Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Nah es ezt vajon
1, hogy fogod meg ugy hogy ne erj a kijelzo szelehez?
2, hogy nem lesz ez teglalap alaku?

(#2) Angel1981


Angel1981
veterán

Érdekes ötlet, bennem is felvetődött már korábban ez a koncepció - egy próbát mindenképp megér.

(#3) nebulo


nebulo
tag

Majd szoftveresen megbecsüli a gép, hogy csak rálóg a kezed a kijelzőre vagy hozzá érsz - gondolom a hátlapra is tesznek majd érzékelőket is vagy ki tudja.

(#4) MCGaiwer válasza ThorsHUN (#1) üzenetére


MCGaiwer
addikt

esetleg az szélső 1-2mm nem lesz érintésérzékeny?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#5) ThorsHUN válasza MCGaiwer (#4) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Az buko, egy csomo alkalmazas a szelere tolja ki a gorditosavot pl...
Ha meg nem hasznalhato, akkor minek a kijelzo szele?:)
Eh nem jo ez.

(#6) Dante32


Dante32
tag

Ez végre egy innovatív újítás.....még,ha nem is lesz tökéletes.A kezelhetősége,nem lesz egyszerű,kézben tartva.......

(#7) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Használhatóságára leszek kíváncsi. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) FragMaster válasza Dante32 (#6) üzenetére


FragMaster
addikt

Az lenne az innovatív, ha mindemellett kezelhető is lenne. Egy telefont mégis miben tartasz, ha nem kézben...

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#9) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Namost ennek a telonak a kepen eleg komoly es vastag kerete van?
Vagy az csak egy tetszoleges telefon kep a hirhez? :F

OK

(#10) D1Rect válasza ThorsHUN (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

"Tartsd másképp!" ;] :DDD

(#11) Wajk


Wajk
addikt

sokszor olvastam már hasonló híreknél, hogy van aki nyavajgott, hogy beleér a keze. Szerintem egy telefont nem kell markolászni...

Én kb így fogom a Defy-met, és most megpróbáltam úgy fogni, hogy rálógjon az ujjam.
de az már nekem kényelmetlen. Azért abban biztos vagyok, hogyha elkészül a Moto modell, nem egészen a szélléig várható kijelző hanem mondjuk lesz egy fél mm-es vagy annyise rész azért. Nem kell annyit aggódni

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#12) MCGaiwer válasza ThorsHUN (#5) üzenetére


MCGaiwer
addikt

használhatóság csak érintésérzékenység esetén van? mondjuk olvasásnál, videózásnál, netezésnél stb nem használható? ráadásul nem 1-2mm-t fogsz le az újjaddal, szóval még ha a legszélére is kerül valami, a belső rész érzékelheti.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#13) McSpy válasza Wajk (#11) üzenetére


McSpy
őstag

Most hogy igy felmerül,én is tapogatom a mobilom,és nekem sem ér rá a mobilra a kezem :C

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#14) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Itt mindenki hülyének nézi a motorolát?
Szerintetek nem gondolnak olyanra, hogy hogy fogja majd meg a vevő a telefont?
Vagy ők nem fogdossák körbe és nem veszik észre ha valami nem jó?

Nem értem, nincs annyi logika sok emberben, hogy ilyen kérdéseket tesz fel "hogy fogjam majd meg hogy ne érjek a kijelzőhöz"

Ez azért némileg fáj

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Basszus gyerekek 160 centi felett is van am elet... :DD

(#16) Dante32 válasza FragMaster (#8) üzenetére


Dante32
tag

Ez nem kérdés......... bár szerintem kezelhető legfeljebb nehezebben/szokni kell.
Én nem azt értem "innovatív" alatt amit te,hogy,ha megfelel valami új termék az alap és legtermészetesebb követelményeknek,az már innovatív.

Te látsz ilyet a piacon? Csak mert, én nem.

[ Szerkesztve ]

(#17) norbee2244 válasza ThorsHUN (#1) üzenetére


norbee2244
senior tag

Igazából már most is simán bele ér az ember keze az érintőpanelbe ha megfogja a telefont(legalábbis nekem) érintőgombokról meg beszélni se kell ahányszor "véletlen" vissza mentem a menüben bár ettől függetlenül jó,hogy nem a telefon méretét akarják növelni a nagyobb kijelzőkért. Más kérdés a sérülékenység.. :U

(#18) sirály12


sirály12
őstag

Nekem bejön! Igazán tetszetős!

[ Szerkesztve ]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#19) Bambalazs válasza Dante32 (#16) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Itt mindenkinek Nokia 3310-ese van??? :DD

(#20) Dante32 válasza Bambalazs (#19) üzenetére


Dante32
tag

Szinte biztos vagyok benne!!! :R

(#21) luke.


luke.
aktív tag

Ez a moto már úgy készült, hogy a google tudja az apple le fogja védetni a négyszög alakú kijelzőt! Ez akárhogyan is suámolom, de hatszög alakú. :D

Szerk.: na jó a kijelző egy jópofa optikai átverés, de jópofa.

Szerk2.: a motorola mindig is inovativ volt jobban, mint a többi mobil gyártó, és akár a győztese is lehet az USA-ban a samsung-apple háborúnak.

[ Szerkesztve ]

+SoulRiever- köszi a haverod hugának telefonszámát a szomszédom kutyája nagyon élvezte a társaságát, jól elvoltak! Azzal van probléma aki szerint egy játék meghatározza ki mennyit ér!

(#22) Sn00k


Sn00k
veterán

Simán jópofa újítás. Ez a jövő emberek ;]

3njoy the Lif3

(#23) Bone123 válasza ThorsHUN (#1) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

A tippem az érintésérzékelés elemzése. Ha a széleken sok szenzor lép életbe (véletlenül rátapadtál), nincs funkció, ha kevés (mert ujjheggyel értél hozzá), van.

Engem inkább az érdekel, hogy ha a három főgombot teljesen eltűntetik, mi lesz a home, vissza és menü funkciókkal? (bár windóz módjára ezek felkerülhetnének a képernyő tetejére, azaz az értesítősávra, ami lehet picit megvastagszik, de ugye alul sokkal több hely szabadul föl. Logikus.

[ Szerkesztve ]

(#24) Probber


Probber
őstag

Jól hangzik, kíváncsian várom!

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#25) HuMarc válasza luke. (#21) üzenetére


HuMarc
addikt

A Samsung-Apple háborúban hol van Motorola? ;] És a képen én látok keretet, csak az alsó hiányzik meg a feslő is rövidebb (mi lesz így az előlapi kamerával :F )
Egyébként szerintem jó ötlet. Vennék ilyet főleg ütés- és vízálló kivitelben :C

[ Szerkesztve ]

(#26) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nuku káva? Támogatom :K :K

All→M8

(#27) padika11 válasza enginev3.0 (#14) üzenetére


padika11
tag

+1 :C

Art is the affirmation of life. - Alfred Stieglitz

(#28) lacix76


lacix76
őstag

Teljesen mindegy,hogy néz ki egy telefon mindig lesznek olyan emberek akik belekötnek valamelyik részébe.
Jujj, csúnya a hátlapja,miért szögletes,nagy a káva,kicsi a káva...stb.

(#29) norbee2244


norbee2244
senior tag

Motoroláék úgy is mindig innovációkról voltak híresek pl a v3 széria vékonysága..azóta is az a mérvadó szinte

lacix76: +1

[ Szerkesztve ]

(#30) enginev3.0 válasza norbee2244 (#29) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez a kávamentesség gyorsan terjedni fog az tuti

Lassan, de ilyesmihez közeledünk, és nekem ez nagyon tetszik :C

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#31) burgatshow válasza HuMarc (#25) üzenetére


burgatshow
veterán

Ott van a Moto, hogy amíg az Apple és a Samu csépelik egymást, addig ha a Moto ügyes és kidob pár készüléket (hasonló vagy ekvivalens tudással), akkor akár a Moto eladások meg is nőhetnek.

Egyébként tényleg nem értelek titeket. Nem markolászni kell a telót. Én nem tudom úgy megfogni, hogy valahol az ujjam belógjon a kijelzőre.

Még akkor se, ha a fülemhez emelem, mert nem kényelmes. Az meg már más kérdés, hogy akkor pluszban a kijelzőt le is kapcsolja a készülék a véletlen érintések ellen.

(#32) Bone123 válasza enginev3.0 (#30) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Remélem ilyen soha nem lesz, ez a leghasználhatatlanabb eye-candy.

(#33) norbee2244 válasza enginev3.0 (#30) üzenetére


norbee2244
senior tag

Merész mit ne mondjak ..csajokat nézegetni jól lehetne vele az biztos :P

t|-|om!: Nekem eddig kivétel nélkül figyelnem kellett arra,hogy bele ne lógjon a kezem a kijelzőbe vagy az érintőpanel alatti menüsorba pedig jól kezelem tehát nem idióta mód fogom. Lehet valami kézügyi sajátosság bár mástól is hallottam már.

(#34) ThorsHUN válasza Bone123 (#32) üzenetére


ThorsHUN
őstag

A felhasznalok 80%a otthagyja ahova lerakta.. ezt talald meg a lakasban bazze:D

(#35) enginev3.0 válasza Bone123 (#32) üzenetére


enginev3.0
félisten

Miből állapítottad meg, hogy használhatatlan?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#36) Bone123 válasza enginev3.0 (#35) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Mert én elképzeltem hogy nézhet ez ki a valóságban, tedd meg te is. Pl. milyen lehet sötét háttér előtt sötét, világos előtt világos betűket olvasni. Teljesen értelmetlen eye-candy.

(#37) enginev3.0 válasza Bone123 (#36) üzenetére


enginev3.0
félisten

Élénk színekkel, ragyogó kijelzővel nem tudom elképzelhetetlennek tartani :)

Nézd meg hogy alapjaiba véve tetszik-e a "készülék" és kicsit képzeld el azt, hogy nem okoz gondot az sem amit írtál! Ugye milyen jó? :_)

Nekem bejönne, ha már ilyen telefonok lennének, akkor gondolom nem lenne gond az olvashatóság sem, max erős napfénybe, de az most is gondot tud okozni

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#38) FragMaster válasza burgatshow (#31) üzenetére


FragMaster
addikt

De remélhetőleg felfedezik Európát is a térképen. Vannak jobbnál jobb Moto készülékek jelenleg is, de egyszerűen itthon nem lehet hozzájuk jutni.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#39) Alborosie válasza enginev3.0 (#14) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Mert a baromi okos banda többsége azt hitte, hogyha keret nélküli, akkor már a készülékház oldalára is lelóg a kijelző. :D
Persze lehet hatujjas emberek reklamálnak akiknek az a plusz egy ujjuk mindig valamiért rálóg a kijelzőre. De akkor értelemszerűen Note-ot kell venni amire garantáltan nem lóg rá a csápjuk. :D

(#40) Bone123 válasza enginev3.0 (#37) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Nem a színek élénksége a gond, hanem a háttéré. Fehér betűk jól néznek ki modjuk sötétbarna szekrény előtt, de ha világos ablak előtt kapod fel a telót, máris 0 a láthatóság, és ez fordítva is igaz. A legjobb a vegyes háttér, ahova igazítani sem tudod a kijelzőt, úgyhogy foroghatsz körbe hogy a szöveg olvasható legyen. :C

Nem nehéz LED-et felvinni átlászó felületre (végülis a mostani telefonok is ezt csinálják), de értelme semmi. Van kameraképet élő háttérnek betevő app, próbáld ki.

(#41) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Én arra vok kíváncsi, h mikor tesznek a hátlapra érintésérzékelőt. Álló és felvő módban is jut szabad ujj a hátlap "simogatására", miért ne lehessen ezt görgetésre, gesture rajzolásra vagy "jobb egérklikk" funkciók előcsalására használni. De maguk a home, back, stb gombok is elhelyezhetők lennének hátul olyan pozícióban, amit kényelmesen elérünk álló- és fekvő módban is, és akkro tényleg teljes lehet a főképernyő. Oldalra is mehetne szenzor vagy görgető, annyira fejlett a technika, h a gép simán ki tudná szűrni mi a véletlen, és mi a funkcióra irányuló tapi.

De én szabadalmaztatám a hátsó érintőbillentyűzetet is. Fizikai billentyűzeten támpont az F és J betűkön lévő kis kiálló bigyó ezért nem kell nézni mit gépelünk, ilyesmi hátlapra is mehetne és az alapján vakon viszonyítani. Valahogy meg kell szabadulni a félképernyős érintőbillentyűzetektől.

(#42) Alborosie válasza Bone123 (#41) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Telefon esetében ez (szerintem) felesleges! Tabletek esetén pedig már azért lehet dokkoltatni billentyűzetet, egeret. Tehát ott (szintén szerintem) ez a dilemma meg lett oldva.

Viszont, a lehetőség adva van külön programozásra. :)

(#43) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Ha már formában vagyok: nem lenne nagy kunszt megszabadulni az értesítési sávtól sem, ugye ez fekete cucc rajta fehér vagy másszínű kis ikonokkal. Há baze, hát ott a hely ennek a hangszóró vagy márkafelirat két oldalán, kis, 256 színű kijelzőt semmibe nem kerül odadobni.

(#44) M3oH


M3oH
addikt

Erdekes. Igazabol en is lattok benne fantaziat. De mukodesben kell tesztelni. Amugy most en is fogdoztam a telom, nem nagyon sikerult "belogni" az erintokepernyore.

(#45) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Mennyire hatékonyabb a felületkihasználás, ha az a fizikai gombokat, a márkajelet és az értesítési sávot eltűntetik (utóbbi a hangszóró két oldalára). Opcionálisan gombok/érzékelők mehetnének oldalra/hátulra, a előlapon kívül sok helyre kényelmesen elérnek ujjaink. Saját elrendezés, teljes előlap:

(#46) Alborosie válasza Bone123 (#45) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Jesszusom! Az a hangszóró ott a kijelzőn minden csak nem szép!
A Lumia 800-ason egy miniatűr van ehhez a hűtőmaszkhoz képest.

Ahogy Puzsér mondaná: "Mi volt ez a pusztító alpáriság?"

(#47) helixP válasza Bone123 (#45) üzenetére


helixP
nagyúr

Szabadalmaztasd: gyorsan! Az Apple "innovátorok" a mobilarénát is olvassák :)

(#48) Bambalazs válasza Bone123 (#45) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Na kérem, ne komolytalankodjunk!

(#49) Bone123 válasza helixP (#47) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Ááá, nem akarok én milliárdos lenni. :))

Az én elrendezésemmel ugyanaz az érdemi képernyő (teljes képernyő mínusz értesítési sáv) ekkora méretet takaríthat meg (20%). Álló módban mutatóujjal, fekvőben mintkét középső ujjal kényelmesen elérhetők a hátul süllyeszve elhelyezett vissza, menü és home gombok (opcionális szabadalommilliárdok).

Alternatívaként a három gomb lehetne elől is, vhogy így:

[ Szerkesztve ]

(#50) Alborosie válasza Bone123 (#49) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Azért kezd sok lenni a borzalmasabbnál borzalmasabb képekből... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.