Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Hajrá Kaveri! :)

Pixel 8 Hazel

(#2) Benzoldog


Benzoldog
tag

Jó lesz ez. :C

(#3) Tidus válasza Benzoldog (#2) üzenetére


Tidus
addikt

Szép lap, csini lap, de nem sikerült elvinni a pálmát ebben a kategóriában. A szűkös paraméterek alapján megítélve, de a lényeges dolgok láthatók.
Sajnos a gyári oldalra még nem tették ki.

Köszönjük az előzetes temék tályékoztatót.

(#4) Armagedown


Armagedown
őstag

Még egy kártyát sem tud meghajtani rendesen, nem hogy egyszerre hármat :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#5) Ubran


Ubran
tag

Assasins Creed-el? az nem az nvidia-hoz allt kozelebb eddig?

(#6) ZewaDeluxe


ZewaDeluxe
tag

Akad azért még egy-két említésre méltó részlet: Audio-Boost, Killer-LAN és egy rakat szoftver, amiket kifejezetten ehhez a szériához mellékelnek. Az Audio-Boost kb. ugyanazt tudja, mint pl. az ASRock-nál a Purity Sound (izolált áramkörök, fejhallgató-erősítő, minőségi csatlakozók, stb.), a Killer-LAN a névből persze adódik... Őszintén szólva nagyon szimpi a szoftver-csomagjuk, és lássuk be, nyom azért a latba ezt-azt, hogy míg pl. a GigaByte még mindig az EasyTune 6-tal intézkedik, addig az Asus-nál ott az AI Suite 3-as verziója, az ASRock is egész pofás szoftvereket csomagol, és lám, már az MSI-nek is van egy korrekt pakkja...

Szóval nekem tetszik ez az MSI "package". ..."You know: package..." :D

Ja! ...És mielőtt elfelejtem: a Prolimatech Megahalems Red Series hűtőt mintha ide találták volna ki... :K

[ Szerkesztve ]

(#7) nakos1212 válasza ZewaDeluxe (#6) üzenetére


nakos1212
senior tag

Nem ide, mert csak lga-ra tehető fel.

(#8) VaniliásRönk válasza Ubran (#5) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Itt inkább az a meghatározó, hogy az MSI áll közelebb az nVidiához.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9) ZewaDeluxe válasza nakos1212 (#7) üzenetére


ZewaDeluxe
tag

B@kker! Azonnal írok nekik!!! :((( AMD-re nem passzol a RED SERIES...???!!! Hát ez fel sem merült... Egy világ dőlt össze bennem... :O

[ Szerkesztve ]

(#10) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Gyonyoru lapok, de ranezesre dragak. Draga jatekgepet semmikepp se kaverire alapoznek meg AMD fronton sem, olcso mindenes gep viszont igy nem lesz belole.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#11) Ubran válasza VaniliásRönk (#8) üzenetére


Ubran
tag

Jogos, erre nem is gondoltam.

(#12) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Csodásak:) Azonnal menne minden piros...átfestésre szép kékre:D
Mellékesen megjegyezve..jó lapkák...csak ahogy a 790FX-GD70-em (50volt újkorába) esetébe ezek is azt az ársávot fogják megközelíteni..ha elérni nem is..tehát sztem 30-35re, és őszintén hamár killer meg 2db x8as csati ha cf-et csinálok inkább 25-6 ezerért asrock extreme 6+, hangzásba ott a purity asrockéknál..piros sárkányért nemfizetnék többet 30nál:D De ez az én meglátásom:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#13) Crytek


Crytek
veterán

Remélem jönnek majd az 1-2 ezre ft-os Assassins Creed Liberation HD-k az apróra :C

Next PC Upgrade: 2022

(#14) Indy69 válasza ZewaDeluxe (#9) üzenetére


Indy69
aktív tag

De jó arra is [link] csak kell külön venni egy felfogatót :) Amúgy nekem is ez a hűtő van csak nem red meg nem AMD .

(#15) Apollo_21 válasza Crytek (#13) üzenetére


Apollo_21
addikt

:)) Jah, mint az akciós egerek anno:P

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#16) xmaas


xmaas
őstag

Felszereles okes mar csak az ara lesz kerdeses

(#17) waithEard válasza nakos1212 (#7) üzenetére


waithEard
őstag

Nekem AMD-n van a kis Mega-m. :K

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#18) Goblin12


Goblin12
őstag

Szerintem az első és utolsó tisztessélges felszereltséggel rendelkező AMD lapok. :K

(#19) Vartanus válasza Goblin12 (#18) üzenetére


Vartanus
őstag

Ez szerintem hülyeség,kb úgy mondtad mintha esélyes lenne hogy az AMD heteken belül becsődöl,és soha nem kedz több AMD-s proci és lapok:D
Eddig is voktak jó lapok,pl az MSI FM2-A85XA-G65 is nagyon jól felszerelt lap,én tudom :)

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#20) haddent válasza Goblin12 (#18) üzenetére


haddent
addikt

Nekem meg pont az volt az érzésem mindig, hogy az AMD lapok olcsóbbak, jobb minőségűek (nagyobb fogyasztás miatt) és tele vannak pakolva eszetlenül mindennel. Persze az a dolga..

(#21) Tidus válasza Vartanus (#19) üzenetére


Tidus
addikt

Ameddig a két csúcs konzolban AMD csücsül, és hetente millios tételben fogynak, adnak el belőlük, addig nem kell ettől félni. :K

(#18) Goblin12: Az első tisztességes ez volt, két hónapja. Azóta nincs a platformon párja. Ezeket az MSI-ket is beleértve.
De az utolsó tisztességesre még benevezhet az ASUS egy R.o.G.-al. Akár.
Ennek a Kaveri-nek, nagy a viszhangja.

(#22) kromatika


kromatika
veterán

G45 GAMING tetszik.

(#23) Vartanus válasza Tidus (#21) üzenetére


Vartanus
őstag

Én nem is félek ettől,úgy tűnik most az AMD-nek lassan kezd összejöni,sok játékfejlesztővel partnerek lettek,mind2 konzol alapját ők adják,ott a Mantle,TruAudio,és a HSA mögé is beállt az ipar vezetőinek 90%-a(kivéve Intel,Apple,de ők ha beledpglenek se fognak beállni mögé mert nekik ellenséges érdek),Goblin hiszi azt szerintem,azzal hogy szerinte nem lesz több jó lap AMD alá:)
Én anno 2005,ben az első AM2-es Asus ROG Crosshair után gondoltam hogy első és utolsó jó lap és tessék kb 10 év telt el és AMD kezd magához térni és ezej az MSI lapok nagyon ütősek :P

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#24) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv,

Akit érdekel:

MSI A88X-G45

Ausztriában:120-150€

Németoban: 115-124€

[ Szerkesztve ]

(#25) Vartanus válasza Goblin12 (#24) üzenetére


Vartanus
őstag

Ha itthon 45K körül lesz asszem nem sokan fogják venni,én sem:( pedig arra vártam nyár óts hogy mikor jön jó kis MSI.lap FM2+ba :S

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#26) Crytek válasza Goblin12 (#24) üzenetére


Crytek
veterán

25K-nál többet soha ki nem adok alaplapért!

Next PC Upgrade: 2022

(#27) Vartanus válasza Crytek (#26) üzenetére


Vartanus
őstag

De sokan vannak pl én is aki igen Intel fronton már egy,Asrock Extreme4 is bőven 25K fölött van és az hogy MSI sok.év után külön gaming és oc-s alaplapszériát csinákt szerintem sokan vesznek,nyílván te döntésed:)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#28) cskamacska válasza Vartanus (#25) üzenetére


cskamacska
addikt

Szerintem pont passzol a túlárazottságban egy majd 60000 forintos A10 7850k proci mellé. ;]

A póroknak meg marad normál huszonkevés ezres árban adott Gigabyte G1.Sniper A88X, ami kevésbé parasztvakítóan vérpistikés(édes istenem az az MSI bemutató oldal :o ), de legalább ugyanannyit tud. :K

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#29) Tidus válasza Goblin12 (#24) üzenetére


Tidus
addikt

Abban az árban nem lesz versenyképes ezen a platformon. Főleg azoknál akik nem a kinézetet nézik, hanem a specifikációt. Vannak ennél jobbak is olcsóbban.

(#30) Tidus


Tidus
addikt

Ma hajnalban felkerült a gyári oldalra a A88X-G45 GAMING Assassin’s Creed Liberation HD , éjjfél körül néztem még nem volt fent.

(#31) ZewaDeluxe válasza Indy69 (#14) üzenetére


ZewaDeluxe
tag

Uhh, hála Istennek! Újraépült a világ... :R

Az árhoz: szerintem ez a két lap kb. ugyanaz a dolog, mint az ASRock-nál a Fatal1ty FM2A88X+ Killer vagy a GigaByte-nál a G1.Sniper A88X. Mindkettő 25-28.000.- körül mocorog. Ezek az MSI lapok is ezen az áron lehetnek versenyképesek.

[ Szerkesztve ]

(#32) haddent válasza Crytek (#26) üzenetére


haddent
addikt

Ez így rossz felfogás.. Proci és egyéb alkatrészek árához kell mérni. Egy 100+ ezres proci meg egy 150+ ezres vga alá aki berak egy 25 ezres ócska falapot, az meg is érdemli. :U

(#33) dabadab válasza haddent (#32) üzenetére


dabadab
titán

"Egy 100+ ezres proci meg egy 150+ ezres vga alá aki berak egy 25 ezres ócska falapot, az meg is érdemli"

Mert miert? Egy 25 k-s lapban lassabban ketyeg a GHz?...

DRM is theft

(#34) haddent válasza dabadab (#33) üzenetére


haddent
addikt

Röviden igen, akár az is lehet :B
Szerinted az teljesen mindegy, hogy egy lehető legolcsóbb elfekvő hulladékből összetákolt VRM szolgáltatja a procinak a naftát, ami fél másodpercre sem képes tartani a feszültséget, vagy egy olyan amire azért költöttek.
Ha nem tuningolsz, nem számít a fogyasztás és amúgy sem érdekelnek az ilyen dolgok, akkor nem számít természetesen és ezesetben igazad van. De akkor minek veszel olyan alkatrészeket, amiket írtam..? :F

Azt már kezdik elfogadni néhányan, hogy a tápegységen nem szabad spórolni egy ilyen konfig esetében, nem értem ez alól az alaplap miért kivétel, hiszen a tápellátás egyik része ott van azon...

Ugyanígy a vga esetében, de ne menjünk bele.. Jó sok pénzt lehúznak a "prémium"-ért, de azért kapsz is érte valamit.

[ Szerkesztve ]

(#35) Crytek válasza haddent (#34) üzenetére


Crytek
veterán

15 éve az "iparban" vagyok! Igaz nem váltok félvévente cuccokat mert trendi de volt már pár alaplapom és a 20-25-ks határt sosem léptem át.

Meg beszélsz itt áramellátás meg ingadozásról? Pont a pc az aminél kb soha az életbe nem lesz kihasználva semminél a gari élettartam mert már évekkel előtte leváltod vagy 4x.
Szóval nekem untig elég lesz majd az új gépnél a 25 ezres "szar" is!

Next PC Upgrade: 2022

(#36) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem!Nem teljesen tiszta a dolog még...
Igp:ügye a cpu-ba integrált vga
apu:????
A másik ami érdekelne,ha van egy vga-m azzal akkor az igp crossfireben működne?Ha igen akkor érezhető is lenne a plusz teljesítmény,vagy elhanyagolható és inkább egy erősebb vga-ba gondolkodjak.
A másik nekem egy hd 6850-oc van ezzel is tudna normálisan dolgozni az igp?

Üdv

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#37) Crytek válasza steewcv65 (#36) üzenetére


Crytek
veterán

Az APU (Accelerated Processing Unit) tulajdonképpen egy CPU és egy GPU házasságából született chip.

Videos magyarázat

Next PC Upgrade: 2022

(#38) sutyesz96


sutyesz96
őstag

nagyon szép lap :K

apropó.. AC Liberation-ben nincs grafikai beállítás? :F Magától állított be mindent, nem babráltam a beállítások között, egyböl elkezdtem a story mode-ot, és meglepödötten tapasztaltam hogy olyan 4-5 fps-em van!! :Y Megnéztem, és beállításokban sehol nem találtam semmilyen grafikai beállítást, se felbontást, se semmit. :F Ez lehetséges?!
(AC4-et végig 25 körül toltam!)
Bocsi az off-ért.

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#39) Béééla válasza Crytek (#35) üzenetére


Béééla
őstag

Például kigyulladós alaplapok?
Asrock FM2A75-ITX például híres arról, hogy megvették bele anno az A10-5800k-t, majd sorozatosan cserélték a deszkát, mert a 3+1 táp rendszeresen kigyulladt (a videón meg ugye "csak" piszok forró, majd kigyullad az is, keress rá képekre vagy újtojás.com-on az értékelések elolvasása érdemes)

Majd egy esetleges lakástűz után elgondolkozol hogy megérte-e spórolni :)

Bélabá

(#40) Crytek válasza Béééla (#39) üzenetére


Crytek
veterán

Ez lol.
Kb olyan hogy leégett valakinek a háza mert idióta modon karácsonyfázott ,akkor soha ne is vegyek karácsonyfát mert mi van ha.

Soha nem volt gondom semmi alkatrésszel érdekes módon (ja de nagyon hamar elavulnak) ,urban legendek meg sosem érdekeltek.
Soha semmit nem vettem és nem is fogok úgy vásárolni mert xy ezt mondta róla.
Azt veszem amit én úgy látok hogy megéri/jó lesz nekem.

A lakástűzhöz meg nem kell semmi kütyü anélkül is történnek érdekes dolgok a vezetékekben.
De mindenki arra költi a pénzét amire akarja én biztos nem fogok soha 25knál drágább lapot venni még ha milliárdos lennék se mert nekem nem éri meg!
1. Nem akarok vele a nasa+paks kettőst dualba nyomatni
2. Tuningolni se akarok
3. Minden más célra elég a 18-25k-s cucc.

Next PC Upgrade: 2022

(#41) mqm


mqm
senior tag

Kicsit le vagyok maradva! Kérlek világosítsatok fel ,hogy a Kaveri kb melyik cpu/vga kombináció szintjén tanyázik?! Úgy Hallottam nincs olyan orbitális erő még ebben a kicsikében ,hogy már géjmer lapokat kelljen hozzá gyártani. Persze lehet rosszúl tudom..:)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#42) dgabor80


dgabor80
tag

Pont most dobtam össze egy havernak egy kis alacsony költségevetésű konfit...
38-ért... sztem ugyanennyi (vagy sokkal több) egy alaplapért...már sok... :(

Asus A88XM-A alaplap
AMD A8-6600K FM2 BOX cpu

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#43) Béééla válasza Crytek (#40) üzenetére


Béééla
őstag

A szövegértés nehézkesen megy. Nekifutok még egyszer a kedvedért:
az idióta vett egy 4 méteres lucfenyőt 40 ezerért, majd elment a 4 tigris piacra és vett hozzá 30 méter égősort ezeöccáé'. Majd fogta a fejét, amikor a szar izzó miatt kigyulladt a fa.

Gondom nekem se volt soha alkatrésszel, de csak azért mert Vargáné és tsa. táp helyett valami egészséges típusút vettem, amikor kb. 100 ezret költöttem egy új gépre. Az analógiát remélem kezded érezni.

A példában említett alaplap is csak csúcs-APU-k mellett kapott lángra, A6 mellett simán muzsikál. De annál erősebb procikra sose volt szerintem tervezve. Végül kénytelen voltam az A85-ös nagytesóját venni drágábban, de cserébe nem kell félnem, hogy baj lesz, pedig nem tuningolok hanem mindig underclockolok. Az ember arra költsön, amire kell. Ha atomos gépet rak össze az ember, akkor nem kell 8+3 fázis, de ha az i3-ra méretezett lapban elégtelen működést nyújt egy i7, ne lepődj meg. Igenis számít az alaplap tervezése.

Bélabá

(#44) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Haverom pont most akar A88X-et venni, szólok neki, hogy pihenjen még kicsit. Hátha ezek lesznek a tutik neki.

(#45) sutyesz96 válasza dgabor80 (#42) üzenetére


sutyesz96
őstag

38k? :F Mikböl áll az a gép?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#46) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Már vártam az MSI Gaming lapokra ebben a kategóriában is. Bár elsőre azért kicsit drágának tarrom.
Én úgy vagyok vele, hogy érdemes kiadni a deszkára a pénzt, de ha tényleg 40+ lessz az ára akkor inkábba Giga sniper-ére szavazok.

(#47) szabi80sz válasza cskamacska (#28) üzenetére


szabi80sz
tag

Gigabyte-ot ne vegyetek!!! Főleg úgy, hogy bios-t kell frissíteni, az új APU-hoz!!! Én megvettem a legdrágább Gigás alaplapot, amit régebben kapni lehetett (ez a GA-F2A85X-UP4 volt), az A8 5600K-mhoz. A 16GB memóriával nem volt gondom, majd vettem egy A10 6700-at, amihez biost kellett frissíteni és a memóriát nem volt képes kezelni az új bios. Új memóriát kellett vennem. Viszont otthonra meg vettem egy Asrock alaplapot és abban ma is megy az 5600k-val. Írtam a Gigabyte-nak, hogy az új biossal nem mennek a régi memóriáim, a régi biossal pedig nem megy az új APU-m. Visszaírtak, aminek az a lényege, hogy sz*rnak a fejemre. Azóta is csak egy beta biosra futotta az erejükből. Én pedig megfogadtam, hogy soha többet nem veszek Gigabytos alaplapot. Ha megnézzük a bios támogatásokat (Asus, Asrock, Msi), akkor látható, hogy ha gond van: hajlandók biost frissíteni, akár 1 vagy 2 havonta is. A Gigabyte pedig nem foglalkozik ilyenekkel. Tehát, ha jót akartok, akkor bármit vesztek, csak Gigabytos alaplapot nem! MSI-m még nem volt: lehet, hogy ezzel kivételt teszek, mert ez tetszik. Az Asus mindig bejött, nem volt gondom egy alaplappal sem (pedig volt jó pár), de most nem látok nála olyat, ami nekem tetszik. Az Asrock kínálat még jónak tűnik Kaverihez (főleg Crossf-hez).
A kigyulladásos probléma: nekem a Gigabyte egy 3D mark futása után, úgy felforrósította a memóriákat hogy égette a kezemet, ha hozzáértem.Az Asrock is forró volt. Mindezek után kikapcsoltam minden gyári tuningot a BIOS-ban (default-ból mindig be van kapcsolva az Asus-nál is). Ez a fogyasztásra is jó hatással van, sebesség meg annyira nem érdekel (Intelt vennék, ha fontos lenne, de ott is kikapcsolnám a tuningot, vagy speciális hűtést használnék az egész rendszerre -nem csak 1-1 komponensre- ).

[ Szerkesztve ]

(#48) dgabor80 válasza szabi80sz (#47) üzenetére


dgabor80
tag

Aláírom...tesómnak volt....tényleg kicsit slendrián a támogatás...

Asus viszont piros pont...egyik legegyszerűbb Z87-es alaplapjához a Z87-A-hoz 8 BIOS jött ki 2013 júniusától... és a negyedik biossal vettem...azóta is stabil... :D

Sőőt haverom nemrég vett R9 270x et....ismert probléma: ugrál a kép...minden más gyártó adott ki biosfrissítést vagy biztosított róla hogy a köv. driver megoldja... Gigabyte? több support ticketet is nyitottam...csak lekoptatós válasz jött (vedd ki a VGA-t...tedd be újra...stb)

[ Szerkesztve ]

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#49) Indy69 válasza Crytek (#35) üzenetére


Indy69
aktív tag

:C egyet értek :K

(#50) Móci válasza Goblin12 (#24) üzenetére


Móci
addikt

Tetszik a matx deszka, de ennyiért a boltok polcain marad, ha rajtam múlik. Rohadt drága lesz ez...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.