Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Hm, f*szacsávó marketingesek vannak ott :DD Nem átneveznek...tudják mi kell a népnek... ;]
Amúgy nekem is 4830 van... :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) bartucc


bartucc
addikt

Sztem is igy kell vásárlót csalogatni :DDD

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

azért örülnék, hogyha kiderülne, hogy a tavaly vásárolt 9600gt-m = 9800gtx, csak egy apró biosfrissítés kell rá... :DD azonnal megbocsátanék minden átnevezős ökörséget a ződeknek...

jó reklám az ilyen... szépen dolgoznak a vöröseknél :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) Tomate válasza mephi666 (#3) üzenetére


Tomate
veterán

Ki tudja... :))

Ez jó húzás. Biztos, hogy hoz plusz vásárlókat ez a fajta marketing a konyhára :K

[ Szerkesztve ]

(#5) viszta99 válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


viszta99
tag

Egyetértek !

(#6) bartucc válasza mephi666 (#3) üzenetére


bartucc
addikt

Hát igen, csak hozzáteszik hogy vegyél még egy 9600GT-t és meg is lesz ;]
Nvidia miért nem tud ilyet kitalálni meg az intel? :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#7) mephi666 válasza bartucc (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

intelnél anno asszem a celeron300a-kat nagyon vitték, mert ha jól rémlik abban még talán normálisan volt cache és brutál módon lehetett őket húzni... náluk azért vannak/voltak/lesznek mindig ilyen dolgok, amikre a kedvező tulajdonságuk miatt nagy lesz a kereslet :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) zsirfecske


zsirfecske
addikt

pont ezért szimpatikusabb nekem az amd :)

(#9) bartucc válasza mephi666 (#7) üzenetére


bartucc
addikt

De akkor senki se fogott ki ilyet?(hülye lennék mondjuk mondani hogy bocsmá, adjatok másikat ez túl jó:DDD)

Nekem 333-as volt és azt lehettet 500-on rendszeresen használni simán:D
(egyszer egy 8-as titán ventivel megnéztem meddig megy, hát 620-on még XP-be használtam :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#10) old gray


old gray
addikt

Pont tegnap este kerestem utána, hogy 2db 4830 mit tud CF-ben, mivel XFX-ből szeretnék kettőt, így természetesen a márkára is rákerestem, ezt találtam: [link] :)

Szóval az XFX 4830-al is leheteséges a dolog. Egy darabot már megrendeltem, jöv. hó elején jön a másik.... remélem több szerencsém lesz mint az X3 720BE-vel, sajna azzal nem sikerült az X3@X4 mod. :(

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#11) BloodRay


BloodRay
veterán

Jó marketing. :R

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#12) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Má megint ajándék?!, elegünk van ebből! :DDD
Nos most jön a költői...ki és mikor ad ki egy biost a karikhoz amiben már 800 shader megy...mert gondolom szoftveres a tiltás...

...

(#13) _Toka_ válasza mephi666 (#7) üzenetére


_Toka_
senior tag

Az az! Azt annak idején beraktam a lapba, első indulásra be a BIOS-ba, feltol 450-re, aztán úgy is maradt... Erős 15 másodpercet töltött 300-on életében. :K

(#14) old gray válasza old gray (#10) üzenetére


old gray
addikt

"The shaders are laser cut from 4830's to have 640." Most akkor hogyan lehetett aktiválva mind a 800 shader? Elfelejtették a lézervágót bekapcsolni néhány 4830-nál? :DDD

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#15) _Toka_ válasza old gray (#14) üzenetére


_Toka_
senior tag

Gondolom, ezek elsején gördültek le a futószalagról... Ők így tréfálkoztak, nem ... mittomén ... pl. egy átnevezéssel :DDD

(#16) Psych0 válasza old gray (#14) üzenetére


Psych0
őstag

biztos sok 800 as van így felesleges vagdalkozni.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#17) Gerisz


Gerisz
addikt

Nekem ez se jönne be, mint ahogy a 720-nál a hibátlan 4. mag se!
Sok sikert a próbálkozsóknak!

(#18) azbest válasza old gray (#14) üzenetére


azbest
félisten

gazdasági válság van... sokat fogyaszt a lézer ;]

(#19) mephi666 válasza azbest (#18) üzenetére


mephi666
nagyúr

inkább obi-wan-nak magas az órabére... :DD meg lehet h másnapos is volt... én is sz@rul voltam tegnap a húsvét utóhatásai miatt... lehet h őt megszondáztatták és inkább hazaküldték pihenni...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) BobChemistry


BobChemistry
őstag

először az X3@X4 mod, most meg ez :DDD
jóféle, jóféle...Borat

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#21) Mr.Csizmás válasza azbest (#18) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Pfff...következő az lesz, hogy amikor kifutó lesz a 4870-es család, akkor a 4870X2-eseken raknak egy cetlit a 2. GPU-ra, hogy "ezt ne használd, mert hivatalosan ez egy sima 4870" :DDD :DD

#22 mephi666 ne gonoszkodjál, a DDR2 gyáraknak is meg kell élniük valamiből ;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) mephi666


mephi666
nagyúr

hehe... inkább az ugrott be, hogy ződ oldalon az ilyen "kellemes meglepetődések" talán abban merülnek majd ki, hogy "véletlenül" 512mb ddr3 helyett 2giga ddr2 kerül a kártyákra, satöbbi... :DD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) gyiku


gyiku
nagyúr

mit hoz az a +140 shader?

hüllő

(#24) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Egy beviszem a régi kártyám és féláron kapok egy újat akciónak valószínüleg többen örültek volna. :U

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#25) Arkar


Arkar
aktív tag

Akkor lassan átnevezik a HD4850-est HD4830-ra ;) , és HD4870-ből HD4850-est? :C

Minden esetre jó húzás! Grat ATI!! :C

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#26) X@b3e


X@b3e
addikt

Akkor ez így már 4850-közeli teljesítményt hoz?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#27) tcp válasza mephi666 (#7) üzenetére


tcp
tag

A celeron 300-aknak volt egy hatalmas hibájuk, amit az Intel azóta sem követett el. Minden nemű húzás nélkül is az átlag programok, és főleg a játékok esetén egy szinten tudtak lenni, vagy csak minimálisan maradtak el a sima p2-es társaiktól (gyk féláron kaptál kilencven egynéhány százalékos teljesítményt). Ezt fokozta még, hogy bár kevesebb volt a cache de az gyorsabban járt, és kíváló tuning potenciált nyújtott. Tipikusan az az eset volt, hogy az Intel a saját piacát rabolta le a fele annyiba kerülő cerkákkal, ezt a felismerést követően gyengültek nagyon meg a celeronok, hiszen ha egy VW Polo ugyanolyan nagy, ugyanolyan kényelmes, ugyanolyan használható mint egy Passát, csak fele annyiba kerül, akkor az autóvásárlók sem sokat fognak töprengeni :)

Aki kifogásolja, hogy az Intelnek ilyen nem jut eszébe, az nagyon fiatal lehet :)
A módszer éppen az intel találmánya. A történelem során nagyon sokszor előfordult már, hogy az Intel ilyen-olyan okokból egyszerűen gyorsabb procikat árult az olcsóbb szegmensben, egyszerűen annyit változtatva a gyorsabb CPU-n, hogy alacsonyabb órajeleket szitáztak a tetejére (tehát még csak le sem tiltottak semmit).
Például csináltak ilyet olyan okokból, hogy valamelyik alacsonyabb órajelű cpu-ból egyszerűen nem volt elég a készlet, nosza adták a népnek a gyorsabbat is ugyanúgy, valószínűleg a felhasználók 99%-a sosem jött rá, hogy minden tuning nélkül lehetne egy pár MHz-cel gyorsabb gépe, hiszen a világ nagyobbik részén a számítógépre fekete dobozként tekintenek, megveszik egyben, nem nyitogatják, nem nem pszikálják a biost (vagy akkoriban még gyakran a jumpereket:), és mivel az internet sem ott tartott ahol most, ezért ha ki is pattant 1-1 ilyen hír a P1-P2-esek idejében, akkor nem tudott róla 5 perc alatt az egész világ.
Volt Budapesten 1-2 olyan bolt, ahol kifejezetten utaztak az ilyen cpu-kra (a mindenféle gyári azonosítókból, a steppingből ilyesmi lehetett rájönni a mókára), és felárral árulták őket, kicsit drágábban, mint az eredeti áruk, de olcsóbban, mintha a gyorsabb cput vetted volna eleve.

(#28) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Na, ez király! Kiváncsi lennék, hogy van-e valakinek a birtokában ilyen itthon? (attól még hogy nem jelezte)

(#29) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

ügyes pr! :K annak idején volt ilyen a konkurens gyártónál is, még a sima 6800-nál, 12 pipa volt alapban, de szinte mindegyiken be lehetett kapcsolni riva tunerrel a +4-et, ami benne volt. 16... fúúú, mekkora szám volt! :))

Öntörvényű Sünmalac

(#30) Mr.Csizmás válasza Hulk24 (#28) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Délután megnézem, nekem zafíros van. Kíváncsi vagyok :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31) m1sk4r válasza {Zodiac} (#29) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Volt ez ATInál is( X800pro-->XT, 9550-->9800). Ha jól emlékszem...

Aurea mediocritas

(#32) mephi666 válasza tcp (#27) üzenetére


mephi666
nagyúr

a későbbi celeronokban már jóval kevesebb volt a cache ha jól rémlik, mert tényleg ott a 300as környéken a p2-k piacát jól elrabolták... nekem p100-133-166mmx óta nem volt intel-em, de a 133-am meg alapon soha nem is ment... 200-on hajtottam mindenféle gond nélkül :) jó volt az is... ismerős körben láttam, melyik celka mit ment és elég brutál esetek is előjöttek :) amd-im vannak azóta sorban az áruk miatt... meg annyira nem foglalkoztat a tuning és inkább alapórajelen használom a procijaimat... :) de ismerősök húzzák rendesen az inteljeiket... ott kb mindig lehet kalkulálni a tuningtartalékkal :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#33) old gray válasza gyiku (#23) üzenetére


old gray
addikt

Össze kell hasonlítani egy 4830-at és egy 4850-et azonos órajelen. Szerintem van különbség pár játékban. :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#34) Chaser válasza tcp (#27) üzenetére


Chaser
titán

Dehogynem követett el ilyen "hibát":) Szted mért adták ki az E2xxx sorozatot? Árban x2-nek ellenfele volt, tuninggal meg akár beérhette egy 2-3x annyiba kerülő c2d proci névleges teljesítményét is. Az E5200 meg végképp elvette a kedvét az x2 6000+, 6400+-ot vásárolni szándékozoktól, 3.5G-t szinte mind1ik megy lowend g31-es lapban is, de nem ritka értelmes feszen 4G-s példány sem...mai napig is bestbuy ez a proci. De ott van a tualatin sorozat, a cerkák csak cacheben különböztek a p3-tól és 133 helyett 100mhz volt az FSB-jük, és éppen ez a jó bennük, kis FSB-nagy szorzó, az én 1100-asom 1400-ig stabil alapfeszen, de 1500 fölött is bootol, csak xp kifagy, kis feszemeléssel valszeg menne 1600-ot is, csak nem tudok feszt adni, ezért nem tudom kipróbálni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) sNORh


sNORh
addikt

fhu mijeza lowkínaji termék? :D

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#36) rup1u5 válasza mephi666 (#32) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Lehet rosszul emlékszem (nekem a slot1-es pentiumok pont kimaradtak) de nem úgy volt, hogy azért lehetett a 300-as celeronokat rongyá húzni mert nem volt benne cache?
Nálam itt a melóhelyen ez a 333/66-os figyel falidíszként ! :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#37) tcp válasza Chaser (#34) üzenetére


tcp
tag

Chester: amit írtam, azt elsősorban a tuning nélküli felhasználásra írtam, pont azért, mert továbbra is tartom, a világ nagyobbik részén a tuning sokkal kevesbé elterjedt (nálunk szinte standard, hogy mindenki tesz egy kis plusz lóerőt a cpu-ba, legalábbis hallott már a témáról, német vagy svájci ismerőseim közül sokan még a szó jelentését sem ismerik igazán, pedig nem feltétlen kizárólag humán beállítottságú, anti IT-s emberekről van szó).
Gondolj bele, hogy az Intel által eladott CPU-k hány százaléka kerül olyan emberekhez, mint a Prohardver az átlagnál hozzáértőbb közönsége, és hány %-a végzi olyan gépben, aminek a tulajdonosa a fedelét sosem nyitotta ki, a biosába bele nem pislantott.

A régi cerkának éppen ez a tuning nélkül is nagyon közel volt a normál p2-höz tulajdonsága volt az, amire az intel nem vágyik még egyszer, az ő szemszögéből nézve maroknyi tuning őrült ellen kár háborút viselnie (egy időben ugye megpróbálta, de rájöttek, hogy olcsóbb hagyni ezt a számukra töpre kisebbéget, mint felvenni velük a kesztyűt, fizetni a fejlesztési költségeket, na meg, az extrém tuning nem kevés reklámot is jelent). Ha megnézed, akkor a P4-nél jött a nagy cerka vágás egyébként, ott néha botrányosan alulteljesítettek a cerkák a normál p4-esekhez képest.

(#38) joi29 válasza m1sk4r (#31) üzenetére


joi29
őstag

-Nem egészen az első jó, de a másodiknál csak az órajelet lehetett megemelni
a 9550-ét 9600XT-re. :)

(#39) old gray válasza rup1u5 (#36) üzenetére


old gray
addikt

Volt benne cache de csak 128k full speed. A maláj mendocino-k mentek általában 450MHz-n, az enyém is a gyári 2V helyett 2,3V-al kb. 1/2 1 évig.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#40) #13260800 válasza tcp (#27) üzenetére


#13260800
törölt tag

Szerintem kicsit tulzól mikor azt mondod lerabolta a saját piacát. Egyrészt a tuningolás akkor még jócskán nemvolt akkora divat mint most, másrészt akkoriban még az AMD (K62) is erősebb volt mint manapság. Épp , hogy megmentette a piacát az INTEL. Legalábbis magyar honba. Én akkor kezdtem ténykedni a szakmában és emlékszem ,hogy a 2 rendszer között dillemáztak a userek. Illetve csak egyrésze, a jórésze akkor AMD -t vett. Viszont a cégekenek rengeteg celeronos rendszert eladtunk, ők pedig szerintem marhára nem tuningoltak.

(#41) mephi666 válasza rup1u5 (#36) üzenetére


mephi666
nagyúr

...jó régen volt, de nekem úgy rémlik, hogy az első celkákban még volt rendesen cache és húzni is lehetett őket ész nélkül... ezért számítottak iszonyú jó vételnek... aztán később faragtak a cache-en, hogy vegye már a nép a sima p2-ket is :)

itt van egy kis múzeum az érdeklődőknek :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42) sh4d0w válasza rup1u5 (#36) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

De volt bennük, 128K, viszont ez CPU-sebességen ment, ellentétben a "normális" P2-kel, ahol 256K volt, viszont alacsonyabb sebességen, mint a processzor. A cache nélküli Celeronok nem sokat éltek, mert a teljesítményük igen gyatra volt.

https://www.coreinfinity.tech

(#43) {Zodiac} válasza m1sk4r (#31) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

tényleg, jól emlékszel! az is nagy durranás volt, de ahhoz asszem bios-t kellett moddolni, vagy mi... míg a másiknál csak egy kattintás volt. :)

Öntörvényű Sünmalac

(#44) tcp válasza rup1u5 (#36) üzenetére


tcp
tag

Az első cerkákban valóban nem volt L2 cache. Az igazi best buy azonbam a 128kB L2 cache-vel szerelt (Celeron 300A jelű volt az első példány, és innentől kezdve az összes) darbok voltak. Ezekben negyedannyi volt az L2 cache, mint a P2-esekben (azok 512-vel futottak), de teljes sebességen mentek, szemben a P2-esek L2 cache-vel ami ha jól emlékszem felezett tempót tudott.

Nah, gyorsan kerestem hozzá referenciát is, hogy ne csak én mondjam :)

The Celerons that Intel first introduced as a low-cost CPU alternative (266 & 300MHz versions) were basically just Pentium-II's without any L2 cache at all. This deficiency really punished Celeron performance when compared to competitive AMD and Cyrix chips. In response, subsequent Celeron versions (300A and up) were provided with 128kB of L2 cache. Though only one-quarter the size of the Pentium cache, it was built to run at the full speed of the respective CPU, rather than at half-speed as in the Pentiums. Due to its higher manufacturing cost and technical issues, the larger Pentium cache memory has always been set to run at only half the speed of the CPU itself. For a full-speed L2 in a Pentium design, you need to get into Intel's (much more expensive) Xeon line.

What Intel plays down-- but nearly everyone knows-- is that the full-speed, quarter-size Celeron cache gives them almost the same performance as the half-speed, full-size cache gives Pentiums. Thus you'll find that, for most applications, Celerons rated at the same MHz will equal or better an equivalent Pentium-II, for a much lower price.

(#45) tcp válasza #13260800 (#40) üzenetére


tcp
tag

én nem kevetem ide a konkurenciát, saját piac alatt azt értettem, hogy ahol intel cpu-t adtak el. Ezért mondtam példaként is, hogyha a VW Polo és Passát 99%-ban megegyezne, akkor mindenki Polot venne a VW vásárlók közül. Az Intel kb ezt a bakit követte el.

A tuningra én is írtam, hogy sem akkoriban, sem pedig manapság nem olyan elterjedt a világ jó részén, érdemes volt a PH felmérését is megnézni, hogy bizony elég masszív az a réteg, aki ma sem tuningol.

(#46) #65755648 válasza joi29 (#38) üzenetére


#65755648
törölt tag

Úgy tudom a korai 9500asokat (asszem kék nyákosokat) is lehetett riva-val 9700pro-vá alakítani. Viszont az én 9550-em nem vitte a 96xt órajeleit, de azért volt benne tuning jócskán.

(#47) X@b3e válasza m1sk4r (#31) üzenetére


X@b3e
addikt

9500 -> 9700 mod volt. Régi szép idők... :U

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#48) rup1u5 válasza tcp (#44) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Valóban! :K

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#49) rhonin válasza tcp (#44) üzenetére


rhonin
senior tag

Ejha, nem hittem volna hogy így mennek ezek a kis cerkák. Asszem a napokban nekiesek a régi gépemnek... :U Nekem is celeron 300A van.
Mennyit mennek általában végre ezek a procik? ;]

(#50) Chaser válasza tcp (#37) üzenetére


Chaser
titán

Kedves hölgyem, Chester nem én vagyok, kever vkivel:) Akkor csak az E5200-t ragadnám ki, még ebben a szörnyű gazdasági helyzetben is 20k alatt van, tavaly óta sokat csökkentette az intel az árát, tavaly nyári árfolyammal bruttó 13-14k lenne, de maradjunk a 20k-nál. Ezért a pénzért kapunk egy 6000+ x2 tudású procit, gyakorlatilag feleakkora fogyasztással, nagy tuningpotenciállal, amihez elég bőven 15k alatti lap, hogy kihasználjuk. Ha jóval gyorsabb procit akarunk, akkor kell nekünk egy E8400, ami duplája, vagy több is, ezért a felárért kapunk dupla teljesítményt? Nem. Max 20-40%-kal gyorsabb a 8400-es ha mind2 proci alapon van.

"Gondolj bele, hogy az Intel által eladott CPU-k hány százaléka kerül olyan emberekhez mint a Prohardver az átlagnál hozzáértőbb közönsége, és hány %-a végzi olyan gépben, aminek a tulajdonosa a fedelét sosem nyitotta ki, a biosába bele nem pislantott." Külföldi fórumokat látogatva elmondhatom, hogy sztem elég nagy ez az arány:) Már lassan ott tartunk hogy minden 2. VGA-ra is OC felirat kerül. Persze ahol több a pénz, ott kisebb a tuning, ezért is kerül ki sok magyar jó külföldi melóhelyre, rászorulunk, hogy leleményesebbek legyünk...

szerk: #49 rhonin: 4.5x100-at szinte mind1ik, láttam 600 fölöttit is ;]

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.