Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Csabroncka válasza Csabroncka (#99) üzenetére


Csabroncka
addikt

7PSI-it ír a sátor leírás, tehát jó lesz, a decás is, hamar feltolja.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#102) Csabroncka válasza Endless (#100) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az említett dolgokhoz egyébként ilyen kézi pumpa való (ez oda vissza tol és nagy teljesítményű)

#100 Endless: akkor inkább a linkelt kézi!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#103) Endless válasza Csabroncka (#102) üzenetére


Endless
aktív tag

Igen olvastam, hogy ez a pumpa való hozzá de ez brutálisan nagy meg az ára sem valami kedvező :/
De köszönöm akkor szerintem marad a kézi...

[ Szerkesztve ]

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#104) Csabroncka válasza Endless (#103) üzenetére


Csabroncka
addikt

miért felfújható sátrat vettél :)) ?

"in medias res"

(#105) Endless válasza Csabroncka (#104) üzenetére


Endless
aktív tag

Hehe az igaz :D

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#106) csodavas


csodavas
tag

Sziasztok!

Idén tervezünk a nejemmel a Balatonon egy pár napos sátrazást, ehhez szeretnék egy-két bátorító szót kapni. Szóval a sátrazás annyira nem áll távol tőlem, viszont utoljára gyerekként kempingeztem, azóta nem. Ahogy nézem változott a technika is, megvan még itthon a 20 évvel ezelőtti sátor, de nyugodt szívvel azzal már nem mernék elindulni ezért kinéztünk a decathlonba egy ilyen sátrat és egy ilyen matracot. A többi felszerelés nagyjából megvan. Ezekkel a kellékekkel esetleg van e tapasztalatotok? Őszintén szólva ennél többet nem szeretnék áldozni rá, legalábbis egyelőre. Először jó volna megtapasztalni hogy mennyire is jön be nekünk ez a fajta "nyaralás", az pedig úgy gondolom ekkora összeg ráfordításával is megtudható. Előre is köszi nektek, ha válaszoltok. :R

(#107) Csabroncka válasza csodavas (#106) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szia, a belépő MH100-as sem rossz, mi ilyet vettünk a gyalogtúrákhoz. A matrac is ok.

megj: alapvetően a régi sátor nem feltétlen használhatatlan (csak max nehéz), a kötélzetet, rögzítő elemeket, anyagimpregnálást viszonylag olcsón meg tudod oldani.

"in medias res"

(#108) csodavas válasza Csabroncka (#107) üzenetére


csodavas
tag

Szia!
Szuper, köszi a véleményt. A régi sátort még 20 évvel ezelőtt a tescoban vásároltuk, kibírt egy pár kempingezést aztán az alsó réteg ami a talajjal érintkezik az megmakacsolta magát és jól kilyukadt, ez orvosolva lett akkor, de utána meg valamelyik tartóoszlop tört el, szóval kicsit hiányos, viszont egy előtetőt lehet hogy csinálok a megmaradt anyagokból. Amin még agyalok hogy lehet egy kempingasztal és kempingszék is jó volna, de egy kicsit sokallom a decathlonos árát, bár ahogy nézem máshol sem olcsóbb.

(#109) Csabroncka válasza csodavas (#108) üzenetére


Csabroncka
addikt

A dekás cuccok, ár/értékben elég jók!

"in medias res"

(#110) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Dekásból nekem nagyon bevált a black and fresh. Sötét és viszonylag hűvös is, egész jól szellőzik. Annyi van vele, h ezt nem alkalmas gyalogos túrákhoz.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#111) bandus


bandus
veterán

meglepődtem volna, ha pont sátrazós, kempingezős topik nincs a ph-n, és az is egy jel, hogy az utolsó hsz pont a szülinapomon volt :D

nem vagyok egy nagy sátrazós, a nyáron hirtelen felindulásból vettem egy sátrat, mert egy hegyi buliban már nem kaptunk szállást a hüttében, és valahol aludnunk kellett. a sátor ilyen háromszemélyes, de igazából két személynek volt kényelmes a hátizsákokkal: [link] rögtön belefutottunk vele egy egész éjszakás esőbe, de szerencsére átázás nélkül bírta.

ezen élményen fellendülve jövőre elkezdtem tervezgetni egy kis road-tripet észak-spanyolországba, vegyesen kempingben és hotelekben alvással. a csajom még sosem sátrazott, így ez neki remélhetőleg nagy élmény lesz. az első megálló valószínűleg majd valahol chamonix és/vagy a gran paradiso környéke lesz a nyáron. a sátoron kívül van pár alap decathlonos cuccom (kétféle hálózsák, egy felfújható matrac), ami nekem megfelel, de neki a black friday keretein belül most rendeltem épp egy kicsit komolyabb exped matracot [link] illetve kemping párnát.

mivel nyárra tervezzük a túrát remélhetőleg a dekás zsákok elegek lesznek (esetleg némi ruhával megtámogatva) a 20 és 15 fokos komforthőmérsékletükkel. ezen felül talán tervezek majd még beszerezni 1-2 kempingszéket, lámpát, stb.

szuper, hogy van ilyen topik, hátha sikerül kicsit pörgősebbé tenni :)

szerk:most látom, hogy ez nem is egy topik, hanem egy logout bejegyzéshez kapcsolódik. olvasom is.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#112) Csabroncka válasza bandus (#111) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ó hogy a viharba ne lenne sátrazós topik, csak ilyenkor mindenki visszakuckózik a melegbe :))

"in medias res"

(#113) bandus válasza Csabroncka (#112) üzenetére


bandus
veterán

es mikor kezdodik az elet itt? :) ha barkinek van jol bevalt satrazos kemping tippje horvatorszagba, akkor ne tartsa magaban.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.