZperX75 (#14) üzenetére


opeter87
senior tag

fullhd tv-hez venném majd, az egyre növekvő film és videó méretek miatt venném csak a nagyobbat (hosszú távra terveznék a HTPC-vel)

(#20) Strix Aluco válasza Dxx (#18) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Az túlzás, hogy megüti azt a szintet. A 20k-s 6670-től 10%15%-kal gyengébb.
Multimédiára jó, de akik nagy felbontáson akarnak játszani, ne ilyet vegyenek.
Jó processzor, de csak az IGP-re nem lehet alapozni egy játékgépet - de ezt nem is erre találták ki.

(#21) MZperX75 válasza opeter87 (#19) üzenetére


MZperX75
addikt

Tökéletes!

(#23) Henkei válasza Enszuke (#22) üzenetére


Henkei
tag

persze, kamu. hiszem ha latom.

a bovli intel igp-t ezek lenyelik keresztbe. teljesitmeny-per-fogyasztasban az intel sehol nincs a gyegne igp-jevel. vacak az egesz a driverekrol nem is beszelve. :(

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#24) sh4d0w válasza FireKeeper (#17) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Jah, azt nem is figyeltem, az még plusz gond.

https://www.coreinfinity.tech

(#25) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Játék szempontjából ezek az APU-k annyira életképtelenek szerintem...!
(Alulról szagolják a HD6670-es szintjét 30k-ért.)
Tehát hogy legyen egy játékra "alkalmas" géped, az 30k + 15k (HD6670) = 45k
(most a többi alkatrészeket ne vegyük bele)
Sokkal jobban jár az ember, ha inkább vesz egy Athlon II X3-ast 10k-ért + 15k-ért egy HD5750-est! Mivel hogy így kijön 25k-ból. És teljesítményben ugyanott van, ha nem még jobb is!

(#26) Tyler8


Tyler8
tag

Itt az apache webszerver eredmény az nem lett összekeverve? Vagy azt így elmagyarázná valaki?

Egyébként nálam fullhd monitorral van használva az A10-5800K, 2400MHz-es memóriákkal és pl. Hitman Absolution mediumon beépített teszt szerint 24fps átlag de teljesen laggmentes, Diablo 3 fullhdba élsimítás on textúra high stb. 35-55fps.

Én is meglepődtem. Ha VGA-t is akar az ember akkor azért még mindig Intel szerintem.

[ Szerkesztve ]

► borders are made for the dumb ◄

(#27) HeavyToys válasza Enszuke (#22) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nem létezik, hogy ennyire ehhez ragaszkodsz. Itt van a tesztben is. Aztán mondod, hogy nem így van :)

UHD-ről meg ennyit.

(#28) T_Stark válasza N!GhTyka (#2) üzenetére


T_Stark
őstag

Az 1680*1050-es monitoron nem lehet lejjebb venni a felbontást?
Ez nem az FPS Pistiknek jó, hanem a koca gamernek, aki nem fakad sírva ha lejjebb kell venni a grafikát vagy a felbontást, ha nagy néha játszogatna is kicsit.
És akkor még jön az hogy a GPU-t nem csak játékra lehet használni.

Én például asztaliban is tök jól meglennék egy ilyennel, pedig Full HD-s monitorom van.
Attól hogy Te nem érted a koncepciót, még sokan igen.
De ha szerinted olyan gáz, mutass alternatívát ami 65W-ból és 30K-ból többet tud CPU és GPU fronton is.

[ Szerkesztve ]

(#29) madgie válasza Henkei (#23) üzenetére


madgie
titán

Le hát, ezekkel már vagy 20 fps-sel lehet játszani, milyen jó is az.

HTPC-s mindenesnek szvsz baba ez a kategória, de játszani ezen? Akkor már inkább vennék konzolt.

(#31) Mice_007


Mice_007
tag

Van valakinek tapasztalata idle fogyasztási adatokkal kapcsolatban A8-5500-zal kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

AIDA64.com

(#32) gbors válasza madgie (#29) üzenetére


gbors
nagyúr

szerintem pl. az összes utóbbi időben megjelent indie játék jól megy ezeken az APU-kon, a médium beállítások mellett valamennyire játszható AAA címek csak hab a tortán. living room PC-be szerintem egészen jók.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#33) Semm1


Semm1
tag

Már egyre jobban kezd érdekelni engem is a váltás, igaz a mostani gépem is bőven jó nekem. Fogyasztás annyira nem zavar, mert szinte mindig alapjáraton megy és csak azért vettem mégis ilyet(ami az adatlapomon van), mert ha kell hogy gyors legyen akkor nem akarok kínlódni lassabb géppel, és nem is váltok évente gépet.
A Kaveri ha már láthatóan erősebb lesz mint a Phenom 2-esem, akkor már megéri nekem váltani, IGP meg csak plusz nekem, azt is ritkán használnám ki de nem adnám itt sem az előző alá. Remélem így lesz...:)

(#34) HeavyToys válasza Enszuke (#30) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Most direkt rádugtam a fogyasztásmérőt. Idle 28-31 (néha felmegy 38-ig is) watt között ugrál. Egy 25 gigás full hd 3d mkv fájlt lejátszva pedig 38-42 (1-2 másodpercre itt is van +-5-6 wattos ugrás) watt között. Boot-nál, mikor a gép indul 109W-ot rögzített.

Nekem van benne 4 db ventilátor, 1 SSD, 1 db 2TB-os HDD és 2x4 Gb 2133-as 1,65V-os memória és egy mimo-s wifi antenna. FSP Aurum 400 Gold táppal.

[ Szerkesztve ]

(#35) csiki_92


csiki_92
aktív tag

Nekem is van 1 A10-5700-asom, de nekem közel sem hoz ennyi fps-t az igp-m, legalábbis a HD6670-eshez képest. A HD6670 kb 2-3x annyi fps-t produkál, mint az IGP. Ez miért lehet? Az 1 slotos ram lehet az oka?

(#36) Oliverda válasza Tyler8 (#26) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, ennyit adott többszöri mérésre is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) Tyler8 válasza csiki_92 (#35) üzenetére


Tyler8
tag

Minimum 2x4GB 1866MHz-es memória ajánlott. Minél kisebb időzítéssel.

Ha jó áron van a 2133MHz-es is menni szokott, de az már lutri mert tuningnak számít. Nekem szerencsém volt mert 2400MHz-en is működik tökéletesen. Ezen a szinten már az alaplapon is sok múlik, de ha nem megy, akkor jó lesz később Kaveri-be tehát akkor se kell kétségbeesni.

[ Szerkesztve ]

► borders are made for the dumb ◄

(#39) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Két napja vettem egy A6-5400K-t, de csak ma pattintottam be. Nagyon korrekt szerintem :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) csiki_92 válasza Tyler8 (#38) üzenetére


csiki_92
aktív tag

És ennyit számít a Dual channel és az 1600 helyetti 1866 mhz? Mert itt a PH-s tesztekben elég közel van az IGP, nálam meg összehasonlíthatatlan. Van olyan játék, ami igp-vel 30fps átlag, HD6670-el meg 80-10 fps (csak a 6670, nincs dg) :/

(#41) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Kis unaloműző délutánra , jó teszt végre a középmezőnyről is van nem mindig csak a highend.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#42) MZperX75 válasza Enszuke (#37) üzenetére


MZperX75
addikt

Te még mindig itt tartasz? :U

(#43) Tyler8 válasza csiki_92 (#40) üzenetére


Tyler8
tag

Single channel teljesen leöli a teljesítményt. A memória órajelre pedig nézd meg ezeket pl.: [link] [link]

► borders are made for the dumb ◄

(#44) Thomas1


Thomas1
őstag

Nem kell leírni az 5700-at.
Én Bad Company 2-t játszok néha vele, az említett 1680x1050-es felbontáson, medium-high beállításokkal multiban is simán játszható szintet produkál.

Dead Space 3 1680 full (kivéve AA és árnyékok) 30 fps-t fixen tartotta.

Alien Colonial Marines 1680 medium-high beállításokkal szintén tökéletes.

Black Ops II szintén zenész.

Szóval aki nem MSAA és full-full graf őrült, annak ez tökéletes. Vagy mint én, akinek nincs annyi ideje, és ha van, akkor a kislányommal foglalkozom. :)

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#45) LadaLord


LadaLord
aktív tag

Nem lesz valamikor olyan teszt, amiben szerepel az Athlon X4 750K is?
(bocs, ha esetleg már volt, és elkerülte a figyelmemet...)

Üdv,
T.

(#46) Alchemist válasza N!GhTyka (#7) üzenetére


Alchemist
addikt

A megosztott memóriát intenzíven használó GPU-s alkalmazásoknál elképzelhető, hogy az APU-k előbb-utóbb az erős diszkrét GPU-k sarkára lépnek.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#47) FireKeeper válasza Alchemist (#46) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

na igen, ezt nem szabad elfelejteni, hogy ezek az APU-k azért még az integráció elején állnak.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#48) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

65W-os Trinity és 60W-os Neon :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#49) gbors válasza LadaLord (#45) üzenetére


gbors
nagyúr

nézd meg az a10-5700 eredményeket, ugyanazt látnád a 750k-nál is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#50) csiki_92 válasza Tyler8 (#43) üzenetére


csiki_92
aktív tag

és ha vennék egy 1GB-ramot a jelenlegi 8 mellé az megoldaná a problémát? vagy fontos, hogy ugyanakkora méretű legyen a 2?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.